Szerző Téma: gondolatok  (Megtekintve 3805 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
gondolatok
« Dátum: 2011 Április 11, 08:55:27 »
"Ha úgy érzed,hogy távol kerültél ISTENTŐL,
találgass: vajon ki mozdult el...?"

(forrás: net)
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:gondolatok
« Válasz #1 Dátum: 2011 Április 11, 09:35:09 »
Biztos,hogy nem Isten mozdult el.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:gondolatok
« Válasz #2 Dátum: 2011 Április 11, 09:36:36 »
"Ha úgy érzed,hogy távol kerültél ISTENTŐL,
találgass: vajon ki mozdult el...?"

(forrás: net)

23.Zsoltár
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:gondolatok
« Válasz #3 Dátum: 2011 Május 07, 21:56:46 »
Ezt a gondolatott, ma olvastam, Leonard Ravenhill -től

A hit akkor marad életben, ha imádkozik;  a hitnek élnie kell, hogy imádkozni tudjon

 :2smitten:


Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:gondolatok
« Válasz #4 Dátum: 2011 Május 08, 15:12:30 »
Ezt a gondolatott, ma olvastam, Leonard Ravenhill -től

A hit akkor marad életben, ha imádkozik;  a hitnek élnie kell, hogy imádkozni tudjon

 :2smitten:

Nagyon jóóóó  !!!
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:gondolatok
« Válasz #5 Dátum: 2011 Június 29, 14:33:19 »
"...a ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, a jó cselekedet mellé tudományt,
A tudomány mellé pedig mértékletességet, a mértékletesség mellé pedig tűrést, a tűrés mellé pedig kegyességet,
A kegyesség mellé pedig atyafiakhoz való hajlandóságot, az atyafiakhoz való hajlandóság mellé pedig szeretetet.
Mert ha ezek megvannak és gyarapodnak bennetek, nem tesznek titeket hivalkodókká, sem gyümölcstelenekké a mi Urunk Jézus Krisztus megismerésére nézve. "2Péter 1.5-8.

Ezek az igék rávezetnek, hogy hogyan lehetünk hatékonyak hivő életünkben? A cél végsősoron  JÉZUS KRISZTUS MINÉL MÉLYEBB MEGISMERÉSE. Nem elég az eddigi ismeret - mindig újabb és újabb megismerésre vágyunk. Jézus a kijelentéseket magáról azoknak adja, akik vágyják Őt. Időt szánunk az Igével való napi közösségre, az abban való elmélyülésre, az imára, emellet állandóan megemlékezünk tetteiről, csodáiról, amit tett mind népével, mind személyes életünkben...(zsolt.103.2: Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről.) Igy tudunk behatolni Jézus Krisztus megismerésébe. És aki ismeri Jézust, ismeri az Atyát. Az Igében való elmélyülés, a személyes kapcsolat keresése  kiszélesiti a látókörünket. Isten egyre többet és többet akar -  és fog is  adni nekünk magából. Igy tud előremenni az Egyházban Isten munkája, igy tudunk abban hatékonyabban résztvenni, krizishelyzetekben is szilárdan megállni.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:gondolatok
« Válasz #6 Dátum: 2011 Június 29, 14:43:21 »
"Isten egyre többet és többet akar -  és fog is  adni nekünk magából. Igy tud előremenni az Egyházban Isten munkája, igy tudunk abban hatékonyabban résztvenni, krizishelyzetekben is szilárdan megállni. "

Úgy legyen! Ámen! :167:



Épp most akartam a Főfalra írni, hogy úgy tünik, alszik mindenki, aztán jöttél Zsuzsa2 - és egyből felébresztettek engem is a gondolataid. Köszönöm!
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:gondolatok
« Válasz #7 Dátum: 2011 Július 18, 00:54:33 »
Mikor Jézussal időzöm, az Ő dicsősége fénylik rajtam.
Minél jobban ismerem Őt, annál jobban világitok.
Küldetésem, hogy ezt a világosságot elvigyem a sötétségbe.
A világosság kioltja a sötétséget.
Viszont bármilyen sötétség van körülöttem, nem tudja legyőzni a bennem levő világosságot!
JÉZUS: Ti vagytok a világ világossága. Mt.5.14.  Ámen.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:gondolatok
« Válasz #8 Dátum: 2011 Július 18, 08:27:05 »
Amen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:gondolatok
« Válasz #9 Dátum: 2011 Július 25, 17:55:58 »
Aranyat, ezüstöt, vagy szénát és pozdorját....????

Ef.2.10: 10. Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk. Ámen
Ezek szerint létezik egy előre megirt történet, hogy azokban járjunk. De a saját szabad akaratunk függvényében!!! Mi döntjük el, hogy ezt az isteni akaratot a személyes életünkben felismerjük-e és engedelmesen tesszük, vagy nem...Pl. Jónás esete. Eleinte szembement Isten tervével,de Isten végtelen türelme, szeretete, kegyelme meggyőzte hogy megtegye a feladatát. Isten a "tök" példáján megérttette Jónással, hogy ŐT mindig az emberek iránti szeretet motiválja, és Jónás más emberként, nagy tanulságokkal került ki ebből a próbából. Mózes is hatalms feladatot kapott, és csak rajta állt, hogy megteszi vagy nem. Megtette. De ha nem tette volna, Isten akarata akkor is megvalósult volna, csak más személlyel! Nekünk is van konkrét feladatunk. Elvégezzük....? Ha nem, Isten mással fogja elvégeztetni.Ha beállunk akaratába, még ha közben bukdácsolunk, vagy elesünk is, ő felemel, és megyünk VELE tovább...Azokat a célokat a mi személyes életünkben, amikre Isten teremtett, és amik személyreszabott konkrét feladatok számunkra, Istennél találjuk csak meg. Ő lépésről lépésre vezet egészen a finisig,, mikor befutunk a célba. A mennyei státuszunkat az határozza majd meg, ahogy épitjük az életünket. Mert épithetünk AZ ÚRRAL - engedelmesen a számunkra "elkészitett" cselekedetekkel -  aranyat, ezüstöt, ami megmarad örökké, vagy NÉLKÜLE, EMBERI AKARATUNK SZERINT szénát, pozdorját, ami elég és nem hoz létre maradandó értéket. Rajtunk áll!
lKor.3.12-l3: Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;
Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
  Ámen.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:gondolatok
« Válasz #10 Dátum: 2011 Július 25, 23:11:28 »
Úgy van.Jó gondolatok.Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

feszter

  • Vendég
Re:gondolatok
« Válasz #11 Dátum: 2011 Július 26, 08:54:07 »
Ámen!

Kedves Zsuzsa köszönöm az Urban építő soraidat  :044:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:gondolatok
« Válasz #12 Dátum: 2011 Július 26, 10:27:46 »
Ámen!

Kedves Zsuzsa köszönöm az Urban építő soraidat  :044:

Köszönöm, az Úr áldjon meg, Ircsi  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.