Szerző Téma: Mi az Úr akarata?  (Megtekintve 8563 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #45 Dátum: 2012 Október 11, 23:55:59 »
Idézet
Gondolkodjunk el... Jákób fiainak fel sem tünt, hogy miböl kellene megtérni. Vakmeröen beszéltek és be akarták csapni Istent, és nem is vették észre! Isten nem változott és nem is fog változni, de jó lenne megvizsgálni, mi az ami nem Isten akarata az életünkben. Vissza a gyökerekhez!!!

Erről az jutott eszembe, amit már többször is hallottam: "engem az Úr így is szeret" -mondják nem a hibáikra, hanem a bűneikre.
Mert ha ügyetlen vagyok, vagy ha hiányzik valamelyik végtagom, az Úr az aki úgy is szeret engem. De ha valami szenny van az életemben, ha egy bűnt ölelgetek a keblemen és elhagyni vagy megváltozni nem akarok, akkor egyben becsapnám magamat és megcsúfolnám az Urat.

Így alakul ki a helytelen Istenismeret, amivel másokat megijeszthetünk és jogosan mondhatják; "Ilyen Isten nem kell".
Majd végül Isten mondja ama napon annak az embernek; nem kellesz.

"...Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."
(Máté evangéliuma 7,23)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

• Testvérünk
  • *
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
« Válasz #46 Dátum: 2012 Október 12, 05:48:20 »
Idézet
Gondolkodjunk el... Jákób fiainak fel sem tünt, hogy miböl kellene megtérni. Vakmeröen beszéltek és be akarták csapni Istent, és nem is vették észre! Isten nem változott és nem is fog változni, de jó lenne megvizsgálni, mi az ami nem Isten akarata az életünkben. Vissza a gyökerekhez!!!

Erről az jutott eszembe, amit már többször is hallottam: "engem az Úr így is szeret" -mondják nem a hibáikra, hanem a bűneikre.
Mert ha ügyetlen vagyok, vagy ha hiányzik valamelyik végtagom, az Úr az aki úgy is szeret engem. De ha valami szenny van az életemben, ha egy bűnt ölelgetek a keblemen és elhagyni vagy megváltozni nem akarok, akkor egyben becsapnám magamat és megcsúfolnám az Urat.

Így alakul ki a helytelen Istenismeret, amivel másokat megijeszthetünk és jogosan mondhatják; "Ilyen Isten nem kell".

(Máté evangéliuma 7,23)

ebben tökéletes igazad van kedves Anti!

Ma még felkelt  a nap ! ma még tart a kegyelem! szerintem vizsgáljuk meg magunkat még ma és ha vétkeztünk , ne azt mondjuk hogy igy is szeret az ÚR!
 Ő valóban szeret , de nem vállal  közösséget a bűnnel! az ige mit is mond:

Jakab levél:5:16   Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.

az hogy vétkezünk, nem azt jelenti hogy bűnbe kell élni , mivel ember vagyunk és  Isten ismer bennünket, ő azt várja el tőlünk hogy Őhozzá forduljunk , ha bűnösök is vagyunk , valljuk meg neki bűneinket , bánjuk megm és mit mond az irás:
I. János levél:1:9   Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.

ez Kegyelem!
 :ima02:

I. János levél:2:1-17   Én fiacskáim, ezeket azért írom néktek, hogy ne vétkezzetek. És ha valaki vétkezik, van Szószólónk az Atyánál, az igaz Jézus Krisztus.
És ő engesztelő áldozat a mi vétkeinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világért is.
3
És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk.
4
Aki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság.
5
Aki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk;
6
Aki azt mondja, hogy ő benne marad, annak úgy kell járnia, amint ő járt.
7
Atyámfiai, nem új parancsolatot írok néktek, hanem régi parancsolatot, amely előttetek volt kezdettől fogva; a régi parancsolat az íge, amelyet hallottatok kezdettől fogva.
8
Viszont új parancsolatot írok néktek, ami igaz ő benne és ti bennetek; mert a sötétség szűnni kezd, és az igaz világosság már fénylik.
9
Aki azt mondja, hogy a világosságban van, és gyűlöli az ő atyjafiát az még mindig a sötétségben van.
10
Aki szereti az ő atyjafiát, a világosságban marad, és nincs benne botránkozásra való.
11
Aki pedig gyűlöli az ő atyjafiát, a sötétségben van, és a sötétségben jár, és nem tudja hová megy, mert a sötétség megvakította az ő szemeit.
12
Írok néktek, gyermekek, mert a ti bűneitek megbocsáttattak az ő nevéért.
13
Írok néktek atyák, mert megismertétek azt, aki kezdettől fogva van. Írok néktek ifjak, mert meggyőztétek a gonoszt. Írok néktek fiacskák, mert megismertétek az Atyát.
14
Írtam néktek atyák, mert megismertétek azt, aki kezdettől fogva van. Írtam néktek ifjak, mert erősek vagytok, és az Isten ígéje megmarad bennetek, és meggyőztétek a gonoszt.
15
Ne szeressétek a világot, se azokat, amik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.
16
Mert mindaz, ami a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.
17
És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.

:igen: :igen: :016: :028:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2012 Október 12, 08:56:27 »
Idézet

(Máté evangéliuma 7,23)

Kedves Antee!

Azt modja az Íge:

Ha pedig a világosságban járunk, a mint ő maga a világosságban van: közösségünk van egymással, és Jézus Krisztusnak, az ő Fiának vére megtisztít minket minden bűntől.
1Jn 1,7    

De mit is jelent világosságban járni? Ha bennünk van Isten Ígéje, Jézus Krisztus, az Ö Szent Lelke által, akkor a Világosság (Jézus magáról mondta, hogy Ö a világosság) elüz minden homályt, ami eltakarná a mi büneinket. A Szent Lélek szenzibilizálja lelkiismeretünket, amely azonnal jelez, ha valami nincs renben és bünt követtem el. Ám, ha valaki langymeleg, pont ezt az érzékenységet homályosítja el.
Mi volt a vallásos vezetök büne?:

Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad.

Jn 9,41

Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.
1Thess 5,23
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2012 Október 12, 09:38:29 »
Így van Erzsike, Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2012 Október 12, 09:39:28 »
Idézet

(Máté evangéliuma 7,23)

ebben tökéletes igazad van kedves Anti!

Ma még felkelt  a nap ! ma még tart a kegyelem! szerintem vizsgáljuk meg magunkat még ma és ha vétkeztünk , ne azt mondjuk hogy igy is szeret az ÚR!
 Ő valóban szeret , de nem vállal  közösséget a bűnnel! az ige mit is mond:

Jakab levél:5:16   Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.

az hogy vétkezünk, nem azt jelenti hogy bűnbe kell élni , mivel ember vagyunk és  Isten ismer bennünket, ő azt várja el tőlünk hogy Őhozzá forduljunk , ha bűnösök is vagyunk , valljuk meg neki bűneinket , bánjuk megm és mit mond az irás:
I. János levél:1:9   Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.

ez Kegyelem!

I. János levél:2:1-17   Én fiacskáim, ezeket azért írom néktek, hogy ne vétkezzetek. És ha valaki vétkezik, van Szószólónk az Atyánál, az igaz Jézus Krisztus.
És ő engesztelő áldozat a mi vétkeinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világért is.
3
És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk.
4
Aki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság.
5
Aki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk;
6
Aki azt mondja, hogy ő benne marad, annak úgy kell járnia, amint ő járt.
7
Atyámfiai, nem új parancsolatot írok néktek, hanem régi parancsolatot, amely előttetek volt kezdettől fogva; a régi parancsolat az íge, amelyet hallottatok kezdettől fogva.
8
Viszont új parancsolatot írok néktek, ami igaz ő benne és ti bennetek; mert a sötétség szűnni kezd, és az igaz világosság már fénylik.
9
Aki azt mondja, hogy a világosságban van, és gyűlöli az ő atyjafiát az még mindig a sötétségben van.
10
Aki szereti az ő atyjafiát, a világosságban marad, és nincs benne botránkozásra való.
11
Aki pedig gyűlöli az ő atyjafiát, a sötétségben van, és a sötétségben jár, és nem tudja hová megy, mert a sötétség megvakította az ő szemeit.
12
Írok néktek, gyermekek, mert a ti bűneitek megbocsáttattak az ő nevéért.
13
Írok néktek atyák, mert megismertétek azt, aki kezdettől fogva van. Írok néktek ifjak, mert meggyőztétek a gonoszt. Írok néktek fiacskák, mert megismertétek az Atyát.
14
Írtam néktek atyák, mert megismertétek azt, aki kezdettől fogva van. Írtam néktek ifjak, mert erősek vagytok, és az Isten ígéje megmarad bennetek, és meggyőztétek a gonoszt.
15
Ne szeressétek a világot, se azokat, amik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.
16
Mert mindaz, ami a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.
17
És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.

:igen: :igen: :016: :028:

Ámen! :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2012 December 03, 20:11:02 »
Gondolkodtam még, hogy mi az ÚR akarata életünkben.

Eddig elég kevés szó esett a hálaadásról, pedig nagyon fontos, hogy ne csak kérjünk az ÚRtól, hanem hálás szívvel dicsöítsük ÖT!

14. És mikor őket látta, monda nékik: Elmenvén mutassátok meg magatokat a papoknak. És lőn, hogy míg odamenének, megtisztulának.
15. Egy pedig ő közülök, mikor látta, hogy meggyógyult, visszatére, dicsőítvén az Istent nagy szóval;
16. És arczczal leborula az ő lábainál hálákat adván néki: és az Samariabeli vala.
17. Felelvén pedig Jézus, monda: Avagy nem tízen tisztulának-é meg? A kilencze pedig hol van?
18. Nem találkoztak a kik visszatértek volna dicsőséget adni az Istennek, csak ez az idegen?
19. És monda néki: Kelj föl, és menj el: a te hited téged megtartott.

Lk 17,14-19

14. Hálával áldozzál az Istennek, és teljesítsd a felségesnek fogadásidat!
15. És hívj segítségül engem a nyomorúság idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem.

Zsolt 50

:2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2012 December 03, 21:11:43 »
És mégegy:

Kőszikla! Cselekedete tökéletes, mert minden ő úta igazság! Hűséges Isten és nem csalárd; igaz és egyenes ő!
5Móz 32,4

Jézus Krisztus mondja:

Ellenben a ti beszédetekben az igen legyen igen, a nem pedig nem, ami pedig túlmegy ezen, az a gonosztól van."
Mt 5,37

Továbbá:

Mindenekelőtt pedig, testvéreim, ne esküdjetek se az égre, se a földre, se más egyébre. Hanem legyen a ti igenetek igen és a ti nemetek nem, hogy ítélet alá ne essetek.
Jak 4,12

Isten a tanúm, hogy beszédünk nálatok nem volt "igen" és "nem".
2Kor 1,18

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2012 December 07, 09:54:24 »
Az Úr akarata az, hogy a szeretetünket az engedelmességünkben is mutassuk ki.

• Testvérünk
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2012 December 07, 10:48:29 »

ámen!
:igen: :igen:
János Evangéliuma:6:40   Az pedig annak az akarata, aki elküldött engem, hogy mindaz, aki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámasszam azt azt utolsó napon.

Róma levél:12:2   És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2012 December 07, 15:26:07 »
15. És az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.
16. A Krisztusnak beszéde lakozzék ti bennetek gazdagon, minden bölcsességben; tanítván és intvén egymást zsoltárokkal, dícséretekkel, lelki énekekkel, hálával zengedezvén a ti szívetekben az Úrnak.
17. És mindent, a mit csak cselekesztek szóval vagy tettel, mindent az Úr Jézusnak nevében cselekedjetek, hálát adván az Istennek és Atyának Ő általa.

Kol 3,15-17

Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #55 Dátum: 2012 December 07, 16:45:39 »

Fentebb beidéztem egy Igét, ami nagyon fontos ebben a kérdésben.

Ha pedig a világosságban járunk, a mint ő maga a világosságban van: közösségünk van egymással, és Jézus Krisztusnak, az ő Fiának vére megtisztít minket minden bűntől.
1Jn 1,7

A szeretet gyakorlása itt kezdödik: Közösségünk van egymással. Ha ez nincs meg, akkor annyi...  :167: Ma sajnos nagyon elszigetelten élnek egymástól a testvérek és így a szeretet meghidegül. Nem akarnak segítséget elfogadni, nem akarják, hogy valaki is megtudja, hogy harcaik vannak (nem mintha másnak nem lennének), túl önállóan él a többsége. Igazi közösség egymás között nem tud így kialakulni.

Ha viszont közösségünk van egymással, akkor a szeretet is élövé válik, nem kell mondani, hogy ezt vagy azt tegyem, mert a közösségben való szeretet a Lélek által aktívvá tesz.

Zsolt 143,10

• Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2013 Január 09, 09:37:44 »
A szeretet gyakorlása itt kezdödik: Közösségünk van egymással. Ha ez nincs meg, akkor annyi...  :167: Ma sajnos nagyon elszigetelten élnek egymástól a testvérek és így a szeretet meghidegül. Nem akarnak segítséget elfogadni, nem akarják, hogy valaki is megtudja, hogy harcaik vannak (nem mintha másnak nem lennének), túl önállóan él a többsége. Igazi közösség egymás között nem tud így kialakulni.

Ha viszont közösségünk van egymással, akkor a szeretet is élövé válik, nem kell mondani, hogy ezt vagy azt tegyem, mert a közösségben való szeretet a Lélek által aktívvá tesz.

:igen: tökéletesen egyet értek veled kedves Erzsike!  mert érdekes dolog ha  ki maradunk a közösségből  1, 2 alkalommal akkor már nehezebb nek tűnik minden , elhidegül a testvéri szeretet is ,
ép ma olvastam ezzel kapcsolatosan több igét
 egyet ki is másoltam ide ami nagyon fontos:

:019:

Róma: 12:9-21

9
A szeretet képmutatás nélkül való legyen. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz.
10
Atyafiúi szeretettel egymás iránt gyöngédek; a tiszteletadásban egymást megelőzők legyetek.
11
Az igyekezetben ne legyetek restek; lélekben buzgók legyetek; az Úrnak szolgáljatok.
12
A reménységben örvendezők; a háborúságban tűrők; a könyörgésben állhatatosak;
13
A szentek szükségeire adakozók legyetek; a vendégszeretetet gyakoroljátok.
14
Áldjátok azokat, akik titeket kergetnek; áldjátok és ne átkozzátok.
15
Örüljetek az örülőkkel, és sírjatok a sírókkal.
16
Egymás iránt ugyanazon indulattal legyetek; ne kevélykedjetek, hanem az alázatosakhoz szabjátok magatokat. Ne legyetek bölcsek timagatokban.

17
Senkinek gonoszért gonosszal ne fizessetek. A tisztességre gondotok legyen minden ember előtt.
18
Ha lehetséges, amennyire rajtatok áll, minden emberrel békességesen éljetek.

19
Magatokért bosszút ne álljatok szerelmeseim, hanem adjatok helyet ama haragnak; mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr.
20
Azért, ha éhezik a te ellenséged, adj ennie; ha szomjuhozik, adj innia; mert ha ezt míveled, eleven szenet gyűjtesz az ő fejére.
21
Ne győzettessél meg a gonosztól, hanem a gonoszt jóval győzd meg.

Filippi:4:4-9:
4
Örüljetek az Úrban mindenkor; ismét mondom, örüljetek!
5
A ti szelídlelkűségetek ismert legyen minden ember előtt. Az Úr közel!
6
Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgéstekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.
7
És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.
8
Továbbá, Atyámfiai, amik csak igazak, amik csak tisztességesek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak kedvesek, amik csak jó hírűek; ha van valami erény és ha van valami dícséret, ezekről gondolkodjatok.
9
Amiket tanultatok is, el is fogadtatok, hallottatok is, láttatok is én tőlem, azokat cselekedjétek; és a békességnek Istene veletek lesz

ma ezek az igék nagyon szóltak a szívemhez!
:019:

:026: :028:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2013 Január 09, 09:41:08 »
Erről ez az ige jut eszembe:

1János levele 4,20
"Ha valaki azt mondja: "Szeretem Istent", a testvérét viszont gyűlöli, az hazug, mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti Istent, akit nem lát."

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #58 Dátum: 2013 Január 09, 10:42:03 »
ÁMEN!

:2smitten: :2smitten:

Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást! 35. Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást."
Jn 13,34-35

Egymás iránti szeretetünk tanúskodik arról, hogy Jézus tanítványai vagyunk-e, vagy sem. Beszélhetünk, amit akarunk, ha ez nincs meg nincs hitelessége a szavunknak.

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2013 Január 09, 10:46:11 »
Így van, lehet tökéletes ismeretünk és különféle áldozatunk, de ha szeretet nincsen bennünk, akkor semmik vagyunk:

1Korintusi levél 13,1-3
"Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincs bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom. És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok. És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból."