Szerző Téma: A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?  (Megtekintve 15992 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #30 Dátum: 2011 Március 11, 14:27:58 »
A lélek erő használata pont az amikor valakit meggyőzök valamiről - én - a lelkemet használom, ki veszem a szellem fennhatósága alól, vagy nem is adtam még oda.
A szellem addig tétlenségre van kárhoztatva, amíg a lelkem nem rendelem tudatosan alá úgy, hogy kérem a Mindenható Isten állítsa helyre az eredeti rendet.

Ehhez még bűnbánatot is kell gyakoroljak - oda is el kell jussak, illetve el kell juttasson - mert sok emberen alkalmaztam a lelki erőt, ami bizony megfertőztetett.

A szellem nem erőszakos, a lélek igen!

 :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #31 Dátum: 2011 Március 11, 19:00:55 »
A lélek erő használata pont az amikor valakit meggyőzök valamiről - én - a lelkemet használom, ki veszem a szellem fennhatósága alól, vagy nem is adtam még oda.
A szellem addig tétlenségre van kárhoztatva, amíg a lelkem nem rendelem tudatosan alá úgy, hogy kérem a Mindenható Isten állítsa helyre az eredeti rendet.

Ehhez még bűnbánatot is kell gyakoroljak - oda is el kell jussak, illetve el kell juttasson - mert sok emberen alkalmaztam a lelki erőt, ami bizony megfertőztetett.

A szellem nem erőszakos, a lélek igen!




A lélek sosem eroszakos:  Ha lélek szerint éltek nem vagytok a torvény alatt.  :2smitten:
A szellem lehet eroszakos, es a test, a szellem alatt pedig nem, a Szent Szellemet értem. Hanem azt a szellemet ami utralhatja az ember szellemét.

 :2smitten:

 :060:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #32 Dátum: 2011 Március 11, 19:25:58 »
Amikor Éva evett és adott Ádámnak is akkor a szellemirészük elszakadt a Teremtőtől, a halál állapotába került, mert nem volt kapcsolata azzal a folyóval amiből áradhatott bele az ÉLET

A lelke által volt és a lelke energiáit használta lett Ádám élő lélekké. 
érzelem - értelem - akarat a lélek működési területe

Ez az erőszakos rész ezt tudják a tisztátalan szellemi lények használni.  :117:

Az új teremtést a MEGELEVENÍTÓ SZELLEM az utolsó Ádám = Úr Jézus Krisztus teszi ismét alkalmassá, hogy rajta áradjon az ÉLET ez nem erőszakos. :2angel:

Ez az alap, ami nélkül az ember nem érti meg a MEGVÁLTÁS lényegét.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #33 Dátum: 2011 Március 11, 22:14:42 »
A topic témájához visszatérve.

Most az utolsó időket a csodák korszakát éljük.  Amikor az Antikrisztus megjelenik mindenki el fogja fogadni , kivéve a megtérteket. Ő különleges képességű ember lesz. Gyógyítani fog, a szeretetről fog beszélni, teljesen le fogja utánozni Jézust.
Zseniális vezetői képességei lesznek. Magas intelligenciával és lelki erővel.  Szavai magával ragadja majd az embereket.

El fogja fogadni az egész világ. A vallásos emberek , az ateisták, az UFÓ várók , a Buddhisták, az Iszlám, sőt a megtéretlen Zsidók is.
Hogy lehet ez?

Most az ateistákról szeretném kifejteni ők miért fogadják majd el.

Fiatal generáció különböző animéken , misztikus videojátékokon, és filmeken nő fel. Ha megfigyeljük az utóbbi években a filmek témája erősen eltolódott a misztikus a fantázia és a SCI-fi irányába.  sugalják hogy hatalomra van szükség és a jó legyőzi a gonoszt. Az ember legyőzi a gonoszt mert Istenné válik.
Az emberek különleges természetfölötti képességekre vágynak.

Ha valaki látta az X-Man filmsorozatot. (rajzfilmsorozat is készült belőle)
Világosan kitűnik hogy a természetfölötti képességeket az evolúcióval kapcsolják össze. Mint egyfajta továbbfejlődést.
Nagyon sok sci-fi is feldolgozza ezt. A csillagkapu különleges lényei a felemelkedettek  a történet szerint szintén emberek voltak. De a fejlődés olyan fokát érték el hogy a fizikai törvényeket  az anyagot kedvükre alakíthatják. Tiszta energiává váltak.

A Star Trek sorozatban is megjelennek nagy hatalmú lények aki szintén evolúció útján ,fejlődéssel jutottak el szinte Isteni hatalomra. Abban a sorozatban a Q-népének hívják őket.  ők is valamiféle energialények akik bármilyen testet fel tudnak ölteni.

Végül az evolúció hívő ateisták sem fogják tagadni Jézus létezését. De úgy fogják gondolni hogy egy ember volt aki már fejeltebb DNS-el rendelkezett és ezért voltak különleges képességei. Mintegy előfutára az Új embernek amivé fejlődünk.

Egyfajta Isten volt amivé minden ember válhat! Ezt fogják hangoztatni. A megváltás a kegyelem a kereszthalál igazi lényege a háttérbe lesz tolva.

Lehet hogy a fenevad bélyege az ateisták számára úgy lesz beállítva mint egyféle elixír amivel elérhetik hogy maguk is "Fejlett emberek" legyenek. így szívesen és örömmel fogják felvenni.

az Antikrisztust mindenki örömmel és szeretettel fogja fogadni kivéve a megtérteket. 

Mert akik Krisztuséi azok nem maguktól  evolúciótól vagy vallási gyakorlatoktól várják a tökéletesedést hanem Urunkra várva hiszik hogy Ő meg fogja őket dicsőíteni. Kegyelemből és nem azért mert kiérdemelték vagy bármit is tettek érte.

Az Antikrisztus az embert emeli fel. Az emberi egót és büszkeséget.

Jézus viszont nem a "tökéletesekért " jött. Aki büszke az nem alázkodik meg. Annak nincs szüksége Krisztusra legalábbis úgy gondolja hogy nincs. Mert maga válik Istenné a maga szemében!

Minden vallásban beleértve az evolúciót is az ember emelkedik fel. Cselekedetek vagy vallási gyakorlatok, szellemek , vagy evolúciós fejlődés által.

Egyedül a bibliában van benne hogy Kegyelemből van üdvösség amihez nem tudunk hozzátenni semmit. Isten hajolt le hozzánk és nem mi jutottunk el Istenhez.


következő részben a vallásos emberekről írok majd hogy ők miért fogadják majd el.





.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #34 Dátum: 2011 Március 11, 23:32:55 »
Kedves Magda és Ani Kinor
A fórumon van olyan topic hogy "szabadon"  Itt nyugodtan beszélgethettek a topictól eltérő témáról bármiről.

Szeretnélek benneteket megkérni hogy a nem ide illő témákat ott beszéljétek meg.

Fontos ez a topic és nem szeretném ha fel lenne higgítva egyéb beszélgetésekkel.
Megértéseteket köszönöm!  :119:
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #35 Dátum: 2011 Március 12, 00:21:41 »
Sziasztok!

Az ide nem illő hozzászólásokat áthelyeztem a "Hírek a világból" topicba. Ha esetleg még van áthelyezni való, akkor írjátok meg.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #36 Dátum: 2011 Március 12, 07:41:37 »
Kedves Clio!
Nagyon elgondolkodtató,amit írtál.
Most látom,hogy a sci-fi-s múltadat,hogyan akarja az Úr használni a  szolgálatodba.Illetve,hogy te miért tudsz ebben segíteni másoknak.
A videót még nem tudtam végignézni,de bizony érdekes.
Amikor az emberek,amikor nem isten Uralma alatt akarnak természetfölötti dolgokat megélni,cselekedni,megnyitják magukat a gonosz szellemi erőknek.Ez azokra a hívőkre is igaz,akik nem hagyják,hogy a Szent Szellem vezesse őket,hanem "produkálni akarnak" csodákat,próféciákat stb.
Isten ma is cselekszik csodákat,ma is gyógyít( akár az Ő gyermekei segítségével),ad próféciákat,kijelentéseket,álmokat,látomásokat stb.
Dicsőség az Úrnak!
De az Úr adja,nem mi produkáljuk.Nem a farok csóválja a kutyát.
Sokan fontosabbnak tartják a csodát,mint Isten igazságát és az engedelmességet.
Sajnos valóban,ahogy írtad sokakat fog manipulálni és félrevezetni a bűn embere.
Sajnos már most is van ennek előszele,és pont ez a probléma,hogy már most sokan rosszul gondolkodnak.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #37 Dátum: 2011 Március 12, 07:44:30 »
Sziasztok!

Az ide nem illő hozzászólásokat áthelyeztem a "Hírek a világból" topicba. Ha esetleg még van áthelyezni való, akkor írjátok meg.

Szeretettel,
Antee

Köszönöm a tisztogatást kedves Anti  :2angel:
 :2smitten:
Benn maradt Móni áldást említése, erre reagálok, mert mindenkit érint:
Felháborodtam rajta, amikor felfigyeltem arra a jelenségre, hogy a környezetemben levőkön láthatóvá válik az áldás, pedig nem Isten akarata szerint élnek.
Amíg háborogtam, addig nem léptem előre az Úrral.
Aztán nyilvánvaló lett Ábrahámhoz kapcsolódó munkája Istennek.
A környezetében levőkön megnyugodott Isten látható áldása, akikért ő imádkozott azok áldás alá kerültek.

Itt van az utolsó idők jele.
Félretolatnak - elragadtatnak azok - akik az áldást még közvetítik, akiken keresztül dolgozik a Mindenható Isten.
Mert Ő nem beavatkozó!
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #38 Dátum: 2011 Március 12, 07:52:10 »
Kedves Clio!
Nagyon elgondolkodtató,amit írtál.
Most látom,hogy a sci-fi-s múltadat,hogyan akarja az Úr használni a  szolgálatodba.Illetve,hogy te miért tudsz ebben segíteni másoknak.
A videót még nem tudtam végignézni,de bizony érdekes.
Amikor az emberek,amikor nem isten Uralma alatt akarnak természetfölötti dolgokat megélni,cselekedni,megnyitják magukat a gonosz szellemi erőknek.Ez azokra a hívőkre is igaz,akik nem hagyják,hogy a Szent Szellem vezesse őket,hanem "produkálni akarnak" csodákat,próféciákat stb.
Isten ma is cselekszik csodákat,ma is gyógyít( akár az Ő gyermekei segítségével),ad próféciákat,kijelentéseket,álmokat,látomásokat stb.
Dicsőség az Úrnak!
De az Úr adja,nem mi produkáljuk.Nem a farok csóválja a kutyát.
Sokan fontosabbnak tartják a csodát,mint Isten igazságát és az engedelmességet.
Sajnos valóban,ahogy írtad sokakat fog manipulálni és félrevezetni a bűn embere.
Sajnos már most is van ennek előszele,és pont ez a probléma,hogy már most sokan rosszul gondolkodnak.

Ahogy személyre szabott a megváltás elfogadása, és nem csoportos, úgy a csoda is személyre szabott, és nem tömeges.
Ahogy tömeges volt akkor amikor nép és nemzet vált példává, most egyéni ahogy egyénileg kell megállni az Úrban.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #39 Dátum: 2011 Március 12, 14:50:43 »
"Ez azokra a hívőkre is igaz,akik nem hagyják,hogy a Szent Szellem vezesse őket,hanem "produkálni akarnak" csodákat,próféciákat stb.
Isten ma is cselekszik csodákat,ma is gyógyít( akár az Ő gyermekei segítségével),ad próféciákat,kijelentéseket,álmokat,látomásokat stb.
Dicsőség az Úrnak!
De az Úr adja,nem mi produkáljuk.Nem a farok csóválja a kutyát.
Sokan fontosabbnak tartják a csodát,mint Isten igazságát és az engedelmességet.
Sajnos valóban,ahogy írtad sokakat fog manipulálni és félrevezetni a bűn embere.
Sajnos már most is van ennek előszele,és pont ez a probléma,hogy már most sokan rosszul gondolkodnak."
Köszönöm Ditte ezeket a gondolatokat.  :afro:


Azért is mert nagyon nagy a veszély a keresztények körében is. Erre is rá szeretnék világítani ebben a topicban.

Régebben azt gondoltam a csodák megszüntek. Ha mégi vannak azok Ördögi démoni jelenségek. Hiszen különleges gyógyítókon keresztül keleti vallások emberein át és a természet gyógyászat köntösében  elég sokfélét mutatott a TV. Sajnos ezeknek nem sok közük volt Istenhez.  volt ahol varázsigeként használták Jézus nevét.
Ezért azt gondoltam hogy Isten már nem tesz olyan csodákat mint az apostoli időkben azért hogy ne tévesszük össze mi hívők ezeket a dolgokat.
logikusnak tűnt de nem igaz.

Isten most is tesz csodákat de ezeknek van egy különleges ismertetőjelük. ami alapján ha figyelmesek vagyunk láthatjuk hogy valóban Istentől származnak.


mi az ami nem biztosíték?

1. attól hogy Jézus nevét mondják, vagy Isteni prófétaként mutatkoznak be . attól még nagyon is lehetnek báránybőrbe bújt farkasok. Még úgy is hogy maguk azt hiszik a Szentlélekkel végzik  a gyógyítást az ördögűzést..stb  Vagy Istentől kaptak látomást. Ezek az emberek maguk is a Sátán átverésének áldozatai. Akik tévelyegnek.

2. Nem garancia az sem hogy látszólag gyógyulás történt!

3. Az sem hogy biblia van a kezükben vagy igéket idéznek. A Sátán sokkal jobban ismeri a Bibliát mint mi!

4. Az sem garancia hogy ha valaki a jelenlétünkben érthetetlen nyelven imádkozik az valódi nyelveken szólás. Mert lehet bizony halandzsa vagy még rosszabb.

Hát akkor most mit tegyünk? Öntsük ki a fürdő vízzel a gyereket?

Nem!

Itt van szükség bölcsességre és józanságra! De legfontosabb Isten igéjére és vezetésére.
Lehet hogy nem fogunk minden csalást vagy Szentlélek utánzást azonnal felismerni.

Én is csak útmutatót adhatok mert magam is kiigazításra szorulok ahogy mindnyájan.
Így azt  írom le én mi alapján vizsgálom meg ezeket a dolgokat.

"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A lélek rejtett ereje avagy a természetfölötti ember?
« Válasz #40 Dátum: 2011 Március 12, 19:51:21 »
Egyenlőre megkérek mindenkit hogy ide egy ideig ne írjon!
Később újra megnyitom ezt a topicot. Készítettem egy ikertestvérét oda nyugodtan írhattok. Mivel szerteágazó téma. Így ha egy egy dologba belekapunk kusza lesz az egész. Fontos gondolatmenetek veszhetnek el!

"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17