Szerző Téma: A halál után...  (Megtekintve 19347 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A halál után...
« Válasz #90 Dátum: 2011 Április 06, 08:39:34 »
Drága Móni!

Ezt nem tudom mire alapozod :

"....A Regina hozzáfordul ISTENHEZ, elmondja neki ezt, ISTEN pedig elmagyarázza neki mi a helyzet.
IGÉN, torténeten, bármi keresztul vagy elmondja neki, hogy megértse, ki hova jutott!

Majd ISTEN megérteti Reginával, ki hol van, és miért. Regina elmondja mennyire szereti oket.
ISTEN ezt fogadja, és ezáltal Regina megnyugszik!...."

Isten kijelentette azt ami ránk tartozik a halál utáni életről az Igében.  Az biztos, hogyha a Regina a félelmeibe, és nyugtalanságaiban Istenhez fordul vigaszt kap, és a fájdalom sebeit az Úr begyógyítja.
Isten valóban meghallgat minden imát, de vannak olyan dolgok, és olyan titkok, amelyeket nem oszt meg velünk.
És ezt egy hívő embernek hittel el kell fogadnia. Kár hamis reményeket ébreszteni valakiben. Egyetlen élő reménységünk van és az pedig, maga az élő Jézus. Ami a többit illeti abban hittel Istenre kell hagyatkoznunk.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Regina

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:A halál után...
« Válasz #91 Dátum: 2011 Április 06, 08:43:30 »
Úgy gondolom, hogy a Földön semmi sem történhet meg Isten engedélye nélkül, tehát egy autóbaleset sem. Másrészt mindenkinek meg kell halnia valamikor, az nem azt jelenti, hogy Isten megöli. Gyermekek is meghalnak, akár autóbalesetben, akár betegségben, vagy máshogy. Ezek szerint nem szán Isten mindenkinek hosszú életet.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A halál után...
« Válasz #92 Dátum: 2011 Április 06, 09:26:06 »
Úgy gondolom, hogy a Földön semmi sem történhet meg Isten engedélye nélkül, tehát egy autóbaleset sem. Másrészt mindenkinek meg kell halnia valamikor, az nem azt jelenti, hogy Isten megöli. Gyermekek is meghalnak, akár autóbalesetben, akár betegségben, vagy máshogy. Ezek szerint nem szán Isten mindenkinek hosszú életet.

Teljesen igazad van Regina.
Mi tulajdonítunk túlzott jelentőséget a látható testnek.

A Teremtő is nagy jelentőséget ad a testünknek, mert a Szent Szellem templomának tervezte, de mindenki maga dönti el, hogy ezt rábízza az ÉLŐ Istenre, vagy önkéntes beköltözők uralják a gondolatait, érzelmeit, akaratát  tehát a lelkét;
vagy átengedi hittel a Mindenható Teremtő Istennek.

Nem tesz hozzá semmit az Írott Íráshoz, és nem vesz el belőle semmit.

Mert ezekre, mind az Ószövetség, mind az Újszövetség ítéletet mond.

Ezért minenkinek saját érdeke az Írott Írással való táplálkozás, főleg, ha az rendelkezésére áll.

Sokan úgy gondolják, már elolvastam 10x, mi kezdjek még vele.

Sokan úgy értelmezik már 20x olvastam el, és jé, most kezd igazán megnyílni, mit is akar belőle nekem Isten mondani.

Vannak akik szinte kívülről fújják, még sem értik, és vannak akiknek nincs lehetősége olvasni - és Isten még is szól hozzájuk.

Mindég a szíveket és veséket vizsgáló Isten dönti el, hogy ki hol áll az Ő igazságában.

A tudatlanság idejét elnézi, és parancsolja, hogy ma térjen meg mindenki!

Idézet
Jer 15,19 Azért ezt mondja az Úr: Ha megtérsz, én is visszatérítelek téged, előttem állasz; és ha elválasztod a jót a hitványtól, olyanná leszel, mint az én szájam. Ők térjenek meg te hozzád, de te ne térj ő hozzájok!
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A halál után...
« Válasz #93 Dátum: 2011 Április 06, 10:07:26 »
Drága Regina!

Nagyon egyoldalú a megközelítésed, körbe-körbe forogsz. Meg sem hallod mit mondunk. Ebből zökkentene ki ha végre a Biblia igazságaival kezdenéd megtölteni az elméd. Életünk hosszát sok minden befolyásolja, és valóban meghalnak gyermekek is. Sokszor igen rövid időt töltenek itt velünk. Emlékszem egy fiatalasszony bizonyságtételére, a Lidya magazinban olvastam, aki elmondta, hogy terhessége alatt végig tudták, hogy halmozottan sérült gyermekük fog születni, és a kicsi élete nem sok ideig fog tartani. De ők nem lázadoztak, hanem minden percet kihasználtak, mert valamiért csak rövid ideig tarthat, hogy elmondhassák mennyire szeretik és igy is milyen hálásak Istennek, mert annyi mindent tanultak meg ez idő alatt. Engem nagyon megalázott ennek a fiatalasszonynak a feltétlen bizalma Isten felé. Nem miérteket keresett, hanem elfogadta a dolgokat úgy ahogy jöttek, és amikor a kisbaba valóban meghalt, akkor is arra a boldogságra emlékeztek, amit ez a rövid jelenlét hozott az életükbe. Lehet igy is.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:A halál után...
« Válasz #94 Dátum: 2011 Április 06, 10:19:56 »
Kedves Regina!

Én most olvasok egy nagyon érdekes jó könyvet. A címe: Amikor nem értjük Istent! szerintem érdemes elolvasnod.  http://www.goodnews.hu/advanced_search_result.php?keywords=Amikor+nem+értjük+Istent.&search_in_description=1&osCsid=c0af364a5c5232512d9

Vannak dolgok amiket Isten nem köt az orrunkra. Hogy miért azt Ő tudja. Vannak dolgok amiket nem értünk mert valahogy nem illik bele az Istenről alkotott képünkbe. Isten nem köteles nekünk mindig mindenre válaszolni. Ha hallgat megvan rá az oka.  Soha nem azért teszi mert rosszat akar nekünk vagy mert megsértődött mint egy ember.

Én is úgy látom ez a kérdés téged fogva tart.  Én is futottam már ilyen mókuskerékben körbe körbe.   Ez nem mást tesz velünk mint leköti a szárnyainkat és beköti a szemünket.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:A halál után...
« Válasz #95 Dátum: 2011 Április 06, 13:55:12 »
Drága Regina!

Két pólus van ezen a  földön.
Isten és a gonosz.
 És sajnos nem csak Isten munkálkodik itt.
A gonosz is dolgozik.
De már nem sok ideje van itt.

A bűn miatt tud itt garázdálkodni.
És néha a jó emberekkel is történnek rossz dolgok.

"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A halál után...
« Válasz #96 Dátum: 2011 Április 09, 11:10:46 »
Drága Móni!

Ezt nem tudom mire alapozod :

"....A Regina hozzáfordul ISTENHEZ, elmondja neki ezt, ISTEN pedig elmagyarázza neki mi a helyzet.
IGÉN, torténeten, bármi keresztul vagy elmondja neki, hogy megértse, ki hova jutott!

Majd ISTEN megérteti Reginával, ki hol van, és miért. Regina elmondja mennyire szereti oket.
ISTEN ezt fogadja, és ezáltal Regina megnyugszik!...."

Isten kijelentette azt ami ránk tartozik a halál utáni életről az Igében.  Az biztos, hogyha a Regina a félelmeibe, és nyugtalanságaiban Istenhez fordul vigaszt kap, és a fájdalom sebeit az Úr begyógyítja.
Isten valóban meghallgat minden imát, de vannak olyan dolgok, és olyan titkok, amelyeket nem oszt meg velünk.
És ezt egy hívő embernek hittel el kell fogadnia. Kár hamis reményeket ébreszteni valakiben. Egyetlen élő reménységünk van és az pedig, maga az élő Jézus. Ami a többit illeti abban hittel Istenre kell hagyatkoznunk.


Kedves Irmus  :2smitten:

Mire alapozom? - a Szeretetre, és a Kegyelemre.
Arról van szó, amit Te megírtál.

De kérdezem én? - nem jobb ezt magától ISTENTOL hallani ? - Szerintem, igen  :2smitten:

Áldjon és orizzen az ÚR!

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A halál után...
« Válasz #97 Dátum: 2011 Április 09, 11:11:55 »
Drága Regina!

Nagyon egyoldalú a megközelítésed, körbe-körbe forogsz. Meg sem hallod mit mondunk. Ebből zökkentene ki ha végre a Biblia igazságaival kezdenéd megtölteni az elméd. Életünk hosszát sok minden befolyásolja, és valóban meghalnak gyermekek is. Sokszor igen rövid időt töltenek itt velünk. Emlékszem egy fiatalasszony bizonyságtételére, a Lidya magazinban olvastam, aki elmondta, hogy terhessége alatt végig tudták, hogy halmozottan sérült gyermekük fog születni, és a kicsi élete nem sok ideig fog tartani. De ők nem lázadoztak, hanem minden percet kihasználtak, mert valamiért csak rövid ideig tarthat, hogy elmondhassák mennyire szeretik és igy is milyen hálásak Istennek, mert annyi mindent tanultak meg ez idő alatt. Engem nagyon megalázott ennek a fiatalasszonynak a feltétlen bizalma Isten felé. Nem miérteket keresett, hanem elfogadta a dolgokat úgy ahogy jöttek, és amikor a kisbaba valóban meghalt, akkor is arra a boldogságra emlékeztek, amit ez a rövid jelenlét hozott az életükbe. Lehet igy is.


Azért forog korbe-korbe, mert neki ISTEN támaszára és válaszára van szuksége  :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A halál után...
« Válasz #98 Dátum: 2011 Április 09, 11:13:32 »
A ragaszkodásra visszatérve.

"Annakokáért elhagyja az ember az ő atyját és anyját; és ragaszkodik a feleségéhez, és lesznek ketten egy testté! Azért többé nem két, hanem egy test." Márk 10, 7-8

Úgy gondolom, hogy lehet 2 ember között egy szoros szeretet kapcsolat, ragaszkodás. Lehet, hogy tévedek. Vagy ahogyan a társamat szeretem, úgy kell szeretnem a szomszéd nénit is, ugyanolyan mértékben?


Ragaszkodjon = Tartson ki.
A szeretet elengedést is jelent, teljesen megbízom ISTEN dontésében.  :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A halál után...
« Válasz #99 Dátum: 2011 Április 09, 11:18:11 »
Kedves Irmus és Magdus  :2smitten: :2smitten:

ISTEN minden imát meghallgat!

A Regina hozzáfordul ISTENHEZ, elmondja neki ezt, ISTEN pedig elmagyarázza neki mi a helyzet.
IGÉN, torténeten, bármi keresztul vagy elmondja neki, hogy megértse, ki hova jutott!

Majd ISTEN megérteti Reginával, ki hol van, és miért. Regina elmondja mennyire szereti oket.
ISTEN ezt fogadja, és ezáltal Regina megnyugszik!

ÍGY MUKODIK EZ  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Áldjon bennetek az ÚR  :2smitten:


Szeretettel és tisztelettel,
Móni  :044:

Én így tudom:

Idézet
Jób 35,13 Mert a hiábavalóságot Isten meg nem hallgatja, a Mindenható arra nem tekint. 
:060:

Jn 9,31 Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket; hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg.
 :2angel:
Lk 6,49 A ki pedig hallgatja, de nem tartja meg, hasonló ahhoz az emberhez, a ki csak a földön építette házát fundamentom nélkül: a melybe beleütközvén a folyóvíz, azonnal összeomlott; és nagy lett annak a háznak romlása.


Koszonom szépen!
Nincs is ezzel semmi gond, ez így igaz, ahogy leírtad, Magdus  :2smitten:
ISTENNEK nyílván terve van minden emberrel, és azt az ÚR tudja, hogy kinek mi lakozik a szívében.
Eszerint kezeli és hallgatja meg.

Békesség, áldás Neked!

 :2smitten: