Szerző Téma: Beszélgetések Kötetlenül  (Megtekintve 27616 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #15 Dátum: 2011 Április 26, 09:03:06 »
Az "igen" és a "nem" között szerintem csak fogalmi különbségeitek vannak...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #16 Dátum: 2011 Április 26, 09:16:13 »
Az "igen" és a "nem" között szerintem csak fogalmi különbségeitek vannak...

csak
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #17 Dátum: 2011 Április 26, 10:32:31 »
Hát már a lélek fogalmában más-mást értünk sokszor, nemhogy abban, hogy szellem...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #18 Dátum: 2011 Április 26, 12:42:44 »
Hát már a lélek fogalmában más-mást értünk sokszor, nemhogy abban, hogy szellem...

Így jutunk el oda, hogy ki,  mit tart fontosnak  :060:

Jó ez a bábeli rálátás
 :059:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #19 Dátum: 2011 Április 26, 13:11:36 »
Pedig egyesegyedül a szellemi hovatartozásunk a fontos! És nem mindenkiben van az Isten Lelke, csak a fiakban!
Ami létünket határozza meg az az élet, de ami belőlünk örökkévaló az a szellemünk és azt ha átadtuk Jézusnak, akkor kegyelemből a mennyben töltjük az örökéletünk.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #20 Dátum: 2011 Április 26, 13:53:49 »
Én nem tudom miért, de van, hogy hozzászólás elvész.
Mindegy meg ismétlem.

Szóval Gabikám a kérdés így hangzott:
"Szerintetek, minden egyes emberben, ISTEN lelke lakozik ?"Ani Kinor
Erre a biblia, válasza igen.
Itt felhívnám a figyelmet, a lélek szóra.

Amire te gondolsz, ott a kérdés így hangzott volna:
Szerintetek, Isten Szelleme, minden egyes embert meg elevenít?
Ott a válasz az lenne, hogy nem, nem elevenít meg mindenkit.
Itt a szellem szón van a hangsúly.
 :044:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #21 Dátum: 2011 Április 26, 13:57:29 »
 "Ecte Homo"    /Íme az Ember/
   
Lássuk hát akiről beszélünk! I Mózes 2, 7. És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.  / Az Itt említett Lélek, Valóban lélek! (Nefes)/  Vagyis: Élő Lélek!   Azután következett a figyelmeztetés: I Mózes 2, 15. És vevé az Úr Isten az embert, és helyezteté őt az Éden kertjébe, hogy mívelje és őrizze azt.
  16. És parancsola az Úr Isten az embernek, mondván: A kert minden fájáról bátran egyél.
  17. De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert a mely napon ejéndel arról, bizony meghalsz!!!
   
Ám láthatjuk a következőkből: Nem Testileg halt meg az ember, sőt nem is teljességgel amire "gondolt az ember" Hanem a LELKI HALÁLRÓL MÉGPEDIG A LÉLEK, HALÁL ÁLLAPOTÁBA VALÓ KERÜLÉSÉRŐL SZÓLT AZ ÚR! Hiszen a lélek halhatatlan,a halál állapota pedig jelenti: a lélek elveszíti az ember életének irányítását a test felett!
Tehát bekövetkezett az amitől Isten óva intett. Ettől a pillanattól datálódik a "Testi ember" kifejezés, mint állapot leíró fogalom.
   
Ám mint a továbbiakban olvashatjuk:"I Mózes 3, 15. És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."
   
Mind tudjuk: kivétel nélkül minden ember a férfi magva! Ám itt "Asszony magváról szól" Ez tehát az első Messiási igéret!
   
Tehát íme a kiút! Azután az időben ugorva,Olvashatjuk:   Ez 36,27    
És az én lelkemet adom belétek, és azt cselekszem, hogy az én parancsolatimban járjatok és az én törvényeimet megőrizzétek és betöltsétek. /Na itt valójában nem lélekről, mint Nefes-ről szól, hanem Ruach-ról mint Szellemről!
   
És bekövetkezik, ill. betellik a prófécia:   Rm 8,15    
Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám! /Szintén Ruach! Mint Szellem!!!/
   
Így az Ember három része: I; Lélek   II; test   III; megelevenítő Szellem
   
Mert hisz:   1Kor 15,45    
Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.   Míg a testről ezt mondja:Jn 6,63    
A lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.   / És igen! Itt is Szellemről szól, nem lélekről!/
 A kérdés pedig így szólt:( Idézem Mónit) "Szerintetek, minden egyes emberben, ISTEN lelke lakozik ?"
Egyértelmű válasz erre a kérdésre: Ha valóban a lélekről szól: Igen! Hisz:1Móz 2,7    
És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké."
   
Ám ha Szellemről beszélünk akkor nem! mert:   Rm 9,7    
Sem nem mindnyájan fiak, kik az Ábrahám magvából valók; hanem: Izsákban neveztetik néked a te magod.  Nekünk pedig: (mégegyszer leírom )Rm 8,15    
Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!

   
Ha pedig már itt tartunk: Ábrahámnak két fia volt: Izmael és Jichak (Izsák) Az első szolga lett, hisz szolgálótól született! Neve Hágár, Így tehát marad a kinyilatkoztatásig a törvény szolgája!!!
Jichák pedig a szabadostól született, tehát az ígéret szerint örökös! így ezen a vonalon vagyunk mi is mint ígéret szerint valók! Gal.4,21-31.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #22 Dátum: 2011 Április 26, 14:17:50 »
Köszönöm a beírásodat Somer-ajin testvérem, pontosan ezek a gondolatok voltak bennem csak épp én nem tudtam ilyen érthetően megfogalmazni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #23 Dátum: 2011 Április 27, 07:27:04 »
"Ecte Homo"    /Íme az Ember/
   
Lássuk hát akiről beszélünk! I Mózes 2, 7. És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.  / Az Itt említett Lélek, Valóban lélek! (Nefes)/  Vagyis: Élő Lélek!   Azután következett a figyelmeztetés: I Mózes 2, 15. És vevé az Úr Isten az embert, és helyezteté őt az Éden kertjébe, hogy mívelje és őrizze azt.
  16. És parancsola az Úr Isten az embernek, mondván: A kert minden fájáról bátran egyél.
  17. De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert a mely napon ejéndel arról, bizony meghalsz!!!
   
Ám láthatjuk a következőkből: Nem Testileg halt meg az ember, sőt nem is teljességgel amire "gondolt az ember" Hanem a LELKI HALÁLRÓL MÉGPEDIG A LÉLEK, HALÁL ÁLLAPOTÁBA VALÓ KERÜLÉSÉRŐL SZÓLT AZ ÚR! Hiszen a lélek halhatatlan,a halál állapota pedig jelenti: a lélek elveszíti az ember életének irányítását a test felett!
Tehát bekövetkezett az amitől Isten óva intett. Ettől a pillanattól datálódik a "Testi ember" kifejezés, mint állapot leíró fogalom.
   
Ám mint a továbbiakban olvashatjuk:"I Mózes 3, 15. És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."
   
Mind tudjuk: kivétel nélkül minden ember a férfi magva! Ám itt "Asszony magváról szól" Ez tehát az első Messiási igéret!
   
Tehát íme a kiút! Azután az időben ugorva,Olvashatjuk:   Ez 36,27    
És az én lelkemet adom belétek, és azt cselekszem, hogy az én parancsolatimban járjatok és az én törvényeimet megőrizzétek és betöltsétek. /Na itt valójában nem lélekről, mint Nefes-ről szól, hanem Ruach-ról mint Szellemről!
   
És bekövetkezik, ill. betellik a prófécia:   Rm 8,15    
Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám! /Szintén Ruach! Mint Szellem!!!/
   
Így az Ember három része: I; Lélek   II; test   III; megelevenítő Szellem
   
Mert hisz:   1Kor 15,45    
Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.   Míg a testről ezt mondja:Jn 6,63    
A lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.   / És igen! Itt is Szellemről szól, nem lélekről!/
 A kérdés pedig így szólt:( Idézem Mónit) "Szerintetek, minden egyes emberben, ISTEN lelke lakozik ?"
Egyértelmű válasz erre a kérdésre: Ha valóban a lélekről szól: Igen! Hisz:1Móz 2,7    
És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké."
   
Ám ha Szellemről beszélünk akkor nem! mert:   Rm 9,7    
Sem nem mindnyájan fiak, kik az Ábrahám magvából valók; hanem: Izsákban neveztetik néked a te magod.  Nekünk pedig: (mégegyszer leírom )Rm 8,15    
Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!

   
Ha pedig már itt tartunk: Ábrahámnak két fia volt: Izmael és Jichak (Izsák) Az első szolga lett, hisz szolgálótól született! Neve Hágár, Így tehát marad a kinyilatkoztatásig a törvény szolgája!!!
Jichák pedig a szabadostól született, tehát az ígéret szerint örökös! így ezen a vonalon vagyunk mi is mint ígéret szerint valók! Gal.4,21-31.



A M E N   :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #24 Dátum: 2011 Április 27, 07:31:22 »
Én nem tudom miért, de van, hogy hozzászólás elvész.
Mindegy meg ismétlem.

Szóval Gabikám a kérdés így hangzott:
"Szerintetek, minden egyes emberben, ISTEN lelke lakozik ?"Ani Kinor
Erre a biblia, válasza igen.
Itt felhívnám a figyelmet, a lélek szóra.

Amire te gondolsz, ott a kérdés így hangzott volna:
Szerintetek, Isten Szelleme, minden egyes embert meg elevenít?
Ott a válasz az lenne, hogy nem, nem elevenít meg mindenkit.
Itt a szellem szón van a hangsúly.
 :044:




Nem azt állítottam, hogy nem ISTEN teremtette a lelkeket.
Bár ebbol kiindulva, logikai keptelenségnek is tunik, a kérdésem.

Arra gondoltam, mikor valaki eladja a lelkét.

Hagyjuk ezt a kérdést, koszonom a válaszokat, és egyben: ELNÉZÉST IS KÉREK  :2smitten:


Szeretettel,
Móni  :2smitten: :044:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #25 Dátum: 2011 Április 27, 07:45:06 »
Hát már a lélek fogalmában más-mást értünk sokszor, nemhogy abban, hogy szellem...

Így jutunk el oda, hogy ki,  mit tart fontosnak  :060:

Jó ez a bábeli rálátás
 :059:



Koltozzon szeretet a szívedbe.  :2smitten:

Tisztelettel,
Móni

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #26 Dátum: 2011 Április 27, 08:39:50 »
Hát már a lélek fogalmában más-mást értünk sokszor, nemhogy abban, hogy szellem...

Így jutunk el oda, hogy ki,  mit tart fontosnak  :060:

Jó ez a bábeli rálátás
 :059:
Koltozzon szeretet a szívedbe.  :2smitten:

Tisztelettel,
Móni


Kedves Móni, majd szólok a SZERETETNEK, hogy kritizálod a működését  :2funny:


 :161:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #27 Dátum: 2011 Április 27, 11:11:28 »
Kozetek csapok! :2knuppel:

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #28 Dátum: 2011 Április 27, 11:54:44 »
Kozetek csapok! :2knuppel:

:2smitten:

Mi a probléma?


 :2smitten:


SZERETET maga a Mindenható Isten, vagy te kedves Anti nem így tudod?

Amikor meghaltam az Úr Jézus Krisztussal a  KERESZTEN, akkor mindent átvett Ő, tehát csak neki szólhatók egy nekem szabott felszólítással, különben visszazuttyanok  a világba, ha nem figyelek.

Most akkor a közétekcsapáson mit is kell értsek?

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Beszélgetések Kötetlenül
« Válasz #29 Dátum: 2011 Április 27, 12:46:22 »
Én nem tudom miért, de van, hogy hozzászólás elvész.
Mindegy meg ismétlem.

Szóval Gabikám a kérdés így hangzott:
"Szerintetek, minden egyes emberben, ISTEN lelke lakozik ?"Ani Kinor
Erre a biblia, válasza igen.
Itt felhívnám a figyelmet, a lélek szóra.

Amire te gondolsz, ott a kérdés így hangzott volna:
Szerintetek, Isten Szelleme, minden egyes embert meg elevenít?
Ott a válasz az lenne, hogy nem, nem elevenít meg mindenkit.
Itt a szellem szón van a hangsúly.
 :044:

...azért pontosan tudod, hogy miről beszélek... hiszen te is tudod, hogy a Károli nem használja a szellem kifejezést, ennek nyomán több testvér se, de néha arra gondol, így született kétféle válasz. Szerinted nem?  :2smitten:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)