Szerző Téma: Könyvek olvasása itt  (Megtekintve 61903 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #135 Dátum: 2011 Április 11, 07:41:02 »
Kedves Sikambria!
Az Úr szeret minket.Téged,engem,mindannyiunkat.Az Ő szent életét adta  a mi bűnös életünkért.Rá kell alapoznunk az életünket és az Ő beszédére.
Ég és föld elmúlnak de az Úr beszédei soha el nem múlnak.Isten igéje azt írja,hogy akiket Isten Lelke vezérel,azok Isten fiai.A Szent Lélek soha nem fog Isten igazságával ellentétes dolgot állítani.
Kérlek téged,hívd Jézust az életedbe,mint megváltódat és Uradat és kövesd Őt.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #136 Dátum: 2011 Április 11, 07:43:56 »
Sikambriának /na meg mindenkinek/
"Azok, akik nem a Szentlelket és a józan észt tartják a forrásnak, hanem
a Bibliát, azok az elmúlt kétezer év alatt, mindig a Bibliára hivatkozva, mérhetetlen
szenvedést zúdítottak az emberiségre. Az összes egymás ellen harcoló
keresztény felekezetek történelme ezt bizonyítja."

Ez nekem nagyon tetszik.
Nem tudtam végig olvasni az egészet, de igyekezni fogok.
Tudod Sikambria, Jézus azt is mondta, aki nincs ellenünk, velünk van.
Ha az életed megváltozott, ez által fogadtad be Jézust az életedbe, akkor nincs ezzel semmi baj, mert ha az ördögtől lenne, akkor ez nem következett volna be. Mert ő ölni jött, nem Jézusnak híveket szerezni.
 :2smitten: :044:

Idézet
Mt 24,24 Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.


 Mk 13,22 Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, még a választottakat is.

Gondolom a választottakat nem lehet, ez a szétválasztás ideje

 :angel2:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #137 Dátum: 2011 Április 11, 08:06:24 »
Isten igéje nagyon fontos számunkra.

Ebből ismerhetjük meg igazán a mi Istenünket.
A Bibliából ismerhetjük meg a mi drága megváltónkat és Urunkat, a Krisztus Jézust.
A Bibliából tudhatom meg, milyen csodálatos Isten, mennyi szeretett, jóság, türelem, szelídség és irgalom van benn.
A Bibliából tudhatom meg hatalmát, szentségét, és akaratát.
A Bibliából tudhatom meg Isten hogyan cselekedet a történelem folyamán, Isten nagy tetteit, és azt hogyan viszonyul az egyes dolgokhoz, mit szeret és mit gyűlöl.
A Bibliából tudhatom meg, hogyan lehet örök életem.
A Bibliából tudhatom meg a jövőmet.

A biblia olyan mint egy szerelmes levél hozzánk, amit Isten azért adott nekünk, hogy minnél jobban megismerjük és megértsük őt.
A Biblia nélkül, és a Biblia igazsága nélkül, reménytelen elveszet, nyomorult emberek lennénk.
Ha egy mondatott ma megkérdőjelezek, akkor még ki az, aki biztosíthat engem abban, hogy Krisztus valóban szeret, ő valóban megbocsájt, ő valóban meghalt, ő valóban feltámadt, ő valóban örök életett akar nekem adni.
Mert mind ezt a Biblia nyilatkoztatja ki nekünk, és ez csak akkor igaz ha elhiszem, hogy az egész Biblia igaz.

Szeretném ha mindenki megértené, hogy csak egy és csak is egy könyv iratott az Úrtól, és ez a Biblia. Nincs más. Nincs más igazság

 :2smitten:
Ámen! :2smitten:


Zoltán!

AMEN AMEN  és AMEN ! ! !
Ettol szebben, szerettem volna, de mikor megláttam, tudtam, hogy nem tudnám, leírni, hogy miért a BIBLIA!

Így van, ezen kivul, egy konyvre sincs szukseg!

Koszonom Neked, légy áldott!!!

:037:


Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #138 Dátum: 2011 Április 11, 08:38:58 »



Ki itélheti meg egy bemondás alapján, hogy hogyan változott meg valakinek az élete?
Hisz ezt csak az Úr látja a maga teljes valóságában, aki nem szemeinek látása alapján itél, hanem az Ő IGAZSÁGA ALAPJÁN.
Egyébként is  csak az ISTEN IGÉJÉNEK VAN HATALMA MEGVÁLTOZTATNI AZ EMBERT, mégpedig nem külsőképpen, hanem belsőképpen, ott a személyisége legbensőbb részében, a szivében, a szellemében. És erre csak az IGE (IROTT IGE=ÉLŐ IGE) képes, a démoni beszédek  N E M . Ha erdei  ezzel vállalsz közösséget, szabadságodban áll, lelked rajta, de talán másokat nem kéne ilyen testi beszédekkel bátoritanod a rossz úton való továbbhaladásra....tudod, a széles út meg a keskeny út...némelyek majd csak a célbaéréskor ocsúdnak rá, hogy nagyon eltévedtek. Ott már túl késő! Itt jön be  a keresztények felelőssége....
gal.1.10:10.    
Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #139 Dátum: 2011 Április 11, 09:23:27 »



Ki itélheti meg egy bemondás alapján, hogy hogyan változott meg valakinek az élete?
Hisz ezt csak az Úr látja a maga teljes valóságában, aki nem szemeinek látása alapján itél, hanem az Ő IGAZSÁGA ALAPJÁN.
Egyébként is  csak az ISTEN IGÉJÉNEK VAN HATALMA MEGVÁLTOZTATNI AZ EMBERT, mégpedig nem külsőképpen, hanem belsőképpen, ott a személyisége legbensőbb részében, a szivében, a szellemében. És erre csak az IGE (IROTT IGE=ÉLŐ IGE) képes, a démoni beszédek  N E M . Ha erdei  ezzel vállalsz közösséget, szabadságodban áll, lelked rajta, de talán másokat nem kéne ilyen testi beszédekkel bátoritanod a rossz úton való továbbhaladásra....tudod, a széles út meg a keskeny út...némelyek majd csak a célbaéréskor ocsúdnak rá, hogy nagyon eltévedtek. Ott már túl késő! Itt jön be  a keresztények felelőssége....
gal.1.10:10.    
Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.

Kedves Zsuzsa itt a szétválasztás ideje.
Érdemes felfigyelni, hogy az Úr Jézus az övéi közé jött, de még a közvetlen testszerinti testvéreit, sem igyekezett meggyőzni, hagyta az Igazságosan Ítélőre , kemény tanítás, és erősen kell kapaszkodni a hitünkbe.

A felvett ruha is változtat az emberen - főleg, ha uniformis -, de a Szent Szellem - ha hagyjuk - belülről kifelé formál.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #140 Dátum: 2011 Április 11, 19:02:07 »
Ami a bibliát illeti, nos mi van akkor, ha valaki analfabéta?
Vagy olyan nyelvet beszél, amire még a bibliát nem fordították le. Lehet olyan nyelv, aminek írása sincs.
Miért van bennetek, hogy csak a biblia ismerete az, ami üdvösségre vezet?
A biblia senkit sem üdvözít.

Isten nem ítél meg senkit, ellenkezőleg egyes testvérekkel, akik bizony előszeretettel ítélnek meg másokat. Valószínű nem tudván, hogy Máté 7:1  Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek. Ha ez esetleg jobban tetszik:
Róm 2:1  Annak okáért menthetetlen vagy óh ember, bárki légy, aki ítélsz: mert amiben mást megítélsz, önmagadat kárhoztatod; mivel ugyanazokat műveled te, aki ítélsz.
Szóval én elhiszem, hogy valaki megváltozott, mind addig, amíg a cselekedetei, (jelen esetben a mondatai) nem ennek az ellenkezőjét igazolják.

Én a magam részéről, nem hiszek a Mária jelenések Istentől való voltjáról, mint ahogy még sok másban sem hiszek ami a "hangban" le van írva, de hiszek abban, hogy valakinek ez az útja, hogy életében megtalálja Krisztust.
Ne feledjük, hogy Pál igen csak rögös utat járt be, míg célba ért.
Bemondás alapján? Igen. Csak úgy mint Pál esetében.
Aztán mindenki döntse el magában, hogy bemondás alapján ......

Sikambria.
Sajnálnám ha csak azért írtál, hogy népszerűsítsd itt ezt az irodalmat.
Ha csak ez vezetett, ám legyen.
Az Úr vezessen téged, áldással, békességgel.
 :044:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #141 Dátum: 2011 Április 11, 19:36:33 »
Kedves erdei testvérem.

Idézet
Ami a bibliát illeti, nos mi van akkor, ha valaki analfabéta?
Vagy olyan nyelvet beszél, amire még a bibliát nem fordították le. Lehet olyan nyelv, aminek írása sincs.
Miért van bennetek, hogy csak a biblia ismerete az, ami üdvösségre vezet?
A biblia senkit sem üdvözít.

Ez ebben az esetben nem érvényes.
Aki nem tudja olvasni a Bibliát, az nem fogja olvasni a HANGOT sem.
Az Úr majd gondoskodik róla, hogy az Igazság alapján, amire a Szent Szellem vezet el, meg ismerje az üdvösséget.
De semmi féle képen nem valamijen médiumon keresztül jövő hang által. Isten nem használ olyan eszközöket, amit gyűlöl.

De aki tudja, vagy tudná olvasni a BIBLIÁT és ő mégis a HANGOT választja és amellett kardoskodik,  azt féltem.

Itt nem arról van a szó, hogy a Biblia valakit is üdvözítene. De a Bibliában van leírva az üdvösség útja.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #142 Dátum: 2011 Április 11, 20:00:06 »
Ézsaiás 8,19.    
És ha ezt mondják tinéktek: Tudakozzatok a halottidézőktől és a jövendőmondóktól, a kik sipognak és suttognak: hát nem Istenétől tudakozik-é a nép? az élőkért a holtaktól kell-é tudakozni?
20.    
A tanításra és bizonyságtételre hallgassatok! Ha nem ekként szólnak azok, a kiknek nincs hajnalok:
21.    
Úgy bolyongani fognak a földön, szorongva és éhezve; és lészen, hogyha megéhezik, felgerjed és megátkozza királyát és Istenét, s néz fölfelé,
22.    
És azután a földre tekint, és ímé mindenütt nyomor és sötétség, és szorongatásnak éjszakája, ő pedig a sűrű sötétben elhagyatva!
   
Isten Igéje = Isten kijelentése! Nagyon sokan adták életüket eddig is azért hogy ezt olvashassuk. Ne tegyük hiábavalóvá Isten előtt kedves áldozatukat! Annyira mélténytalan arról vitázni, hogy Isten Igéje elfogadható-e, vagy hiteles-e. Hiszen azt mondja az Ige:Jak 1,17    
Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.
És tanui vagyunk annak, hogy EZ AZ ÍRÁS NEM VÁLTOZIK!!!
eltekintve néhány fordítási szóeltéréstől nincs benne lényegi torzió! Mert Isten megőrizte nekünk! Azt mondja az Ige:Rm 15,4    
Mert a melyek régen megirattak, a mi tanulságunkra irattak meg: hogy békességes tűrés által és az írásoknak vígasztalása által reménységünk legyen.
És Ismét:1Kor 10,11    
Mindezek pedig példaképen estek rajtok; megírattak pedig a mi tanulságunkra, a kikhez az időknek vége elérkezett.
Isten ismeret szerzésének első lépésben leg kézenfekvőbb módja: Isten Igéjének tanulmányozása! Meg sem próbálom én is leírni azt a csodálatos megvallást amit Zoltán testvérem írt, mert félek hogy csak tompítanám szavaimmal az ő írását, ami nem csak megvallás, de Istennek tett szerelmi vallomás is!
Amit azonban el kell (!) mondanom: AZ Isten igéje nem egyszerűen írás!!! Minden hívőnek tudnia kell (!!!) KIRŐL beszélünk!

Ám egy félelmes Ige is van:Zakariás próféta könyve 5. rész

1.    
Azután ismét felemelém szemeimet, és látám, hogy ímé, egy könyv repül vala.
2.    
És monda nékem: Mit látsz te? És én mondám: Látok egy repülő könyvet, húsz sing a hossza és tíz sing a széle.
3.    
És monda nékem: Ez az átok, a mely kihat az egész föld színére; mert mindaz, a ki lop, ehhez képest fog innen kiirtatni, és mindaz, a ki hamisan esküszik, ehhez képest fog innen kiirtatni.
4.    
Kibocsátom ezt, szól a Seregeknek Ura, és bemegy a lopónak házába, és annak házába, a ki hamisan esküszik az én nevemre, és ott marad annak házában, és megemészti azt, s annak fáit és köveit.
Hogy amiről ( AKIRŐL) beszélünk: Áldást vagy Átkot hoz -e ránk, az a hozzávaló viszonyulásunkon múlik!!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #143 Dátum: 2011 Április 11, 20:20:20 »
Sziasztok Testvéreim.

Épp a napokban gondolkoztam azon, hogy miért vannak furcsa dolgok az egyházakon belül!
Arra a következtetésre jutottam, hogy a szemünknek hiszünk és a logikánkra támaszkodva kikiáltunk olyan dolgokat Istentől valónak, amelyek azonban nem azok!

Ott van Pál esete, amikor a megszállott nő csupa igazakat kiáltott utánuk és felhívta az ott levők figyelmét is.
Ha ilyennel találkoznánk, vajon ki merné azt mondani, hogy nem Istentől való? Bár csak ilyenekben hibáznánk, de sajnos jócskán beengedjük a gonoszt!

Isten igéje a mérce és pont. Ha valami egy kicsi kis pontban (vesszőcske, ióta) eltér az Isten kijelentett igéjétől (Jézustól), az nem Istentől van. Lehet bármennyire is látszólagosan jó!

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #144 Dátum: 2011 Április 11, 20:22:25 »
Köszönöm Somer ajin testvérem hozzászólásodat.

Igazad van méltánytalan, és nem hozzánk illő az Igéről vitázni, és annak hiteleségét, értékét, vagy igazságát vitatni.

Itt le kell zárjuk ezt a témát.

Amit írtam a Bibliáról azt magamnak is lementettem, higgyétek el az Úrtól kaptam, tegnap este ott ültem és egyszerre csak éreztem, hogy le kell írjam, ha vissza nézitek, egy külön hozzászólásban írtam le, Ő mondta, hogy írjam le, nem tőlem van ez, Ö adta, a Szent Szellem. Övé a dicsőség.
Köszönöm neki, mert engem is megerősített, és mégjobban meggyőzött, hogy nincs más igazság.

Amit pedig Zakariásból idéztél az elgondolkodtató és komolyan kell vegyük. Mert lehet a mi üdvösségünkre az lehet a mi ítéletünkre is.
Pál ezt így fejezi ki.

2Kor 2:14  Hála pedig az Istennek, a ki mindenkor diadalra vezet minket a Krisztusban, és az ő ismeretének illatját minden helyen megjelenti mi általunk.
2Kor 2:15  Mert Krisztus jó illatja vagyunk Istennek, mind az üdvözülők, mind az elkárhozók között;
2Kor 2:16  Ezeknek halál illatja halálra; amazoknak pedig élet illatja életre. És ezekre kicsoda alkalmatos?
2Kor 2:17  Mert mi nem olyanok vagyunk, mint sokan, a kik meghamisítják az Isten ígéjét; hanem tisztán, sőt szinte Istenből szólunk az Isten előtt a Krisztusban.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #145 Dátum: 2011 Április 11, 20:27:53 »
Nem a hangról van szó.
Csupán arra akartam rámutatni, hogy vannak akik úgy "hisznek", hogy nincs ismeretük a bibliából.
A biblia ismerete nem feltétele annak, hogy Isten előtt valaki igaz legyen.
Médium? Azért ez radikális kijelentés.
Most akkor Isten ítéli meg, vagy mi?
Én nem gondolom, hogy hinni kéne benne, de ha valakit megtérésre indít, akkor az nem lehet annyira rossz. Még akkor sem, ha magam, más nézetett vallok.
Azt gondolom, hogy nem az a fontos, hogy egyformán gondolkodjunk, hanem, hogy egyformán cselekedjünk.

Nos kedves Somer ajin ez a kérdés foglalkoztatott az utóbbi időben:
Zsolt 17:3  Megpróbáltad az én szívemet, meglátogattál éjjel; próbáltál engem, nem találtál semmi [rosszat; ha tán] gondoltam [is], nem jött ki a számon.
Zsolt 17,3
Vizsgáld meg szívemet, és látogasd meg éjjel, tégy tűzpróbára engem, és nem találsz bennem gonoszságot.

Mind a két fordítás Isten Igéje.
Ugye olyan, mintha nem is ugyan az lenne.
 :2smitten: :044:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #146 Dátum: 2011 Április 11, 20:30:17 »
Kedves Testvéreim Zoltán, Ajin és Anti  nagyon nagy örömöt szerzett általatok a Mindenható Isten

 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #147 Dátum: 2011 Április 11, 20:34:56 »



Ki itélheti meg egy bemondás alapján, hogy hogyan változott meg valakinek az élete?
Hisz ezt csak az Úr látja a maga teljes valóságában, aki nem szemeinek látása alapján itél, hanem az Ő IGAZSÁGA ALAPJÁN.
Egyébként is  csak az ISTEN IGÉJÉNEK VAN HATALMA MEGVÁLTOZTATNI AZ EMBERT, mégpedig nem külsőképpen, hanem belsőképpen, ott a személyisége legbensőbb részében, a szivében, a szellemében. És erre csak az IGE (IROTT IGE=ÉLŐ IGE) képes, a démoni beszédek  N E M . Ha erdei  ezzel vállalsz közösséget, szabadságodban áll, lelked rajta, de talán másokat nem kéne ilyen testi beszédekkel bátoritanod a rossz úton való továbbhaladásra....tudod, a széles út meg a keskeny út...némelyek majd csak a célbaéréskor ocsúdnak rá, hogy nagyon eltévedtek. Ott már túl késő! Itt jön be  a keresztények felelőssége....
gal.1.10:10.    
Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.


Zsuzsa  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nagyon szépet írtál !

Persze, nem Erdei ellen szólok!

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #148 Dátum: 2011 Április 11, 20:37:54 »
Köszönöm Somer ajin testvérem hozzászólásodat.

Igazad van méltánytalan, és nem hozzánk illő az Igéről vitázni, és annak hiteleségét, értékét, vagy igazságát vitatni.

Itt le kell zárjuk ezt a témát.

Amit írtam a Bibliáról azt magamnak is lementettem, higgyétek el az Úrtól kaptam, tegnap este ott ültem és egyszerre csak éreztem, hogy le kell írjam, ha vissza nézitek, egy külön hozzászólásban írtam le, Ő mondta, hogy írjam le, nem tőlem van ez, Ö adta, a Szent Szellem. Övé a dicsőség.
Köszönöm neki, mert engem is megerősített, és mégjobban meggyőzött, hogy nincs más igazság.

Amit pedig Zakariásból idéztél az elgondolkodtató és komolyan kell vegyük. Mert lehet a mi üdvösségünkre az lehet a mi ítéletünkre is.
Pál ezt így fejezi ki.

2Kor 2:14  Hála pedig az Istennek, a ki mindenkor diadalra vezet minket a Krisztusban, és az ő ismeretének illatját minden helyen megjelenti mi általunk.
2Kor 2:15  Mert Krisztus jó illatja vagyunk Istennek, mind az üdvözülők, mind az elkárhozók között;
2Kor 2:16  Ezeknek halál illatja halálra; amazoknak pedig élet illatja életre. És ezekre kicsoda alkalmatos?
2Kor 2:17  Mert mi nem olyanok vagyunk, mint sokan, a kik meghamisítják az Isten ígéjét; hanem tisztán, sőt szinte Istenből szólunk az Isten előtt a Krisztusban.


 :2smitten:


Zoli!

Teljes szívvel elhiszem, hogy az ÚRTÓL van! Ugyanezt mondanám a BIBLIÁRÓL, még a szerelmes levél fogalom is!
Nyugodj meg, ez hiteles!

 :2smitten:

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #149 Dátum: 2011 Április 11, 20:38:36 »
Megértettem a bizonytalanságod okát testvérem.
Ám figyeld csak meg: Mindkét fordítás, az Isten elé bizalommal, teljes Hittel álló ember kijelentése! Bár valóban az egyik egy megtörtént eseményként írja le a Bírói szék előtti megjelenést, míg a másik egy teljes bizalommal ugyan, de jövőbeli eseménynek néz elébe.
Azonban annak a fényében, hogy Istenismerete jelentős és hite teljes, a szíve nem vádolja és békessége van Istennel, teljesen mindegy hogy előtte áll a vizsgálatnak vagy túl van rajta.
A Lényeg az alázatban és teljes hitben történő Isten elé járulás, És Isten kijelentéseiben való tökéletes bizalom!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,