Szerző Téma: Beszélgetések Kötetlenül  (Megtekintve 14002 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #105 Dátum: 2013 Január 02, 03:12:00 »
Nézd csak Clio... Én nem vitázom veled. Tehát te arra a következtetésre jutottál, hogy nincs büntetés-nincs pokol-nincs kárhozat...
Elmondanád hogy akkor Jézusnak miért kellett szenvednie? Azt is elmondanád hogy miről szól ez az Ige?:Mt.7, 21. Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.
  22. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
  23. És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

Nézz csak oda kérlek: Ha az Isten Igazságáról szeretnél többet megtudni, javaslom, az Igével foglalkozz, és ne műkedvelő ateista gondolkodók agymenésével.
Isten Igéjét el lehet utasítani az okoskodás, meg a nemtörődömség által, ám akkor átok lesz az ellen aki ezt teszi, minden betű!
És be lehet fogadni! Ez esetben ujjá szül, és áldásává lesz az engedelmes Istent szeretőknek... ( V.Mózes 30)
Nem is tudom... talán a második-vagy harmadik esetben említed ezt a kizárás dolgot... Azt kezdem érezni, hogy provokálsz bennünket. Ha menni akarsz, akkor menj!  Ha pedig valóban a gondolataidról szeretnél velünk beszélni, azt ne úgy tedd mintha a megingathatatlan Igazságot beszélnéd, ráadásul teljesen Igeellenesen!
Én nem ragadtam ki a II.Kor.5,10-es Igét... ha visszahelyezed a környezetébe, meglátod hogy ugyan az a jelentése. Ha pedig egyszer végig olvasod a Szentírást, de úgy hogy hiszed hogy az a tiszta Igazság, akkor az egész írásból ugyan erre a következtetésre jutsz.
Amire meg te utalsz, az egy másik fordításban ( Károli) így szól: Jn 5,24   
Bizony, bizony mondom néktek, hogy a ki az én beszédemet hallja és hisz annak, a ki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.

De akár honnan is nézzük, ítéletre menni az azt jelenti, hogy az elmarasztaló ítélet letöltésére menni! ez pedig a kárhozat. Az ítélőszék előtt megjelenni, az még csak azt jelenti, hogy döntésre várni... Ez az esetünkben a reményeink szerint felmentő itéletet hoz.
Figyelj csak kérlek: Ha tanulni szeretnél, akkor tanulj! Nem kell itt tanulnod, hisz rengeteg közösség indít Biblia Iskolát. ( Teológiára még ne akarj menni...)
Ha tanítani akarsz, akkor ezt tedd ott, ahol hasonló elgondolásokat preferálnak. ( ez nem az a hely...)

Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #106 Dátum: 2013 Január 02, 09:50:38 »
Kedves Clio!

Lehet, hogy rossz tapasztalatod van, de nem kell mindenkit egy kalap alá venni. Ám, mint ahogy Shomer Testvér is már írta, itt Isten Szava alapján nézzük meg a témákat. Ezt viszont nem fogjuk megváltoztatni.

Gondolom az "örök" fogalma nem ismeretlen. Márpedig az Ígében örök szenvedésröl, kárhozatról van szó.

"Bizony, mondom néktek, minden bűn meg fog bocsáttatni az emberek fiainak, még a káromlások is, bármennyi káromlást szólnak, 29. de ha valaki a Szentlelket káromolja, az nem nyer bocsánatot soha, hanem vétkes marad bűne miatt örökké."

Más fordításban:

De a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, nem nyer bocsánatot soha, hanem örök kárhozatra méltó;
Mk 3,29

"Ha megbotránkoztat téged az egyik kezed, vágd le, mert jobb, ha csonkán mégy be az életre, mint ha két kézzel mégy a gyehennára, az olthatatlan tűzre, 44. (ahol férgük nem pusztul el és a tűz nem alszik el.) 45. És ha az egyik lábad botránkoztat meg téged, vágd le; mert jobb, ha sántán mégy be az életre, mintha két lábbal vetnek a gyehennára, 46. (ahol férgük nem pusztul el és a tűz nem alszik el.) 47. És ha az egyik szemed botránkoztat meg téged, vájd ki, mert jobb, ha fél szemmel mégy be az Isten országába, mint ha két szemmel vetnek a gyehennára, 48. ahol férgük nem pusztul el és a tűz nem alszik el."
Mk 4,44-47

Az ördög pedig, aki megtévesztette őket, a tüzes és kénes tóba vettetett, ahol a fenevad és a hamis próféta is van, és gyötrődnek éjjel és nappal örökkön-örökké. 11. És láttam egy nagy fehér trónust és a rajta ülőt: színe elől eltűnt a föld és az ég, és nem maradt számukra hely. 12. És láttam, hogy a halottak, nagyok és kicsinyek a trónus előtt állnak, és könyvek nyittattak ki. Még egy könyv nyittatott ki, az élet könyve, és a halottak a könyvbe írottak alapján ítéltettek meg cselekedeteik szerint. 13. A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki cselekedetei szerint. 14. És a Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába: ez a második halál, a tűz tava. 15. Ha valakit nem találtak beírva az élet könyvébe, azt a tűz tavába vetették.

Jel 20,10-15

Tehát úgy az ördög, mint azok, akik nem találtattak az élet könyvébe (ezért is kell megjelenni mindenkinek Isten Ítélöszéke elött...) a tüz tavába vettetik, ahol:

gyötrődnek éjjel és nappal örökkön-örökké.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Clio

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
    • rineweld
« Válasz #107 Dátum: 2013 Január 02, 19:26:42 »
Idézet
Nézd csak Clio... Én nem vitázom veled. Tehát te arra a következtetésre jutottál, hogy nincs büntetés-nincs pokol-nincs kárhozat...

Kedves Shomer ayin!

Ebből a mondatodból arra következtetek hogy nem olvastad el a hozzászólásomat.  Elisabeth pedig ismeretlenül ítélkezik felettem. Mintha ateista lennék és én nem Isten szava alapján vizsgálnám a kérdést.

Sajnos ez a fajta ellenséges hozzáállás elvágott minden további beszélgetést részemről ebben a témában.  Amit őszintén sajnálok.

Nekem úgy tűnik Egyikőtök sem nézte végig a videót.  ( Tűz tava a jelenések könyvében) Így az ottani igei érvekre nincs ellenérvetek. Engem meg lehet győzni, de nem letámadással. Igazság szerint azért is írtam ide mert vártam a videóra igazi ellenérveket.  Vártam hogy szeretettel győzzetek meg és nem kioktatással.

Talán ezért van olyan kevés igazán komoly mélyre ható beszélgetés hívő fórumokon. 
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #108 Dátum: 2013 Január 02, 19:59:08 »
 :?:

Kedves Clio!

Ha Te hozzászolásomat, amelyben Isten Ígéjét írtam elsösorban, támadásnak veszed, magad navigálod ki a kommunikációból.  :167:

Kár...

:2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #109 Dátum: 2013 Január 02, 20:07:10 »
Kedves Clio. A probléma az, hogy te kijelentesz dolgokat mint Istentől kapott bizonyságokat. De az ige pedig ennek ellent mond, így hát mi is ellent mondunk neked. Nem baj az, ha valaki olyat mondd ami nem úgy van, de legalább ne bizonygassa és ne húzza rá Isten igéjét. Fordítva kell ezt csinálni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #110 Dátum: 2013 Január 02, 20:40:27 »
Mivel hogy meg lettem szólítva, válaszolok neked Clió...
Azt gondolom, hogy az az általad említett videó, téged az Isten Igéje ellen vitt. Valóban nem néztem meg, de nem is fogom megnézni, hiszen a te esetedben, nem jó gyümölcsöket mutat... Te videóra hagyatkozol, mi pedig az Isten Igéjére... namost az történt, hogy a két vélemény ütközik. Én biztosan nem hagyom el az Igét... Te pedig maradsz az ötleteknél, és elgondolásoknál...
Nincs köztünk párbeszéd. Maradjunk ennyiben.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető torokildiko46

• Testvérünk
  • *
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
« Válasz #111 Dátum: 2013 Január 02, 21:21:39 »
Idézet

Kedves Shomer ayin!

Ebből a mondatodból arra következtetek hogy nem olvastad el a hozzászólásomat.  Elisabeth pedig ismeretlenül ítélkezik felettem. Mintha ateista lennék és én nem Isten szava alapján vizsgálnám a kérdést.

Sajnos ez a fajta ellenséges hozzáállás elvágott minden további beszélgetést részemről ebben a témában.  Amit őszintén sajnálok.

Nekem úgy tűnik Egyikőtök sem nézte végig a videót.  ( Tűz tava a jelenések könyvében) Így az ottani igei érvekre nincs ellenérvetek. Engem meg lehet győzni, de nem letámadással. Igazság szerint azért is írtam ide mert vártam a videóra igazi ellenérveket.  Vártam hogy szeretettel győzzetek meg és nem kioktatással.

Talán ezért van olyan kevés igazán komoly mélyre ható beszélgetés hívő fórumokon. 

Kedves Clio!

Isten Igéje az igazság: mivel ez irva van :
János Evangéliuma:8:32   És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.

. szóval Megismerjük Őt Jézus és Ő szbadá tesz! mit is jelent a szabadság??? eddig rabok voltunk , a sátán rabságában , megismervén az igazságot Jézust szabadságot kaptunk:de kérdés az milyen szabdságot??? a választ csak az Igében találjuk meg:II. Korintus :3:17.Az Úr pedig a Lélek; és ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.
 János:8:36:Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.

nem kell ezen megsértődni mert csak azt akarjuk ami irva  van az Igében ! ez a fontos , nem azt amit  mások hisznek vagy a mit egy videóban látunk ISTEN IGÉJÉT HISZÜK!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

• Testvérünk
  • *
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
« Válasz #112 Dátum: 2013 Január 03, 14:32:45 »
És kedves Clio én nem néztem meg  a videót ! nem is akarnám megnézni , mert tudod minden szabad nekem de nem minden használ ,:
I. Korintus levél:10:23   Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít.
 és mi épít???
 ami meg van írva az igében a mert azért lett Isten igéje megírva hogy tanítson
 vezessen, tápláljon:

Róma levél:15:4   Mert amelyek régen megirattak, a mi tanulságunkra irattak meg: hogy békességes tűrés által és az írásoknak vígasztalása által reménységünk legyen.

de mindenki eldönti hogy mit akar azért van szabad akarat , csak azét nem kell megharagudni azokra kik próbálnak felvilágosítani  téged és megmutatni azt ami fontos ami igaz! az én részemről ennyit szerettem volna irni neked! kívánom hogy legyél áldott és ismerd meg az Igazságot

János Evangéliuma:8:32   És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket. :026:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #113 Dátum: 2013 Január 03, 21:47:03 »
Testvéreim, a Szobát megtisztítottam.
Ézs 60,19    

Nem elérhető Clio

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
    • rineweld
« Válasz #114 Dátum: 2013 Június 01, 11:39:51 »
Mivel ez egy kötetlen fórum gondoltam megosztok veletek egy videót. Ezen nem lehet senkinek kifogása, és igen jó Isten dicsőségét , kreativitását személtető eszköznek is.

http://www.youtube.com/watch?v=ay0uAClURU8#ws

Régebben láttam már és valamilyen díjat nyert.

Most hogy újra nézem nekem a molekuláris biológia miniatűr gépezetei jutnak az eszembe róla. Az a harmónia és precizitás ahogy Isten kitalálta és összehangolta a kis egységeket. Miniatűr fogaskerekek , utak kis tárolóegységek és építőkarok.. ezek mind megtalálhatóak egy sejt belsejében millió számra a maguk helyén. Akár egy zenekar. Mindennek megvan pontosan a helye, nincs véletlenszerű esemény. Egy pici hiba és elveszik a hangzás..

Az ember amikor elemzi a sejt belsejét eljuthat végül csak a kis " labdákig" amik repkednek. Sejtekben ezek az aminosav molekulák.

Mégis elég erős propagandával azt akarják az emberek fejébe verni hogy ezek maguktól kialakulnak. Ahogy a videóban léátható szerkezet milliárd évekig sem állna össze magától, úgy egyetlen sejt sem!!!!

"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #115 Dátum: 2013 Június 01, 12:33:22 »
Nagyon érdekes volt végig nézni, valóban hiábavaló dolog lenne az időre és a véletlenre hagyatkozni, hogy ezek az által alakultak volna ki. Az a probléma az emberrel, hogy ha megérti valaminek a működését, akkor már azt hiszi hogy nem Istentől volt és magától is kialakulhatott.

Nagyobb esély van arra, hogy egy tornádó végigsöpör egy roncstelepen és kicsit odébb egy boeing 787 típusú repülőgépet tesz le megtankolva, mint hogy a világegyetem kialakulása a véletlen műve.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
    • rineweld
« Válasz #116 Dátum: 2013 Június 01, 17:29:00 »
Igen Antee!

Egyébként az az érdekes hogy vannak biológusok akiket pont az késztetett Isten felismerésére amikor meglátták hogy a sejt milyen bonyolult valójában. olyan akár egy város a saját úthálózatával kiszolgálórendszerével , csatorna hálózatával energiaelosztó központtal és úgynevezett központi könyvtárral.. kódjelre nyíló és záródó kapukkal.

Általában azok hiszik el a spontán keletkezést akik nem ismerik ezeket a részleteket. A másik fele félti az állását, és van akik az evolúciót mixeli az Isteni teremtéssel. De akad egy két kőfejű ateista aki gyűlölteből és direkt tagadja bármiféle intelligencia közbeavatkozását. Mint például Richard Dawkins . Sajnos Magyarországon is megjelent a könyve. Annyi csúsztatás és félmagyarázat van benne hogy egy laikust teljesen meg tud téveszteni.

Nem ismerjük részleteiben a múltat. De sok teremtéshívő biologiai végzettségű vagy épp jártas a tenyésztés genetika témában, keresi azokat a logikus alternatívákat amik az ateista spontán kialakulás léggömbjét kipukkasztja. Egyébbként már sok ilyen léggömb kipukkadt.
Hamarosan a hivatalos tudomány is a pánspermia elmélet mellet fog voksolni. mivel a hívő tudósoknak köszönhetően egyszerűen belátták hogy 0 az esély egy sejt spontán kialakulásának itt a Földön. ( máshol sincs de már ez is haladás ha beismerik)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #117 Dátum: 2013 Június 01, 20:07:16 »
Nem véletlen, hogy az ige ezt írja:

Római levél 1,20
"Hiszen azt, ami belőle láthatatlan, alkotásaiból az emberek a világ megalapítása óta megértik és átlátják, éspedig az ő örök hatalmát és Isten voltát, úgyhogy menthetetlenek."

Nem elérhető Clio

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
    • rineweld
« Válasz #118 Dátum: 2013 Június 01, 23:33:26 »
Igen! Pontosan! Milyen jó hogy idézted ezt az igét.   :088:  Isten úgy alkotta meg a világot hogy az őszinte keresők megtalálják őt, akkor is ha nincs szentírás a kezükben de tudják vizsgálni a természetben az Ő alkotásait teremtményeit.

Hányszor hallottam már hogy a tudományt és a hitet el kell választani egymástól!  Ez egy nagy átverés és ostobaság. Nem a tudományt csupán a tudománynak álcázott módszertani naturalizmust! Amely tételként mondja ki előre bármiféle vizsgálódás előtt hogy csak az anyag létezik.

Istentől kapott küldetésem hogy ebben is bizonyságot tegyek és bátorítsam azokat akik még mindig keverik a kettőt az evolúciót és a teremtést.

Istennek nincs szüksége evolúcióra az evolúciónak pedig Istenre nincs szüksége.  Egy bukott világ élőlényeinek fennmaradásához kell a mikroevolúció a szelekció és az alkalmazkodás. Ezt megfigyelhetjük a természeti jelenségekben. De ami ezen túl megy az már spekuláció és nem bizonyított elmélet ahogy az amit az iskolába a fejünkbe vertek miszerint egy sejtből fejlődött ki millió évek alatt minden élőlény ez fikció.
Bár minden élőlény egy sejtből fejlődik ki de ezt egy zárt védett helyen teszi ( tojás, ikra , pete, anyaméh), egy teljes kifejlődési programmal amit a DNS rejt.
Jó hogy eeket leírhatom, mert tudom Antee hogy nem neked van erre szükség, de lehet épp erre jár valaki aki olvassa...

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #119 Dátum: 2013 Június 02, 11:21:33 »
Az evolúció csak az anyagot adhatja. De mi a helyzet az információval? Vegyünk egy adatlemezt. Ha nincs rajta semmilyen adat és lemérjük, akkor tegyük fel, hogy 1 gramm. Ezután ha rámásolunk több Gigabyte mennyiségű adatot és újra a mérlegre tesszük, a súlya nem változik meg. Ugyanúgy 1 gramm marad.

Amúgy pedig az evolucionisták mindent a véletlennel és az idővel magyaráznak. Pedig a korlátlan idő nem elég.
Ott van a hemoglobin is, aminek az aminosavai meghatározott sorrendben kell hogy legyenek, ha csak ennek a valószínűségét nézzük hogy a véletlen által kialakult volna, milliárd évek kellenének (ha másodpercenként esélyt adunk neki). És ha össze is jött volna, akkor is csak hemoglobinunk lenne ami az oxigén szállításért felelős.