Szerző Téma: Könyvek olvasása itt  (Megtekintve 61731 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #150 Dátum: 2011 Április 11, 20:41:32 »
Nem a hangról van szó.
Csupán arra akartam rámutatni, hogy vannak akik úgy "hisznek", hogy nincs ismeretük a bibliából.
A biblia ismerete nem feltétele annak, hogy Isten előtt valaki igaz legyen.
Médium? Azért ez radikális kijelentés.
Most akkor Isten ítéli meg, vagy mi?
Én nem gondolom, hogy hinni kéne benne, de ha valakit megtérésre indít, akkor az nem lehet annyira rossz. Még akkor sem, ha magam, más nézetett vallok.
Azt gondolom, hogy nem az a fontos, hogy egyformán gondolkodjunk, hanem, hogy egyformán cselekedjünk.

Nos kedves Somer ajin ez a kérdés foglalkoztatott az utóbbi időben:
Zsolt 17:3  Megpróbáltad az én szívemet, meglátogattál éjjel; próbáltál engem, nem találtál semmi [rosszat; ha tán] gondoltam [is], nem jött ki a számon.
Zsolt 17,3
Vizsgáld meg szívemet, és látogasd meg éjjel, tégy tűzpróbára engem, és nem találsz bennem gonoszságot.

Mind a két fordítás Isten Igéje.
Ugye olyan, mintha nem is ugyan az lenne.
 :2smitten: :044:


Idézet
Jak 1,21 Elvetvén azért minden undokságot és a gonoszságnak sokaságát, szelídséggel fogadjátok a beoltott ígét, a mely megtarthatja a ti lelkeiteket.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #151 Dátum: 2011 Április 11, 20:43:27 »
Ami a bibliát illeti, nos mi van akkor, ha valaki analfabéta?
Vagy olyan nyelvet beszél, amire még a bibliát nem fordították le. Lehet olyan nyelv, aminek írása sincs.
Miért van bennetek, hogy csak a biblia ismerete az, ami üdvösségre vezet?
A biblia senkit sem üdvözít.

Isten nem ítél meg senkit, ellenkezőleg egyes testvérekkel, akik bizony előszeretettel ítélnek meg másokat. Valószínű nem tudván, hogy Máté 7:1  Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek. Ha ez esetleg jobban tetszik:
Róm 2:1  Annak okáért menthetetlen vagy óh ember, bárki légy, aki ítélsz: mert amiben mást megítélsz, önmagadat kárhoztatod; mivel ugyanazokat műveled te, aki ítélsz.
Szóval én elhiszem, hogy valaki megváltozott, mind addig, amíg a cselekedetei, (jelen esetben a mondatai) nem ennek az ellenkezőjét igazolják.

Én a magam részéről, nem hiszek a Mária jelenések Istentől való voltjáról, mint ahogy még sok másban sem hiszek ami a "hangban" le van írva, de hiszek abban, hogy valakinek ez az útja, hogy életében megtalálja Krisztust.
Ne feledjük, hogy Pál igen csak rögös utat járt be, míg célba ért.
Bemondás alapján? Igen. Csak úgy mint Pál esetében.
Aztán mindenki döntse el magában, hogy bemondás alapján ......

Sikambria.
Sajnálnám ha csak azért írtál, hogy népszerűsítsd itt ezt az irodalmat.
Ha csak ez vezetett, ám legyen.
Az Úr vezessen téged, áldással, békességgel.
 :044:


Hogy hinnél a Mária jelenésekben, az egy pogány elem, úgy kerult be, a Római Katolikus vallásba!

Jogos amit az ítelkezéssel kapcsolatban említesz!

Ahova nem jut el a BIBLIA, ott a szív szándéka szerint lesznek megítélve ISTEN által az emberek, haláluk után.

De igazabol, mire gondolsz, hogy hova nem jut el? Példaul zulu torzsekhez, amik Démon uralta teruletek ? ? ?
Most komolyan, nem viccelek.


 :044: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #152 Dátum: 2011 Április 11, 20:46:48 »
Nem a hangról van szó.
Csupán arra akartam rámutatni, hogy vannak akik úgy "hisznek", hogy nincs ismeretük a bibliából.
A biblia ismerete nem feltétele annak, hogy Isten előtt valaki igaz legyen.
Médium? Azért ez radikális kijelentés.
Most akkor Isten ítéli meg, vagy mi?
Én nem gondolom, hogy hinni kéne benne, de ha valakit megtérésre indít, akkor az nem lehet annyira rossz. Még akkor sem, ha magam, más nézetett vallok.
Azt gondolom, hogy nem az a fontos, hogy egyformán gondolkodjunk, hanem, hogy egyformán cselekedjünk.


Ezt én írtam:
Megértem amiket felemlítesz, és igazat adok, nyugodj meg  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
RÓMA  8 , 28  és Bizzuk ezt ISTENRE!  :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #153 Dátum: 2011 Április 11, 20:50:42 »
Hogy hinnél a Mária jelenésekben, az egy pogány elem, úgy kerult be, a Római Katolikus vallásba!

Jogos amit az ítelkezéssel kapcsolatban említesz!

Ahova nem jut el a BIBLIA, ott a szív szándéka szerint lesznek megítélve ISTEN által az emberek, haláluk után.

De igazabol, mire gondolsz, hogy hova nem jut el? Példaul zulu torzsekhez, amik Démon uralta teruletek ? ? ?
Most komolyan, nem viccelek.


 :044: :2smitten:

A írásban nincsen élet, azok csak Jézusról tesznek bizonyságot. Ezt Ő maga mondta.
Aki nem hallja meg mert nincs igehirdető, az nincs remény nélkül. A törvény jó. Ha pedig nem ismeri, majd csinál magának a lelkiismerete szerint. Az alapján is lesz megítélve.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #154 Dátum: 2011 Április 11, 20:52:25 »
Hogy hinnél a Mária jelenésekben, az egy pogány elem, úgy kerult be, a Római Katolikus vallásba!

Jogos amit az ítelkezéssel kapcsolatban említesz!

Ahova nem jut el a BIBLIA, ott a szív szándéka szerint lesznek megítélve ISTEN által az emberek, haláluk után.

De igazabol, mire gondolsz, hogy hova nem jut el? Példaul zulu torzsekhez, amik Démon uralta teruletek ? ? ?
Most komolyan, nem viccelek.


 :044: :2smitten:

A írásban nincsen élet, azok csak Jézusról tesznek bizonyságot. Ezt Ő maga mondta.
Aki nem hallja meg mert nincs igehirdető, az nincs remény nélkül. A törvény jó. Ha pedig nem ismeri, majd csinál magának a lelkiismerete szerint. Az alapján is lesz megítélve.


Ezt mondtam én is.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #155 Dátum: 2011 Április 11, 20:54:37 »
Csak kiegészítésnek szántam. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #156 Dátum: 2011 Április 11, 20:56:36 »
Megértettem a bizonytalanságod okát testvérem.
Ám figyeld csak meg: Mindkét fordítás, az Isten elé bizalommal, teljes Hittel álló ember kijelentése! Bár valóban az egyik egy megtörtént eseményként írja le a Bírói szék előtti megjelenést, míg a másik egy teljes bizalommal ugyan, de jövőbeli eseménynek néz elébe.
Azonban annak a fényében, hogy Istenismerete jelentős és hite teljes, a szíve nem vádolja és békessége van Istennel, teljesen mindegy hogy előtte áll a vizsgálatnak vagy túl van rajta.
A Lényeg az alázatban és teljes hitben történő Isten elé járulás, És Isten kijelentéseiben való tökéletes bizalom!



" Alázat és teljes HIT ISTEN elott "  -  CSODÁLATOS, egyetértek !

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #157 Dátum: 2011 Április 11, 20:58:39 »
Csak kiegészítésnek szántam. :2smitten:


Bocsánat, hirtelen olvastam ezt a válaszod, és elnevettem magam  :hehe:

Én már tobbszor mondtam, és kértem, nekem még a BLOGjaimat is moderáld, legyél szíves!
Mert toled IGÉTOL elterot, vagy ISTENTOL eltérot, amit tole hallok, soha nem kaptam!

Koszonom  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #158 Dátum: 2011 Április 11, 21:03:16 »


Nem tudok túllépni és betelni a Zsuzsa hozzászolásával, annyira HITBOL írtad, Zsuzsa, és így van, ez a lelki gyakorlat.
A 21. szazad modern Európájaban, én is így érzem, az írott IGE a Vezér vonal!

És mindenki tudja, hogy én aztán tenyleg szeretek, és írok is szabadon ISTENTOL.
De, az IGE, az IGE!

Amúgy a cselekedet, ha lelkiismeret, ha IGE alapjan tortenik meg: GYUMOLCSEROL tudjuk ISTENI vagy nem.

DICSOSEG ISTENNEK az IGEÉRT :037:

A BIBLIA, pedig szenzációs, tokéletes, csak ajanlani tudom BOLDOG, és fokent BOLDOGTALANNAK, hogy o is BOLDOG legyen  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #159 Dátum: 2011 Április 11, 22:23:52 »
Kedves Testvéreim, akik hozzászóltatok a témához, szivből örülök, hogy közöttetek lehetek.
Zsuzsa :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #160 Dátum: 2011 Április 12, 07:04:12 »
Én amennyire bele olvastam a "hangba", nekem leginkább az jött le, hogy emberi gondolatok.
Egy olyan ember írása, aki nagyon vágyott arra, hogy ebben a világban érzékelhető kapcsolata legyen az Úrral.
Ez bizony rögeszmévé is válhat, akár hallucinálhat, vagy meg is őrülhet valaki.
Én azt vélem, hogy ha nem is profetikus, még nem jelenti azt, hogy ördögi lenne valami. Vannak benne okos gondolatok, és persze vannak benne badarságok. Azt mondja Pál "ami jó azt, megtartsátok ..."
Nem kell mindent ördögnek mondani, ami más.

Persze ajin, jó amit írsz, hiszen a megváltóról szóló prófécia.
Én nem ezen máléztam, hanem a következőn: "nem találtál semmi [rosszat; ha tán] gondoltam [is], nem jött ki a számon." Ez a Károli fordítás, míg a Kádiból, ez a rész teljesen hiányzik.
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #161 Dátum: 2011 Április 12, 10:50:44 »
Kedves Sikambria.

......Én nem moderálom ki, ha Antee akarja tegye meg, de hiszem akiben Krisztus Szelleme van, az nem fogja el hinni azokat a zagyvaságokat.

 :2smitten:

 :2smitten:

Kedves Zoltán,  a legnagyobb tiszteletem mellett azért szeretnék kérdezni tőled valamit: annyira biztos, hogy ez az alattomos Hang a sok olvasó közül senkit se fertőzhet meg? annyira biztos, hogy itt mindenki abszolut szilárdan áll a Kősziklán? hiszen az idézett beirásod után közvetlenül következő 133.hsz-ban máris idézett egy fórumtag a Hangból, és kijelentette, hogy "ez nagyon tetszik nekem!"   és igéretet tesz az egész Hangüzenet elolvasására...
Mikor ujjászülettem, megtisztitottam az otthonomat,   s e m m i t    nem tűrtem meg benne, ami ellentétes szellemi tartalmat hordoz mint a Biblia - tehát a gonosz hitetőtől származik.
Meg vagyok győződve arról, hogy az Isten-ellenes irások és tárgyak a mögöttük levő szellemi tartalmat nemcsak hordozzák, de ki is árasztják. Ha valaki ezeket eltűri akkor a tárgy vagy irás  mögötti szellemiség jogot formál jelen lenni azon a helyen.
Én nem mérgezem soha többé ilyenekkel az otthonomat, és furcsán jön le nálam, hogy az a fórum, amit szintén "szellemi otthonomnak" tekintek valamilyen szinten,  megenged ilyen irást az egyébként gondosan felülvigyázott sok-sok tényleg tiszta,  igei tartalmak között. Ez már egy lázitó Wass Albert video nyomán ugyanigy felmerült bennem, de mivel én is  csak egy fórumtag vagyok a sok közül, a döntés a tietek, én csak szerettem volna erről a  véleményemet nyilvánosságra hozni, remélem, nem okozok ezzel gondot. Szóval, én valós veszély látok Istengyalázó irományok jelenlétében egy tisztán keresztény fórumon. Köszönöm, hogy elmondhattam,
Zsuzsa :2smitten:



A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #162 Dátum: 2011 Április 12, 11:23:50 »


Nem szeretnék okoskodni, másoknak megmondani mit tegyen, de úgy érzem részben megis úgy fog hangozni, nézzétek el, ha tudjátok, most ennyi vagyok képes tenni - megkoszonom  :2smitten:

* V I S K Ó

* H A N G

* B E SZ É L G E T É S E K     I S T E N N E L        -    ( vagy ISTEN tudja kivel  :hehe:   :060:   :059: )
=====================================================================

Bocsásson meg akinek ez érték, de én úgy unom már az ilyeneket, annyira BOVLI, annyira, emberi, vagy mit tudom én, szellemi......de egy biztos
NEM SZENT SZELLEMI.

A VISKÓ, az tele van olyan írással, ami azonnal szinte soronként elbukik az IGÉBEN.

A HANG................nagyon feluletes ismerem, nem mondhatok semmit.  De tenyleg a legnagyobb tisztelettel, és nem szemtelensegbol, NEMIS ERDEKEL!

A BESZELGETÉSEK........az valami hihetetlen szenny, NINCS OLYAN, HOGY JÓ MEG ROSSZ, ezt mi talaljuk ki emberek  :061: :03:
Az oké, hogy a rossz, az ember KOTYVASZTASA az ordoggel, nade konyorgom, minden rossz ami nem szeretetbol van  :063:

EZEK mégha jól is hangzanak, ezoterikus maszlagok. ÚJRASZULETEK, KARMIKUS kapcsolat...... a BUNOS elme és lélek védekezik.
Hogy jól van most nem sikerult, de majd 248. életemben, megrázom magam és nagyot alkotok, addig meg alszom.  :hehe:

NINCS szukség a BIBLIÁN kivul másra. Azt gondolom, ha már minden IGE él bennem, és valóban csak a KRISZTUS cselekszik általam, akkor ....
de szerintem a legjobb amit az ember tehet, él a családjáért, dolgozik, és ekozben ISTENT dicsoiti.....hogy ezzel legyen lefoglalva az agya.

Nem ilyeneken gondolkodom, hogy a HANG, a VSIKÓ.....van e jó vagy rossz....AMÚGYIS KOTELESSEGEM JÓNAK LENNI.....

Hát ezt tudnám mondani, éljen a BIBLIA  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

GAL 5. fejezet

RÓMA  8.  és  10.   fejezet,     az IGAZ szívbéli kedvencek, hol van ehhez hasonló, SEHOL!

I M Á D O M     :037:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #163 Dátum: 2011 Április 12, 12:31:09 »
Csatlakozom Zsuzsához, kérlek titeket moderátor testvérek, vagy téged Anti, hogy azt az irást, ami a Hang-ból lett bemásolva, töröljétek ki. Egyáltalán nem szükséges, hogy bárki aki olvasgat, ilyen szeméttel találkozzon ezen, az amúgy nagyon jó fórumon. Nem kell alternatíva, nem kell semmilyen kétes eredetű iromány. Elég nekünk az Ige, amely hasznos a tanításra.

Ami meg téged illet Robi, nem tudom hova akarsz kilyukadni, pedig igazán szeretném megérteni. Nem mindegy hogy honnan vesszük életünk megoldására az eligazítást, és nagyon nem elég, hogy csak úgy jó dolgokat olvasgassunk, vagy csak olyat ami jónak látszik. Nekünk van egy sziklaszilárd horgonyunk amire bármikor támaszkodhatunk. És nem lehet a Biblia olvasó ember bálványimádó, mert az Ige elvezeti olvasóját az életet adó jó Isten kegyelmének megismeréséhez. Aki meg nem tud olvasni, annak is van egy jó hír : a hit hallásból van! Ezt mondja az Ige. A régi időkben sokan voltak akik analfabéták voltak, de ez nem rekesztette ki őket Isten kegyelméből. Mert az a csodálatos, hogy amíg hallgatod Isten Igéjét az átfolyik a lelkeden és még a sivatagot is virágzóvá teszi. Hogy mit jelent az Ige? Nekem épp ma ? Reménységet nyújt fájó, elutasítottságban szenvedő lelkemnek. Tudom, hogy Isten örökkévaló szeretettel szeret engem, és szabad nekem a látóhatár felé emelni a szemem, úgy ahogy a Zsoltáros mondja : Szemeimet a hegyekre emelem, mert onnan jön az én segítségem. De életem minden helyzetében van Istennek egy aktuális szava. Hogy is lehetne behelyettesíteni? De miért kellene kiegészíteni, mikor minden benne van, ami lelkem üdvösségéhez és az életem megéléséhez szükséges. Vajon mikor olvasom nyitott-e a szívem, hogy Isten kijelentett Szavát meghallhassam ott legbelül? Akkor, hogy nyitva legyek amikor az a halk és szelid Hang szól hozzám, a Szent Szellem kedves és szelíd hangja. Más hangra nem akarok figyelni, még ha jónak vagy igaznak látszó dolgokat akar is nekem mondani. Minek nekem a hamisítvány, amikor ott van nekem igazi. Az Úr Jézus azt mondta: lemegyek, hogy helyet készítsek néktek, hogy ahol én leszek ti is ott legyetek, de elküldöm hozzátok a Vigasztalót, aki majd elvezet titeket minden igazságra. És Ő itt van, más nem hiányzik.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #164 Dátum: 2011 Április 12, 12:55:43 »

Nem a hangról van szó.
Csupán arra akartam rámutatni, hogy vannak akik úgy "hisznek", hogy nincs ismeretük a bibliából.
A biblia ismerete nem feltétele annak, hogy Isten előtt valaki igaz legyen.
Médium? Azért ez radikális kijelentés.
Most akkor Isten ítéli meg, vagy mi?
Én nem gondolom, hogy hinni kéne benne, de ha valakit megtérésre indít, akkor az nem lehet annyira rossz. Még akkor sem, ha magam, más nézetett vallok.
Azt gondolom, hogy nem az a fontos, hogy egyformán gondolkodjunk, hanem, hogy egyformán cselekedjünk.

Nos kedves Somer ajin ez a kérdés foglalkoztatott az utóbbi időben:
Zsolt 17:3  Megpróbáltad az én szívemet, meglátogattál éjjel; próbáltál engem, nem találtál semmi [rosszat; ha tán] gondoltam [is], nem jött ki a számon.
Zsolt 17,3
Vizsgáld meg szívemet, és látogasd meg éjjel, tégy tűzpróbára engem, és nem találsz bennem gonoszságot.

Mind a két fordítás Isten Igéje.
Ugye olyan, mintha nem is ugyan az lenne.
 :2smitten: :044:


Idézet
Jak 1,21 Elvetvén azért minden undokságot és a gonoszságnak sokaságát, szelídséggel fogadjátok a beoltott ígét, a mely megtarthatja a ti lelkeiteket.
Igen én is azt gondolom, hogy az undokságokat innen is el kell vetni, és a gonoszságok sokaságát.
Csak aztán lehet szelídséggel fogadni a beoltott IGÉT,

amely megtarthatja a lelkeinket...
Tarthatja  :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)