Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 132637 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető laszlo

• Testvérünk
  • *
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #465 Dátum: 2011 December 07, 14:01:30 »
Mi van akkor ha egy Istentisztelet allat valakinek kijeletese ,bizonysaga van a sziveben ,vagy imadkozna hangosan es mindezt nem teheti meg  mert nem a liturgia resze.Vagy a predikacioban mutatkozik meg olyan dolog ami nagyon is kiegeszitesre szorul ahoz hogy ne hamis tanitaskent hangozzek es nem lehet megtenni ,mert nincs benne az Istentisztelet rendjeben.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #466 Dátum: 2011 December 07, 14:03:40 »
Ez tenyleg erdekes kerdes , most hirtelen nem jut eszembe semmi ilyensmi az en gyulekezetemben .Biztos alaposabb vizsgalatra lenne szukseg.Ami eszembe jutott az mas kozossegeknel nyilvanul meg .Itt gondolok a szentek imadatara ,Maria kultusz ,ereklyek imadata.Csak egy kerdes van meg itt szamomra ,hogy tenyleg igaz hitben vannak azok akik ezeket teszik?Mert ugyan nem en vagyok a szivek /vesek vizsgaloja de kicsit fura szamomra mindez .

Vannak megtertek azok kozul, akik peldaul Mariahoz is imadkoznak.
A legtobben felre lettek vezetve es csak kevesen hoztak meg tudatos donteskent.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #467 Dátum: 2011 December 07, 14:15:37 »
Mi van akkor ha egy Istentisztelet allat valakinek kijeletese ,bizonysaga van a sziveben ,vagy imadkozna hangosan es mindezt nem teheti meg  mert nem a liturgia resze.Vagy a predikacioban mutatkozik meg olyan dolog ami nagyon is kiegeszitesre szorul ahoz hogy ne hamis tanitaskent hangozzek es nem lehet megtenni ,mert nincs benne az Istentisztelet rendjeben.

Ha valaki az Istentisztelet ideje alatt kinyilatkoztatasa van, akkor nem teheti meg, hogy azonnal felpattanva kozze tegye. Ugyanis ez nem a liturgia, hanem Isten igeje tiltja.
Az Istentiszteletnek rendezetten kell mennie, egyszerre csak egy szolhat es a kovetkezo varja meg, amig az elozo befejezi.
Ennek kulonfelekeppen adnak helyet, altalaban az Istentisztelet vege fele, vagy az Istentisztelet utan (valahol egyaltalan nem adnak helyet).

Az utobbi reszre tudnal peldat mondani? Hogy erted azt, hogy nem lehet kifejteni jobban a predikaciot, mert nincs benne a gyulekezeti rendben?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #468 Dátum: 2011 December 07, 14:28:54 »
Megemlíteném még az un. jólét Evangéliumot is, amely a keresztények széles körében elfogadott. Nem lehetsz beteg, mert ha nem gyógyultál meg, akkor annak a hitetlenséged az oka, vagy ha szegény vagy, biztos valami büntetés... folytathatnám.

Sok kárt okozott már az ilyen féle ideológia, szerintem...

:2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető laszlo

• Testvérünk
  • *
« Válasz #469 Dátum: 2011 December 07, 16:00:24 »
Amikor a predikaciora gondoltam akkor  konkret elhangzott dolgok tarulnak elem.Peldaul sokszor elhangzik nallunk hogy akik a templomban vannak azok sokkal jobb helyen vannak mint akik epp mashol toltik az idejuket.Ez igy latszolag igaz ,de megsem teljesen ,mert Isten nem a templomban jarokat udvoziti.Es ami nagyon megteveszto az ilyen uzenet kapcsan az hogy ilyenkor az ember mar jo helyen kezdi erezni magat ,mert o is mashoz hasonlitja a helyzetet holott pont ugy van o is a pokolra vezeto uton mind aki nem vesz reszt az alkalman.Egy masik alkalmon elhangzott egy pelda arrol hogy mikent jut az ember az Isten orszagaba.Ez ugy volt magyarazva hogy ott amikor bebocsajtast ker elmondja hogy nem csinalt semmi rosszat elete folytan .Nem engedik be azt a valaszt kapja hogy nem eleg az hogy rosszat nem csinalt de kellet volna keresse hogy jot csinaljon.Visszakuldik a foldi vilagba hogy tegyen jot is.Probaltam leirni par dolgot   .

Nem elérhető laszlo

• Testvérünk
  • *
« Válasz #470 Dátum: 2011 December 07, 16:11:12 »
Tudom azt hogy az Istentiszteletnek egy rend szerint kell tortennie ,de ki az aki ezt a rendet megszabja?Nekem ugy tunik hogy az ember szabot hatart hogy mikent es hogyan kell tisztelni az Urat.Amibe az ember idonkent hoz egy kis valtoztatast is.Es meg egy masik dolog amiben nem latom Isten akaratat espedig amikor kulombozo cimeket adunk embereknek.<tiszteletes,fotiszteletes ,nagytiszteletes stb.Hol vannak ilyen ,,rangok,, es minden ami ezzel jar ?

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #471 Dátum: 2011 December 07, 18:12:25 »
Áldott Testvéreim. Jól van ez így... A kérdésem lényegét éppen az alkotja, hogy az általunk tapasztalt dolgokat, (mindet) összevetjük Isten Igéjével. Lehet ezt koncentrikus körökben is, akár táguló-akár szűkülő irányban. Tehát ha én központtal kezdek, akkor én teszek -e olyan dolgot, ami Isten Igéjével nem támasztható alá, annak ellenére hogy meg vagyok győződve arról, hogy amit teszek az helyes... Pl.:fő témakör, Az általánosan elfogadott morális kérdések preferálása. Gyakorlatban pedig: Alkohol ivás? (NEM ALKOHOLIZMUS!); mennyi idő alatt kell elhagynia egy újonnan megtért testvérnek a közvélemény által bűnnek ítélt szokásokat? (pl: dohányzás); Mennyi az a minimális idő, amit a házasulandó párnak jegyben kell járnia esküvő előtt? Hol kezdődik, és köttetik a házasság?; Mi a paráznaság? ; Hol kezdődik a paráznaság?;
Ezek csupán példák,ilyen és ehhez hasonló dolgokra gondoltam... és mind tudjuk, hogy ezek bizony gyakorlattá avanzsálódtak a hívők életében... De mindezekről a kérdésekről hol, és hogyan nyilatkozik az Isten Igéje?
A kérdésem apropója pedig: Yessua többször is kinyilvánította nemtetszését az emberi rendelések témakörében... A mai felvilágosult hívői társadalom pedig mélyen megveti a "Farizeusi" rendet pontosan ezek miatt. De nem elképzelhető az, hogy pontosan azokban a vádpontokban találtatunk mi is terhelve, amikre egyebekben annyira flottul tudunk mutogatni?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #472 Dátum: 2011 December 07, 23:25:49 »
Shalom, kedves Testvérem!

Amikor megtértem, nem lettem mindjárt tökéletes. Az ÚR türelmének és kimondhatatlan jóságának köszönöm, hogy megtérésem utáni hitharcaimban féltö, de gyengéd szeretettel vezetett lépésröl lépésre. Saját magam nem voltam elégedett a tempoval, mert szeretettem volna sokkal hamarabb elérni a célokat. Ám újra és újra megtanította velem az ÚR, hogy nem az én erömtöl kell függenem, hanem rábízhatom harcaimban is magamat, mert Ö fog gyözni és nekem pedig engedelmeskednem kell. Nem emberek elvárásainak kell megfelelnem, hanem egyszerüen azon az úton haladni, ahol nap mint nap kézen fogva vezet az én Megváltóm.

Szeretettel

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #473 Dátum: 2011 December 08, 18:33:03 »
Íme néhány Ige, mik az általad elmondottakkal összecsengenek:
Róma 8,28.    
Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik az ő végzése szerint hivatalosak.
29.    
Mert a kiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy azok az ő Fia ábrázatához hasonlatosak legyenek, hogy ő legyen elsőszülött sok atyafi között.
30.    
A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.
31.    
Mit mondunk azért ezekre? Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?

Fil 1,6    
Meg lévén győződve arról, hogy a ki elkezdette bennetek a jó dolgot, elvégezi a Krisztus Jézusnak napjáig:

Fil 2,13    
Mert Isten az, a ki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből.
...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #474 Dátum: 2011 December 08, 19:04:29 »
Ámen! :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #475 Dátum: 2011 December 08, 20:35:40 »
Sokszor úgy érzem, túl türelmetlenek vagyunk önmagunkhoz, és másokhoz is... Innen adódnak az emberi elöírások. Pl a zsidó hagyományban is megtaláljuk az "emberi törvényeket" amelyekkel meg akarják gátolni, hogy az Isten törvényeit nehogy megszegjük. Ezeket Urunk sem vette figyelembe... De sohasem vétett az Atya parancsolatai ellen. A kereszténységben is kialakultak ilyen "védö" emberi gondolkozásminták.
Úgy gondolom, hogy vigyáznunk kell, ne legyünk törelmetlenebb mint az ÚR amilyen türelmes, és ne legyünk irgalmatlanabb, mint amilyen irgalmas a mi szeretö Mennyei Atyánk hozzánk.

Shalom

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #476 Dátum: 2011 December 08, 20:52:45 »
Igen Testvérem, Jézus arra hívott el, hogy olyanokká váljunk mint Ő.
Mennyire ábrázolódik ki rajtunk Krisztus?

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #477 Dátum: 2011 December 08, 21:05:25 »
Igen kedves Antee Testvérem, ez a megszentelödés folyamata.

23. Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.
24. Hű az, a ki elhivott titeket és ő meg is cselekszi azt.

1Thessz 5,23-24

Szeretettel

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #478 Dátum: 2011 December 08, 21:11:11 »
Igen! :afro:

Nem elérhető julika

• Testvérünk
  • *
« Válasz #479 Dátum: 2011 December 09, 12:05:37 »
Igen kedves Antee Testvérem, ez a megszentelödés folyamata.

23. Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.
24. Hű az, a ki elhivott titeket és ő meg is cselekszi azt.

1Thessz 5,23-24

Szeretettel

Kedves Elisabeth!

Nagyon érdekes és el gondolkodtató,ez az IGe!
,,,A Békesség Istene Szenteljen meg titeket mindenestől,,,,

Sokan az emberek közüll azt gondolják :ez az én testem és azt cselekszem ami nekem jó...
El feledkeznek arról,hogy nem csupán test a mi testünk,:,,HANEM A BENNÜNK LAKOZÓ SZENT LÉLEKNEK TEMPLOMA,,,,melyet Istentől nyertünk,,,

Szánjuk oda a mi testünket az ÉLő Istennek,kedves áldozatául,,,,Az Ó szövetségben is áldozatot vitt mindenki az ÚRnak...mielőtt oda vitték az oltárra,előtte megölték az áldozatukat.nekünk is az ÉLő Istennek kell áldoznunk a bűneinket elhagyván...mert szükségünk van az Istentől kapott lelki békére.Biztosnak lenni abban,hogy Istenünknek teszik az áldozatunk...
Mert tőlle és álltala van minden ami van!mert ÖVé a Dicsőség örökkön örökké!

Istennnek nem lehet áldozni és tisztelni az Ő ismerete nélkül.Mert ha nem tudjuk ki az élő Isten,akkor nem is tudom szolgálni Őt!

Vagyis nem csak a számat kell oda szánni,vagy épp lábaim az Istennek....hanem teljes lényem!
Mert ha azt mondom,hogy számmal dicsérem az ÚRat,és szívem távol van az ÚRTól,akkor mind hiába való!
DE hogyan mondhatom,hogy oda szántam az én számat,ajkaim az ÚRnak szolgálatára,ha alkalmakkor nem azt szólja az én szám ami Istennek tetsző lenne!Mert sokat mond az ember olyan dolgot ami nem épitő társainak,és sokat nehéz helyre hozni,hogy embertársainknak bízalmát újra elnyerjük...Isten tudja használni az embert arra,hogy épitő jelleggel szóljunk testvéreink  felé....

HOgyan látszik meg életemből,hogy Istennek szántam oda életem?.:,,ha nem azt cselekszem ami nekem jó,hanem csak azt ami az én Istenemnek dicsőségére és imádatára szolgál.
Mert élek többé nem én,hanem él bennem a Krisztus!

Ha lábaim oda szánom az Úrnak,az lehet épp az is amikor küld az ÚR,hogy menjek látogassam meg a beteget az Ő ágyában....vagy menjek el egy egy gyülekezeti alkalmakra más falvakban is...
DE ha engedetlenkedem,és nem megyek mert nekem a világban való járás a kedves akor mit ér az én járásom az ÚR előtt??

Ezért valóban odaszánt életmnek kell hogy legyen az ÚRnak!HOgy örömét lelje bennem az ÚR.
Legyek kirivó,a környezetben,ha épp a töbség hitetlen ,és én vagyok talán egyedüli aki Istenek szolgál,
és ne legyenek rám hatással azok az emberek,hanem az én odaszánt életem legyen kívánatos azok számára,akik eltérően élnek mint én.

Szánjuk oda életünket az Istenünknek!Ne a világ folyása szerint éljem életem!

Vigyáznunk kell arra,hogy ne csak részben szánjuk oda életünket testünkte az ÉLő Istennek

Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.