Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 132638 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #330 Dátum: 2011 Június 07, 08:09:42 »
Ámen. "Lk 10,28    
Monda pedig annak: Jól felelél; ezt cselekedd, és élsz."

:161:
        :016:
:017:

Idézet
Gal 2,20   
Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.
:2angel:
Kol 3,11   
A hol nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus.
:2angel:
Gal 2,20   
Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.

:Jezus01: :Simon01: :kereszt02: :pasztor05: :Jezus04:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #331 Dátum: 2011 Június 07, 08:26:05 »
http://www.youtube.com/watch?v=Kp9sdwlI7mY#
/Elijachu ha Nabiin = Illés a Próféta/
Peszachi este záróakkordjaként éneklik ezt a nyitott ablaknál állva. Utalás ez Malakiás Próféciájára:Mal.4,5.    
Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napja.
6.    
És az atyák szívét a fiakhoz fordítja, a fiak szívét pedig az atyákhoz, hogy el ne jőjjek és meg ne verjem e földet átokkal.

Köszönöm kedves Ajin, hogy beraktad, nagyon szemléletes és tanulságos volt a videó, a zene pedig kifejezetten örömöt szerzett.

Sikerült megértenem - talán - Illés futását Jezabel elől.

Az Őrökkévaló csodálatos munka-módszerére nincs kifejezés, csak IMÁDAT

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #332 Dátum: 2011 Június 09, 20:05:23 »
Kedves Testvérem!

Ma csakúgy olvasgattam a másik fórumon és ott felvetődött egy kérdés, amin én még sosem gondolkoztam eddig, mert olyan lényegtelennek láttam ezt a részletet, de most kiváncsi lennék rá, hogy te hogy látod. Az Úr Jézus kivégzése az akkori történelmi helyzetben a zsidók szempontjából milyen okból történt? Az hogy ez volt az üdvterv mi tudjuk, de a zsidók akkor ezt nem látták.

Köszönöm a válaszodat előre is.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #333 Dátum: 2011 Június 09, 20:09:51 »
Ez jó kérdés!

Szerintem megkapjuk a választ abból is, mikor Pilátus előtt érveltek olyannal, hogy nekik (Zsidóknak) törvényük van és az alapján halált érdemel Jézus. Amely talán igaz is lett volna, ha Jézus nem lett volna a megváltó.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #334 Dátum: 2011 Június 09, 20:15:48 »
És ha ehhez még hozzávesszük, hogy azzal érveltek Pilátus előtt, hogy nekik császáruk van, és Jézust, mint a zsidók királyát vádolták meg. Akkor ezt lázadásnak tekinthetjük, nem?
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #335 Dátum: 2011 Június 09, 20:22:33 »

Luk 22:69  Mostantól fogva ül az embernek Fia az Isten hatalmának jobbja felől.
Luk 22:70  Mondának pedig mindnyájan: Te vagy tehát az Isten Fia? Ő pedig monda nékik: Ti mondjátok, hogy én vagyok!
Luk 22:71  Azok pedig mondának: Mi szükségünk van még bizonyságra? Hiszen mi magunk hallottuk az ő szájából.

Máté 26:63  Jézus pedig hallgat vala. És felelvén a főpap, monda néki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é a Krisztus, az Istennek Fia?
Máté 26:64  Monda néki Jézus: Te mondád. Sőt mondom néktek: Mostantól fogva meglátjátok az embernek Fiát ülni az Istennek hatalmas jobbján, és eljőni az égnek felhőiben.
Máté 26:65  Ekkor a főpap megszaggatá a maga ruháit, és monda: Káromlást szólott. Mi szükségünk van még bizonyságokra? Ímé most hallottátok az ő káromlását.
Máté 26:66  Mit gondoltok? Azok pedig felelvén mondának: Méltó a halálra.

:2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #336 Dátum: 2011 Június 09, 20:25:28 »
Akkor ez most vallási vagy politikai kérdés volt számukra? --- szerinted? Merthogy eredetileg ez volt a vita tárgya.

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #337 Dátum: 2011 Június 09, 20:43:29 »
Ez egy jó kérdés.

De akkor a zsidóknál én legalábbis így tudom, a kettő nagyon összefonódott, szinte elválaszthatatlanul, mivel a vallási vezetők egyben politikai vezetők is voltak. Befolyásolták a politikát, és a politika irányát.

Ez magában a Messiásban is összefonódott, mivel ők úgy várták, és persze hitük szerint, hogy a Messiás nem csak az Isten fia, - maga az Úr -  hanem maga az Izráel királya és vezetője is lesz.
Tehát egyszere volt vallási: - Ő az Isten fia - egyenlővé téve magát az Istennel
     és egyszere volt politikai: - tehát te vagy a Zsidók királya (a Messiás aki a Dávid leszármazottja, a Dávid trónján, tehát uralkodó, a királyok Királya)

Én így látom.

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #338 Dátum: 2011 Június 09, 21:07:13 »
Testvéreim.A Zsidók nagyon is várták a Messiást, ezt abból is láthatjuk, hogy a Szanheddrin folyamatosan Jézust vizsgálta. A jeleket is látták. A zavar pedig abból adódott,Ahogy ezt Zoltán testvérem is jelzi: Ők Júda Oroszlánját várták,tehát mint Királyt, Jézus azonban mint bárány jött el először!Ebből adódó zavarukban, egyetlen szóért ítélték el Jézust.:Jn 8,58    
Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok!Ezek után láthatjuk is, a Zsidók szinte őrjöngeni kezdtek.:Jn.8,59.    
Köveket ragadának azért, hogy reá hajigálják; Jézus pedig elrejtőzködék, és kiméne a templomból, átmenvén közöttük; és ilyen módon eltávozék. Azt A szót hogy vagyok: (Echje) csak Isten használja. Ezt nem vonatkoztatják magukra emberek. Így nevezte meg magát az Úr a csipkebokornál.(II.Mózes 3,14. És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok. 
/ Héberben csak azt a szót használják hogy én! (Ani) Tehát pl.: a nevem így hangzik: Ani, Ferenc = én, Ferenc. ebben az esetben az én jelöli azt hogy va.../
Ezért mondták rá: Istennel teszi magát egyenlővé. Tehát mindenképp vallási okokból történt az,hogy a kivégzését akarták.Bár igaz, hogy Izrael Római provincia volt, és ez esetben elvileg nem lett volna szabad Zsidóknak önkormányzást-törvénykezést gyakorolni, ám a Szentírásból láthatjuk, ez nem akadályozta volna meg a Farizeusokat a kivégzésben. /házasságtörő asszony esete Jn.8,3-7/- Roppant elgondolkodtató fordulat... vajon mit jelent ez?

Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #339 Dátum: 2011 Június 09, 21:30:01 »
Igen Ferenc testvérem, elgondolkoztató fordulat ez. Miért nem végezték ki a vezetők azonnal?

Talán azért, hogy e prófécia beteljesűljün:

Apcs 4:26  Felállottak a földnek királyai, és a fejedelmek egybegyűltek az Úr ellen és az ő Krisztusa ellen.
Apcs 4:27  Mert bizony egybegyűltek a te szent Fiad, a Jézus ellen, a kit felkentél, Heródes és Ponczius Pilátus a pogányokkal és Izráel népével,

És azért, hogy mindenki részt vegyen az Úr Jézus Krisztus halálra adásában.
A farizeusok ítélték el, de elküldték Pilátushoz, Pilátus elküldte Heródeshez, Heródes vissza küldte. Aztán Pilátus a nép elé viszi az Úr Jézust: " válaszatok kit engedjek el Jézust vagy Barabást. A nép Barabás választásával Krisztus halála mellet döntött.
Így mindenki keze benne volt az Úr Jézus Krisztus halálra adásában.
Senki nem vonhatta ki magát.

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #340 Dátum: 2011 Június 09, 21:47:48 »
Teljesen egyet értek veled testvérem. Ennek így kellett lennie.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #341 Dátum: 2011 Június 09, 21:48:25 »
Idézet
És azért, hogy mindenki részt vegyen az Úr Jézus Krisztus halálra adásában.
A farizeusok ítélték el, de elküldték Pilátushoz, Pilátus elküldte Heródeshez, Heródes vissza küldte. Aztán Pilátus a nép elé viszi az Úr Jézust: " válaszatok kit engedjek el Jézust vagy Barabást. A nép Barabás választásával Krisztus halála mellet döntött.
Így mindenki keze benne volt az Úr Jézus Krisztus halálra adásában.
Senki nem vonhatta ki magát.

Senki nem vonhatta ki magát. = senki sem vonhatja ki magát --->> apák vétke a fiukra száll

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #343 Dátum: 2011 Június 12, 16:15:32 »
Kedves Ajin, egy kérdés merült fel bennem - nem véletlenül, mert valaki megvádolt a szóval!

A kérdés, lehet e túl sokat hivatkozni a Megváltását elfogadott embernek arra, hogy ő meghalt, és él többet nem ő, hanem él benne a Krisztus.
 :060:
Most nem arra gondolok, hogy valaki nyilvánvalóan bűnben él, össze-vissza idézi az igéket, mindég azt ami neki a legjobban megfelel, mert azt tartja, hogy jól tájékozott az igében.
Vagy akinek a keserűsége, elégedetlenkedése nyilvánvaló, de másnak az igét idézi.
Te
Ha ilyennel találkoznál akkor te mit tennél ez a másik kérdésem.

Mert a valóban megváltott embernek meg kellett halnia, csak ettől lett megváltható, különben a jogosság szenvedne csorbát, a Mindenható oldaláról pedig ez nem történik meg.

Szóval ha érted a kérdésem akkor kérlek válaszolj rá, ha pedig érthetetlen a megfogalmazásom, akkor kérdezz vissza - kérlek.

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #344 Dátum: 2011 Június 12, 16:42:47 »
:angel2:

http://www.youtube.com/watch?v=_eBFNEa9eV8#
Drága Magdus!
Köszönöm.
Dicsőség Istennek ezért a videóért!
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63