Szerző Téma: Könyvek olvasása itt  (Megtekintve 61975 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #165 Dátum: 2011 Április 12, 13:24:33 »
Sziasztok!

Nem támadásnak tekintettem a hozzászólásaitokat, csak tényleg nem értettem, hogy honnan tudjátok olyan biztosan, hogy a HANG-kötetek nem felelnek meg a Biblia tanításainak. Valóban nem lehetséges, hogy Isten 2000 éve szól hozzánk egyes emberek által és esetleg a Bibliával ellentétesnek ható kijelentések azért vannak, mert embereken keresztül üzenve szükségszeü a " félrehallás"? Ezek szerint nem igazak a jelenések, próféciák, bizonyságtételek? Isten 2000 éve hallgat?

Mint mondtam, nekem nagyon sokat segített a HANG, teljesen újjászülettem. Igen mély depresszióban voltam, öngyilkos gondolatokkal. A HANG segítségével 1 hónap alatt teljesen rendbejöttem, öröm és béke van a szívemben. Nehezen hiszem el, hogy mindez a Sátán munkálkodása volt.  :168:


Mivel a BIBLIABAN szólt az ISTEN, minek szólna új konyvekben ? ? ?
Érted ezt ?

Szeretettel koszontelek egyébként!  :044:  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #166 Dátum: 2011 Április 12, 13:35:51 »
Idézet
Töröltem Sikambria hozzászólását

Zoltán





Ez a HANG, hazugság, NEM FOGADOM EL!

TUDOM, HOGY ÍTÉLKEZEM, VÁLLALOM!

DE SZÍVES ELNÉZÉSETEKET KÉREM, ÉN ILYEN VAGYOK HARCIAS TERMÉSZETU.
SZÓVAL ELORE IS BOCSÁNAT MINDENKITOL!!!

A BIBLIA, NEM ALKALMAS ARRA, HOGY AZ EMBERT ELVIGYE ISTENTOL, AMENNYIBEN, IGAZ!! - SZENT SZELLEM ÁLTALI MEGTÉRÉSROL VAN SZÓ!
ÁLLJON MÁR MEG A MENET, AZ ILYEN KONYVEK KAPCSÁN, VAGY ANAYAGOK KAPCSÁN, EZOTERIKUS!

RENDKIVUL UNTAT, A BIBLIA ugy nevezett további kifejtése, nem fejtegetnem kell az IGEKET; hanem elmerengeni rajtuk, és a SZENT SZELLEM tanítani mutatni fogja mit jelent, majd beleívódik a szívembe!
Nagyon jól tudjátok, ha IGÉT hallotok, a mellkasotok megemelkedik, a szívetek dobban, nagyon jól tdujuk, hogy a BIBLIA IGAZ, és egyetlen ISTEN által kuldott írás!  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

DE! A BIBLIA mondja, mert azokon a betukon keresztul az ISTEN szól!!!
A BIBLIA élo, életben van, él!!! Aki a SZENT SZELLEM által tért meg, és ISTENBEN hisz, annak a szíve tudja, hogy a BIBLIA él!
ISTEN kuldte, ember írta le.

Megint hangsúlyozom, rólam koztudott, hogy nagy szeretettel és hévvel írok szabadon is ISTENROL, de az IGE, az IGE!


Koszonom,
Móni  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #167 Dátum: 2011 Április 12, 13:38:51 »
Csatlakozom Zsuzsához, kérlek titeket moderátor testvérek, vagy téged Anti, hogy azt az irást, ami a Hang-ból lett bemásolva, töröljétek ki. Egyáltalán nem szükséges, hogy bárki aki olvasgat, ilyen szeméttel találkozzon ezen, az amúgy nagyon jó fórumon. Nem kell alternatíva, nem kell semmilyen kétes eredetű iromány. Elég nekünk az Ige, amely hasznos a tanításra.

Ami meg téged illet Robi, nem tudom hova akarsz kilyukadni, pedig igazán szeretném megérteni. Nem mindegy hogy honnan vesszük életünk megoldására az eligazítást, és nagyon nem elég, hogy csak úgy jó dolgokat olvasgassunk, vagy csak olyat ami jónak látszik. Nekünk van egy sziklaszilárd horgonyunk amire bármikor támaszkodhatunk. És nem lehet a Biblia olvasó ember bálványimádó, mert az Ige elvezeti olvasóját az életet adó jó Isten kegyelmének megismeréséhez. Aki meg nem tud olvasni, annak is van egy jó hír : a hit hallásból van! Ezt mondja az Ige. A régi időkben sokan voltak akik analfabéták voltak, de ez nem rekesztette ki őket Isten kegyelméből. Mert az a csodálatos, hogy amíg hallgatod Isten Igéjét az átfolyik a lelkeden és még a sivatagot is virágzóvá teszi. Hogy mit jelent az Ige? Nekem épp ma ? Reménységet nyújt fájó, elutasítottságban szenvedő lelkemnek. Tudom, hogy Isten örökkévaló szeretettel szeret engem, és szabad nekem a látóhatár felé emelni a szemem, úgy ahogy a Zsoltáros mondja : Szemeimet a hegyekre emelem, mert onnan jön az én segítségem. De életem minden helyzetében van Istennek egy aktuális szava. Hogy is lehetne behelyettesíteni? De miért kellene kiegészíteni, mikor minden benne van, ami lelkem üdvösségéhez és az életem megéléséhez szükséges. Vajon mikor olvasom nyitott-e a szívem, hogy Isten kijelentett Szavát meghallhassam ott legbelül? Akkor, hogy nyitva legyek amikor az a halk és szelid Hang szól hozzám, a Szent Szellem kedves és szelíd hangja. Más hangra nem akarok figyelni, még ha jónak vagy igaznak látszó dolgokat akar is nekem mondani. Minek nekem a hamisítvány, amikor ott van nekem igazi. Az Úr Jézus azt mondta: lemegyek, hogy helyet készítsek néktek, hogy ahol én leszek ti is ott legyetek, de elküldöm hozzátok a Vigasztalót, aki majd elvezet titeket minden igazságra. És Ő itt van, más nem hiányzik.



Legyen a HANG torolve, vagy átrakva a tévtanítások koze!!!
Ezt kerem most már én is!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #168 Dátum: 2011 Április 12, 14:13:30 »
Sziasztok Testverek.

Most kenytelen vagyok "feddeni" (bar lehet en is hibas vagyok mert nem voltam egyertelmu).
Nem a tagokat, hanem a moderatorokat...

Ugyanis kertem a moderator szobaban, hogy tegyetek rendet ebben a topicban, mivel heti 60 oras tavollet (munka) miatt nem tudtam ezt a topicot teljesen kovetni. Kerlek benneteket tehat, hogy moderaljatok ki az ide nem valo reszeket.
Nem vagyok feljebbvalo nalatok, amit moderalasra iteltek, akkor moderaljatok. Nem kell az Admin jovahagyasa.
Ha esetleg megsem ertenek egyet, azt majd ugy is szeretetben szova tennem feletek.

Kerlek tehat valakit a modik kozul, hogy aki vegig kovette ebben a topicban a hozzaszolasokat, az torolje a torolni valokat es lehet akar zarni is a topicot. :2smitten:

En pedig bocsanatot kerek toletek modik es forumozok, hogy nem tudtam kovetni a hozzaszolasokat.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #169 Dátum: 2011 Április 12, 14:25:52 »
Drága Móni!

Kár volt a beidézéssel előhozni a feledés homályából ezt a sok tévtanítást.
Az Ige azt mondja, hogy minden itéljünk meg, mielőtt befogadnánk, és én megitélem: kár és szemét. Törlésre érdemes.

És ne is foglalkozzunk már vele.
A moderátorok közül, aki ráér majd törli, és ezzel részünkről ennyi volt.

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #170 Dátum: 2011 Április 12, 15:18:56 »
Sziasztok Testverek.


bocsanatot kerek toletek modik es forumozok, hogy nem tudtam kovetni a hozzaszolasokat.

Szeretettel,
Antee

Megértjük Antee, és köszönjük.
Áldott munkát Neked!
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #171 Dátum: 2011 Április 12, 15:21:19 »
Drága Anti !

Természetesen megértjük, hogy el vagy foglalva, Isten áldása legyen munkálkodásodon is.

szeretettel . Irma :01:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #172 Dátum: 2011 Április 12, 16:35:36 »
Számomra inkább érdekes és bizony van benne sok találó gondolat.

Azért lenne itt egy nagyon nagy kérdésem, úgy Anti felé, mint mindenki felé: MOST AKKOR KÉPVISEL A FÓRUM VALLÁSI IRÁNYZATOT, VAGY NEM?
Ha nem, akkor toleránsabban kéne viselkedni, a Romai Katolikus testvérek felé, hiszen nekik Mária egészen mást jelent mint nekünk, akik nem vagyunk azok.
Ha pedig nem nyitott a fórum, akkor ki kéne írni, katolikus, ortodox, jehovista és egyéb testvéreink ha lehet mellőzék a beírást. Mivel előbb vagy utóbb törölve lesz.

Én hiszem, hogy ez a fórum szabad, minden vallási ostobaságtól. Jó lenne, ha az is maradna, toleráns Krisztusi közösség.

Róm 14:1  A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.

Testvéreim, ha elmarjuk azt aki jó szándékkal, de erőtlenül jön közénk, akkor miképpen fogja felismerni az igazságot? Ha ti, akik Krisztust képviselitek, elutasítjátok, ördöginek nevezve, akkor nem csak tőletek fordul el, hanem attól is akit képviseltek.
Legyetek józanok!

 :044: :2smitten:
 
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #173 Dátum: 2011 Április 12, 16:42:14 »
Számomra inkább érdekes és bizony van benne sok találó gondolat.

Azért lenne itt egy nagyon nagy kérdésem, úgy Anti felé, mint mindenki felé: MOST AKKOR KÉPVISEL A FÓRUM VALLÁSI IRÁNYZATOT, VAGY NEM?
Ha nem, akkor toleránsabban kéne viselkedni, a Romai Katolikus testvérek felé, hiszen nekik Mária egészen mást jelent mint nekünk, akik nem vagyunk azok.
Ha pedig nem nyitott a fórum, akkor ki kéne írni, katolikus, ortodox, jehovista és egyéb testvéreink ha lehet mellőzék a beírást. Mivel előbb vagy utóbb törölve lesz.

Én hiszem, hogy ez a fórum szabad, minden vallási ostobaságtól. Jó lenne, ha az is maradna, toleráns Krisztusi közösség.

Róm 14:1  A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.

Testvéreim, ha elmarjuk azt aki jó szándékkal, de erőtlenül jön közénk, akkor miképpen fogja felismerni az igazságot? Ha ti, akik Krisztust képviselitek, elutasítjátok, ördöginek nevezve, akkor nem csak tőletek fordul el, hanem attól is akit képviseltek.
Legyetek józanok!

 :044: :2smitten:

Kérlek fejtsd, ki te mit tartasz HITBEN erőtlennek.

Ehhez előbb a hitet kell meghatároznod.

 :igen:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #174 Dátum: 2011 Április 12, 17:01:01 »
Kedves Robi!

Igazad van, a hitben erőtlent úgy kell fogadni, ahogy az Ige írja. De aki azt az anyagot beírta, nem hitben erőtlen hanem tévtanító, és tudatosan az. Mert miközben Zsuzsa fogalmazta neki a választ, ő gyorsan feltette azt amit igaznak vél. Ez pedig nem erőtlenség.
Hogy milyen a fórum? Már tapasztalhattad, de azt sehol sem mondja az Ige, hogy a nagy demokrácia nevében hagyjuk, hogy tévtanításokat népszerűsítsenek.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #175 Dátum: 2011 Április 12, 17:18:27 »
Kedves Robi!

Igazad van, a hitben erőtlent úgy kell fogadni, ahogy az Ige írja. De aki azt az anyagot beírta, nem hitben erőtlen hanem tévtanító, és tudatosan az. Mert miközben Zsuzsa fogalmazta neki a választ, ő gyorsan feltette azt amit igaznak vél. Ez pedig nem erőtlenség.
Hogy milyen a fórum? Már tapasztalhattad, de azt sehol sem mondja az Ige, hogy a nagy demokrácia nevében hagyjuk, hogy tévtanításokat népszerűsítsenek.

Egy igaz történetet írok ide.
A házban ahol lakom 1968 karácsonyától, van egy naponta misére járó csalás leánya, aki amikor megtudta, hogy hitre jutottam rendszeres kéregetővé vált, valamire mindég szüksége volt, amit általában hibás állapotban hozott vissza - ha vissza hozta.
Növekedtem a hitben és legközelebb nem adtam neki amit kért.
Felháborodva közölte, de az igében az van, hogy aki tőled kér annak adj.
Akkor tanácsot adtam neki  :igen:

A jó viszony megmaradt, de a kéregetés elszállt.

Gondolom a hitben erőtlen befogadása is valamilyen tevőleges feladattal történik.

Például én most neked azt javasolom, vedd elő az Írást, a Károli fordításut, és kérj hitet Istentől az új olvasásánál.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #176 Dátum: 2011 Április 12, 17:23:54 »
Én azt gondolom a "téves tanításokat" meg kell cáfolni. Nem elégetni kell, vagy törölni. Volt idő mikor könyveket égettek,/töröltek/ én azt gondolom ez nem helyes.

Hitben erőtlen?
Igen ez jó kérdés Magdám. Szerinted ki?

Azért ne maradj válasz nélkül.
Szerintem az aki fél!
Akár téves tanítástól, akár az ördögtől, vagy csak egy emberi butaságtól.
Mert tudod aki fél, abban nem lett teljessé a Krisztus. Az bizony még a hitben erőtlen.
 :2smitten: :044:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #177 Dátum: 2011 Április 12, 17:41:45 »
Én azt gondolom a "téves tanításokat" meg kell cáfolni. Nem elégetni kell, vagy törölni. Volt idő mikor könyveket égettek,/töröltek/ én azt gondolom ez nem helyes.

Hitben erőtlen?
Igen ez jó kérdés Magdám. Szerinted ki?

Azért ne maradj válasz nélkül.
Szerintem az aki fél!
Akár téves tanítástól, akár az ördögtől, vagy csak egy emberi butaságtól.
Mert tudod aki fél, abban nem lett teljessé a Krisztus. Az bizony még a hitben erőtlen.
 :2smitten: :044:


Mert tudod aki fél, abban nem lett teljessé a Krisztus. Az bizony még a hitben erőtlen.


Köszi!
Igen most már azt tudom, hogy te erről ezt gondolod  :igen:

Én pedig azt gondolom, hogy addig jár a kórsó a kútra, amíg el nem törik

 :igen:

A kígyóval, pedig nem kell szóbaállni.
Van egy közösség, ahol a cáfolgatás a fő ideológia, annak a szelleme az embert önként nem hagyja el, rátelepszik a családra, a családtagokra.
Minél jobban hadakoznak ellene annál mélyebben ivódik a zsigerekbe, általában 2-es csoportban győzködnek, azért, hogy az Úr Jézus Krisztus tanítványok kiküldését ellopják.

Ez van, ilyen helyzetbe születtünk, ebből ment ki a megváltás, a javaslatom feléd továbbra is fenn áll nem vontam vissza.

 :igen: :igen: :igen:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #178 Dátum: 2011 Április 12, 17:43:34 »
Én pedig azt gondolom, hogy addig jár a kórsó a kútra, amíg el nem törik

 :igen:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #179 Dátum: 2011 Április 12, 17:55:27 »
Békesség Drága testvéreim.

Szeretnék bocsánatot kérni tőletek, hogy nem moderáltam Sikambria beidézet HANG anyagát.

Valahogy magamhoz mértem a dólgokat, nem gondoltam arra, hogy ha engem nem is, de mást befolyásolhat ez az írás.

Azonfelűl meg igazatok van, nem tűrhető ezen a fórumon egy az Isten igélyét gyalázó írás megtűrése.

Még egyszer kérek bocsánatott az egész Fórum tagjaitól.
Sok szeretettel.
Zoltán, testvéretek az Úrban.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.