Szerző Téma: Szabadulás a fantázia kötelékéből  (Megtekintve 23105 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #15 Dátum: 2011 Február 22, 13:53:35 »
Szia Clio!   :044:

 " Semmi sem árt nekünk ha kipróbáltak vagyunk  Jézusban, még a bálványáldozati hús sem. A még kipróbálatlanokat  azonban összezavarhatja. Tévedés ne essék Ők is erősek Krisztusban de még nincs annyi "bukás" a hátuk mögött. Elveszni ők sem fognak de hátráltathatja a szellemi fejlődésüket az Úrban.
Nekem is vannak olyan sci-fik amiket régen is és most is nyugodtan megnézhetek. Nem indítják el azt az inspirációt vágyat hogy alkossak egy sajátot  egy jobbat.  De majd kifejtem a folytatásban hogyan értem ezt."

  Én ezzel nem tudok így egyetérteni...nagyon is árthat még a kipróbáltaknak is, és sajnos a kipróbáltak legnagyobb veszélye lehet, hogy óvatlanok lesznek, pontosan emiatt a nézet miatt, ez veszélyes ám!
  Pál azt mondja, mindentől, ami GONOSZNAK LÁTSZIK!!! ÓVAKODJ!
 Ha csak annak látszik is! Miért kellene játszadozni, hogy árt, nem árt??!!

 Aztán érdekes: legtöbb keresztény panaszkodik, hogy milyen kevés ideje van az Úrra, mert a sok munka, család, stb. Ha ez nem üres kifogáskeresés, akkor hogy lehet az, hogy ezt a kevés időt is mással töltik, kétes hasznosságú filmekkel, pl. és nem az Úrral, a Bibliával, imával, ilyenekkkel? 
 Megnéznek különféle "gyanús", kétes tisztaságú (szellemben) filmeket, hogy aztán legyen miről beszélni és ezzel is elterelődik a LÉNYEGRŐL a figyelem, az ÚRRÓL!!

 Vajon mit veszítenek akkor, ha nem nézik meg? Szerintem csak "nyerni" lehet vele, nem?

  jaaa.. és honnan lehetsz biztos abban, hogy nem vesznek el??  :04:

  "Azidő rövidre van szabva..."

    :2smitten:

Drága Kamilla!  :2smitten: teljesen egyetértek az idő rövidre van szabva. Nagyon nem mindegy hogy mire költjük az időnket mi hívők.

Amíg testünk megváltása be nem következik állandó harcunk van a büszke énünkkel vagy óemberünkkel ki hogy nevezi , Mindig bálványokat akar állítani. Még egy igehirdetői szolgálat is lehet bálvánnyá bizony!!!
Ez a mi belső harcunk. A büszke én ellen a hívő ember belső harca. Mindig helyreigazításra szorulunk. Nem tehetjük karba a kezünket hogy mi ezt már tudjuk.
Ezt a harcot írom le. Látod mindjárt megtérésemkor megpróbáltam minden világi dolgot egyszerre kiirtani.
Várd ki a végét  :089:
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #16 Dátum: 2011 Február 22, 13:58:44 »
 kivárom, persze...   :05:

 Csak tudod, azt, hogy ENGEDELMESNEK KELL LENNI, elég hamar megtudja az ember és az egy döntés kérdése csak, szerintem...
 És ha a Bibliát olvasod, akkor megtudod, mit akar Isten, ha imádkozol, akkor meg kijelentést kapsz, mi az aktuális üzenet és kész...ez ennyire egyszerű, de csak akkor, ha valóban KERESED AZ URAT, őszintén, és azt akarod, amit Ő, alárendelve szabad akaratodat Neki, és akkor nincs harc, mert nem kérdés, hogy mit is kell tenni...  :01:
 Élő kapcsolat az Úrral és nincs vita, merre menjünk, mit is tegyünk... ugyanúgy, mint a szülő-gyermek kapcsolat...jól néznénk ki, ha mondunk valamit a gyereknek, mit tegyen, ő meg harcolna állandóan velünk és önmagával, engedelmeskedjen-e...ilyenkor a szerető szülő segít neki helyes döntést hozni...  :06:

 Pl. Ha felvetődik a kérdés, megnézz-e e gy filmet, a legtermészetesebb, megkérdezed, mi Urunk véleménye róla? A választól függ, mit teszel, nem?  :088:

 És nem gondolnám, hogy olyanra bólintana, ami nem tiszta, ami okkult, ami nem épít, ami gonosznak látszik...én ezt nem gondolnám!   :nem:

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #17 Dátum: 2011 Február 22, 14:24:24 »
"Pl. Ha felvetődik a kérdés, megnézz-e e gy filmet, a legtermészetesebb, megkérdezed, mi Urunk véleménye róla? A választól függ, mit teszel, nem?  :088:
"

Várj ne haladjuk úgy előre az időben. Amúgy a válaszom igen. Nem megyek oda és nem nézek meg olyan filmet amit az Úr nem nézne meg velem.  De nem gyártok előre sablonokat . Ebben sem vagyunk egyformák!
Amit nagyon jól mondtál:  alapvetően fontos hogy folyamatosan kapcsolatba legyünk az Úrral. Rendszeres bibliaolvasással. Gyülekezeti alkalmak látogatásával és imádkozással. Mindet elé tárva a kétségeinktől kezdve a félelmeinken át kérdéseinket , mindent.
100% hogy mindig a megfelelő igét és útbaigazítást fogjuk kapni.

Hogy miért vagyok biztos abban hogy aki megtért az nem fog elveszni? Jézus imája miatt elsősorban , ugyanis Ő imádkozott így: "Nem azt kérem hogy vedd ki őket a világból hanem hogy őrizd meg őket.  Az atya ezt meg is teszi fia Jézus kedvéért!

Az engedelmesség sem tőlünk van hanem Isten munkája bennünk.
A mi feladatunk a folyamatos kapcsolt az  odafigyelés és amit megértettünk az engedelmesség.
Mehetünk szembe Isten akaratával mont Jónás. aztán a "cet gyomrában kötünk ki". Isten megleckézteti a fiait de el nem hagyja.

Amikor ezt megértettem kiteljesedett a hívő életem. Addig a kárhozattól való félelmem megkötött. sokszor volt kényszer Jézusról beszélnem, mert féltem ha nem teszem "kiköp a szájából"
A hitetlen akinek pedig beszéltem csak annyit érzett hogy valamit rá akarok erőszakolni.
Logikus is hogyan beszéljek az evangélium örömhíréről ha közben félelem van a szívemben?

Ebből a félelemből jön az is amikor valaki ostorozza hívő testvérét mert látja éppen rossz úton van. Mert úgy érzi ha nem teszi és az az illető nem tér meg a szavára ,akkor Isten őt fogja büntetni.
Pedig nem az ő dolga ez. Csupán annyi a dolga hogy alázatosan  figyelmezteti . Nem ostorozza folyamatosan. Mert akiben Isten elkezdte a jó munkát abban be is fejezi.

A másik ok hogy miért vagyok olyan biztos hogy nem veszik el az akiket Jézusnak adott az Atya.
Az az én tapasztalatom. Én bizony már nem lennék köztetek ha rajtam múlott volna.  Meglátjátok a történetből.. :060: :04: :062:

De hála neki kegyelemből van az üdvösségünk és a megtartatásunk is!  :168: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #18 Dátum: 2011 Február 22, 14:32:24 »
Bizony az Úr hűséges.Ő nem hagy el.A mi dolgunk az engedelmesség.
 :05:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #19 Dátum: 2011 Február 22, 14:33:44 »
 Kedves Clio!  :01:

 Amiket itt leírsz, általában abból fakadnak, hogy azokat, amiket TE gondolsz jónak, aktuálisnak, azokat akarod tenni és olyankor NEM AZ ÚR MONDJA, hogy tegyed, ez a megfelelési kényszer, és ez félelmet szül, mert NEM TUDUNK MEGFELELNI és Isten nem is ezt várja el Tőlünk, hanem az ENGEDELMESSÉGET: mond valamit, megtesszük és minden rendben van. Ennyi...  :01:

  lehet csak azt kéri, hogy a cserepes muskátlit 10 cm-rel tedd odébb, de engedelmeskedsz és hitbeli cselekedet lesz, az Úrnak tetsző, pedig amúgy nem nagy dolognak látszik, mégis értékes Isten szemében!  :hehe:

 Ha az Úr szól, hogy tegyél bizonyságot, akkor szót is ad és azt is aki meghallgat és betalál a szó, az Ige, mert az Úr akarata, terve... nem mi okoskodjuk ki, hogy jó lenne... pirospont!  :089:

       :2smitten:    :2smitten:

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #20 Dátum: 2011 Február 22, 14:42:57 »
Kamilla  :2smitten: várd ki a történet végét.
Ezt még leírom..
Sajnos előfordul velünk hogy úgy gondoljuk az Úrtól van és megyünk rohanunk engedelmeskedni. Mert annyira de annyira szeretnénk azt tenni amit az Úr mond..  Nem érezzük kényszernek hanem nagy lelkesedéssel vetjük bele magunkat.
Hányszor van a gyerekekkel is hogy nagy igyekezetükben valamit akarnak tenni a szüleiknek közben hibáznak. Na és akkor ? Nem dől össze a világ.

Amúgy én a végére terveztem az elemzést nem közben mivel így el fog veszni a konkluzió.

Most dolgom van. Holnap folytatom a történetet ( ha lesz elég energiám akkor még este) . Később még benézek.  :044:
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #21 Dátum: 2011 Február 22, 14:44:45 »
Kérlek folytasd.Jó megtudni,kit hogyan vezetett az Úr.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #22 Dátum: 2011 Február 23, 12:36:12 »
Hogyan szabadított meg Isten. Harmadik rész.


Fájdalmasan szürkévé vált minden. Éjszaka álmaimban sem voltam jól. Egyre többször került elő a gondolat hogy nem akarok élni tovább. Elkezdtem gyülekezetbe járni újra. Evangélizációs alkalmakra ahova csak lehetett. Itt volt egy kis vigasztalásom. Imádkoztak is értem.  Hormonális dolog mondták. Nem is szedtem semmilyen gyógyszert rá.  Fél év telt el így.

Egyszer amikor a nagyinak elmondtam hogy nem akarok élni , belém hasított a válasza.: "ezt csak az Ördög akarja!"  Ezután jelentkeztem egy ifjúsági csendes hétre Biatorbágyon a bárkába. Úgy tűnt hiába imádkoznak értem nem segít. Gyakran kértem ezt az éneket mint egy könyörgést Istenhez: "Sűrű sötét van mindenfelé árnak suhannak az éjben.."
Egyik nap elvittek valakihez. Nem tudtam ki az . Egy idős hölgy volt Tarsus Lia . Szeretet sugárzott a szeméből nyugalom és határozottság. Együtt imádkoztunk és felszínre jöttek örökölt okkult kötelékek. Dédimamám ráolvasást és egyéb babonát  használt. Én pedig gyerekként ingáztam. Ezeket  a démoni szálakat végleg megtagadtam. Liza néni határozottam a lelkemre kötötte. Ez most megtörtént Isten meg is tette hidd el . Ne törődj a rémisztő érzésekkel el fognak tűnni.  az Ördög már csak ijesztgetni tud de nem tud gyötörni. Igaza volt! Idegrendszerem még mindig produkálta a hullámzó érzéseket elalvás előtt de ura voltam és eltűntek a karmok belőle. Lassan szépen megszűntek.
Hűséges időszakom most tovább tartott. Az Úr nagyon sok dologra tanított. Elkezdtem szakközépbe járni. Ismét nem vettem észre de megint kényszerhívő lettem. Eltűnt az öröm és a bibliaolvasás megszokott kötelesség lett. sok volt a tanulnivaló én meg maximalista voltam mert úgy gondoltam Isten ezt várja tőlem. így szabadidőm gyakorlatilag nem volt.
Mindezek ellenére Isten mégis csodálatosan használt fel. egy gyülekezeti barátom szívesen emlékszik vissza hogy én elő mertem venni a vonaton a bibliát ez neki nagy bátorságot adott. De vitt vigasztaló és bizonyságtevőként az Úr többekhez.

Az volt a csodálatos ahogy a régi félénk mimózából kinyíltam bátor bizonyságtevővé. Isten formáló keze volt ez is.
Megint megjelent bennem a felfuvalkodottság. Szentnek és igen jó kereszténynek gondoltam magam . Sokszor gondoltam úgy bűnökre hogy én azokat soha nem fogom elkövetni én annál jobb vagyok.
Nagyon igyekeztem az igéket maradéktalanul alkalmazni. többször kellet megküzdenem a hamis lelkiismeretemmel.
A felnőttek között voltam bibliaórán. Nagyon szép igék és elméleti kereszténység jelent meg az órákon.  De valahogy hiányoztak a személyes dolgok.
Úgy tűnt senkinek semmilyen belső harca nincs. megkérdeztem : De hát hogyan tudhatom meg Isten akaratát? Válasz: "Jézusnak kell élnie a szívedben" Na ezzel nem sokat tudtam kezdeni. :118:
Talán ha érzem azt a melegséget bakkor biztosan ott van.  Az érzések aztán csapdába ejtettek. Mert volt hogy bűntudatot éreztem mert fáradt voltam és a leckét nem olvastam végig.  Vagy egyszerűen imádkozás közben ha nem éreztem az a boldogító érzést úgy gondoltam Isten nem hallgatott meg mert biztosan rosszul imádkoztam.
Nagyon nem volt jó ez így.. az egész csupán nyűg lett. Pedig ragaszkodtam Istenhez és vágytam a szeretetére sőt engedelmeskedni is vágytam. Vágytam valami hobbira amiben Isten nekem tehetséget adott.  valamiért elkezdtem megvenni a kutya újságot. És nagyon megtetszett egy fajta.
A gyülekezetben azonban egy testvér nagyon lehangolt. Kerek perec kijelentette hogy a kutyás hobbi hiúságra épül ezért bűn. Én összezavarodtam és elszomorodtam.
Elegem lett az egészből.  Mindenki még az "Isten hit" is olyat vár el tőlem amit nem tudok teljesíteni. Nem tudom megváltoztatni az érzéseimet a vágyaimat.
Buzgó diákból laza diák lettem persze annyira azért nem laza hogy ne tanuljak.  Igaz az átlagomon annyira nem látszott meg mivel csak egy jegyet rontottam  4- es-5-ös  vagy inkább erős négyesből.  3-4 es lettem.
Lassan visszaszivárgott a zenehallgatás és egy új  komplett sci-fi történetbe kezdtem. Akár egy rendező aki filmet forgat. Sziporkáztak az ötleteim. Végre jól érzetem magam. Elkezdtem közben kutyázni is. Érdekes hogy a kutyázás és a fantasy írásom konkurensekké váltak. De ez akkor nem tűnt fel.
Jól el voltam de mégis belül valami hiányzott. Egy ponton ott volt a szomorúság hogy nem tudok engedelmes lenni Istennek mert nem érzem úgy jól magam.  Azt a Jézust akinek igent mondtam nem lehetett nem szeretni. Inkább fájt hogy nem tudom szeretni. Ezért elhessegettem a gondolatot és tettem amit jónak láttam. De Istenhez nem mertem menni ezek után.

folytatom...
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #23 Dátum: 2011 Február 24, 07:41:43 »
kérlek folytasd. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #24 Dátum: 2011 Február 26, 11:31:49 »
Hogyan szabadultam meg negyedik rész.

Moziba mentünk. Megnéztük az Oroszlánkirály című rajzfilmet. Az ember nem is gondolná hogy Isten egy világi filmet is felhasználhat gyermeke szívének megvilágosítására.  Aki látta az tudja van benne egy jelenetsor amikor az engedetlen kölyökkel akinek majdnem az életébe került az hogy megszegte apja parancsát, elbeszélget az apa.  A rajzokon és a mesén keresztül egy igazi atyai szeretet tündöklik át.
Isten szerető atyai képe jelent meg a szívemben, elűzve azt a félelmet ami nem engedett elé állnom. Még ott  könnyek között vonultam elé. Bármilyen kidolgozott komplett történetet is írtam kárnak és szemétnek ítéltem hogy közénk állt.

Majd kezdődtek a hétköznapok. Ismét fanatista módon próbáltam megfelelni Istennek. Szinte vártam hogy mindig utasítást kapja hogy mit tegyek. Annyira nem bíztam magamban.
Közben kutyás téren csodálatos vezetést kaptam Istentől. Rácsodálkoztam hogy mennyire megáldott egy ilyen világi dologban.  ( Ha valakit érdekel mesélek majd róla mert sok sok  történet van) Egy olyan emberi csoportba kerültem ahol Őt képviselhettem. És képviselem most is.

Gyülekezetünkbe járva nagyon vártam hogy személyes bizonyságokat hallhassak. Mert az elméletet már nagyjából tudtam. Átadni Jézusnak mindet. Jó de hogyan? Hogyan valósul ez meg a hétköznapokban? Mi az a megszentelődés?
Miért tudok még bűnt elkövetni?
Kutyás hobbimat kikezdte a Sátán. Kezdtem elbizonytalanodni hogy mégsem Istentől való ez a hobbi. Kezdtem úgy érezni hogy minden ami szórakozás az bűn. Csak akkor vagyok jó hívő ha kizárólag evangéliumi filmeket vagy könyveket olvasok és mással nem foglalkozom.  Néha néha mégis elcsúsztam és megnéztem egy egy filmet. volt hogy zenehallgatási vágyam annyira erős lett hogy úgy tűnt nem tudok neki ellenállni. Töredelmes szomorúsággal mentem az Úr elé.. már megint vétkeztem...
Egy női csendesét végén sírtam és nem akartam visszamenni a hétköznapokba.  Megint el fogok bukni.
Közben az élet ment tovább. Első munkahelyem kötetlen munkaidős ügynöki munka volt.  sokszor kértem Istent hogy vegye el belőlem a vágyat hogy ne vágyak történetírásra.
amikor kimaradt egy bibliaolvasás nagyon erős bűntudatom volt. Annyira erős hogy egyre jobban féltem Isten elé állni.
Észrevétlenül lazítottam a gyeplőn mert úgy éreztem így nem tudok normálisan élni.  Nem lehet hogy Isten mindent meg akar vonni tőlem, Tényleg jobb lenne ha kivenne a világból.  Nem is gondoltam bele de nehezteltem Istenre amiért nem vette el a vágyaimat.
Ez a gondolat élesen élt bennem. "Ha nem vagy se hideg se meleg kiköplek a számból"  ehhez kezdtem magam tartani.
Nem akartam álszent lenni és templomba menni miközben alig vártam hogy zenét hallgathassak. Így inkább nem mentem templomba és nem olvastam igét. Szégyenérzetemet , bűntudatomat hamar elhessegettem és megint visszatértem egy új történethez.

Kisebb nagyobb visszatérések voltak de a belső harchoz és a bűn kérdéshez nem jól álltam hozzá. De akkor még  nem értettem , hogy mi ma hiba. A hozzá állásom inkább volt farizeusi törvényeskedő ha épp hűséges voltam ha pedig éppen nem akkor belül vágyakoztam a szentség után  de nem harcoltam mivel eddigi módszereim csődöt mondtak.

Ha sci-fit nézem mindig kritikus szemmel vizsgáltam és a jó ötleteket továbbfejlesztettem a történetembe. Saját történetben olyan ötletek születtek amit még nem valósított meg senki. Ez büszkévé tett. Évek alatt egy komplett trilógia született amit mindig finomítottam vissza vissza térve egy egy epizódhoz. Nagyon komoly mű lett belőle. Azonban nem írtam le soha és nem beszéltem a konkrét történetről még a húgomnak sem. Zenei inspirációk és a történet szenvedélye kiragadott a hétköznapok szürkeségéből.  Elalvás előtt is a karaktereken dolgoztam beleélve magam a szerepekbe.
De legbelül csendes napjaimban ott fájt a szívem hogy Isten országát miért nem tudom ilyen örömmel építeni. Miért kényszer ha vele vagyok.. miért az izzadságszagú a hívő élet.


folytatom...
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #25 Dátum: 2011 Február 26, 15:56:08 »
Nagyon érdekes a történeted.

Szívesen hallanék a többiről is.
Bizony az Úr hétköznapi dolgokban is tanít minket.

Ez valahogy sokszor olyan személyre szóló.hiszen Isten mindannyiunk szívét ismeri.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #26 Dátum: 2011 Március 02, 13:44:11 »
Hogyan szabadított meg Isten ötödik rész
Hűséges és hűtlen időszakok váltakoztak. Langyos sosem voltam. Mivel eddig nem vezetett eredményre a megtagadás és elvetés mivel másik született helyette így többé nem próbálkoztam ezzel.
Visszatekintve látom hogy akár hű akár hűtlen időszakomban voltam, Isten egyszer sem feledkezett meg rólam. Például amikor kiderült hogy egy hatalmas daganat van a májamon épp előtte vonzott vissza magához Isten. Éppen böjtöt tartottam hogy ráncba szedjem a testem. Túlságosan szeretem a hasam és önfegyelmet kell ebben is gyakorolnom. Szóval épp ezt gyakoroltam amikor a hasizom egy része görcsbe rándult. Nem fájt de nagyon kellemetlen volt. így kerültem be a  kórházba. Mit sem tudtam arról hogy egy csecsemőfej daganatot fognak találni a májamon. Mind a kórházi események és mind az amit ott tanított az Úr csodálatos volt. Már egy lépéssel közelebb kerültem a megoldáshoz. Mármint ,hogy mit rontottam el az izzadságszagú hívő életemben. Erre most nem térek ki. Egyébként volt még egy daganat műtétem 2 évre rá. Ott is csoda történt. Méghozzá Isten csodálatos gondviselése és vezetése. ahogy elrendezte a dolgokat és a megfelelő orvoshoz kerültem.
Mostani munkahelyemre is Isten vezérelt és végre megállapodtam addigi vándorlásaimból. Ugyanis voltam már biztosítási ügynök, ruházati eladó, csemegepultos, számlaellenőr a egy gyógyszercsomagoló cégnél, valamint kereskedelmi ügynök egy nyomtatványokat forgalmazó cégnél... most alkalmazott vagyok egy multi cégnél, egy nagyon jó csapatban.  Itt közöttük is nagyon sokat tanultam. Isten útjai csodálatosak.

Egy női csendeshét alkalmával beszélgettünk négyszemközt az egyik csoportvezetővel. Elmondtam neki a csi-fi rajongásom és hogy a fejemben is írok egy történetet. Már hajlottam arra hogy keresztény író legyek. Hiszen vannak keresztény csi-fik is.
Emlékszem a kérdésére: Van benne erőszak? vagy Nyílt szexualitás?
Ezen elgondolkodtam. Ha körbenézünk a világban hol nincsenek ezek ? Hiszen az élet dolgait főleg a nem tetszőket dolgoztam fel. Mélységet adva a történetnek hogy egyetlen lény sem fekete vagy fehér. Azonban felettük az igazság megáll akkor is ha nem vesznek róla tudomást. Akár mi emberek.
Elkezdődött egy tisztogatási folyamat. Én úgy hittem hogy meg tudom tisztítani és át tudom alakítani a történetet hogy kevesebb drasztikus dolog legyen benne. De vajon meg lehet ezt egyáltalán tisztítani. Hiszen így elveszik a csattanó és a történet sorozat éle. Amúgy is egy két karakter nagy kedvencemmé vált.
Be kellet látnom hogy a történetem főleg a saját szórakoztatásomat szolgálja, érzésvilága és szenvedélye eltávolít Istentől. Valahol elismerésre vágytam általa, mivel már meglévő művekkel összehasonlítva a sok éves munkát belefektetve nagyon is megállta a helyét.
Valahogy nem akartam már lemondani róla. Az egyik fő okom az volt  hogy "úgyis belkezdenék egy másikba" vagy nem létezik hogy ebből nem lehet kihozni valami nagyon jót.
Az ördög már tudta hogy közeledik a megoldás és kaptam még egy "aranykalitkát " vagy aranybilincset . Egy régi kamaszkori képregényemet megfilmesítették. az első rész olyan jól sikerült hogy teljesen magával ragadott. Bekerültem egy rajongói fórumba ahol kiderült hogy ennek a régi képregénynek azóta az eltelt 20 év óta mennyi komolyabbnál komolyabb folytatása átdolgozása született. meg kell jegyeznem én ezt a képregényt akkor régen megsemmisítettem. azonban egy hozzá tartozó figurát megtartottam és fent porosodott a padlásom. Előhalásztam és megkezdődött a gyűjtögetés. Kortársakkal fórumoztam aki egy idősek voltak velem de amúgy is az átlagéletkor 20-25 év volt. Fórum összejöveteleket tartottunk gyűjtemény bemutatóval.  A nagy gyűjtögetésbe amibe ritka darabok kerültek olyan például ami csak nekem volt egyedül Magyarországon, nos ebbe nagyon sok időt és pénzt is áldoztam.
Kutyás hobbim teljesen a háttérbe szorult. Már nem csupán gyülekezeti barátaimnak hanem kutyás barátaimnak is kezdtem hiányozni.
Majd jött a film második része amit nagyon vártunk de nagy csalódás lett. Dühös is voltam, hogy lehet ezt így elszúrni egy olyan folytatással ami olyan mintha egy hétvégén két láda sör mellet dobták volna össze a sztorit. Jól kimorogtuk magunkat a fórumon.
Hugom ekkor állt elő az ötlettel a gyülekezetünk egy hetes nyaralást szervez a Balatonon. Menjünk el ketten.
Ekkor éreztem hogy fordulópontra érkeztem. Belül valahol tudtam hogy válasz ez a régebbi imáimra. Nem tudom Isten hogy fog véget vetni ennek a yoyo időszaknak de valahol belül tudtam hogy meg fog történni. Ötletem sem volt rá hogy hogyan. hiszen már kétszeres lánc is volt rajtam. Meg már annyiszor visszaestem.
Úgyhogy igent mondtam. Menjünk Balatonra! És tudtam az Úr aki soha nem hagyott el beszélni fog velem.

folytatom.


"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #27 Dátum: 2011 Március 20, 16:03:55 »
Hogyan Szabadított meg Isten.. befejező rész.

Nagyszerűen kezdődött a nyaralás. Még az első nap sokat beszéltünk a sci-fi történetekről. Hugom is álmodott egy nagyon jó sztorit a témában.  Többször is előfordult vele. Sokszor irigyeltem is érte.  Lényeg hogy még itt is sokat beszélgettünk a témáról.
Hugom amúgy is sok animét megnézett már. Szereti a műfajt. egy két alkotás nekem is tetszett.
Tévedésből (bár akkor még ezt nem tudtuk ) de a tavalyi igeolvasó kalauzt vittük el magunkkal. A táborban nem volt sem internet sem TV. Így este  a hugival együtt imádkoztunk. Nyugtalanított a dolog és Isten elé vittem mit gondol a sci-fi fórumozásomról, a gyűjteményemről, az egész rajongásomról. Arról hogy Isten dolgaival , igeolvasással nincs kedvem fogalkozni.

Legnagyobb meglepetésemre ezt az igeszakasz volt kijelölve aznapra:  2 Korintus 6 (14-18)

" ..ezért tehát menjetek ki közülük és váljatok külön tőlük, tisztátalant ne érintsetek és én magamhoz fogadlak titeket.."

Keméyn szavak. De hát Isten soha nem akar megfosztani vagy megszegényíteni.. meg hát azon a fórumon is bizonyságot tettem róla hogy hozzá tartozom.. Fogalmam sem volt hogyan fog ez megvalósulni.
A tábor további részében nem beszéltünk többé sci-fi dolgokról.
Egy csodálatos hét után , ahogy hazaértem elkapott a kísértés hogy felnézzek a fórumra. Gondoltam egy órára korlátozom csak magamat és majd szépen folyamatosan abbahagyom.
Még aznap éjjel elalvás előtt valami történt. Hírtelen rontott rám mint valami vadállat. Pszichikailag  olyan rosszul lettem hogy szavakba nem lehet önteni. Remegve hajnali három körül bibliával a kezemben imádkoztam.
Kérve hogy múljon el a fegyelmezés rólam. Megígértem hogy felégetek minden hidat a sci-fi fórummal és baráti kapcsolatokkal és a saját  fejben írt  több kötetet kiadó sztorival szemben is.
Másnap reggel azt gondoltam jobban leszek. De nem így történt.  A Méregdrága gyűjteményemet 3 hatalmas dobozba bedobáltam.  És tovább könyörögtem Istenhez hogy múljon el a rosszulétem.

Miért Uram? Miért nem múlt el a gyötrésem? Így nem lehet létezni!
Ekkor kaptam ezt az igét: Jeremiás 29 (11-13)  "Mert csak én tudom mi a tervem veletek... békességet és nem romlást tervezek és reményteljes jövőt adok nektek..."
két hétig szenvedtem és nem fordultam orvoshoz. Lévén az érzelmi betegség nem valódi betegség majd elmúlik. Olyan állapotban voltam hogy létezni is alig tudtam nem hogy dolgozni menjek.
Egy részlet a naplómból ekkorról:
 Nem létezik hogy Isten hagy szenvedni! Az érzéseimnek a hangulatomnak nem vagyok az ura. Mint egy vadlócsapat mindig nyugtalan és időnként kitöri a korlátait és tombol! Hogyan tovább? Testi eredetű zavar? A nyugtató idegessé tesz! Hiába imádkozom Isten nem veszi el a nyugtalanságom!

Ekkor kaptam válaszul ezt az igét.

Jeremiás 33 (3) "Kiálts hozzám és én válaszolok, hatalmas és megfoghatatlan dolgot jelentek ki neked, amelyekről nem tudhatsz."
Küzdeni hív de Ő csendesíti le a tengert. Gondolnánk hogy ezután jobban lettem? Bizony éppen hogy nem!
De Isten ezt jól tudta. A gyülekezetből egy kevésbé ismert testvérrel hozott össze, mert tudta amikor a kórházba kerülök a családom épp nem lesz itthon. Így Anna vitt be azon az estén amikor úgy éreztem zuhanok a mélybe. Elalváskor olyan zuhanás éreztem hogy azt hittem megállt a szívem. Amúgy is a végkimerülés szélén álltam.

A korházba kerülésem előtt kaptam egy igét amit csak később értettem meg. Jelenések 2 (10-11)  "Ne félj attól amit el fogsz szenvedni.."
A korházban ráadásul egy napra még ha tévedésből ( vagy hanyagságból) is de a zárt osztályra kerültem.  Úgy éreztem ez az a mélypont ahol Isten teljesen megalázott. Másnap persze átkerültem a normál részlegre ahol egy hetet töltöttem.

Ezt az igét kaptam:
1Mózes 28 (15) "Mert én veled vagyok akárhova mégy, megőrizlek téged és visszahozlak erre a Földre. Bizony nem hagylak el , amíg nem teljesítem amit megígértem neked!"


Majd az ígértetet is megkaptam:

Jeremiás 31 (3-4)
"Örök szeretettel szerettelek ezért vontalak magamhoz hűségesen. fölépítelek és fölépülsz Izrael szüze. Fölékesíted magad és kézi dobokkal lejtesz táncot a vigadozók között."
Jeremiás 15. "Hagyd abba a sírást, ne könnyezzenek szemeid! Mert meglesz szenvedésed jutalma. Így szól az Úr!

végül:
Náhum1/13
" Megaláztalak ugyan de többé nem alázlak meg. Most összetöröm a rád nehezedő igát és köteleidet elszaggatom"

Addigi életemben még soha nem beszélt velem Isten ilyen egyértelműen és világosan. Végig ő volt a lelki gondozóm és pszichiáterem.  Másfél év!
következett lassú gyógyulással, Isten naponkénti vigasztalásával és erősítésével.  olyan dolgokra világított rá amiket nem értettem volna meg anélkül ha nem tapasztalom meg a saját bőrömön.  Testünk amíg nincs újjáteremtve addig képes megbetegedni. És nem csak a belső szerveink! A pszichénk is! Nálam a hangulati érzelmi rész.  Sokszor tapasztaltam hogy amíg a tudatom és gondolataim nyugodtak voltak addig az érzelmi rész tombolt , égetett , gyötrődött!  Annyi tapasztalatot gyűjtöttem és Isten nagyon sok dologra felnyitotta a szemem hogy most itt hosszú lenne leírni. Ez egy külön fejezettet igényel.  Mert hihetetlen dolgok történtek a másfél év alatt velem. Isten igéjén, gondolatokon , embereken ,eseményeken keresztül vezetett.

Olyan volt az a másfél év mint egy kohó! Ami kiégeti a salakot!

most is van még sok kérdésem! De tudom hogy bízhatok benne! Mivel nem azért szeret mert engedelmes vagyok hanem azért mert a fiát adta értem! így bátran és mindig fordulhatok hozzá! Mert az övéit soha nem hagyja el ha keményen kell megfegyelmezni akkor sem.!
Jézus az én igazságom és az én biztosítékom hogy ott leszek a menyben az üdvözülőkkel.

Nem tudom milyen lehet a pokol de amit átéltem az elmúlt másfél év alatt ha az tartana egy örökkévalóságon át már az is elég borzalom lenne!

Mi a helyzet a sci-fivel?

Senki ne gondolja hogy okkult dolgokba mentem bele!  Mégis amikor elszakította Isten a köteleimet épp úgy fontak át mintha okkult kötelek lettek volna. Egy hívő szintén szabadult ( ő varászlásból , babonákból szabadult) testvéremmel együtt imádkozva tagadtam meg minden kötelélket ami a regényemhez kötött.
Egykori regényemet letettem.
A Fórumról végleg kiléptem. írva nekik egy búcsú levelet. Azóta sem néztem feléjük.
Az értékes sok darabból álló gyűjtemény meg lett semmisítve.

És most talán azt mondhatom vége én mindent megtettem? Most ezentúl nem nézek semmilyen sci-fit!

Nem!

Isten aki megtart továbbra is! Sokkal óvatosabb lettem! És mindent  megváltóm és megtartóm elé viszek! Nem megyek oda ahova Ő nem jön velem!
 Szeretném átlátni és érteni a dolgokat. Mi mért tud megkötni, és hogyan ismerhető fel amikor kezd ránk tekeredni a kötél!
Nem a tiltás a megoldás. és nem a ráhagyás..  Hanem a folyamatos kapcsolat Istennel.
Ahogy egy gyermek az apja elé viszi ha valami érdekeset talált, és várja apja bölcs útmutatását.


köszönöm mindenki figyelmét aki végigolvasta! Várok észrevételeket, hasonló bizonyságokat, és kérdéseket!  :168: :06:






"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #28 Dátum: 2011 Március 27, 16:25:18 »
 :060:

Ilyenről, mint mániákusság, hallottatok?

Miben nyilvánul meg szerintetek, illetve milyen fajtákat fedezhetünk fel?

Azért gondolom, hogy fontos a kérdés, mert a fantáziálás is beletartozik - gondolom én, de elfogadom a kiigazítást.

 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Szabadulás a fantázia kötelékéből
« Válasz #29 Dátum: 2011 Március 27, 17:06:02 »
Hogyan Szabadított meg Isten.. befejező rész.

köszönöm mindenki figyelmét aki végigolvasta! Várok észrevételeket, hasonló bizonyságokat, és kérdéseket!  :168: :06:
Clio, nagyon megrázó a történeted! A scifi néhány fajtája is okkultizmus, de nem tanácsos egyik területével se ilyen mélységig foglalkozni.
1Kor 6,12:" Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de én nem adatom valakinek hatalma alá." Az okkultizmus átkot hoz az emberre. Gyakoriak a pszichés zavarok egészen az elmebetegségig.  Az ilyen  felfokozott érdeklődés, hosszú időn át tartó odaszántság előbb-utóbb az ellenség "hatalma alá" kerüléshez, "megkötözöttséghez" vezet. A szenvedéseid erre utalnak. De Isten csodálatos kegyelméből személyes vezetést kaptál tőle, és meg is szabaditott, dicsőség legyen neki! Mert akit a fiú megszabadit, valóságosan szabad. Kösz hogy ezt közreadtad, sokak tanulságára!
Az Úr áldjon meg és őrizzen!
Zsuzsa :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.