Szerző Téma: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról  (Megtekintve 57707 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #135 Dátum: 2011 Április 29, 08:05:28 »
Drága testvéreim! :2smitten:


Tudom nektek furcsa lesz amit írok, de éppen így tértem meg, hogy a nagynéném azt mondta, ha nem térünk meg a húgommal, akkor a pokolba kerülünk. Ettől nagyon megijedtünk, hazamentünk, és elkezdtük otthon a Bibliát olvasni, és az Ige megnyílt előttünk, és minden szavát elhittük.
Szeretet költözött a szívünkbe, és azt mondtuk, hogy az Urat szeretnénk szolgálni. Akkor már nem félelemből, hanem szeretetből!
Köszönöm az Úrnak ezt, és hogy adott nekünk Istenfélelmet is, mert az is nagyon fontos!



Az első könyv ami megjelent a pokolról, amit a pokolról mindenkinek tudni kell című volt. Nálunk a testvérek bevizsgálták, és megáll az Ige tükrében.
Aki olvasta tudja miről írok, minden alá van támasztva Igékkel.

Sokszor elmondja az Úr, hogy az Ő gyermekei sem hiszik el, hogy a pokol mennyire valóságos, pedig így van. Aki ebben az életben nem fogadja el az Úr Jézust, oda kerül, meg van írva. Vagy aki elfogadta egyszer, utána hátat fordít, visszamegy a "világba", értsétek jól, az is oda kerül.

Isten senkit nem küldd oda, az ember választ!

Azt tudom egy olyan lélek sincs a pokolban, aki úgy került oda, hogy előtte nem hallott  Istenről.


Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #136 Dátum: 2011 Április 29, 08:25:31 »
Kedves Gyöngyike  :2angel: ,  amit írsz az bizony nagyon fontos.
A pokol elképzelésében vannak - nekem fenntartásaim - mert ott azok a tisztátalan szellemi lények szenvednek elsődlegesen, akiknek az ottani kínzás lehetőségét tulajdonítják.

Igen az elkárhozástól félni kell,
és
Isten félelemre is feltétlenül szükség van.
Én pl. nagyon rosszul érzem magam pszichésen, egy-egy szélviharban, nekem nagyon rettenetes az ereje, de a hangja is, ha biztos helyről hallom - több emeletes panel alsó szintjén - akkor is.

Gondolom a "tékozló fiú", is az éhség miatt jutott megfontolásra.
Isten mindenkinek ismeri azt a területét, ahol érzékenység van és ott szólítja meg.
A "szamariai asszonyt" is pont ott ahol neki arra szüksége volt.

Gondolom nem a "pokol evangélium" az üdvözítő, és a te közösséged sem vallja azt annak.

Itt inkább én a fantázia túlburjánzását gondolom negatívnak, de lehet, hogy ez csak az én gondolatom.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #137 Dátum: 2011 Április 29, 08:36:24 »
Kedves Magda! :2smitten:

Nem írtam ilyet, hogy a "pokol evangéiuma" az üdvözítő. :04: Olyan szomorú, hogy itt az embert szinte mindig félreértik. :04:

Csak leírtam, hogyan tértünk meg a húgommal.  Nekünk akkor ez kellett "lökésnek". :05:

A gyülekezetemet megismerheted a honlapunkról, és a körleveleinkből. Ezekből a körlevelekből gépelek be heti egy témát, amit elolvashatsz itt:

http://jezusszeret.5mp.eu/web.php?a=jezusszeret&o=7NicNbREWL

A pokol valóságát azért kell komolyan venni, mert bizony az üdvösséget el lehet veszíteni. Nem elég megtérni, úgy is kell, kellene  élni!

Adjon az Úr mindannyiunknak kegyelmet, hogy mire Ő jön elkészüljünk!


Részemről ez a téma lezárva.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #138 Dátum: 2011 Április 29, 09:54:59 »
Kedves Magda! :2smitten:

Nem írtam ilyet, hogy a "pokol evangéiuma" az üdvözítő. :04: Olyan szomorú, hogy itt az embert szinte mindig félreértik. :04:

Csak leírtam, hogyan tértünk meg a húgommal.  Nekünk akkor ez kellett "lökésnek". :05:

A gyülekezetemet megismerheted a honlapunkról, és a körleveleinkből. Ezekből a körlevelekből gépelek be heti egy témát, amit elolvashatsz itt:

http://jezusszeret.5mp.eu/web.php?a=jezusszeret&o=7NicNbREWL

A pokol valóságát azért kell komolyan venni, mert bizony az üdvösséget el lehet veszíteni. Nem elég megtérni, úgy is kell, kellene  élni!

Adjon az Úr mindannyiunknak kegyelmet, hogy mire Ő jön elkészüljünk!


Részemről ez a téma lezárva.

Kedves Gyöngyi, ahogy olvasom a válaszod,
itt most te vagy aki félreértetted az írásainkat.

Veled legább is nekem az égvilágon semmi félreértésem nincs, és ezt meg is írtam.
Hacsak nem te vagy az idézettek szerzője, de gondolom akkor ezt írtad volna.



Itt is a gerenda szálka prófécia működik. amit én legább is mindég magam felé vizsgálom, és a magaméból kérem az eltávolítást.

Ha nagyon kellemetlen akkor a gerendát, ha kicsit akkor a szálkát. de hogy ezt ráhúzzam az egész fórumra.
Ez már azért  :hehe:

A tékozló fiút az éhség kergette vissza, és...
Ettől függetlenül hogy fogadta az édesapja...
Ezt pedig az Úr Jézus mondja el nekünk.

 :2smitten:
Gyöngyi:
Idézet
A pokol valóságát azért kell komolyan venni, mert bizony az üdvösséget el lehet veszíteni. Nem elég megtérni, úgy is kell, kellene  élni!

Adjon az Úr mindannyiunknak kegyelmet, hogy mire Ő jön elkészüljünk!

Kérlek ezt annak mond el, aki megígérte, hogy elkészít bennünket.
Nem emberi teljesítmény, hanem egy belső ember növekvő engedelmessége az ami felkészít bennünket.

A latornak, csak a megvallás kellett, az ittlevőknek pedig a növekedés KRISZTUSBAN.
Az új teremtés, olyan amilyen még nem volt.

Ha meghaltam VELE, csak akkor vagyok Megváltott, ha még én akarok ehhez hozzátenni, akkor a Galatákhoz írt levél szól nekem.

A Szent Szellem gyümölcsét, csak a Szent Szellem termi meg, ember ahhoz nem tehet mást, mint a saját halálát a KERESZTEN Krisztussal.

Ez az igazi Megtérés. :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #139 Dátum: 2011 Április 29, 10:07:41 »
Drága Magda! :2smitten:

Soha nem állítottam, hogy emberi teljesítményből jutunk a mennybe, mert minden kegyelemből van! Ahogy Őt megismertem az is kegyelem!

Bocsánat, ha félreértettem. Itt nem nehéz, más szóban beszélgetni.

Arra értettem, hogy el lehet veszíteni az üdvösséget, hogy vannak olyan emberek, akik valamikor megtértek, de utána elhagyták az Urat. Mert jobban szeretik a világot, és ami benne van, mint az Urat.  :04:

Sajnos a családomban is vannak ilyenek. Tudom jól, hogy nekem is vigyázni kell, hogy el ne essek!

Imádkozom értük, az Úr t ud ebben  egyedül segíteni! Ő tudja magához ragadni Őket!


Minden kegyelem!!!!


Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #140 Dátum: 2011 Április 29, 10:15:00 »
"A pokol nem az embereknek készíttetett."

Ez így van. Az Úr senkit nem akar ott látni a saját képére teremtett emberek közül.
Az Úr Jézus maga ment le, amikor meghalt, hogy a sötétség foglyait kiszabadítsa, hiszem, hogy Ő minden ember számára örök életet készített.

A pokolba ( sajnos ) azok mennek, akik nem jutottak IDŐBEN szívbeli megbánásra.

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #141 Dátum: 2011 Április 29, 11:01:31 »
"A pokol nem az embereknek készíttetett."

Ez így van. Az Úr senkit nem akar ott látni a saját képére teremtett emberek közül.
Az Úr Jézus maga ment le, amikor meghalt, hogy a sötétség foglyait kiszabadítsa, hiszem, hogy Ő minden ember számára örök életet készített.

A pokolba ( sajnos ) azok mennek, akik nem jutottak IDŐBEN szívbeli megbánásra.

sajnos igen! igy van....   :(
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #142 Dátum: 2011 Augusztus 02, 13:02:54 »
Nemtudom ismeritek-e de én nemrég láttam és nagyon megfogott.
Honna lehet tudni hogy Istentől jött a halálközeli élménye? Mert ateistából aki csak egy megszokásnak tartotta a vallást és tetszett nek a kereszténységet keverni a keleti vallásokkal ezután az átélés után a valódi Istent keresi. Megértette hogy valóban kegyelem az üdvösség. És hogy mi magunk vagyunk az okai a bűnös Én-ünk ha Istentől elszakadunk.

Itt a videó linkje:  http://www.youtube.com/watch?v=O9iJ5ZVpkTs#
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Honey

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 56
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #143 Dátum: 2012 Június 25, 16:59:09 »
Sziasztok! Csatolok egy linket. Aki képes előítéletek nélkül megnézni egy két órás beszámolót, annak ajánlom. Megéri. Jó a tartalom, de nem eléggé összeszedett a mondanivaló a nő részéről. Szerintem hitelesnek mondható, mert túl sok olyan igazságot mond, aminek az ismeretében lehetetlen ekkorát hazudni. Úgyhogy hajrá, nézzétek meg! ?:-) http://www.youtube.com/watch?v=js365fPlmSk#ws
Ne rendüljön meg a szívetek,...higgyetek... (Jel.14:1.)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #144 Dátum: 2012 Június 25, 17:24:17 »
Köszönöm Testvérem!
Áldjon meg az Úr.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #145 Dátum: 2019 Június 17, 14:14:18 »
Nem régen olvastam Dr. Eben Alexander A mennyország létezik című könyvét. No nem azért, mert kételkedtem volna e csodálatos hely létezésében, csak kíváncsi voltam arra, hogy mi újat tud mondani a szerző, aki egy idegsebész, aki kómába esett miután agyát megtámadta egy ritka betegség, és aki betegsége előtt képtelen volt természettudományos nézeteit összeegyeztetni az istenhittel. A könyvben azt írja, hogy amit elmesél nekünk, az biztosan nem a fantázia műve és ezt hosszasan magyarázza, bizonygatja.
Nekem kétségeim vannak mindenféle túlvilági megtapasztalással szemben, legyen szó pokolról vagy mennyországról. Szerintem ezek az élmények csak az agy szüleményei. Isten ma már semmit sem üzen nekünk, a Bibliában minden benne van amit tudnunk kell a világtörténelemmel kapcsolatban és az üdvösségünkkel kapcsolatban is. Isten már figyelmeztetett bennünket eleget, többé már nem teszi, már semmi újat nem üzen nekünk. Mai szóhasználattal azt is mondhatjuk, hogy már rongyosra beszélte a száját. A Szentírásban benne van minden amire szükségünk van, ez a könyv képes arra, hogy átformálja a gondolkodásunkat, megváltoztassa az életünket. Semmilyen természetfeletti titokzatos megtapasztalás nem vetekethet a Bibliával, ezért kétségesek számomra az ilyen beszámolók. A szereplők nyilván nem hazudnak, nyilván éreztek valamit, de ezekhez az élményekhez egészen biztosan nincs köze Istennek.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #146 Dátum: 2020 Szeptember 02, 15:24:58 »
Isten kegyelme, amikor valaki kómában fekve átélhet valamit a túlvilág valóságából.
Azt gondolom, hogy nem minden beszámoló hiteles, de azért akad köztük olyan, ami tényleg Istennek adja a dicsőséget,
és az élet felé vezető útra terelte a halál közeli élmény részesét.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.