Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 261431 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #345 Dátum: 2011 Június 12, 16:45:53 »
Nagyon szívesen kedves Ditte, de ezt ide rakom újra,- ha nem haragszol - mert ez most nagyon lényeges mindenkinek

 :2smitten:


Kedves Ajin, egy kérdés merült fel bennem - nem véletlenül, mert valaki megvádolt a szóval!

A kérdés, lehet e túl sokat hivatkozni a Megváltását elfogadott embernek arra, hogy ő meghalt, és él többet nem ő, hanem él benne a Krisztus.
 :060:
Most nem arra gondolok, hogy valaki nyilvánvalóan bűnben él, össze-vissza idézi az igéket, mindég azt ami neki a legjobban megfelel, mert azt tartja, hogy jól tájékozott az igében.
Vagy akinek a keserűsége, elégedetlenkedése nyilvánvaló, de másnak az igét idézi.
Te
Ha ilyennel találkoznál akkor te mit tennél ez a másik kérdésem.

Mert a valóban megváltott embernek meg kellett halnia, csak ettől lett megváltható, különben a jogosság szenvedne csorbát, a Mindenható oldaláról pedig ez nem történik meg.

Szóval ha érted a kérdésem akkor kérlek válaszolj rá, ha pedig érthetetlen a megfogalmazásom, akkor kérdezz vissza - kérlek.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #346 Dátum: 2011 Június 12, 21:17:47 »
Shalom testvérem. Megvallom, nehéz a kérdés számomra.Ugyan nem tudom mi áll pontosan a kérdés mögött,nem ismerem a szituációt, így a válaszom teljesen általánosan értendő, az Úrtól nekem szánt vezetés szerint.Tehát kiemelném: Ez az én vezetésem az Úrtól, tehát ez nem mindenkinek adatott,Ill. nem mindenkire vonatkozik!
 Nos: Azon az állásponton vagyok, hogy amennyiben a testvérek felé az Úr nem jelenti ki azt hogy Ő az úr bennem, akkor nincs értelme annak hogy én erősítgessem.Ha pedig Ő kijelenti a testvéreimnek, akkor meg azért nem beszélek tovább, mert az úgy tűnne, én erősítem Jézus szavát! ami ugye botorság lenne részemről-hisz az Úrnak nincs szüksége arra hogy én erősítsem az Ő kijelentését,rám vonatkozóan.Mint te is tudod, hisz vallod is: Nem beszédben áll Isten Országa hanem erőben. (I Kor.1Kor 4,20) Így Tehát az életünk, a szituációkban való megnyilvánulásaink beszélnek arról hogy ki az Úr bennünk.
Kérlek téged Testvérem, fogadd el tőlem: Engem így vezet az úr, én ezt így vettem tőle, ezt tartom. Nekem ezen kijelentésében kell megállnom, ez a nekem szánt vezetése.én elfogadom azt hogy mást-máshogy vezet. Ezért kérlek téged, az én válaszom ne legyen előtted mint kizárólagos irányelv-hanem ahogy eddig is tetted vidd az Úr elé, illetve kérdezz meg erről másokat is. Hiszen tudod: Többek tanácsán áll meg minden!(Péld 11,14    
A hol nincs vezetés, elvész a nép; a megmaradás pedig a sok tanácsos által van.
A második kérdésedre a válaszom:5Móz 19,15    
Ne álljon elő egy tanú senki ellen semmiféle hamisság és semmiféle bűn miatt; akármilyen bűnben bűnös valaki, két tanú szavára vagy három tanú szavára álljon a dolog. Amennyiben többek is ugyan úgy ítélik meg a dolgot ahogy én látom: Akkor Jézus útmutatása alapján kell cselekedni:Mt.18,16.    
Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettőt, hogy két vagy három tanú vallomásával erősíttessék minden szó.
17.    
Ha azokra nem hallgat, mondd meg a gyülekezetnek; ha a gyülekezetre sem hallgat, legyen előtted olyan, mint a pogány és a vámszedő.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #347 Dátum: 2011 Június 12, 21:36:07 »
Köszönöm számomra értékes válaszod kedves Ajin.

Persze ha valaki nem fogadja el, hogy a megváltást csak a saját halálán keresztül kaphatja meg, akkor ott neki bizony nem lesz kijelentése, mert igaz az is, hogy testi ember nem értheti meg Isten dolgait.
Aztán, ha a megváltás elfogadásáról van ismételten szó, - tehát valójában EVANGÉLIZÁLÁS . ott azt bizony hangsúlyozni kell, főleg, ha valaki azt gondolja, hogy ő már régi hívő, de folyamatosan ennek ellentmondóan reagál.

Szóvak veled, a leírtakban teljesen egyetértek, mert ha embereknek tetszelegnék Isten szolgája nem lehetnék., tehát csak és kizárólag a Mindenható kompetens a válaszra.

 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #348 Dátum: 2011 Június 13, 12:16:27 »
Sziasztok

Ezzel kapcsolatban bennem az merül fel, hogy élek többet nem én hanem Jézus bennem, én meghaltam...
de itt az "én" aki meghalt az az óember (ok van akinél még csak haldoklik) és a bennünk élő Jézus mellett bennünk él az újember (éledezik, épülget) de az is egyfajta én nem (nem egy nagy egójú valaki, de egy egyéniség, mármint az újember, az akinek az Atya valójában teremtett engem)?

Tünde
helyesírás javítva...
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #349 Dátum: 2011 Június 13, 12:33:11 »
Sziasztok

Ezzel kapcsolatban bennem az merül fel, hogy élek többet nem én hanem Jézus bennem, én meghaltam...
de itt az "én" aki meghalt az az óember (ok van akinéél még csak haldoklik) és a bennönk élő Jézus mellett bennönk él az újember (éledezik, épülget) de az is egyfajta én nem (nem egy nagy egójú valaki, de egy egyéniség, mármint az újember, az akinek az Atya valójában teremtett engem)?

Tünde

Kedves Tünde, te találkoztál olyan maggal amiből kikelt az új élet, és a mag még megőrizhetett valamit a régi valóságából?

Ha én tökéletesen és teljesen nem fogadom el, hogy meghaltam az Úr Jézus Krisztussal ott a kereszten, akkor nem is támadhatok fel VELE, agonizálgató még nem halt meg, tehát nem lehet benne meg az új.

Vagy-vagy  :2funny: ez van :hehe:

Az ó  emberi természet a lelkedben leledzik az érzéseidben, értelmedben, akaratodban, ha visszaveszed, persze ez rám is érvényes  :2knuppel:

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #350 Dátum: 2011 Június 13, 12:46:30 »
Sziasztok

Ezzel kapcsolatban bennem az merül fel, hogy élek többet nem én hanem Jézus bennem, én meghaltam...
de itt az "én" aki meghalt az az óember (ok van akinéél még csak haldoklik) és a bennönk élő Jézus mellett bennönk él az újember (éledezik, épülget) de az is egyfajta én nem (nem egy nagy egójú valaki, de egy egyéniség, mármint az újember, az akinek az Atya valójában teremtett engem)?

Tünde

Kedves Tünde, te találkoztál olyan maggal amiből kikelt az új élet, és a mag még megőrizhetett valamit a régi valóságából?

Ha én tökéletesen és teljesen nem fogadom el, hogy meghaltam az Úr Jézus Krisztussal ott a kereszten, akkor nem is támadhatok fel VELE, agonizálgató még nem halt meg, tehát nem lehet benne meg az új.

Vagy-vagy  :2funny: ez van :hehe:

Az ó  emberi természet a lelkedben leledzik az érzéseidben, értelmedben, akaratodban, ha visszaveszed, persze ez rám is érvényes  :2knuppel:

 :2smitten:

Én abból indulok ki, hogy az Atya lelehte belem a lelket, azt az én-t, akinek ő teremtett.
De mivel nem Jézussal és az Atyával jártam, megtérésem elől ezért egy a világ, a gonosz szennyével bűnével mocskolt "óember" élt elsősorban bennem. De akkor is voltak dolgok, amiket helyesen, megfelelően tettem az Atya által belémplátált lelkiismeret miatt pl., és akkor már az az "újember" szikrája irányított engem.
Elfogadtam Jézus vérének megváltását, letettem a bűnöket, Jézus végzi a munkát bennem, építi az újembert, tisztít, tanít, irányít.
Én magam sajnálom a legjobban, hogy ez nem egyik pillanatról a másikra történik, de sajnos nem így történik -  lehet csak nálam nem...Bár a gonosz támadásai esetében valószínű másban is fel-fel éled az óember...

"agonizálgató még nem halt meg, tehát nem lehet benne meg az új." - én hiszem, hogy bennem az újember, még akkor is ha óemberem még csak agonizál, és maradok ennél, mert különben azt tagadnám meg, hogy elfogadtam Jézus megváltását
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #351 Dátum: 2011 Június 13, 13:00:29 »
Tünde Isten igéje nem ezt mondja, persze sokan hirdetik ezt, vagy hasonlót, gyógyulást, gazdagodást, stb.

De csak a halálon keresztül lehet megváltottnak lenni, el kell fogadni, hogy mindenestől gonoszak vagyunk, és megváltásra van szükségünk.

Ha te erőfeszítéssel teszed a jót, akkor magadnak adod a dicsőséget, és annak a királyságában vagy aki fellázadt a Teremtő Isten ellen, és ebbe belevitte az embert - annak a királyságát erősíted, minden "jóakaratoddal".

Csak a halál szabadit fel a másik király alól, helyettem meghalt az Úr Jézus, azért, hogy ezt a megváltást el lehessen fogadni.

Amit nekem kellett volna elszenvedi, azt Ő szenvedte, mindent amit rámértek azt rám kellene mérni, és ez vár mindenkire, aki nem fogadja el TŐLE az ajándékot, aki pedig elfogadja, azt Ő alakítja, ahogy Ő jónak látja.
Ez van, ez az EVANGÉLIUM, nem kell elszenvedni, azt amit Ő, és mehetek a Mindenhatóhoz, mert az Apám, az Édesapucikám lett, eddig csak a Teremtőm volt, de mostantól mindenem.

Szent Szellem nélkül nem megy  :2smitten: nélküle csak az agyalás megy  :pirul:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #352 Dátum: 2011 Június 13, 13:33:02 »
Tünde Isten igéje nem ezt mondja, persze sokan hirdetik ezt, vagy hasonlót, gyógyulást, gazdagodást, stb.

De csak a halálon keresztül lehet megváltottnak lenni, el kell fogadni, hogy mindenestől gonoszak vagyunk, és megváltásra van szükségünk.

Ha te erőfeszítéssel teszed a jót, akkor magadnak adod a dicsőséget, és annak a királyságában vagy aki fellázadt a Teremtő Isten ellen, és ebbe belevitte az embert - annak a királyságát erősíted, minden "jóakaratoddal".

Csak a halál szabadit fel a másik király alól, helyettem meghalt az Úr Jézus, azért, hogy ezt a megváltást el lehessen fogadni.

Amit nekem kellett volna elszenvedi, azt Ő szenvedte, mindent amit rámértek azt rám kellene mérni, és ez vár mindenkire, aki nem fogadja el TŐLE az ajándékot, aki pedig elfogadja, azt Ő alakítja, ahogy Ő jónak látja.
Ez van, ez az EVANGÉLIUM, nem kell elszenvedni, azt amit Ő, és mehetek a Mindenhatóhoz, mert az Apám, az Édesapucikám lett, eddig csak a Teremtőm volt, de mostantól mindenem.

Szent Szellem nélkül nem megy  :2smitten: nélküle csak az agyalás megy  :pirul:

"hirdetik ezt, vagy hasonlót, gyógyulást, gazdagodást, stb." - nem ezért tértem meg, tény és való nagy  -  bibliailag fogalmazva nyomorúságba kerültem, mert nem vele jártam, de ezzel a nyomorúsággal a nyomorúságból ragadott vissza magához.

"azt Ő alakítja, ahogy Ő jónak látja." kit alakít, ha én meghaltam

És a lelkem, amit az Atya születésemkor lehelt belém, ami én őgy gondolom az énem, egyéniségem (nem egom, kihangsúlyozom), akinek teremtett, az hol van az meghalt___

ezt most nagyon nem értem, mert szerintem mindenki egyéniség, az akinek az Atya teremtette
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #353 Dátum: 2011 Június 13, 13:36:09 »
bocsánat az idézetbe írtam, de rosszul tekertem az egeret...
Tehát, az amit írsz nekem úgy jön le, mintha maga az egyedi ember (amiről én őgy gondoltam az Atyától van) a gonosztól lenne, nem érne semmit, nem csak meg lenne rontva a gonosz által, ezért teljesen kidobandó lenne...
 Én a gyüliben is egyéniségeket látok....Hála Istennek
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #354 Dátum: 2011 Június 13, 13:48:08 »
bocsánat az idézetbe írtam, de rosszul tekertem az egeret...
Tehát, az amit írsz nekem úgy jön le, mintha maga az egyedi ember (amiről én őgy gondoltam az Atyától van) a gonosztól lenne, nem érne semmit, nem csak meg lenne rontva a gonosz által, ezért teljesen kidobandó lenne...
 Én a gyüliben is egyéniségeket látok....Hála Istennek

Tudod Tűnde egy ember sem tudja Isten igazságáról meggyőzni a másik embert.

Istennek hála ez így van én neked csak a keresztet hirdethetem, aztán te vagy elfogadod, vagy találsz sok kigondolást, és keresel hozzá igazolást, a látható világban.

Isten megmondta Izrael fiainak, hogy övék lesz a KÁNAÁN Jószué és Kéleb ezt elhitte Istennek, a többiek pedig a szemüknek hittek.

Az ember hitre lett teremtve, valamiben hinnie kell  :2angel:

Én a Mindenható Isten beszédében és a beszéd megtestesülésében az Úr Jézus Krisztusban hiszek.

Más hitén nem akarok uralkodni, ez tőlem távol legyen

-----------

Különben van javítás gomb, és visszamenve lehet javítani  :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #355 Dátum: 2011 Június 13, 14:05:17 »
"Istennek hála ez így van én neked csak a keresztet hirdethetem, aztán te vagy elfogadod, vagy találsz sok kigondolást, és keresel hozzá igazolást, a látható világban."

Nézd Magda a hitemet, megtérésemet...stb vonod kétségbe, talán még azt is feltételezve nem Istennel járok.

Holott én csak annyit fejtegettem hol van B.Tünde, a megtérés után, ha Jézus él benne csak, hol van az a lélek, akit az Isten belém plántált mikor megszülettem, aki egyedi mint minden ember -  arról én úgy gondolom az az új ember, akit Jézus formál bennem, akit kialakít Ő bennem.

Kérdeztem is párat....

Inkább hagyom, bár ha nem lennénk egyéniségek akkor kőbevésett törvények lennének és mindenkit 100%osan egyformán vezetne az Atya
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #356 Dátum: 2011 Június 13, 14:12:25 »
"Istennek hála ez így van én neked csak a keresztet hirdethetem, aztán te vagy elfogadod, vagy találsz sok kigondolást, és keresel hozzá igazolást, a látható világban."

Nézd Magda a hitemet, megtérésemet...stb vonod kétségbe, talán még azt is feltételezve nem Istennel járok.

Holott én csak annyit fejtegettem hol van B.Tünde, a megtérés után, ha Jézus él benne csak, hol van az a lélek, akit az Isten belém plántált mikor megszülettem, aki egyedi mint minden ember -  arról én úgy gondolom az az új ember, akit Jézus formál bennem, akit kialakít Ő bennem.

Kérdeztem is párat....

Inkább hagyom, bár ha nem lennénk egyéniségek akkor kőbevésett törvények lennének és mindenkit 100%osan egyformán vezetne az Atya

Megint következtetsz, de amit mondasz az van a szívedben, mert a szív teljességéről szól a száj.

Semmi mást nem írtam neked, mint amit bárkinek írnék, mert nem tudhatunk másról, mint Krisztusról, még pedig mint MEGFESZÍTETTRŐL, csak a kereszt botránya az amit hirdethetünk, a többi már a Szent Szellem dolga, csk kizárólagŐ az aki mindenkit egyen-egyenként elvezet minden igazságra.

Aki már mindent tud, annak erre nincs szüksége, Istennek hála én csak azt tudom, hogy még semmit sem tudok úgy ahogy tudnom kellene
 :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #357 Dátum: 2011 Június 13, 14:21:52 »
"Istennek hála ez így van én neked csak a keresztet hirdethetem, aztán te vagy elfogadod, vagy találsz sok kigondolást, és keresel hozzá igazolást, a látható világban."

Nézd Magda a hitemet, megtérésemet...stb vonod kétségbe, talán még azt is feltételezve nem Istennel járok.

Holott én csak annyit fejtegettem hol van B.Tünde, a megtérés után, ha Jézus él benne csak, hol van az a lélek, akit az Isten belém plántált mikor megszülettem, aki egyedi mint minden ember -  arról én úgy gondolom az az új ember, akit Jézus formál bennem, akit kialakít Ő bennem.

Kérdeztem is párat....

Inkább hagyom, bár ha nem lennénk egyéniségek akkor kőbevésett törvények lennének és mindenkit 100%osan egyformán vezetne az Atya

Megint következtetsz, de amit mondasz az van a szívedben, mert a szív teljességéről szól a száj.

Semmi mást nem írtam neked, mint amit bárkinek írnék, mert nem tudhatunk másról, mint Krisztusról, még pedig mint MEGFESZÍTETTRŐL, csak a kereszt botránya az amit hirdethetünk, a többi már a Szent Szellem dolga, csk kizárólagŐ az aki mindenkit egyen-egyenként elvezet minden igazságra.

Aki már mindent tud, annak erre nincs szüksége, Istennek hála én csak azt tudom, hogy még semmit sem tudok úgy ahogy tudnom kellene
 :060:
"de amit mondasz az van a szívedben, mert a szív teljességéről szól a száj.".....á hagyjuk bár pár feltett kérdésem nyitva maradt...
de ez van, a szívem olyan amilyen---
bár lehet én vagyok az egyeten a megtért keresztyének között, akit  nem egyik pillanatról a másikra alakít át Jézus, de hiszem teszi folyamatosan teszi, és hiszem munkálkodik bennem, hiszem velem van...
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #358 Dátum: 2011 Június 13, 14:30:57 »
következtetek....

"Ha te erőfeszítéssel teszed a jót, akkor magadnak adod a dicsőséget, és annak a királyságában vagy aki fellázadt a Teremtő Isten ellen, és ebbe belevitte az embert - annak a királyságát erősíted, minden "jóakaratoddal"."  -  szerintem ebből jogosan tettem (ármint a következtetést), erőfeszítéssel, igen erőfeszítésnek is nevezhető, mert az óemberem még csak agonizál, s folyamatosan támadásaim vannak a gonosz részéről, mint gondolom más kereszténynek is...

NEm nem adom magamnak a dicsőséget semmiért....
Hiszem hogy az hogy mióta megtértem 2 olyan embernek is tiszta szívből azt mondtam szeretem, az Atya munkája, nem a gonoszé.
Az hogy most még élek Jézusnak köszönhetem, az hogy nem dőlök össze Jézus szeretetének köszönhetem, hálás vagyok az Atyának azért és azért hogy munkálkodik bennem.
Sajnálom, ezekért én úgy érzem, harcot kell vívnom de nem az én erőmmel
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #359 Dátum: 2011 Június 13, 14:42:28 »
Azt gondoltam egy beszélgetés folyamban elég, ha egyszer utalok magamra is, és abból érted, de bocsánat tévedtem

Ezzzzzzzzzzel indult


Sziasztok

Ezzel kapcsolatban bennem az merül fel, hogy élek többet nem én hanem Jézus bennem, én meghaltam...
de itt az "én" aki meghalt az az óember (ok van akinéél még csak haldoklik) és a bennönk élő Jézus mellett bennönk él az újember (éledezik, épülget) de az is egyfajta én nem (nem egy nagy egójú valaki, de egy egyéniség, mármint az újember, az akinek az Atya valójában teremtett engem)?

Tünde

Kedves Tünde, te találkoztál olyan maggal amiből kikelt az új élet, és a mag még megőrizhetett valamit a régi valóságából?

Ha én tökéletesen és teljesen nem fogadom el, hogy meghaltam az Úr Jézus Krisztussal ott a kereszten, akkor nem is támadhatok fel VELE, agonizálgató még nem halt meg, tehát nem lehet benne meg az új.

Vagy-vagy  :2funny: ez van :hehe:

Az ó  emberi természet a lelkedben leledzik az érzéseidben, értelmedben, akaratodban, ha visszaveszed, persze ez rám is érvényes  :2knuppel:

 :2smitten:

Ha én tökéletesen és teljesen nem fogadom el, hogy meghaltam az Úr Jézus Krisztussal ott a kereszten, akkor nem is támadhatok fel VELE, agonizálgató még nem halt meg, tehát nem lehet benne meg az új.

Vagy-vagy  :2funny: ez van :hehe:

Az ó  emberi természet a lelkedben leledzik az érzéseidben, értelmedben, akaratodban, ha visszaveszed,
persze ez rám is érvényes  :2knuppel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)