Szerző Téma: Épüljünk egymás hite által!  (Megtekintve 4754 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Épüljünk egymás hite által!
« Dátum: 2011 Április 09, 17:15:19 »
Kedves Testvéreim.

Ez a topic abból a célból lett megnyitva, hogy minden napra egy ige kerüljön fel, amiről közösen beszélgethetnénk.
Konkrétan nem a tanítás és igemagyarázat céljából, hanem inkább a személyes bizonyság megosztására és hogy ki mit értett meg az ige alatt. :afro:


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #1 Dátum: 2011 Április 09, 17:18:07 »
Ezzel az igével akkor meg is nyitom:

Lk 10,6
Ha ott a békesség fia lakozik, megnyugszik rajta a békességetek, ha pedig nem, reátok száll vissza.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #2 Dátum: 2011 Április 09, 17:50:53 »
Én ezt Igét kaptam az Úrtól mikor elhívott szolgálatra :

Jeremiás :

17 Te azért övezd fel derekadat, és kelj fel, és mondd meg nékik mindazt, amit én parancsolok néked; meg ne riadj tőlök, különben én riasztalak el téged előlök!
18 Mert ímé én erősített várossá, vasoszloppá és ércbástyává teszlek ma téged mind ez egész földön, Júda királyai, fejedelmei és papjai ellen és a föld népe ellen.
19 Viaskodni fognak ugyan ellened, de nem győznek meg téged, mert én veled vagyok, azt mondja az Úr, hogy megszabadítsalak téged.

Ámen!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #3 Dátum: 2011 Április 09, 17:55:06 »
Milyen bátorító és megerősítő ige!
Köszönöm.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #4 Dátum: 2011 Április 09, 22:07:16 »
Ezzel az igével akkor meg is nyitom:

Lk 10,6
Ha ott a békesség fia lakozik, megnyugszik rajta a békességetek, ha pedig nem, reátok száll vissza.
Néhány ige a békességel kapcsolatban, hogy jobban megértsük a békesség jelentsét.

2Kor 13:11  Végezetre, atyámfiai, legyetek jó egészségben, épüljetek, vígasztalódjatok, egy értelemben legyetek, békességben éljetek; és a szeretetnek és békességnek Istene lészen veletek.
Ef 2:17  És eljövén, békességet hirdetett néktek, a távol valóknak és a közel valóknak.
Ef 4:3  Igyekezvén megtartani a Lélek egységét a békességnek kötelében.
Kol 1:2  A Kolosséban levő szenteknek és hívő atyafiaknak a Krisztusban: kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és az Úr Jézus Krisztustól.
Kol 3:15  És az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.
1Thess 5:23  Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.
2Thess 3:16  Maga pedig a békességnek Ura adjon néktek mindenkor minden tekintetben békességet. Az Úr [legyen] mindnyájatokkal!
Jak 3:18  Az igazság gyümölcse pedig békességben vettetik azoknak, a kik békességesen munkálkodnak.
Zsid 12:14  Kövessétek mindenki irányában a békességet és a szentséget, a mely nélkül senki sem látja meg az Urat:

Róm 15:13  A reménységnek Istene pedig töltsön be titeket minden örömmel és békességgel a hivésben, hogy bővölködjetek a reménységben a Szent Lélek ereje által.

Idézet
Lk 10,6
Ha ott a békesség fia lakozik, megnyugszik rajta a békességetek, ha pedig nem, reátok száll vissza.

Az Úr végezze el bennünk, hogy bárhol megjelenünk, az Úr békességet hordozzuk. Azok az emberek akik közöt megjelenünk, vajon meg tapasztalják azt a békességet amit hordozunk, hogy a békesség Istenének a fiai vagyunk. Vagy akár a családban.

Máté 5:9  Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #5 Dátum: 2011 Április 09, 22:25:08 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #6 Dátum: 2011 Április 10, 02:50:49 »
Ezzel az igével akkor meg is nyitom:

Lk 10,6
Ha ott a békesség fia lakozik, megnyugszik rajta a békességetek, ha pedig nem, reátok száll vissza.
Néhány ige a békességel kapcsolatban, hogy jobban megértsük a békesség jelentsét.

2Kor 13:11  Végezetre, atyámfiai, legyetek jó egészségben, épüljetek, vígasztalódjatok, egy értelemben legyetek, békességben éljetek; és a szeretetnek és békességnek Istene lészen veletek.
Ef 2:17  És eljövén, békességet hirdetett néktek, a távol valóknak és a közel valóknak.
Ef 4:3  Igyekezvén megtartani a Lélek egységét a békességnek kötelében.
Kol 1:2  A Kolosséban levő szenteknek és hívő atyafiaknak a Krisztusban: kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és az Úr Jézus Krisztustól.
Kol 3:15  És az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.
1Thess 5:23  Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.
2Thess 3:16  Maga pedig a békességnek Ura adjon néktek mindenkor minden tekintetben békességet. Az Úr [legyen] mindnyájatokkal!
Jak 3:18  Az igazság gyümölcse pedig békességben vettetik azoknak, a kik békességesen munkálkodnak.
Zsid 12:14  Kövessétek mindenki irányában a békességet és a szentséget, a mely nélkül senki sem látja meg az Urat:

Róm 15:13  A reménységnek Istene pedig töltsön be titeket minden örömmel és békességgel a hivésben, hogy bővölködjetek a reménységben a Szent Lélek ereje által.

Idézet
Lk 10,6
Ha ott a békesség fia lakozik, megnyugszik rajta a békességetek, ha pedig nem, reátok száll vissza.

Az Úr végezze el bennünk, hogy bárhol megjelenünk, az Úr békességet hordozzuk. Azok az emberek akik közöt megjelenünk, vajon meg tapasztalják azt a békességet amit hordozunk, hogy a békesség Istenének a fiai vagyunk. Vagy akár a családban.

Máté 5:9  Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

 :2smitten:


Idézet
Jak 1,21 Elvetvén azért minden undokságot és a gonoszságnak sokaságát, szelídséggel fogadjátok a beoltott ígét, a mely megtarthatja a ti lelkeiteket.
 :2angel:
Jak 2,14 Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?
:2angel:
Idézet
Zsolt 119,165 A te törvényed kedvelőinek nagy békességök van, és nincs bántódásuk
                   
Idézet
Ézs 48,22 Nincs békesség, így szól az Úr, az istenteleneknek!

Ézs 57,21 Nincs békesség, szól Istenem, a hitetleneknek!

Ézs 59,8 A békesség útját nem ismerik, és nincsen jogosság kerékvágásukban, ösvényeiket elgörbítik, a ki azon jár, nem ismeri a békességet.

Jer 6,14 És hazugsággal gyógyítgatják az én népem leányának romlását, mondván: Békesség, békesség, és nincs békesség!

Jer 8,11 És hazugsággal gyógyítgatják az én népem leányának romlását, mondván: Békesség, békesség, és nincs békesség!
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #7 Dátum: 2011 Április 10, 03:04:05 »

  :(

Idézet
1Thess 5,3 Mert a mikor ezt mondják: Békesség és biztonság, akkor hirtelen veszedelem jön rájok, mint a szülési fájdalom a terhes asszonyra; és semmiképen meg nem menekednek.


 :2angel:
4.  De ti, atyámfiai, nem vagytok sötétségben, hogy az a nap tolvaj módra lephetne meg titeket.

5.  Ti mindnyájan világosság fiai vagytok és nappal fiai; nem vagyunk az éjszakáé, sem a sötétségé!

6.  Ne is aludjunk azért, mint egyebek, hanem legyünk éberek és józanok.
7.  Mert a kik alusznak, éjjel alusznak; és a kik részegek, éjjel részegednek meg.

 :igen:
8.  Mi azonban, a kik nappaliak vagyunk, legyünk éberek, felöltözvén a hitnek és szeretetnek mellvasába, és sisak gyanánt az üdvösségnek reménységébe.   :igen: :igen: :igen:
9.  Mert nem haragra rendelt minket az Isten, hanem arra, hogy üdvösséget szerezzünk a mi Urunk Jézus Krisztus által,
10.  A ki meghalt érettünk, hogy akár ébren vagyunk, akár aluszunk, együtt éljünk ő vele.

11.  Vígasztaljátok azért egymást, és építse egyik a másikat, a miképen cselekeszitek is.
 
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #8 Dátum: 2011 Április 17, 10:42:50 »
Előbb a halál aztán az ÉLET!

Idézet
Kol 3,1   
Annakokáért ha feltámadtatok a Krisztussal, az odafelvalókat keressétek, a hol a Krisztus van, az Istennek jobbján ülvén,

Az ember HITRE lett teremtve.
A kérdés az, hogy kinek HISZ
Hihet a Jó és Rossz tudás fáját bemutatónak
és
Hihet a kereszt halált elszenvedőnek.
Ján 12:46  Én világosságul jöttem e világra, hogy senki ne maradjon a sötétségben, aki én bennem hisz.


Ha valaki hisz akkor:

 πιστεύω  (piszteuó)

1) (meg)bízik vkiben

2) rábíz vkire vmit

3) hisz vkinek

4) hisz vkiben / vmiben, hite van; hitre jut


Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #9 Dátum: 2011 Április 17, 11:16:08 »
Erről jut eszembe Magda, hogy nem összeegyeztethető a hit és a hiszékenység.
Valakinek hinni és valakiben hinni két különböző dolog (Élet-halál).
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #10 Dátum: 2011 Április 17, 12:16:08 »
Erről jut eszembe Magda, hogy nem összeegyeztethető a hit és a hiszékenység.
Valakinek hinni és valakiben hinni két különböző dolog (Élet-halál).

Igen!

Azt mondja hisz az Úr Jézus Krisztusban -->Ő a testé lett IGE ---> amennyire támaszkodik az írott írásra, annyira valóságos az ő hite.

Az Úr Jézus azt mondta jobb nekem most, mert elküldte a VIGASZTALÓT az IGAZSÁGNAK a SZELLEMÉT
Ő azért küldte el az IGAZSÁG SZELLEMÉT, hogy engem elvezessen minden igazságra.
Ha ezt HISZEM, akkor nem állok ellene, azzal hogy én már tudok valamit, vagy én jókat tudok gondolni, hanem hagyom, hogy Ő vezessen.

Mivel azt is tudom, hogy Ő nem erőszakos, ebből következik, hogy csak akkor vezet engem ha kérem.

Igen ez a feladatom ÁLLANDÓAN KÉRNI, megköszönni, felhasználni, aztán újra kérni, megköszönni, felhasználni és így tovább.

Betsabé akkor lett amikor épp nem kérdezett Dávid.
azért írattak, meg, hogy nekünk tanulság legyen

mire????????????

Arra, hogy mindég mindent KÉRNI kell!
Nem zúgolódni, hanem kérni, elfogadni, köszönni, felhasználni ...
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #11 Dátum: 2011 Április 17, 19:53:36 »

Idézet
Hiszem e, hogy amit mond, az úgy van, vagy valamire azt mondom hiszek, és ezzel jól becsapom magam!  :pirul:

Jn 16,7.  De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.
8.  És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:


 :060:

Jn 16,9 Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;

10.  És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;
11.  Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett.
12.  Még sok mondani valóm van hozzátok, de most el nem hordozhatjátok.
13.  De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.
14.  Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek.
15.  Mindaz, a mi az Atyáé, az enyém: azért mondám, hogy az enyémből vesz, és megjelenti néktek.

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Épüljünk egymás hite által!
« Válasz #12 Dátum: 2011 Április 19, 07:44:31 »
Idézet
1Móz 6,9   
Noénak pedig ez a története: Noé igaz, tökéletes férfiú vala a vele egykorúak között. Istennel jár vala Noé.

1Móz 7,1   
Monda az Úr Noénak: Menj be te, és egész házadnépe a bárkába: mert téged láttalak igaznak előttem ebben a nemzedékben.
A bárka megépítése után mondja ezt a Mindenható Isten.

Elgondolkodtató!
Hány évig készítette a bárkát?
Milyen mondatokat kellett elszenvednie közben?
Volt hite?
Élő hite volt?
Megmentette a földi létet a cselekedetével?

Aztán még sem ő a hit atyja!

Miben különbözött a két ember egymástól?
Miért Ábrahám lett a:
Rm 4,11   
És a körülmetélkedés jegyét körülmetéletlenségében tanusított hite igazságának pecsétjéül nyerte: hogy atyja legyen mindazoknak, a kik körülmetéletlen létökre hisznek, hogy azoknak is tulajdoníttassék az igazság;


Hogy miért fontos ez nekünk?
Rm 4,12   
És hogy atyja legyen a körülmetélteknek is, azoknak, a kik nemcsak körülmetélkednek, hanem követik is a mi atyánknak Ábrahámnak körülmetéletlenségében tanusított hitének nyomdokait.


Most akkor kinek is akarok tetszeni, kinek az elismerését szeretném?
Szükségem van arra, hogy emberi értékítéletet gyakoroljak magam felett?

Meghaltam, meghaltam, meghaltam

Élek többet nem én, hanem ÉL bennem a FELTÁMADOTT KRISZTUS.
 :2smitten:



Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)