Szerző Téma: Könyvek olvasása itt  (Megtekintve 61704 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #15 Dátum: 2008 Január 29, 13:43:22 »
3. rész Isten háza - egy foltozott Gyülekezet meséje

Mindenhol, ahol hiányoznak a feladhatatlan ige szerinti Gyülekezeti alapmodellek, illetőleg az apostoli struktúrák, ott helytelenül a Lk.5,36-ban lévő példát pótlékként alkalmazzák. Kivesznek az egészhez tartozó újból valamit, azt kiszakítják és ragaszkodnak ahhoz. Ez először egy csomó szépséget ered-ményez, de azután ez újra kihal. A szabadegyházak foltozzák a régi ruhájukat nagyon józanul (tudatosan) régi, Bibliából összekeresgélt rongyokkal. Ezekkel az embereket elámítják úgy, hogy az egy Krisztus-ban lévő Gyülekezetnek (amely egy helyen látható) az alapját elhagyták, így látásukat elvesztik.A gyülekezetnek egy megújulást mutató látása tehát (álomkép) mese, a fércmű gyülekezet meséje. A karizmatikus körökben óriási lendülettel es új áldásokkal faltoznak, ahogy ez a Róm. 6-ban, 12-ben és az 1.Kor 10-ben van megírva. Ezek az áldások az egység a felépítés, a szolgálatok ruhájából vannak kiollózva, ahogyan az az Ef.4-ben olvasható. Ahol az alap hiányzik, ott nagyon kritikusnak kell lennünk annak megvizsgálásában, hogy milyen mértékben tud a Szent Szellern valóban hatályba lépni, működni. Ha olyan tradíciókat vesznek át, amelyeket jónak tartanak bibliai megalapozottság nélkül és olyan tanítások honosodnak meg, amelyek nem felelnek meg Krisztus rendelkezéseinek, akkor a beszűkülés és a szakadás az elkerülhetetlen következmény. Isten féltékenyen őrködik az Ő Gyülekezete felett és ítélettel felel a fundamentum fellazításáért. „Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.” Jel.3,16

maria

  • Vendég
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #16 Dátum: 2008 Január 29, 13:44:39 »
4. rész Mit akar az Úr ma?

Ha te ma tökéletesen kiszolgáltatod magad a Szent Szellemnek nem fogod ugyanazt tenni, mint egy órával ezelőtt tettél. Ha te így követed az Urat, akkor jó lesz az, amit te most teszel, anélkül, hogy ez holnapra is vonatkozna. A valóságban a Szent Szellem fejlődési stádiumokon visz át, amikor „előre megyünk”, nem gázolja el egyszerűen az embereket. - Létezik bölcsesség is.- Halgass ide hát figyelmesen, mert felelős vagy mindenért, ami Isten egész házában történik, ahogyan ez a Mt.18,15-ben meg van írva: „Ha vétkezik a testvéred, menjél...”
Az első lépés az, hogy négyszemközt meginted a testvéredet. Ha nem akar engedni, vigyél magaddal még egy-két testvért és vonjátok kérdőre újra. (Ez a testvérnőkre is vonatkozik.) Ha rájuk sem akar hallgatni, akkor a Gyülekezet elé kell vinni az ügyet. Ha nem jut belátásra, akkor a Gyülekezetnek kell ítéletet gyakorolni fölötte. Ez ma egyáltalán nem gyakorlat és majdnem sehol sem így történik esetleg a szabadegyházak egy nagyon-nagyon kis részében. Egészen úgy, ahogyan az Írás mondja, természetesen ez nem tud lezajlani, mert nincsen „helyi” Gyülekezet, vagyis egy Gyülekezet egy helységben. Ha egy közösségi tagnak egy szervezetet el kell hagynia, keres magának egy újat. Így növekszik és terjed el a gyom vadon, amivel a Sátán kiszolgálja magát. Ti pásztorok vagytok ennek okai, mert azt állítjátok, hogy a ti közösségetek a Gyülekezet. Ez borzalmas lesz neked testvérem, engedd meg, hogy figyelmeztesselek! Isteni ítéleteket, mértékeket és kritériumokat bíztak rád, és te ezt nem fogadod el, csak azért, mert kínos és kellemetlenségeket okoz azért is, mert először neked kellene ez Isteni mértékhez igazodnod.

maria

  • Vendég
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #17 Dátum: 2008 Január 29, 13:49:23 »
5. rész Isten háza

Közülünk a legtöbbnek nagyon fontos a saját házának a berendezése. Meglepő lenne ha Isten az Ő házára vonatkozóan közönyös lenne. A valóságban Ő ezt nagyon komolyan veszi. Amikor az első szentélyt építették, Ő nem engedett teret az emberek fantáziájának és ötleteinek, hanem pontos utasításokat adott Mózesnek, hogyan építsék fel a lábazattól az utolsó szögig azt. „Éppen így szeretném” (Zsid.8,5) Salomon templománál ugyanez történt. Dávid elmondta neki mindazt, ami a szívében volt és így minden az Úr előírásainak megfelelően történt (1.Krón.28,12 és 19).
Ma Isten népe sok mindenben fordított módon él („fejen áll” pld. a családban, házasságban gyermeknevelésben,  „Istentiszteleti” formában (Róm.12,1) A megújulás körében csak néhány dolog új. A régi még régi. Az emberek úgy hiszik, hogy a szakemberek (pld. pásztorok, presbiterek) a felelősök. A szakemberek pedig gyakran rövidlátóak. Ti, akik most már jobban vagytok tanítva, legyetek szívesek kiegészíteni a pásztorokat, mert ha ők testvérek, akkor engedelmeskednek az Úrnak, s ha enge-delmesek, akkor szívesen meg fognak hallgatni. Ha Isten ezt az ÓSZ-ben olyan, egészen pontosan tette, el tudjuk-e képzelni, hogy az ÚSZ-ben kevésbé pontosan veszi? Éppen úgy, mint Salomonnak, nekünk is minden le van írva Isten keze által az ÚSZ lapjain. Mégis számunkra egy nagy különbség.
- Az ÓSZ-ben Istennek volt egy szentsége (szentélye) az Ő népe számára.
- Az ÚSZ-ben Isten népe maga a szentély (Krisztus teste).
- Az ÓSZ-ben egy földi házunk van.
- Az ÚSZ-ben egy isteni.
- Az ÓSZ-ben egy isteni minta volt az Isten házára. Az ÚSZ-ben isteni alapelv van.
- Az ÓSZ-ben egy szilárd formát találunk.
- Az ÚSZ-ben egy „mozgó” testet.
Így ezt gondolhatnánk: „Itt van nekünk az ÚSZ és most építsük fel a gyülekezetet (közösséget).”ÍGY EZ NEM MEGY!
Ha mi emberek kierőszakolunk egy meghatározott struktúrát, pld. tradícionális, vagy történelmi, esetleg egy bibliai félreértésen alapuló rendszert, akkor az egy merev újszövetségi (séma) sablon lenne a gyülekezeti életre (pld.
szabadegyházak, felekezetek). Ezzel újra törvény alá helyezzük magunkat. Senkinek sincs engedélye arra, hogy meghamisítsa az ÚSZ-et, azért, hogy ÚSZ-i szövegekkel ÓSZ-i elveket építsen fel és ezzel egy mozgalom élére álljon, mint valami „új Mózes”. Isten a sokoldalúság Istene és a faji és kultúrális különbségek mellett mindig meg van a különböző formák okoldalúsága. De a forma minden különbözőségén is átvilágít ugyanaz az Isteni örökérvényű elv. A hasonlóságok fontosabbak, mint a kölönbségek. Nem a forma, hanem a krisztus testében való egység kell, hogy számunkra fontos legyen. Ha a testvérek egy helyen még nem azért jöttek össze, hogy együtt maradjanak, akkor a gyülekezet még egyáltalán nem kezdődött el.

forrás: http://1kor12-12.org/k12/brochures/HU/HU-103-4O.pdf

Nem elérhető árpi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #18 Dátum: 2008 Január 29, 19:14:51 »
Sziasztok!

Sajnos nem tudom feltenni a könyvet, csak ajánlani tudom, Sükös Páltól a Keskeny úton-t. Számomra nagy áldás volt a könyv!
pá.á
Jézus él!

kövecske

  • Vendég
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #19 Dátum: 2008 Január 29, 19:47:25 »
Szia Árpi  :044:

Nekem is megvan ez a könyv... :088:

Vagy 10 éve olvastam először... és nem olyan régen megint elolvastam...
Nagyon nagyon tetszik... csak ajánlani tudom én is... :2angel:

Szeretettel:
kövecske

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #20 Dátum: 2008 Január 30, 11:26:41 »
Itt fent van elektronikusan is ha valaki így szeretné olvasni:
http://jezusert.com/
Dicsőség az Úrnak!

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #21 Dátum: 2008 Február 18, 15:02:18 »
Ez egy elég érdekes könyv szerintem, hiszen mindannyian állandó veszélyben vagyunk, hogy valami a rabjává tegyen bennünket.

Lester Sumrall
Kitörés a függőségekből


http://mek.oszk.hu/03100/03190/

Körbejárja az egész témát és nagyon gyakorlatias.
Dicsőség az Úrnak!

Nem elérhető mmarietta70

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 479
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #22 Dátum: 2008 Február 18, 15:48:54 »
Forrás: Dr. Pálhegyi Ferenc "Keresztyén Házasság" c. könyve (Bp., 1999.) :2smitten:

Köszönetnyilvánítás

Beköszöntő
Mi a szerelem?
Hát én immár kit válasszak?
A szex
Együtt járunk
Postaláda
A házasságtól leszek boldog?
A házasság célja Isten tervében
A házastársi egység akadályai
A házasság alapozása
A házasság építése
A kommunikáció
A házassági konfliktusok megoldása

További fejezetek (feldolgozásuk folyamatban):

Lehet-e a 20 században házassági szerepekről beszélni?
A férj szerepköre
A feleség szerepköre
Mit jelent szülőnek lenni?
Az apa
Az anya
A családi nevelés néhány bibliai elve
Mi a következménye a házastársi szerepzavarnak a gyermek életében?
Családmodellek
Feladatok elosztása, időbeosztás, gazdálkodás
Szexualitás a házasságban
Postaláda
Jogok és elvárások
Hová vezet a házasságunk?
Kérdőívek házastársi beszélgetésekhez
Forrásmunkák és ajánlott olvasmányok


http://biblia.biblia.hu/hazassag/hazas_01.php

Érdemes elolvasni és neten is megtalálni, nagyon megszívlendő tanácsok és tanítások találhatók benne! :088: :afro:

Úr áldása és békéje legyen mindenkin!!!

(Már egy fórumon is javasoltam!)
“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #23 Dátum: 2008 Február 18, 17:52:47 »
lementettem magamnak az összes könyvet, csak időm legyen elolvasni.

Én is küldök nektek egyet: Repülj, kicsim, repülj.
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #24 Dátum: 2008 Február 18, 17:54:29 »
Sőt!
Van egy gyerekkönyvem, amit én magam gépeltem még be a szgépembe. Talán ismeritek: Fehérke.
Én nagyon szeretem.
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #25 Dátum: 2008 Február 18, 17:56:43 »
Van még egy gyerekeknek való kisfüzetem: A kis szív.

Ez PPS-ben van.
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető mmarietta70

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 479
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #26 Dátum: 2008 Február 18, 18:01:50 »
Szia Katus!

Valóban arnyos könyv a Fehérke és A kis szív, én többször elolvastam, remek kis történet, gyerekekkel való foglalkozásnál is nagyon hasznos időtöltés a felolvasásnál!!!!!

Úré a köszönet ezekért is!!!!

 :2smitten:
“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

maria

  • Vendég
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #27 Dátum: 2008 December 04, 18:50:57 »

Nem elérhető ATTee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 58
  • Dicsőülj meg életemben, hadd legyen ez a mindenem!
    • Golgota Hajdúnánás  [blog]
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #28 Dátum: 2009 Január 03, 22:16:06 »
Kennet Hagin: Bibliai Hit Itt olvashatod
http://www.istenkereso.hu/letoltesek/tanitasok/Kenneth_E._Hagin-A_Bibliai_hit.doc

Idézetet írta: Kenneth E. Haggin
"Elmondtam nekik, hogy nem igei úgy imádkozni: „Ha ez Isten akarata.” Ami¬kor beteszed a „ha” szót az imádba, akkor már kételkedve imádkozol. Néhány ember azt hiszi, hogy ilyenkor alázatos, de valójában csak tudatlan. Jézus így szólt Lázárhoz, amikor feltámasztotta: „Lázár, jöjj ki!” Isten nem hallgat meg, ha a „ha” szót beteszed az imáidba.

Szennyes megjegyzésedet töröltem. ***Antee***

Immánuel - Velünk az ISTEN.

Nem elérhető gaby

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Könyvek olvasása itt
« Válasz #29 Dátum: 2009 Június 10, 23:25:49 »
Sziasztok!
 
  Sükös Páltól a Keskeny úton című könyvet én is olvastam.Nagy hatással volt rám.Ekkor döbbentem rá én is ,hogy szükségem van ,bocsántra,megváltásra.Mert elitéltem a lelkészt e közben az úr megmutatta,hogy nekem nagyobb büneim vannak.Jöttek a régen elkövetett rossz dolgaim és én keztem össze roskadni alattuk.Végső elkeseredésemben segítségül hívtam az urat.És ő azon nyomban megtisztított. És eztaz ige verset kaptam akkor tőlle.
                 
De most így szól az Úr, a te teremtőd, Jákób, a te formálód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!
         ésiaiás43:1 :026: :026: