Szerző Téma: A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?  (Megtekintve 15989 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Dátum: 2011 Március 08, 19:29:38 »
Watchman Nee prédikációja kapcsán több dolog vált világossá számomra. Mivel mindannyian érezzük hogy az utolsó időkben élünk úgy érzem fontos átgondolnunk a lélek szellem és a test hármasát.
az ateizmus kora után a csodák kora következik mondják... ha jól körbenézünk a világ számára szépen megfér a csoda és az evolúció.  később kifejtem hogyan értem. Addigis kíváncsi vagyok a ti meglátásaitokra . Elég hosszú de megéri figyelmesen elolvasni.



http://www.istenkereso.hu/letoltesek/tanitasok/Watchman_Nee-A_lelek_rejtett_ereje.pdf
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Március 08, 22:19:18 »
Szellem ---> Lélek -----> Test  igen abszolut eme harom egységére kell torekednem.

Nálam a sorrend, egyelore: Szellem és Lélek, akkor ér valami hátás és belép a testi cselekvés.
Tehat, nekem ki kell alakitanom, hogy Szellem, aztan  a Lélek, és a test. Osszességeben, nem tartom fontosnak a testet.

Ami a testbol fakad, és dominans bennem az: a vita. A visszavágás.
Ugy vettem észre, ha nyugodtan vagyok, tehat csendben tevékenykedem, es er valami hatas, akkor azonnal a Szellemi reszre kell hagyatkoznom, hogy ne testikent reagaljak.


Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Március 09, 09:39:25 »
Watchman Nee prédikációja kapcsán több dolog vált világossá számomra. Mivel mindannyian érezzük hogy az utolsó időkben élünk úgy érzem fontos átgondolnunk a lélek szellem és a test hármasát.
az ateizmus kora után a csodák kora következik mondják... ha jól körbenézünk a világ számára szépen megfér a csoda és az evolúció.  később kifejtem hogyan értem. Addigis kíváncsi vagyok a ti meglátásaitokra . Elég hosszú de megéri figyelmesen elolvasni.

Kedves Clio!

Watsman Nee több könyvét olvastam régen. Legalább négyet-ötöt. Rendkívüliek!
Ez a tanítás is jó, bár annyit fűznék hozzá, hogy a Jóel 2. szerint az utolsó időben ad az Úr különleges álmokat és látomásokat.
Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell őket megvizsgálni.  :168:
Sőt! Mindent az Ige mérlegén kell értékelni!


http://www.istenkereso.hu/letoltesek/tanitasok/Watchman_Nee-A_lelek_rejtett_ereje.pdf
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Március 09, 10:15:51 »
Watchman Nee prédikációja kapcsán több dolog vált világossá számomra. Mivel mindannyian érezzük hogy az utolsó időkben élünk úgy érzem fontos átgondolnunk a lélek szellem és a test hármasát.
az ateizmus kora után a csodák kora következik mondják... ha jól körbenézünk a világ számára szépen megfér a csoda és az evolúció.  később kifejtem hogyan értem. Addigis kíváncsi vagyok a ti meglátásaitokra . Elég hosszú de megéri figyelmesen elolvasni.

Kedves Clio!

Watsman Nee több könyvét olvastam régen. Legalább négyet-ötöt. Rendkívüliek!
Ez a tanítás is jó, bár annyit fűznék hozzá, hogy a Jóel 2. szerint az utolsó időben ad az Úr különleges álmokat és látomásokat.
Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell őket megvizsgálni.  :168:
Sőt! Mindent az Ige mérlegén kell értékelni!


http://www.istenkereso.hu/letoltesek/tanitasok/Watchman_Nee-A_lelek_rejtett_ereje.pdf
Tetszik ez a tanítás.Bizony szükség van jó tanításokra a szellem,lélek,test hármasáról.Imádkozom ezért. :2smitten:


Egyetértek Tündével.Mindig Isten Igéje az alap!!!
Isten adhat kijelentéseket,próféciákat,álmokat, látomásokat.Ad is.Természetesen nem okkult álomfejtőkhöz kell menni,hiszen minekünk a Szent Szellem kijelenti az igazságot.(Az Ószövetségben is adott az Úr álmokat,de óva intett attól,hogy az okkult álomfejtőkhöz menjenek,mint a környezetükben élő népek.De mindig mindent meg kell vizsgálni az igével és a Szent Szellem kell,hogy vezessen minket ebben.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Március 09, 10:17:12 »
Fontos,hogy szellemi emberek legyünk,hogy ne test szerint járjunk és hogy elménket megújítsuk Isten igéjével.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Március 09, 10:28:43 »
Watchman Nee prédikációja kapcsán több dolog vált világossá számomra. Mivel mindannyian érezzük hogy az utolsó időkben élünk úgy érzem fontos átgondolnunk a lélek szellem és a test hármasát.
az ateizmus kora után a csodák kora következik mondják... ha jól körbenézünk a világ számára szépen megfér a csoda és az evolúció.  később kifejtem hogyan értem. Addigis kíváncsi vagyok a ti meglátásaitokra . Elég hosszú de megéri figyelmesen elolvasni.

Kedves Clio!

Watsman Nee több könyvét olvastam régen. Legalább négyet-ötöt. Rendkívüliek!
Ez a tanítás is jó, bár annyit fűznék hozzá, hogy a Jóel 2. szerint az utolsó időben ad az Úr különleges álmokat és látomásokat.
Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell őket megvizsgálni.  :168:
Sőt! Mindent az Ige mérlegén kell értékelni!


http://www.istenkereso.hu/letoltesek/tanitasok/Watchman_Nee-A_lelek_rejtett_ereje.pdf

Ezért kell az Írott Írást nagyon forgatni a szívünkben, éskérni a Szent Szellem állandó vezetését.
Én nagyon könnyen csúszok vissza magamtól, síkos a talaj  :hehe:

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Március 09, 11:08:08 »
Még jó,hogy az Úr nem hagy minket magunkra soha. :2smitten:
Ő erős,mikor mi gyengék vagyunk.Ő a mi erősségünk.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Március 09, 12:09:28 »
Még jó,hogy az Úr nem hagy minket magunkra soha. :2smitten:
Ő erős,mikor mi gyengék vagyunk.Ő a mi erősségünk.
Ámen

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Március 09, 12:42:43 »
Minden prédikációt egy kis kritikával szemlélek. itt is van bennem némi kritika. De úgy érzem nagyon fontos tisztán látnunk.
Sajnos a Sátán és a követői is szeretik magukat a világosság angyalaként beállítani. Egy hitben még újszülött számára de van hogy számunkra is megtévesztő lehet ha valamit az Úr Jézus nevében hirdetnek. Nagyon józanoknak kell lennünk.
Ezt a topicot azért hoztam létre hogy egymás tapasztalati hite által épüljünk.


Én régen úgy tanultam hogy mára már nincsenek csodák, mert könnyen össze lehet téveszteni a valódi csodákat a csalásokkal. mostanában nagyon megerősödtek az okkult jelenségek amit kevernek a bibliával.
Itt maguk a csalók is meg vannak győződve hogy jó úton járnak. Ezért elfogadtam azt a nézetet hogy annak a korszaknak a jelekkel együtt végük.

DE!! Isten tovább vezetett a hit útján. Hiszem sőt láttam is csodákat.  És rengeteg csalással is kerültem már kapcsolatba, volt amivel közvetlenül.  Volt amit a szent szellem nevében tettek.  A bennem lévő lélek mégis figyelmeztetett hogy valami nincs rendben.

Ezért örültem ennek a tanításnak de némi kritikával fogadom. Egy kedves testvéremmel már beszéltünk róla és rámutatott arra amit én inkább csak éreztem.
Watchman Nee fontos tanítást tár elénk. Letisztult a fogalom mi a különbség a lélek és a szellem között.

Ő mint egykori keleti ember jobban benne volt az okkult és megtévesztő dolgok ismeretében.

Így az utolsó időkben nagyon józanoknak kell lennünk. Úgy érzem fontos erről beszélnünk. Örülök ha elolvassátok a fent belinkelt tanítást.  Majdnem mindenben egyetértek Watchman Nee-vel de van egy pár dolog amiben másképp gondolom.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Március 09, 13:38:27 »
Minden prédikációt egy kis kritikával szemlélek. itt is van bennem némi kritika. De úgy érzem nagyon fontos tisztán látnunk.
Sajnos a Sátán és a követői is szeretik magukat a világosság angyalaként beállítani. Egy hitben még újszülött számára de van hogy számunkra is megtévesztő lehet ha valamit az Úr Jézus nevében hirdetnek. Nagyon józanoknak kell lennünk.
Ezt a topicot azért hoztam létre hogy egymás tapasztalati hite által épüljünk.


Én régen úgy tanultam hogy mára már nincsenek csodák, mert könnyen össze lehet téveszteni a valódi csodákat a csalásokkal. mostanában nagyon megerősödtek az okkult jelenségek amit kevernek a bibliával.
Itt maguk a csalók is meg vannak győződve hogy jó úton járnak. Ezért elfogadtam azt a nézetet hogy annak a korszaknak a jelekkel együtt végük.

DE!! Isten tovább vezetett a hit útján. Hiszem sőt láttam is csodákat.  És rengeteg csalással is kerültem már kapcsolatba, volt amivel közvetlenül.  Volt amit a szent szellem nevében tettek.  A bennem lévő lélek mégis figyelmeztetett hogy valami nincs rendben.

Ezért örültem ennek a tanításnak de némi kritikával fogadom. Egy kedves testvéremmel már beszéltünk róla és rámutatott arra amit én inkább csak éreztem.
Watchman Nee fontos tanítást tár elénk. Letisztult a fogalom mi a különbség a lélek és a szellem között.

Ő mint egykori keleti ember jobban benne volt az okkult és megtévesztő dolgok ismeretében.

Így az utolsó időkben nagyon józanoknak kell lennünk. Úgy érzem fontos erről beszélnünk. Örülök ha elolvassátok a fent belinkelt tanítást.  Majdnem mindenben egyetértek Watchman Nee-vel de van egy pár dolog amiben másképp gondolom.

 W.Nee áldott szolgálója volt Istennek, de ezt az irását én is kritikával olvastam, van, amit másképp látok. Ez az ádámi lelki erők, képességek felszabaditása nekem valahogy nem jön be:  "A Sátán arra törekszik, hogy az ember lappangó lélekerejét a maga ellenőrzése alá vonja." Nee kutatja a természetfeletti megnyilvánulások okait az emberben, mert ő a keleti kulturában ezt szivta magába, a buddhizmus és az öszes más keleti vallásban mindennaposak a természetfeletti képességek.
Nekem hitem szempontjából mindegy, hogy mondjuk egy láma, guru, vagy Uri Geller milyen erők által viszi véghez a dolgait, mert akár pszichikai, akár démoni, a Biblia  t i l t j a .  Az ige szerint ha az ember bibliaellenes tanokat, hamis vallásokat, eszméket, ideológiákat hisz, beengedhet gonosz szellemi lényeket, démonokat az életébe, akik működhetnek benne, rajta, a lényeg hogy   á l t a l a , és azok szellemi erejüknél fogva az embert mint eszközt használják céljaik megvalósitásában. Ezeknek a szellemi erőknek befolyása-nagysága attól függ, hogy az embert vagy embercsoportokat uraló szellem/ek a sátáni hierarchia milyen szintjét  képviselik. Nyilván egy-egy  démon nem képes olyan horderejű megnyilvánulásra, tevékenységre, "csodára" mint egy fejedelemség. Erről beszél is a Biblia, ezért csak ezt a látást tudom elfogadni. Egy megtért hindu, Sundar Selvaraj bizonyságában elmondta, hogy a Dalai Láma  rendezvényén az Úr kegyelméből belelátott a szellemvilágba, látta, ahogy a meditáló tömeg megüresitette magát, és ahogy a Dalai Láma szólta a hazugságait, a száján démonok jöttek ki, és  belementek a meditáló emberekbe...Nem a felszabaditott lelki erő, hanem a démonok vitték véghez a levitálást, és más jelenségeket.

Nekünk hivőknek a Biblia a gonosz szellemvilág ismerete mellett - ellentétben a keleti vallásokkal - a fegyvert is a kezünkbe adja ellenük!

---    A másik amivel nem értek egyet:
"Hogyan használja a Sátán ezt a lappangó erőt? ...c./   zavart kelt a Szent Szellem tekintetében. A Szent Szellem az emberi szellemet használja eszközül az emberben való munkája végzésénél, a Sátán viszont sok olyan eseményt produkál az ember lelkében, amely hasonlít a Szent Szellem munkájához. Hamis megtérést, hamis üdvbizonyosságot, hamis megújulást, hamis ébredést, hazug örömöt és a Szent Szellem egyéb megtapasztalásainak utánzatait."

Amikor emberek őszintén Istenhez fordulnak, megtérnek, ujjászületnek viztől és Szent Szellemtől, ajándékaikat használják, evangélizálnak, hangos örömmel dicsérik az Urat, gyógyulnak, szabadulnak,  - és ezeket éri az a kritika, hogy "hamis megtérés" "hamis üdvösségtudat", csalás, agymosás, hisztéria, tömeghipnózis...stb, akkor a "hamis" jelző alkalmas arra, hogy a világban a Szent Szellem hatalmas munkáját megkérdőjelezze, Isten népét gúnyolja.

Mert ki itélheti meg Istenen kivül, hogy valaki megtérése igaz vagy "hamis"??? KI volt ott, és ki látta a megtérő szivét belülről? Miért hagyjuk ki a legilletékesebbet, magát ISTENT, és akarjuk mi emberek megitélni, aminek megitélésére nem vagyunk alkalmasak?

Testünk a Szent Szellem temploma. Lakozást vett bennünk. A Szent Szellem elvezet minden igazságra, és ezt  az "elvezetést" megtanitani még W.Nee sem tudja senkivel.

Az az eredeti, a hamisitatlan, aminek igaz voltáról  a Szent Szellem az én szellememben bizonyságot tesz, és belső meggyőződést ad annak igazságáról - nem emberi állitás.

Sátán nem  "produkálhat az ember lelkében"  "hamis" megtérést, "hamis" üdvbizonyosságot, "hamis" megujulást, "hamis" ébredést, "hazug" örömöt...mint a Sz. Sz., utánzatait!!! Ne feledjük, hogy ezeknél a sorsforditó  eseményeknél JÉZUS KRISZTUS ÉS A MEGTÉRŐ VAN  JELEN, AZ Ő JELENLÉTE PEDIG KIZÁRJA SÁTÁN JELENLÉTÉT. Ezek a területek Isten felségterülete, ezeket  mai hasonlattal élve "levédette", aminek biztositékát is adja Szent Szelleme pecsétjével.

Mert mi a megtérés? Hittel elfogadni személyünkre nézve Jézus Krisztus váltságművét és annak áldásait.
Kérdezem én: hogy lehetne ezt hamisitani? tudom, kinek hittem! Ha ezt hamisitásnak állitom be másoknál -mert magamra nézve persze hogy valódinak tartom - akkor tagadom a másik ember megtérésében Isten közreműködését és a Sz.Sz. munkáját. Felháborit ez a feltevés, már mástól, máskor is hallottam ezt a "hamis megtérés" "hamis" ez meg az...kifejezést.

Üdvbizonyosságot az ujjászületett ember szellemében  c s a k  és kizárólag Isten Szent szelleme adhat, ezt hamisitani nem lehet. A megtérés belül, lényünk központi részében, szivünkben-szellemünkben történik, az addig a bűn miatt a halál állapotában levő szellemünk életre kel, és megkezdődik a teljes lényünket érintő változás: A RÉGIEK ELMÚLTAK ÉS IMÉ, UJJÁ LETT MINDEN! Ezt lehetetlen  hamisitani.

Sajnos, rengeteg példát látok,amikor  ezzel az ürüggyel lejáratnak gyülekezeteket, pásztorokat, ébredéseket, ajándékaikat használó hivőket....

Természetesen, ha valaki Szent Szellemmel be van töltekezve, mindeneket megitél, hamis jelenségeket is, de mások megtérésének hitelességét, üdvbizonyosságát stb.  itélni egyedül Isten képes.

Az más, ha keresztények életének gyümölcseit - ami külsőleg is látható - jónak vagy rossznak tartjuk, de még a rossz gyümölcsű, vagy gyümölcstelen  hivő is Isten előtt áll, és Ő segitségére van az ilyennek a megtérésre jutásában és a megujulásában. Mert az ember hajlamos azt nézni, ami a szeme előtt van, de Isten azt nézi, ami a szivben van.

---   És végül, ez is furcsa nekem:  "Itt kell néhány szót szólni a Szellem-keresztségről (vagy: Szentlélek-keresztség). Sokan úgy keresik a Szent Szellemmel való keresztséget, hogy bezárkóznak néhány napra egy kis szobába, hogy böjtöljenek, énekeljenek és imádkozzanak. Akik ezt teszik, azoknak elméje csakhamar eltompul, akaratuk elgyengül és szájuk különös, érthetetlen hangokat dadog (úgy vélik, nyelveken szólnak). Ilyenkor csupán a bennük szunnyadó lélekerő kel életre, ez semmiképpen sem a Szent Szellem keresztsége."

A lényeg, hogy a hivő szivből kéri-e a  Szent Szellem keresztséget  és nem az, hogy milyen külsőségek közepette (szobában, böjtölve, énekelve és főleg  i m á d k o z v a stb..) Isten nem fogja őszinte várakozásában becsapni!!!

Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.
Melyik atya pedig az közületek, a kitől a fia kenyeret kér, és ő talán követ ád néki? vagy ha halat, vajjon a hal helyett kígyót ád-é néki?
Avagy ha tojást kér, vajjon skorpiót ád-é néki?
Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik. Lk.11.10-13.
Ezektől függetlenül W. Nee-t , Isten áldott szolgáját szeretem, tisztelem.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Március 09, 14:23:01 »
Watchman Nee prédikációja kapcsán több dolog vált világossá számomra. Mivel mindannyian érezzük hogy az utolsó időkben élünk úgy érzem fontos átgondolnunk a lélek szellem és a test hármasát.
az ateizmus kora után a csodák kora következik mondják... ha jól körbenézünk a világ számára szépen megfér a csoda és az evolúció.  később kifejtem hogyan értem. Addigis kíváncsi vagyok a ti meglátásaitokra . Elég hosszú de megéri figyelmesen elolvasni.

Kedves Clio!

Watsman Nee több könyvét olvastam régen. Legalább négyet-ötöt. Rendkívüliek!
Ez a tanítás is jó, bár annyit fűznék hozzá, hogy a Jóel 2. szerint az utolsó időben ad az Úr különleges álmokat és látomásokat.
Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell őket megvizsgálni.  :168:
Sőt! Mindent az Ige mérlegén kell értékelni!


http://www.istenkereso.hu/letoltesek/tanitasok/Watchman_Nee-A_lelek_rejtett_ereje.pdf
Tetszik ez a tanítás.Bizony szükség van jó tanításokra a szellem,lélek,test hármasáról.Imádkozom ezért. :2smitten:
Vannak persze dolgok,amikkel nem teljesen értek egyet.


Egyetértek Tündével.Mindig Isten Igéje az alap!!!
Isten adhat kijelentéseket,próféciákat,álmokat, látomásokat.Ad is.Természetesen nem okkult álomfejtőkhöz kell menni,hiszen minekünk a Szent Szellem kijelenti az igazságot.(Az Ószövetségben is adott az Úr álmokat,de óva intett attól,hogy az okkult álomfejtőkhöz menjenek,mint a környezetükben élő népek.De mindig mindent meg kell vizsgálni az igével és a Szent Szellem kell,hogy vezessen minket ebben.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Március 09, 14:24:57 »
Bocsi.Véletlenül idéztem,pedig kiegészíteni akartam,amit írtam.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Március 09, 14:27:51 »
Szóval örülök a tanításnak a szellemről,lélekről és testről.Én egy kicsit terjengősnek találtam,de lehet,hogy csak én gondolom így.Szerintem túl sokat beszélt Ádámról.
Értem,hogy talán azokhoz is akart szólni,akik más kultúrából jönnek.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Március 09, 14:31:36 »
Jézus azt mondja,hogy az Ő juhai ismerik az Ő hangját és idegent nem követnek.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Március 09, 14:44:00 »
Kedves Zsuzsa köszönöm értékes hozzászólásod és kritikád.

Nos a megtérést régen én is túlmisztifikáltam. Erősen kötöttem az érzelmekhez a hangulathoz és az érzésekhez.
Mostanra Isten világossá tette számomra hogy ez egy döntés független az érzelmektől. Aki Krisztust bűnei megváltójának testet öltött Isten fiának tartja és számára is kegyelemből van üdvösség. Én senkinek nem kérdőjelezem meg a megtérését aki ezt vallja. Nincs is jogom hozzá.

Isten nevében van hogy hívőkből akarnak Ördögöt űzni. Itt tévedésben vannak azok aki ezt teszik.
A budhizmus és egyébb más vallások csalásait könnyen felismerjük. De ha Jézus nevében tesznek valamit ott már komoly józanság kell.

Amiben biztos vagyok! Isten soha soha nem kerüli meg az akaratunkat! Minden olyan technika ami akár a bibliára is hivatkozik de a tudat megüresítését hirdeti CSALÁS!
A megüresítés én az Isten nélküli tervek és indíttatások feladására értem és nem a gondolatok nélküliségre!
A öntudatunkat soha nem veszítjük el ! Nem válunk tudat nélküli bábokká!
Isten azt várja hogy önként tegyük akaratunkat a kezébe! Nem pedig hogy extázisba essünk ahol nem tudjuk mit csinálunk!

Isten annyira "tiszteli" az ember egyéniségét hogy még az örök életet sem kényszeríti rá!
Míg a Sátán nem kérdez meg minket hanem megpróbál átverni.

Ezeket az egyre kifinomultabb átveréseket szeretném amennyire lehet leleplezni és átbeszélni veletek.

Nos a lélek ereje amiről Nee beszélt. Elképzelhetőnek tartom. Arzomban ahogy Ő is mondta és Zsuzsa te is megjegyezted nekünk ezzel nincs dolgunk. Mert olyan praktikákkal szabadítják fel azok akik megteszik ahol démoni befolyás alá kerülnek. elveszítve öntudatukat.

Jézus az ajtón jön be. Ez az ember tudata. Sátán hátulról hatol be megkerülve a tudatot.


Nekem az a biztos tudatom Hogy Isten kegyelme őriz az üdvösségre.  Mert magamat nem tudom megtartani. Hiszen az engedelmességet is Istentől kérem el.
az én részem hogy folyamatosan kapcsolatba legyek Jézussal. Mindent vigyek elé, mert ő ad bölcsességet és védelmet!
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17