Szerző Téma: Keresztény viccek  (Megtekintve 104036 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kicsi alma

  • Vendég
Keresztény viccek
« Válasz #15 Dátum: 2007 Június 29, 11:51:29 »


    - Tudod-e, hogyan közelítenek a reformátusok a katolikusokhoz?
      - ??
   - Végighallgatják a prédikációt, aztán úgy mennek haza, mintha MISE történt volna.
 :fereng2:

kicsi alma

  • Vendég
Keresztény viccek
« Válasz #16 Dátum: 2007 Június 29, 11:59:05 »



      Két apáca megy az úton egy kocsival. Egyszer csak kifogy a benzin, ezért bemennek egy közeli farmra      kérni egy keveset.
A farmer, mivel nem talál más edényt egy régi bilibe tölti nekik a benzint.
Az apácák visszamennek az autóhoz és éppen töltik bele az újonnan szerzett üzemanyagot, amikor arra megy egy rabbi és így szól:

"Nővérek , igaz, hogy a vallásukkal nem értek egyet, de a hitüket, azt igazán csodálom!"



    :D

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Keresztény viccek
« Válasz #17 Dátum: 2007 Július 02, 10:17:10 »
A püspök a székesegyházában bérmál.Mielőtt elkezdené a misét, észreveszi, hogy rossz a mikrofon.
- Baj van a mikrofonnal! - mondja.
A hívek, akik nem hallották a püskök szavait, azt hitték, hogy a misét kezdte el. Így válaszoltak a köszöntésre:
- És a te lelkeddel!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Keresztény viccek
« Válasz #18 Dátum: 2007 Július 02, 10:18:55 »
A tanító néni kérdezi a gyerekeket a az iskolában a vallásról.
- Pistike, mit gondolsz, Noé sokat pecázott mikor a bárkán voltak?
- Nem hiszem - mondja Pistike - mennyit lehet pecázni két kukaccal?!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

zsoka29

  • Vendég
Keresztény viccek
« Válasz #19 Dátum: 2007 Július 02, 11:51:30 »
Melyik az a hely ahol nincsenek ateisták? ....A zuhanó repülőgép. :igen:

zsoka29

  • Vendég
Keresztény viccek
« Válasz #20 Dátum: 2007 Július 02, 11:57:24 »
A pap fia megszerzi a jogositványt.Apa elszeretném kérni az autót,mire az apa, fiam kössünk egy egyességet,ha levágatod a hajad viheted a kocsit.De apa Sámsonnak és Mózesnek is hosszú haja volt.Igen fiam,de ök mindenhová gyalog mentek. :fetreng:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Keresztény viccek
« Válasz #21 Dátum: 2007 Július 03, 17:12:31 »
Elhalálozik a családfő. A temetésen a pap nagyon szívhez szóló beszédet mond, külön hangsúlyozva, milyen remek apa, férj volt az elhunyt.
Az özvegy szipogva odaszól legnagyobb fiának:
- Fiam, nézz már bele a koporsóba, lehet, hogy nem jó temetésre jöttünk!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kicsi alma

  • Vendég
Keresztény viccek
« Válasz #22 Dátum: 2007 Július 05, 17:50:00 »
   

A lelkész és a rabbi egymással szemben laknak, a két templom is egymással szemben van.
A lelkésznek egy tiszta, új Audija van, míg a rabbinak egy öreg, kis golfja. Egyik szombaton már nem bírja nézni a lelkész hogy milyen poros a rabbi kocsija, így lemossa azt. Mivel szombat volt, a rabi a templom ablakából végig nézte az eseményeket. Másnap reggel nagy zajra ébred a lelkész, kinéz az ablakon, és látja, amint a rabbi a kocsija kipufogóját fűrészeli.
Kikiált az ablakon:
- Rabbi mit csinálsz!?
- Te megkeresztelted az én kocsimat, én meg körbemetélem a tiédet!



 :igen:
   

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Keresztény viccek
« Válasz #23 Dátum: 2007 Július 05, 17:51:51 »
Gyerekek gyónása    

Gyerekek gyónnak Húsvét előtt. Bemegy a gyóntatószékbe az első, megvallja bűneit, s ezzel zárja: "bedobtam a vízbe a tökmagot". A plébános nem érti, de nem kérdez rá.
Jön a következő gyerek, az is megvallja, hogy bedobta a vízbe a tökmagot, s ez így megy tovább, míg az utolsó gyerek nem említi ezt a bűnt. A plébános rákérdez:
"Te nem dobtad vízbe a tökmagot?"
"Nem - feleli a gyerek - én vagyok a Tökmag..."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Keresztény viccek
« Válasz #24 Dátum: 2007 Július 06, 10:33:02 »
Hívő és medve

A szerzetes kimegy a hegyekbe sétálni s elmélkedései közben hirtelen kibukkan a sűrűből egy grizlimedve.
Elkezd rohanni, a medve utána. Látja, hogy semmi esélye már, ezért letérdel és elkezd imádkozni:
- Istenem add, hogy ez a medve irgalmas keresztény legyen!
Isten meghallgatta, a medve letérdelt és elkezdett magában beszélni, miközben az égre nézett:
- Édes Jézus légy vendégünk, áldd meg amit adtál nékünk, ÁMEN!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Keresztény viccek
« Válasz #25 Dátum: 2007 Július 06, 10:38:37 »
Egy fiatal fiú belép buddhista szerzetesnek, ahol némaságot kell neki fogadnia. Az a szabály, hogy csak minden 10 évben szólhat két-két szót. Az első 10 év eltelte után behívatja magához a kolostor főnöke, és megkérdezi, mit akar mondani.
- Kemeny ágy. - mondja a már nem is olyan fiatal szerzetes.
Megint eltelik 10 év, megint behívatják, hogy mondhat két szót.
- Rossz étel - mondja a szerzetes.
A 30. év eltelte után megint behívatják, hogy mondjon két szót.
- Ezennel felmondok. - mondja a szerzetes.
- Jobb is ha elmész - mordul rá főnök. - Amióta itt vagy nem csinálsz mást, mint panaszkodsz.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kicsi alma

  • Vendég
Keresztény viccek
« Válasz #26 Dátum: 2007 Július 06, 11:24:21 »


     A papnak állandóan fosztogatják a gyümölcsösét, ezért kirak egy táblát:
"ISTEN mindent lát!"
Másnap látja a pap, hogy alá van írva: "De nem árulkodik!"



       :igen:

kicsi alma

  • Vendég
Keresztény viccek
« Válasz #27 Dátum: 2007 Július 06, 11:27:37 »
       Megérkeznek a keleti bölcsek a betlehemi istállóba. Az egyik az ajándékával éppen befele megy, mikor megbotlik a tehén láncában és felkiált: "Jézusom!"
A Mári a jászolnál a férjéhez fordul: "Te József, nem gondolod, hogy ez jobb név lenne az Ottónál?"



    :D

kicsi alma

  • Vendég
Keresztény viccek
« Válasz #28 Dátum: 2007 Július 06, 11:29:08 »

        Azt mondja Dávid a rabbinak: "Rabbi! Vendégek voltak nálam, és mikor elmentek, észrevettem, hogy eltünt az esernyöm! A tanácsodat kérem: hogy tudjam meg, hogy ki volt az, mégsem gyanúsíthatok meg mindenkit."
A rabbi gondolkodik, majd a következö választ adja: "Hívd meg újra a vendégeket, tóraolvasásra. Olvasd fel a tízparancsolatot. És mikor ahhoz a helyhez érsz: 'Ne lopj!', nézz körül, és tudni fogod, ki lopta el az esernyödet."
Dávid megköszöni a tanácsot és távozik.
Két hét múlva a rabbi újra találkozik Dáviddal, és kérdi, bevált-e a tanács.
Dávid elmosolyodik, és boldogan meséli a rabbinak: "Meghívtam öket. Felolvastam a tízparancsolatot. Mindenki figyelt. És mikor ahhoz a részhez értem: 'Ne kívánd a te felebarátod feleségét!', azonnal eszembe jutott, kinél hagytam az ernyömet"



 :fel:

Nem elérhető krisztuskovetoje

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Keresztény viccek
« Válasz #29 Dátum: 2007 Július 06, 12:47:45 »
A mennyország kapujára két tábla van szegezve.
Az egyikre ez van írva: PAPUCSFÉRJEK.
A másikra pedig: NEM PAPUCSFÉRJEK.
A papucsférjek feliratú tábla előtt végeláthatatlan sorban kígyóznak a férfiak.
A nem papucsférjek feliratú tábla előtt mindössze egy férfi kuporog. Kisvártatva a kapu fölötti ablakon kitekint az Úr és csodálkozva néz le arra az egyetlen egy férfira, és megkérdezi tőle:
Hát, te mit keresel annál az ajtónál?
Nem is tudom, engem a feleségem küldött ide.   



Ádám reklamál az Istennél.
Uram, miért adtál nekem egy ilyen buta nőt, mint ez az Éva?
Miért, talán nem szereted? Hiszen szépnek teremtettem?
De szeretem, csak miért ilyen buta?
Azért, hogy ő is tudjon téged szeretni.