Szerző Téma: Könyvek olvasása itt  (Megtekintve 61728 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #120 Dátum: 2011 Április 10, 21:59:18 »
A próféciáknak,kijelentéseknek,álmoknak,látásoknak mindig Isten igazságával egybecsengőnek kell lenniük.Úgy kell ezt érteni,hogy a prófécia,kijelentés stb nem "mond" olyat,ami ellentmond Isten igéjének. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #121 Dátum: 2011 Április 10, 22:07:12 »
Shalom Kedves Testvérem. Isten írott Igéjében, többek között az is csodálatos hogy NEM VÁLTOZIK! Mint ahogy Isten sem. Számunkra, Hívők számára a Szentszellem eleveníti meg, így lesz a II Kor. 3,6 ból számunkra Jn 6,63 ! Isten Megelevenített Igéje az: AKIRŐL(!!!) Jn 1,1 - 14 ig ír a Szentírás. Mindehez hozzátartozik :Jel 19,13! Erről beszélt Tisztelt testvérem Zoltán is , és ezért láthatod hogy meglehetős indulatokat vált ki az, ha a Szentírás hitelességét megkérdőjelezik. Szívből örülök a megnyugvásodnak, Ám a gyümölcsök megterméséhez idő kell a próbák miatt! És a próbák azok amik a gyümölcseinket világosságra hozzák! Kívánom, hogy a te gyümölcseid épek és teljesek legyenek Isten dicsőségére.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #122 Dátum: 2011 Április 10, 22:29:42 »
Kedves Sikambria.

Nagyon örülök, hogy megújult az életed, és helyre álltál.  :05:

De .... a Jehova tanúi, a Mormonok, és minden más tévtanitás, azzal jön, hogy a Biblia + egy könyv, vagy kijelentés, vagy akármi. Valami még a Biblia mellé, pl. az "atyák tanitásai" - ebbe a hibába estek a zsidó farizeusok is. Többre értékelték a saját magyarázataikat mint a kijelentett igét.

Vissza térve, megjegyzem, hogy például a mormonok is azt mondják, hogy volt egy prófétájukakinek egy angyal egy külön szentírást diktált le, ami egyenrangú a Bibliával. Csak éppen annak a könyvnek a nagyrésze szemben áll a Biblia tanításával. Ettél még nagyon sok mormonnak helyre jön az élete, békességben és szeretetben él. és ezzel semmi baj nincs. Nagyon jó, szép az életük ... csak éppen egy tévtanításban hisznek. Tévelyegnek.
Vagy a jóga, nagyon sok embernek segít, attól még nem jelenthetem ki, hogy a jóga az Istentől van.

Ugyan így van ez, ebben az esetben is. Ezek a kijelentések segítettek rajtad, és ez mind nagyon szép, de az élet nem csak ez, hanem több. Az örökkévalóságban folytatódik. Nekünk Istennel kell békességünk legyen. Nekünk Istenben és Isten által kell békességünk legyen.

Ha a hitedet, hamis tanításra alapozod, mint a Mária imádat, és a Máriához való imádkozás, a szentekhez és angyalokhoz való imádkozás, ez mind tévedés és bálvány imádás, és gyűlöletes Isten előtt.

Az egészséges hitet és tanítást egyedűl a Bibliában találod meg.
Kell legyen egy mérce, ha nem volna egy Isten től lefektetett alap igazság, ami által mindent megvizsgálhatunk, akkor mi lenne? Bárki lát valamit, vagy álmodik, vagy gondol és akkor hoz egy tanítást, mert azzal áll ellő hogy ő kapott egy kijelentést Istentől. De honnan tudom, hogy igaz? Mi által vizsgálom meg?

Látod ezért adta Isten a Bibliát. Legyen mihez mérni , legyen mivel megvizsgálni az ilyen és hasonló kijelentéseket.
Ha valaki meg kérdőjelezi a Bibliát, Istent kérdőjelezi meg. Ha valaki nem hisz a Bibliának Istennek nem hisz.

Sok szeretettel.

 :2smitten:





Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #123 Dátum: 2011 Április 10, 23:01:13 »
Isten igéje nagyon fontos számunkra.

Ebből ismerhetjük meg igazán a mi Istenünket.
A Bibliából ismerhetjük meg a mi drága megváltónkat és Urunkat, a Krisztus Jézust.
A Bibliából tudhatom meg, milyen csodálatos Isten, mennyi szeretett, jóság, türelem, szelídség és irgalom van benn.
A Bibliából tudhatom meg hatalmát, szentségét, és akaratát.
A Bibliából tudhatom meg Isten hogyan cselekedet a történelem folyamán, Isten nagy tetteit, és azt hogyan viszonyul az egyes dolgokhoz, mit szeret és mit gyűlöl.
A Bibliából tudhatom meg, hogyan lehet örök életem.
A Bibliából tudhatom meg a jövőmet.

A biblia olyan mint egy szerelmes levél hozzánk, amit Isten azért adott nekünk, hogy minnél jobban megismerjük és megértsük őt.
A Biblia nélkül, és a Biblia igazsága nélkül, reménytelen elveszet, nyomorult emberek lennénk.
Ha egy mondatott ma megkérdőjelezek, akkor még ki az, aki biztosíthat engem abban, hogy Krisztus valóban szeret, ő valóban megbocsájt, ő valóban meghalt, ő valóban feltámadt, ő valóban örök életett akar nekem adni.
Mert mind ezt a Biblia nyilatkoztatja ki nekünk, és ez csak akkor igaz ha elhiszem, hogy az egész Biblia igaz.

Szeretném ha mindenki megértené, hogy csak egy és csak is egy könyv iratott az Úrtól, és ez a Biblia. Nincs más. Nincs más igazság

 :2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #124 Dátum: 2011 Április 10, 23:09:04 »
Ez egy vallomás testvérem, egy Isten iránti szerelmi vallomás! Engedtessék meg nekem, hogy erre elsőként mondhassak teljes szívemmel: ÁMEN-T!
 ÁMEN
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #125 Dátum: 2011 Április 10, 23:13:51 »
ÁMEN.
Dicsőség az Úrnak.

Ez az Ő kegyelme. Ezt ő végezte el.
Máskép nem tudom elképzelni, nem tudom kifejezni.

Ahogy mondod ... szerelmes vagyok belé ... pedig tudom nem eléggé.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető sikambria

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #126 Dátum: 2011 Április 10, 23:49:28 »
Kedves Sikambria kimodeáltam a HANG - ból tett idézetedet.

Sok szeretettel.
Zoltán

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #127 Dátum: 2011 Április 11, 00:02:16 »
ÁMEN.
Dicsőség az Úrnak.

Ez az Ő kegyelme. Ezt ő végezte el.
Máskép nem tudom elképzelni, nem tudom kifejezni.

Ahogy mondod ... szerelmes vagyok belé ... pedig tudom nem eléggé.

 :2smitten:

Ámen kedves testvéreim!

Amúgy ez a Hang-tanitások téma egyszer már teritékre került egy volt fórumtag . B. László  kapcsán, aki szintén el akarta a Hang-tanitásokat fogadtatni   Jézustól származónak,  de sikertelenül.  Ugyanis akiket Maga a Szent Szellem győzött meg arról, hogy a történelem során az emberiség számára a Biblia az egyetlen hiteles,  magától a Teremtőtől, az Ábrahám, Izsák, Jákób Istenétől származó üzenet, azokat nem tudja semmiféle más forrásból származó hamisitvány elhitetni. A H.Könyvek médiumokon keresztül jövő démoni üzenetek. Tagadja az Ószövetséget és a Biblia többi részét, egyedül a Jézus által mondottakat - valamint Dombi F.médiumon keresztül jövő dolgokat fogadja el. Ezek egy kereső embert, aki  a Bibliát nem  ismeri eléggé,  nagyon is el tudnak hitetni, mert igyekszenek bölcsnek, jónak látszani...de kilóg a lóláb. Elég ha egy ponton eltér a Bibliától, máris lelepleződik hogy honnan jön, hátmég ha a Biblia jelentős részét tagadja!!!  Rengeteg követője van sajnos! Én azt mondom neked Sikambria, hogy ha rendelkezésedre áll a kristálytiszta forrás, Isten Igéje, miért kéne a zavaros pocsolyából innod? ???????

Most látom, hogy mialatt a válaszomat irtam, feltettél ide Hang-tanitást, remélem, hogy a moderátorok mielőbb törölni fogják. Ezt a meccset itt már egyszer lejátszottuk, nincs  szükság rá, hogy ujra ugyanúgy pro-kontra győzködjük itt egymást. Az idézetek amiket beraktál, máris teljes mértékben kimeritik a blaszfémiát!

Ennek a topicnak  nem a Hang-tanitások  népszerűsitése a célja.
Olvasd inkább a Bibliát, és beszélgessünk arról.......!
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető sikambria

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #128 Dátum: 2011 Április 11, 00:15:15 »
Kedves Zsuzsa!
Nem akarom elfogadtani Jézustól származónak a H-köteteket. Nem gyôzködni akarlak titeket, csak kérdezni. A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy mi a fals ezekben az idézetekben.
Nem látom ui. hogy tagadná a Biblia jelentôs részét, én nem ezt olvasom ki belôle.
Azt meg elég barátságtalan lépésnek érzem, h azért mert kérdezek, felvetek valamit, mint mondtad keresô vagyok, egyszerüen ki kellene törölni. :(  Ha ennyire elfogadhatatlan itt az, hogy kérdéseket teszek fel, akkor inkább nem is teszem  és szomorúan ugyan, de jövök többet. :04:

Nem elérhető sikambria

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #129 Dátum: 2011 Április 11, 00:22:09 »
 Kimaradt a nem szócska. Azért mertem itt írni a H-könyvekrôl, mert a topic címe Könyvek olvasása itt. Nem népszerüsíteni akartam. Azért idéztem,mert nekem még nincsenek saját gondolataim, mint nektek a témában. Sajnálom, hogy felhúztalak, ígérem nem teszem többet, elkullogok. Isten áldása  Rád is!

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #130 Dátum: 2011 Április 11, 00:57:46 »
Kedves Sikambria,  ne sértődj meg, hogy őszintén irtam neked. Te nem kérdéseket tettél fel, hanem feltettél egy olyan anyagot, amiről már előre tudtad az előző vélemények alapján, hogy itt nem fog jó fogdtatásra találni. Ez azért nagy különbség.  És felajánlottam, hogy olvasd a Bibliát, és beszélgessünk  arról.....de ahogy akarod.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #131 Dátum: 2011 Április 11, 06:35:04 »
Kedves Zsuzsa!
Nem akarom elfogadtani Jézustól származónak a H--köteteket. Nem győzködni akarlak titeket, csak kérdezni. A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy mi a fals ezekben az idézetekben.
Nem látom ui. hogy tagadná a Biblia jelentôs részét, én nem ezt olvasom ki belőle.
Azt meg elég barátságtalan lépésnek érzem, h azért mert kérdezek, felvetek valamit, mint mondtad kereső vagyok, egyszerűen ki kellene törölni. :(  Ha ennyire elfogadhatatlan itt az, hogy kérdéseket teszek fel, akkor inkább nem is teszem  és szomorúan ugyan, de jövök többet. :04:

Azt nem tudom, hogy olvasni olvasod e amit beírok!

Hangpárti

Mert ugye kedvesnek nem nevezhetlek, szeretni pedig az embert szeretnem kell, mert ezt nekem parancsba adja az Írott Írás

Azt pedig nyilvánvaló, hogy ellensége vagy az Írott Írásnak, és aki az Írott Írás barátja, annak is az ellensége vagy.

Te tudtad, hogy mely részekkel akarod megtámogatni a pártod, de azt nem tudod, hogy mely részekkel kell az Írott Írásból összevetni

Ki tanított meg arra, hogy az egyiket igeneld, és a másikat tagadd, mert két urat szolgálni nem lehet.

Te ma még eldöntheted, kit fogsz szolgálni.
A döntés a te jogod, erre adta aTeremtő Isten a szabad akaratot.

Ezzel aztán el is vesztette az ember, mert csak a döntésig rendelkezik vele.

Itt tévednek sokan akik magukat Írott Írás pártinak vallják...

Idézet
Jak 1,21 Elvetvén azért minden undokságot és a gonoszságnak sokaságát, szelídséggel fogadjátok a beoltott igét, a mely megtarthatja a ti lelkeiteket.

A beoltott igét kell szelídséggel fogadni.
DE:
El kell vetni előtte a minden undokságot - régi szellemi kapcsolatokat (amik jónak tűntek) - ,gonoszságnak sokaságát - lépésről lépésre (ahogy megmutatja az úton járva a VEZETŐ)
mert: Ő vezet el minden igazságra
DE:

Idézet
Jn 16,13 De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke=Szelleme, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.14.  Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek. 

Ma még lehetőség van ŐT választani.

Ma ha hallod az Ő szavát.

Ma ha hallod :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #132 Dátum: 2011 Április 11, 06:50:57 »
Kedves Sikambria.

Te a Hangban hiszel.
Mi a Bibliában.

Neked Fontosabb a Hang mint az Úr Igéje.
Amit beidéztél az tagadja a Biblia hitelességét.

Téged a Hang változtatott meg - bennünket Krisztus.
Te a Hanghoz ragaszkodol mi Krisztushoz, az egyedül Igaz Istenhez.

Ez a külömbség köztünk. Ezért nem jutunk és nem is fogunk közös nevezőre jutni.

Én nem moderálom ki, ha Antee akarja tegye meg, de hiszem akiben Krisztus Szelleme van, az nem fogja el hinni azokat a zagyvaságokat.

 :2smitten:

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #133 Dátum: 2011 Április 11, 06:57:53 »
Sikambriának /na meg mindenkinek/
"Azok, akik nem a Szentlelket és a józan észt tartják a forrásnak, hanem
a Bibliát, azok az elmúlt kétezer év alatt, mindig a Bibliára hivatkozva, mérhetetlen
szenvedést zúdítottak az emberiségre. Az összes egymás ellen harcoló
keresztény felekezetek történelme ezt bizonyítja."

Ez nekem nagyon tetszik.
Nem tudtam végig olvasni az egészet, de igyekezni fogok.
Tudod Sikambria, Jézus azt is mondta, aki nincs ellenünk, velünk van.
Ha az életed megváltozott, ez által fogadtad be Jézust az életedbe, akkor nincs ezzel semmi baj, mert ha az ördögtől lenne, akkor ez nem következett volna be. Mert ő ölni jött, nem Jézusnak híveket szerezni.
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #134 Dátum: 2011 Április 11, 07:34:13 »
Isten igéje nagyon fontos számunkra.

Ebből ismerhetjük meg igazán a mi Istenünket.
A Bibliából ismerhetjük meg a mi drága megváltónkat és Urunkat, a Krisztus Jézust.
A Bibliából tudhatom meg, milyen csodálatos Isten, mennyi szeretett, jóság, türelem, szelídség és irgalom van benn.
A Bibliából tudhatom meg hatalmát, szentségét, és akaratát.
A Bibliából tudhatom meg Isten hogyan cselekedet a történelem folyamán, Isten nagy tetteit, és azt hogyan viszonyul az egyes dolgokhoz, mit szeret és mit gyűlöl.
A Bibliából tudhatom meg, hogyan lehet örök életem.
A Bibliából tudhatom meg a jövőmet.

A biblia olyan mint egy szerelmes levél hozzánk, amit Isten azért adott nekünk, hogy minnél jobban megismerjük és megértsük őt.
A Biblia nélkül, és a Biblia igazsága nélkül, reménytelen elveszet, nyomorult emberek lennénk.
Ha egy mondatott ma megkérdőjelezek, akkor még ki az, aki biztosíthat engem abban, hogy Krisztus valóban szeret, ő valóban megbocsájt, ő valóban meghalt, ő valóban feltámadt, ő valóban örök életett akar nekem adni.
Mert mind ezt a Biblia nyilatkoztatja ki nekünk, és ez csak akkor igaz ha elhiszem, hogy az egész Biblia igaz.

Szeretném ha mindenki megértené, hogy csak egy és csak is egy könyv iratott az Úrtól, és ez a Biblia. Nincs más. Nincs más igazság

 :2smitten:
Ámen! :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63