Szerző Téma: Mi az Úr akarata?  (Megtekintve 17502 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mi az Úr akarata?
« Dátum: 2011 Május 31, 21:13:24 »
Sziasztok Testvéreim. :05:

Ide gyűjthetjük azokat az igéket és kijelentéseket a saját életünkből, amik az Úr akaratát közli! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Május 31, 21:16:10 »
Elsőként akkor hoznék egy igét, amelyet egy Testvértől kaptam egy képeslaphoz csatolva.
Válasz is volt egyben a kérdéseimre és megerősített:

Mikeás könyve 6,8
"Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 01, 04:08:12 »
Sziasztok Testvéreim. :05:

Ide gyűjthetjük azokat az igéket és kijelentéseket a saját életünkből, amik az Úr akaratát közli! :afro:
Idézet
Mt 6,33   
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát
 :2angel:
keressétek először
 :2angel:
először
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 01, 04:11:49 »
 :angel2:

Mikor van vége az először- nek?
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 01, 10:10:40 »
Szia Magda,
hát csak gondolom, hogy SOHA,
szerintem ez egy folyamat,
újra, és újra ELŐSZÖR az ISTEN országát keresni.
 :2smitten:
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Június 01, 10:23:03 »
Szia Magda,
hát csak gondolom, hogy SOHA,
szerintem ez egy folyamat,
újra, és újra ELŐSZÖR az ISTEN országát keresni.
 :2smitten:

Kedves Ági, egyetértek, minden olyan új akarat amivel találkozom, az Írott Írás olvasásakor ehhez vezet vissza.
Mint kérdés:
belefér ez Isten Országába és az Ő Igazságába - amit eddig megmutatott - most amit tenni szándékozom, lehet az Ő Igazsága - itt kérem az  Ő  SEGÍTSÉGÉT.

1Thess 4,3   
Mert ez az Isten akaratja, a ti szentté lételetek, hogy magatokat a paráznaságtól megtartóztassátok;


Itt kezdtem el TŐLE tudakozni, mi is az Ő IGAZSÁGA ebben, mit nevez Ő paráznaságnak.

Nem azt amit a világ  :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Június 01, 15:47:39 »
Shalom. Mit jelent ebben az aspektusban az először, ill. mikor van vége az előszörnek?
Nos, az én véleményem az: Ez nem idő jelző kitétel. Amikor valamire szükségem lenne, mielőtt az után indulnék, megemlékezem Jézus tanításáról.
Mt.6,31.    
Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?
32.    
Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.
33.    
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
És ha ezen igét visszahelyezzük az eredeti környezetébe, láthatóvá válik hogy Isten gondviseléséről szól (Jahve Jíre). Tehát: Miközben én szellem szerint járok,(Gal 5,25    
Ha Lélek szerint élünk, Lélek szerint is járjunk.) Aközben Isten betölti a testi szükségleteimet. De a sorrend nem megfordítható! Keresni Isten országát= Csak az odafel valókat kell keresni!(Kol 3,2    
Az odafelvalókkal törődjetek, nem a földiekkel.) Ugyanis:Luk.17,20.    
Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.
21.    
Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van!!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Június 01, 16:58:27 »
Sziasztok

Nekem ezt jelenti az Úr akarata:

Ján 6:29  Felele Jézus és monda nekik: Az az Isten dolga, hogy higgyetek abban, akit ő küldött.

 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Június 01, 17:50:17 »
Igazad van Drága testvérem.

Ez az egyik legfontosabb, akarata az Úrnak.
Ő maga mondja ezt.

Ján 6:29  Felele Jézus és monda nekik: Az az Isten dolga, hogy higgyetek abban, akit ő küldött.

De hagymenjek egy kicsit mélyebre, hogy jobban megértsük Isten akaratát.

A Jézus Krisztusban hinni azt jelenti, hogy Jézus Krisztusban bízni.
Jézus Krisztusban bízni azt jelenti, hogy Jézus Krisztusnak engedelmeskedek.

A Jézus Krisztusban való hitnek az ellentéte az engedetlenség.

Ján 3:36  A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.

Ahhoz, hogy engedelmeskedni tudjak neki, tudnom kell az Ő akaratát.

Róm 12:1  Kérlek azért titeket atyámfiai az Istennek irgalmasságára, hogy szánjátok oda a ti testeiteket élő, szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket.
Róm 12:2  És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


Minden nap, minden döntésében kell keressem Isten akaratát, eljutni oda, hogy megértsem az ő akaratát, és azután Isten akarata szerint éljem az életem.

Isten akarata, az hogy az Ő fia ábrázatára formálódjunk. 2Kor 3:18 
Isten akarata az, hogy közösségben legyünk a Jézus Krisztussal. 1Kor 1:9
Isten akarata, a mi szenté lételünk. 1Thess 4:3, 1Pét 1:15   
Isten akarata az, hogy mindenben hálákat adjunk. 1Thess 5:18 
Isten akaratát, megtudhatjuk Isten igéjéből, Isten Igéje által,s a Szent Szellem vezetése által.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Július 25, 12:02:59 »
Kedves testvérek! Engem ez a téma mindig is érdekelt , hogyan éljük meg a hitünket a hétköznapok szokásos eseményei között...
Tudtok szemléltető  példát írni az életetekből hogyan valósul ez meg a hétköznapi dolgok egyszerűségében? Ami se nem igehirdetés, se nem evangelizáció, vagy igeolvasás, vagy imádkozás..

Én is leírok egy két esetet, de kíváncsi vagyok rá hogyan valósul ez meg a "szürke" hétköznapokban...
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Július 25, 12:27:58 »
Ha ígéretet kap az ember Istentől valamely dolog felől, hát az biztos, hogy
megdönthetetlenül az Úr akarata, akkor már csak arra kell
figyelnünk, hogy ahhoz ragaszkodjunk, türelmesen várjunk,
és mindig hálát adjunk.
Amikor hónapokig fájt a lábam, és egy hétre elmúlt a fájdalom, az
nekem ígéret volt arra, hogy fogok még kirándulni menni a gyerekekkel.
És dicsőség az Úrnak, félévre, évre rá megvalósult.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Július 25, 14:07:12 »
Igyekszem kesergés vagy zúgolódás nélkül elfogadni a helyzetemet, és így maradni Isten békéjében.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Július 25, 14:59:48 »
Nincsen túl nagy rálátásom erre a kérdésre,
de egy nagyon erős érzésem van, hogy
Istennek nem akarata a betegség.
Csak az érzéseimre tudok hagyatkozni, arra, hogy
Isten tökéletes, hatalmas és csodálatos, a betegség
pedig egy nagyon kellemetlen, nagyon rossz dolog.
Valamiért nem tudok mást elképzelni, minthogy Ő meg akar
gyógyítani. (Úgy gondolom a gyógyítás Isten akarata).
De mondhatnám mindezt teljes meggyőződéssel is, de mégsem
teszem, mert otthon vár a példa, a férjem édesanyja, aki szintén
bezártan él  a fájdalmaival, betegségeivel.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Július 25, 15:59:31 »
Nyilvan Isten akarataban van, hogy egeszsegben eljunk. De megsem ezt latjuk a keresztyenek koreben, hogy mindenki egeszseges volna. Vannak okai, de helytelen lenne erre azt mondani, hogy bun van mogotte vagy hitetlenseg.

Isten szuveren Ur, megengedhet betegseget celjainak eleresehez.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Július 25, 17:37:24 »
Nincsen túl nagy rálátásom erre a kérdésre,
de egy nagyon erős érzésem van, hogy
Istennek nem akarata a betegség.

Ezt én nem is állítottam. Csak nem lázadozom, hanem csendben ürülök annak, hogy - bármily hihetetlenül hangzik is - van ennek az állapotnak jó oldala is- Isten a legrosszabbat is a hasznunkra tudja fordítani.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23