Szerző Téma: Könyvek olvasása itt  (Megtekintve 61703 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

keresztenybliza

  • Vendég
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #105 Dátum: 2010 November 16, 10:38:50 »
http://www.immanuel.hu/

Ezen az oldalon rengeteg keresztény könyvet lehet találni, amik mind segítenek a hitéletünkben.

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #106 Dátum: 2010 December 28, 16:46:26 »
 :135: :019:
Sziasztok! Örömmel adom hírül, hogy Isten segítségével sikerült kiadnom a regényemet és már kapható is. A könyv (és CD) címe "Az igazgyöngy". Megvehető Budapesten a VIII. Golgota u.3.-ban a gyülekezeti könyvesboltban. Info: Honlap: http://azigazgyongy.5mp.eu/:019: :135:
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #107 Dátum: 2010 December 29, 09:56:29 »
Őszintén gratulálok, Isten áldása legyen a könyvön és annak olvasóin!  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető sikambria

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #108 Dátum: 2011 Április 09, 20:57:32 »


<<< Sikambriának ezt a beírását is modeáltam. Nem engedhetjük meg a tévtanítások reklámozását, és terjesztését ezen a fórumon. >>>

Sok szeretettel

 :2smitten:

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #109 Dátum: 2011 Április 09, 21:46:19 »
Kedves Sikambria.

Mi egyetlen küldetést kaptunk a Mindenható Krisztus urunktól, hogy tegyük tanítványokká az embereket,  Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit a Krisztus parancsolt nekünk - ez a Biblia.
A Biblia az egyedüli és az alapvető igazság, és mind az, ami ellent mond az Igének, a Bibliának, az nem jöhet az Úrtól.

Gal 1:6  Csodálkozom, hogy Attól, a ki titeket Krisztus kegyelme által elhívott, ily hamar más evangyéliomra hajlotok.
Gal 1:7  Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangyéliomát.
Gal 1:8 De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok.
Gal 1:9  A mint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, a mit elfogadtatok, átok legyen.
Gal 1:10  Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.


Nem szabad sem hozzá tenni az igéhez, sem elvenni az igéből.

1Tim 2:5  Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

Kol 2:18  Senki tőletek a pálmát el ne vegye, kedvét találván alázatoskodásban és az angyalok tisztelésében, a melyeket nem látott, olyakat tudakozván, ok nélkül felfuvalkodván az ő testének értelmével.


Én arra buzdítalak, hogy olvasd az Bibliát, kérd a Szent Szellem vezetését, hogy vezessen el minden igazságra, és terjeszd azokat az igazságokat amiket a Bibliából Isten szavából nyersz a Szent Szellem által.
Így fog az Úr neve megdicsőülni.

Ézs 42:8  Én vagyok az Úr (IHWH), ez a nevem, és dicsőségemet másnak nem adom, sem dicséretemet a bálványoknak.

Sok szeretettel

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető sikambria

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #110 Dátum: 2011 Április 09, 23:39:59 »
Kedves Zoltán!

A Hang-kötetek is ezt a küldetést fogalmazzák meg akként, hogy egyetlen feladatunk van a mások szeretni tanítása. A Bibliáról pedig azt írja, annak evangéliumai fogalmazzák meg tisztán Jézus szavait.
Nem értem, hogy ha nem hitelesek ezek az üzenetek, akkor Dombi Ferencet miért hagyta a katolikus egyház évtizedeken keresztül prédikálni? Ez azt jelenti, hogy nem hitelesek a különféle üzenetek sem? Bossis Gabriella, Vassula, Mária-jelenések stb.?

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #111 Dátum: 2011 Április 09, 23:54:39 »
Kedves Sikambria.

Én beleolvastam ezekbe a levelekbe.
Sajnos megkell mondjam, hogy háborog a lelkem, hogy valaki Krisztus nevében ilyeneket írt le.

Nagy felelősség, és nagy ítélet.
Én nem hiszek azokban a jelenesekben, látásokban, üzenetekben, prófétálásokban, jöjjön az bárkitől, akár angyaltól, ami nem egyezik meg a kijelentett Igével, ami a Szent Írás, a Biblia.
Számomra a Biblia az egyedüli mérce, mérőzsinór. A Biblia kell legyen az ami által megvizsgáljuk a jelenéseket, látásokat, kijelentéseket.
Isten Igéje a Biblia az Isten szava.

Ha valami nem egyezik a Bibliával, az a Gonosztól a Sátántól van. Ezt a Biblia mondja.

Júd 1:3  Szeretteim, mivelhogy minden igyekezettel azon vagyok, hogy írjak néktek a közös üdvösség felől, kénytelen voltam, hogy intőleg írjak néktek, hogy tusakodjatok a hitért, a mely egyszer a szenteknek adatott.

Én az igaz hitért tusakodok, és a mellet álok ki és azt hirdetem.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #112 Dátum: 2011 Április 10, 00:06:39 »

Idézet
Bibliáról pedig azt írja, annak evangéliumai fogalmazzák meg tisztán Jézus szavait.

Erről még annyit, hogy nem csak az evangéliumok fogalmazzák meg Krisztus szavait, hanem az egész Biblia, Mind az Ó.sz. mind az Új.sz. teljes írása, az Úr Jézus Krisztus szavai. A Bilblia maga a kijelentett Krisztus. Krisztus maga a testé lett ige.

Ján 1:1  Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.
Ján 1:14  És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


A Biblia, az egész Biblia az Úr Szent Szelleme által lett írva.

2Tim 3:16  A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #113 Dátum: 2011 Április 10, 05:54:52 »
Kedves Zoltán!

A Hang-kötetek is ezt a küldetést fogalmazzák meg akként, hogy egyetlen feladatunk van a mások szeretni tanítása. A Bibliáról pedig azt írja, annak evangéliumai fogalmazzák meg tisztán Jézus szavait.
Nem értem, hogy ha nem hitelesek ezek az üzenetek, akkor Dombi Ferencet miért hagyta a katolikus egyház évtizedeken keresztül prédikálni? Ez azt jelenti, hogy nem hitelesek a különféle üzenetek sem? Bossis Gabriella, Vassula, Mária-jelenések stb.?

Mások szeretni tanítása?

Idézet
Jer 2,33 Mit szépíted a te útadat, hogy te szeretetet keresel; holott még a gonoszokat is tanítod a te útaidra!

DE:

Idézet
Jn 16,13 De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke=Szelleme, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

Persze az elvezérelés, együtt járást igényel, ahogy a pusztában - csak ha Ő vezetett - nem a legrövidebb út volt a célra vezető

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #114 Dátum: 2011 Április 10, 06:54:57 »
:135: :019:
Sziasztok! Örömmel adom hírül, hogy Isten segítségével sikerült kiadnom a regényemet és már kapható is. A könyv (és CD) címe "Az igazgyöngy". Megvehető Budapesten a VIII. Golgota u.3.-ban a gyülekezeti könyvesboltban. Info: Honlap: http://azigazgyongy.5mp.eu/:019: :135:

Na végre egy jó hír! :igen:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #115 Dátum: 2011 Április 10, 15:09:35 »
Kedves Zoltán!

A Hang-kötetek is ezt a küldetést fogalmazzák meg akként, hogy egyetlen feladatunk van a mások szeretni tanítása. A Bibliáról pedig azt írja, annak evangéliumai fogalmazzák meg tisztán Jézus szavait.
Nem értem, hogy ha nem hitelesek ezek az üzenetek, akkor Dombi Ferencet miért hagyta a katolikus egyház évtizedeken keresztül prédikálni? Ez azt jelenti, hogy nem hitelesek a különféle üzenetek sem? Bossis Gabriella, Vassula, Mária-jelenések stb.?

Én is bele olvastam.
Azon már túl vagyok, hogy mások hitét akarjam megformálni.
Zoltán még ezzel nem így van, ettől független Zolinak bizony, igaza van.
Legalább is ebben nagyon:"Sajnos meg kell mondjam, hogy háborog a lelkem, hogy valaki Krisztus nevében ilyeneket írt le."
 :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető sikambria

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #116 Dátum: 2011 Április 10, 17:24:59 »
Sziasztok!

Azért vetettem fel ezt a témát, mert bizonytalan voltam abban, hogy hitelesek-e a HANG-kötetek. Olvasva a magabiztos hozzászólásaitokat, felmerül bennem a kérdés, " na de honnan ez a magabiztosság?"  Ki, honnan tudja, hogy biztosan ô tudja jól?
Miért biztos az, hogy Zoltánnak van igaza?
 :060:  :2smitten:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #117 Dátum: 2011 Április 10, 20:00:55 »
Kedves Sikambria! :2smitten:
Kérlek ne támadásnak vedd ezt.Minden kijelentést meg kell vizsgálnunk és össze kell vetnünk Isten Igéjével.Nincs semmi fontosabb,mint Isten kijelentett Igéje.Ha bármilyen kijelentés jön,amely Isten Igéjének ellentmond az nem a Szent Lélektől van.Mindannyiunknak eszerint kell eljárnunk.
Isten áldjon meg és vezessen.
Szeretettel.
Ditte
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #118 Dátum: 2011 Április 10, 20:58:50 »
Sziasztok!

Azért vetettem fel ezt a témát, mert bizonytalan voltam abban, hogy hitelesek-e a HANG-kötetek. Olvasva a magabiztos hozzászólásaitokat, felmerül bennem a kérdés, " na de honnan ez a magabiztosság?"  Ki, honnan tudja, hogy biztosan ô tudja jól?
Miért biztos az, hogy Zoltánnak van igaza?
 :060:  :2smitten:

Kedves Sikambria.
Egy szóval sem állítottam, hogy nekem van igazam.
Nekem nem lehet. Mert egy igaz van.Az Úr Jézus Krisztus.
Ő mondta:

Ján 14:6  Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Tehát csak egy út van, ami az Atyához vezet, ez Jézus Krisztus. Nincs más.
A kijelentett Jézus Krisztus pedig a kijelentett ige ami a Biblia.

Ján 1:1  Kezdetben vala az Ige, és az Ige vala az Istennél, és Isten vala az Ige.
Ján 1:14  És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Ha észrevetted, nem magamat idéztem, hanem amit mondtam azt az igéből szóltam.
Figyelj. A keresztyéneknek nem lehet más igazság, alap, mérőzsinor, mint a Biblia, ami nem más mint az Isten szava.
Ezzel kell megvizsgálni minden kijelentést, minden beszédet, még a mi saját életünket is a Biblia fényébe kell hozni, a biblia által kell megvizsgálnunk mindent.
Azéletemet is a Bibliával kell összhangba hozzam.  Életem formáját, menetét, megélését is a Biblia, Isten szava kell meghatározza.

Tehát, ha jön valaki, és azt mondja: - én kaptam egy kijelentést - (és ez jöhet akár egy angyaltól, vagy akár egy "Jézusnak" vélt személytől) - ha az a Bibliával ellentétes dolgot jelent ki akkor az hamis.
Mert Isten, sosem mond ellent önmagának. Tehát ami ellent mond a bibliának az nem jöhet Istentől, sem Krisztustól, sem a Szent Szellemtől.

Azért mondtam, hogy vedd a Bibliát, és kérd a Szent Szellemet, hogy ő vezessen az igazságban és úgy olvasd. Mert az az alap, az minden.

Sok szeretettel.
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető sikambria

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #119 Dátum: 2011 Április 10, 21:54:49 »
Sziasztok!

Nem támadásnak tekintettem a hozzászólásaitokat, csak tényleg nem értettem, hogy honnan tudjátok olyan biztosan, hogy a HANG-kötetek nem felelnek meg a Biblia tanításainak. Valóban nem lehetséges, hogy Isten 2000 éve szól hozzánk egyes emberek által és esetleg a Bibliával ellentétesnek ható kijelentések azért vannak, mert embereken keresztül üzenve szükségszeü a " félrehallás"? Ezek szerint nem igazak a jelenések, próféciák, bizonyságtételek? Isten 2000 éve hallgat?

Mint mondtam, nekem nagyon sokat segített a HANG, teljesen újjászülettem. Igen mély depresszióban voltam, öngyilkos gondolatokkal. A HANG segítségével 1 hónap alatt teljesen rendbejöttem, öröm és béke van a szívemben. Nehezen hiszem el, hogy mindez a Sátán munkálkodása volt.  :168: