Szerző Téma: Könyvek olvasása itt  (Megtekintve 61725 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #195 Dátum: 2013 Április 16, 12:39:37 »
István!

Sajnos sok embert csak a pénz vezérel és nem az, hogy ezzel mennyi emberen segíthetnének - főleg olyanokon, akik nem tudják megvenni (és nem ezen akarnak spórolni!). Sajnos ilyen világot élünk...
Szerencsére azért van egy-két oldal, ahonnan én le tudom tölteni ingyen és ezáltal segíteni másokon is  :06: Ezzel nem a kiadókat akarom károsítani, csupán segíteni!  :2smitten:

A Sükös Pál könyvet kifejezetten ajánlani tudom, egy papról szól, aki rossz útra téved, de Istennek és egy másik papnak hála, visszatér a helyes irányba. Nagyon megható és elgondolkodtató történet!
A többi inkább a geológia-teológia összevetésén alapul, mivel én geológiát tanultam és keresztény vagyok, számomra nagyon érdekesek voltak!
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #196 Dátum: 2013 Április 16, 13:22:58 »
Andi, megtaláltam Sükösd Pál könyvét,  olvasható változatban egy weblapon. Csak neked irom meg (és azoknak akik még szeretnék elolvasni) a megtalálási módját. Be kell írni a google keresőbe:  "Üdvözlégy Keskeny út vándora"  és a kereső első helyen adja ki a weblapot.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #197 Dátum: 2013 Április 16, 15:59:08 »
Köszönöm István, de nekem van saját példányom  :088: Reméljük, más is kedvet kap hozzá és elolvassa  :afro:
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #198 Dátum: 2013 Május 07, 12:01:38 »
Dr Pálhegyi Ferenctől a Keresztény házasság c. könyv nincs meg valakinek e-könyvben? Vagy tudtok olyan oldalt, ahonnan letölthetem?
A könyvtárunk sajnos keresztény könyvek terén eléggé elmaradott, amit itt találtam hozzá honlapot, onnan meg nem tudom letölteni. A gépen olvasást meg nem nekem találták ki...  :060:

Köszönöm előre is!
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #199 Dátum: 2013 Május 07, 13:09:05 »
Dr Pálhegyi Ferenctől a Keresztény házasság c. könyv nincs meg valakinek e-könyvben? Vagy tudtok olyan oldalt, ahonnan letölthetem?
A könyvtárunk sajnos keresztény könyvek terén eléggé elmaradott, amit itt találtam hozzá honlapot, onnan meg nem tudom letölteni. A gépen olvasást meg nem nekem találták ki...  :060:

Köszönöm előre is!

Andi, az alábbi linken megtalálod a könyvet több részletben, fejezetekre lebontva. egy kis munkával kimásolod, egyesével beilleszted egy Word dokumentumba, és összeállitod a könyvet.
Sőt a Word doc-ban van egy olyan lehetőség is, hogy a dokumentumodat átformázhatod pdf formátumra is.

Ez a link, ahol megtalálod a könyvet:  http://biblia.hu/a_biblia_a_hazassagrol/tartalom
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #200 Dátum: 2013 Május 07, 18:27:07 »
Köszönöm István!

Én is ezen az oldalon találtam, de nem jutott eszembe, hogy kimásoljam  :08: Köszönöm!  :088:
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #201 Dátum: 2013 Május 07, 21:04:10 »
Nagyon szivesen. Több könyvet igy állitottam össze magamnak én is.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #202 Dátum: 2013 Május 09, 10:05:17 »
Sikerült megoldani, már el is kezdtem olvasni. Külön öröm számomra, hogy a bevezetőt egy kiskunhalasi tanyán írta (én is halasi vagyok)  :2smitten:

(Ha tudsz még ilyen könyveket, szívesen venném az elérhetőségüket)  :089: , ill. emailben én is szívesen küldök bárkinek, már van egy kisebb "gyűjteményem"  :088:
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #203 Dátum: 2013 Május 09, 10:18:30 »
Andi, ha privátban elküldöd az e-mail cimedet tudok e.book könyveket küldeni
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #204 Dátum: 2013 Május 09, 12:56:33 »
Elküldtem, előre is köszönöm!
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #205 Dátum: 2013 Május 09, 14:42:04 »
Köszönöm, már válaszoltam is rá.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #206 Dátum: 2013 Május 09, 15:32:39 »
Válaszoltam, átjött!

Áldjon az Úr a segítségedért és türelmedért!
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #207 Dátum: 2019 Február 15, 14:06:32 »
Kedves Testvérek!
Szeretném figyelmetekbe ajánlani Visky Júlia Három kereszt című könyvét.
Nekem nagyon tetszett, nagyon megérintett.

Visky Júlia 1922-ben született Budapesten. Az evangéliumhoz való ragaszkodása miatt szülei kitagadják a családból. A nemzetközi CE szövetség részét képező Bethánia Egyletben talál otthonra, itt végez missziói szolgálatot. A második világháborút követően férjével Erdélyben telepednek le. Szolgálatuk nyomán lelki ébredés indul el, melyet a kommunista hatalom megtorló intézkedései sem tudtak elfojtani. Önéletírásában döbbenetes őszinteséggel vall a gyermekkor és a férje börtönből való szabadulását átölelő időszak legfontosabb eseményeiről.
Különös asszonysors az övé, döntéseit nagyon gyakran mintha önmaga ellenében hozná meg. Ennek ellenére határtalanul szabadon ír gyarlóságairól, kísértéseiről, mindenek előtt azonban Isten ellenállhatatlan szeretetéről, akit maga mellett tud a legnagyobb megpróbáltatásokban is.
Jelen kiadás az 1993-ban megjelentetett Három kereszt és 1989-ben kiadott Az Úré a szabadítás című könyvek átdolgozott változata. Az eredeti kiadásokat több nyelvre lefordították, megjelentek hollandul, németül, oroszul, angolul, románul, továbbá összevont változatban franciául.