Szerző Téma: Könyvek olvasása itt  (Megtekintve 61726 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #180 Dátum: 2011 Április 12, 18:00:49 »
Szeretném ha itt és most befejeznénk ezt a témát, mert ha tovább folytatódik ez a téma amit Sikambria okozott, meg egy részben a mi gondatlanságunk, le fogom zárni ezt a témát egy időre.

Tegnap este már ebben megegyeztünk Somer ajin testvéremmel és Anteeval, azt gondoltuk, hogy a téma lenyugszik és a kedélyek csillapodnak.

Kérlek benneteket, zárjuk le ezt a témát. Nem szeretném én lezárni.

Sok szeretettel.


 :2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #181 Dátum: 2011 Április 12, 18:11:35 »
Kedves Antee és Zoltán,

ne legyen lezárva a topic, ez nem vita hanem beszelgetés.



Robi,

Igazad van a HITBEN erotlent be kell fogadni, és szeretettel kezleni.


Irmus,

jol van, rendben - de engem ez érdekel!
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:



NINCS MEGHATAROZVA A FÓRUM VALLÁSI IRANYA?  - Jó rendben......DE MEG VAN, ki van írva a BIBLIÁT hisszuk!

A BIBLIÁT, minek más konyveket bújni, es ott keresni a nagy vélt igazságokat ? ? ?
Na ennek nincs értelme  :2smitten: :2smitten: :2smitten:


Szeretettel,
Móni


Nagyon remélem, nem lesz torolve az írásom  :D

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #182 Dátum: 2011 Április 12, 18:24:27 »
Drága Magdám tudom, hogy szereted az igéket:

1Ján 4:18  A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.

A korsó meg a kút, az bizony nincs a bibliádban.

Zoli, a katolikusok máglyán égették el a biblia fordításait. /na meg a fordítókat/ Ha mi is ezt tesszük velük, akkor mivel vagyunk különbek náluk?
Semmivel!
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #183 Dátum: 2011 Április 12, 18:26:50 »
Drága Magdám tudom, hogy szereted az igéket:

1Ján 4:18  A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.

A korsó meg a kút, az bizony nincs a bibliádban.

Zoli, a katolikusok máglyán égették el a biblia fordításait. /na meg a fordítókat/ Ha mi is ezt tesszük velük, akkor mivel vagyunk különbek náluk?
Semmivel!
 :2smitten: :044:

A pusztai kísértő is igével közeledett

 :igen: :igen: :igen:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #184 Dátum: 2011 Április 12, 18:31:41 »
Idézet
Lk 12,5 De megmondom néktek, kitől féljetek: Féljetek attól, a ki minekutána megöl, van arra is hatalma, hogy a gyehennára vessen. Bizony, mondom néktek, ettől féljetek.


Rm 11,20 Úgy van; hitetlenség miatt törettek ki, te pedig hit által állasz; fel ne fuvalkodjál, hanem félj;

 
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #185 Dátum: 2011 Április 12, 18:34:28 »
Drága Erdei testvérem.

Mi nem lehetünk, egy tévtanítás terjesztésének a részesei.

Igen tévedtem, és jó, hogy Zsuzsa, Irma meg a többiek figyelmeztettek, meglátták azt amit én nem.
Hogy vannak akik idelátogatnak, gyengébbek mint te meg én, vagy a testvérnők. Bennünket nem téveszt meg de őket megtévesztheti, őket rossz irányba sodorhatja.
Nem kell mi ennek a részesei legyünk.
Mi az igazságot kell hirdessük.

Így látom.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #186 Dátum: 2011 Április 12, 18:43:58 »
Én nagyon szeretnék engedelmeskedni, mert igazságosnak tartom, hogy ezt topicot nem kellene erre használni. De bátorságot veszek, mert kérdést tettetek fel.

Móni, kedves!

Ha ez téged érdekel, akkor keresd meg azokat a helyeket, ahol ezzel foglalkoznak és szánd rá az idődet, de itt ahova betérnek valóban hitben gyengébbek, illetve érdeklődők nem valószinű, hogy épp ezt kellene olvasniuk.

Robi!

Az még nem von le a tolarenciánkból ha nem engedjük meg, hogy tév tanításokat szó szerinti idézésben megjelenjenek a fórumon.
Ez a kedves lélek is hacsak kérdezett volna, és a saját szavaival beszél ezekről, biztos, hogy nem kértem volna a törlését. De a szó szerinti idézést nem tartom építőnek. Miért van az, hogy nem mi nyomulunk ezeken az oldalakon az evangéliummal, hanem ők jönnek ide ? Mit gondolsz?
Ami a liberális elfogadást illeti, azt én nem tartom célravezetőnek, mert az Ige Istenfélelemre int, nem pedig a nyájas elnézésről. Jobb a bűnt bűnnek nevezni, mert igy akit ez megérint még mindig megtérhet, de ha megsimogatjuk a bűnös fejét, még a lehetőségét is elvesszük az üdvösségre jutásnak. Ez pedig nagy felelősség!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #187 Dátum: 2011 Április 12, 19:11:21 »
Én nagyon szeretnék engedelmeskedni, mert igazságosnak tartom, hogy ezt topicot nem kellene erre használni. De bátorságot veszek, mert kérdést tettetek fel.

Móni, kedves!

Ha ez téged érdekel, akkor keresd meg azokat a helyeket, ahol ezzel foglalkoznak és szánd rá az idődet, de itt ahova betérnek valóban hitben gyengébbek, illetve érdeklődők nem valószinű, hogy épp ezt kellene olvasniuk.

Robi!

Az még nem von le a tolarenciánkból ha nem engedjük meg, hogy tév tanításokat szó szerinti idézésben megjelenjenek a fórumon.
Ez a kedves lélek is hacsak kérdezett volna, és a saját szavaival beszél ezekről, biztos, hogy nem kértem volna a törlését. De a szó szerinti idézést nem tartom építőnek. Miért van az, hogy nem mi nyomulunk ezeken az oldalakon az evangéliummal, hanem ők jönnek ide ? Mit gondolsz?
Ami a liberális elfogadást illeti, azt én nem tartom célravezetőnek, mert az Ige Istenfélelemre int, nem pedig a nyájas elnézésről. Jobb a bűnt bűnnek nevezni, mert igy akit ez megérint még mindig megtérhet, de ha megsimogatjuk a bűnös fejét, még a lehetőségét is elvesszük az üdvösségre jutásnak. Ez pedig nagy felelősség!




Kedves Irmus,

engem azért érdekel, hogy torolve legyen, de elotte bizonyítani kell, miért nem igaz  :2smitten:
Megkérlek, mindezek után, ne utasits engem, hogy én mit hol keressek, nem szeretem az ilyet!

Tobbszorosen tapasztaltam iránydoból, lekezelo, nem szeretetteljes viszonyulást, koszonom, lehetoség szerint mellozuk ezt.
Ne ints engem tobbet!
Mert nem érzem úgy, hogy hivatott lennél rá!

Koszonom, maradjon meg a békesség és a jó kedély,
Móni  :2smitten:

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #188 Dátum: 2011 Április 12, 19:14:27 »
Zolikám
"Mi nem lehetünk, egy tévtanítás terjesztésének a részesei."
Vajon a katolikusok nem ezt mondták, mikor Kálvint máglyára küldték?
Tudom, hogy te is ragaszkodsz a bibliához /helyesen/:Apcs 5:34  Felkelvén azonban a tanácsban egy farizeus, névszerint Gamáliel, az egész nép előtt tisztelt törvénytudó, parancsolá, hogy egy kis időre vezessék ki az apostolokat.
Apcs 5:35  És monda azoknak: Izrael férfiai, vigyázzatok magatokra ez emberekkel szemben, mit akartok cselekedni!
Apcs 5:36  Mert ez időnek előtte felkelt Theudás, azt mondván, hogy ő valaki, kihez mintegy négyszáz embernyi tömeg csatlakozott; ő megöletett, és mindnyájan, akik csak követték őt, eloszlottak és semmivé lettek.
Apcs 5:37  Ezután felkelt ama galileus Júdás az összeírás idején, és sok népet maga után csábított: ez is elveszett; és mindazok, akik őt követték, szétszórattak.
Apcs 5:38  Mostanra nézve is mondom néktek, álljatok el ez emberektől, és hagyjatok békét nekik: mert ha emberektől van e tanács, vagy e dolog, semmivé lesz;
Apcs 5:39  Ha pedig Istentől van, ti fel nem bonthatjátok azt; nehogy esetleg Isten ellen harcolóknak is találtassatok.


Drága Irmám

Neked Hagin neki Hang.
Te ezt, ő azt fogadja el.
Akkor mondjuk ki, hogy ami nem karizmatikus vagy baptista azt nem fogadjuk el. Ezzel sincs semmi baj.

Na most mondok valamit, ez amolyan tapasztalat:
amennyiben egy valláshoz ragaszkodtok, bizony egyre kevesebben lesztek.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #189 Dátum: 2011 Április 12, 19:17:54 »
Drága Magdám tudom, hogy szereted az igéket:

1Ján 4:18  A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.

A korsó meg a kút, az bizony nincs a bibliádban.

Zoli, a katolikusok máglyán égették el a biblia fordításait. /na meg a fordítókat/ Ha mi is ezt tesszük velük, akkor mivel vagyunk különbek náluk?
Semmivel!
 :2smitten: :044:


Talán túlzol, nem ?
Nem mondta senki a személyek elmarasztalását  :088:
Az anyag, a konyv nem jó!


 :2smitten:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #190 Dátum: 2011 Április 12, 19:22:10 »

Idézet
Lk 12,5 De megmondom néktek, kitől féljetek: Féljetek attól, a ki minekutána megöl, van arra is hatalma, hogy a gyehennára vessen. Bizony, mondom néktek, ettől féljetek.


Rm 11,20 Úgy van; hitetlenség miatt törettek ki, te pedig hit által állasz; fel ne fuvalkodjál, hanem félj;

 

Félelemmel és reszketéssel vigyétek véghez...
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #191 Dátum: 2011 Április 12, 19:24:50 »
Kedves Erdei.

Kálvin nem mágján halt meg.

Ezenfelül sokan adták életüket a Bibliáért. igen is ki kell állni az igazság mellet és ha kell meg kell halni érte. Akik meghaltak a Bibliáért adták életüket és nem hazugságért.

De itt és most lezárom ezt a témát mert látom nem tudjuk abbahagyni.

sok szeretettel.
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #192 Dátum: 2011 Április 12, 19:30:12 »
Számomra inkább érdekes és bizony van benne sok találó gondolat.

Azért lenne itt egy nagyon nagy kérdésem, úgy Anti felé, mint mindenki felé: MOST AKKOR KÉPVISEL A FÓRUM VALLÁSI IRÁNYZATOT, VAGY NEM?
Ha nem, akkor toleránsabban kéne viselkedni, a Romai Katolikus testvérek felé, hiszen nekik Mária egészen mást jelent mint nekünk, akik nem vagyunk azok.
Ha pedig nem nyitott a fórum, akkor ki kéne írni, katolikus, ortodox, jehovista és egyéb testvéreink ha lehet mellőzék a beírást. Mivel előbb vagy utóbb törölve lesz.

Én hiszem, hogy ez a fórum szabad, minden vallási ostobaságtól. Jó lenne, ha az is maradna, toleráns Krisztusi közösség.

Róm 14:1  A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.

Testvéreim, ha elmarjuk azt aki jó szándékkal, de erőtlenül jön közénk, akkor miképpen fogja felismerni az igazságot? Ha ti, akik Krisztust képviselitek, elutasítjátok, ördöginek nevezve, akkor nem csak tőletek fordul el, hanem attól is akit képviseltek.
Legyetek józanok!

 :044: :2smitten:
 


Kedves Erdei!

Én hiszem, hogy erre a kérdésedre már adtam választ nem is egyszer.
Felekezettől független keresztyén fórum ez. Keresztyén fórum! Keresztyén anyagokkal, még ha máshogyan is értünk igéket.
De ami nyilván nem összeegyeztethető az igével, az keresztyéni?

Konkrétabban:
Ebben az esetben nincs fehér és fekete. Nem olyan egyszerű, hogy ha független, akkor mindent be lehet másolni ha pedig egy irányzatú, akkor csak azt tűrjük meg.

Amúgy ismét halkan megjegyezném, hogy szívesen látnálak más topicokban is ilyen aktívnak, amelyek a vitáktól és nézetkülönbségektől mentesebbek.

Köszönöm Zoltán, hogy lezártad a topicot. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #193 Dátum: 2013 Április 13, 14:28:17 »
Pár könyvet szeretnék megosztani Veletek, amiket olvastam:

Sükös Pál: A keskeny úton
Don Batten: Kérdések a kezdethez
Wolff: Az Ószövetség antopológiája
E. G. White: A nagy küzdelem
Prohászka Ottokár: Föld és Ég
S. Kendrick - A. Kendrick: Merj szeretni! (film változata a filmes topikban  :afro:)

 :088:
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Könyvek olvasása itt
« Válasz #194 Dátum: 2013 Április 15, 18:24:58 »
Andi, az általad felsorolt könyvek közül csak egyet olvastam: Merj szeretni

Ez fent is volt a honlapomon, a benne lévő utalások, próbák, és tennivelók napi bontásban letölthetők voltak. Sajnos jött a világi nyomás, a kiadó erőteljes kérésére le kellett venni a honlapról. Hivatkoztam arra, hogy ez sok ember házassága számára mentő őv lehetne, főleg akkor, ha nincs pénz a könyv megvételére, de nem hatott a szívükre. az üzlet az üzlet.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12