Szerző Téma: Mi az Úr akarata?  (Megtekintve 17554 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Július 25, 17:38:54 »
Bocs, ez a kék idézés nekem még nem megy... :(
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Július 25, 18:46:16 »
Kijavítottam. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Július 25, 21:32:44 »
Talán egy kicsit a betegség felé terelődött el a gondolatmenet.
Én konkrétan arra gondoltam ti hogyan kérdezitek meg Isten akaratát a hétköznapjaitokban ha egy döntés elé álltok vagy csak mint a mai nap hogy mit tegyetek..
Az Úr akarata hogy higgyünk fiában Jézusban mint megváltónkban, igazságban járjunk és gyakoroljuk az irgalmasságot..

Ha bevásárolni mész hogy mit vegyél meg.. ha szórakozni kikapcsolódni vágyol hogyan tegyed.. Hova menj továbbtanulni, milyen zenét hallgass..stb

Ha mindenben akkor ezekben is az Úr akaratát kell keresni.. de mi az Ő akarata ebben?

Később elmondom hogy miért kérdezem de kíváncsi vagyok a ti személyes tapasztalataitokra és Isten nektek adott válaszaira..
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Július 25, 21:57:13 »
Szia Clio!

Számomra Isten igéje a mérvadó, nagyon sok mindent leír, hogy egy adott helyzetben hogyan kell cselekedni.
Ha pedig nincs konkrét utalás egy helyzetre, akkor mindig abból indulok ki, hogy vajon Jézus mit tenne a helyemben?

Nagyon meghatározó, hogy hogyan és mennyire ismerjük Istent.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Július 25, 22:04:52 »
Kedves Clio
Idézet
Ha bevásárolni mész hogy mit vegyél meg.. ha szórakozni kikapcsolódni vágyol hogyan tegyed.. Hova menj továbbtanulni, milyen zenét hallgass..stb

Ha mindenben akkor ezekben is az Úr akaratát kell keresni.. de mi az Ő akarata ebben?

Az egy nagyon fontos, hogy mindenben keressük az Úr akaratát. De az Úr nem akar robotokat, így az Úr a Bibliában lefektette az élethez szükséges alap elveket.

Ő azt akarja, hogy felnőttek legyünk, a felnőttek tudják mi a helyes anélkül, hogy megkérdeznék valakitől. Az úr azt akarja hogy oda jussunk, hogy mi magunk döntsünk a helyes út mellett.

Azért mondja az ige, hogy meg kell változzon a mi gondolkodásunk, hogy megértsük azt, hogy mi az Ő akarata, sőt,  hogy az Úr szerint gondolkodjunk.

Róm 12:1  Kérlek azért titeket atyámfiai az Istennek irgalmasságára, hogy szánjátok oda a ti testeiteket élő, szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket.
Róm 12:2  És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


Mondjak egy példát.
Ha az ige azt mondja, hogy ne barátkozzunk hihetetlenekkel, vagy ne járjunk hitetlenek társaságába, akkor én nem kell vezetést kérjek azon a téren, hogy el mennyeke egy világiak által szervezet buliba, hacsak nem akarok ott evangelizálni.

Vagy ... ha az ige azt mondja, hogy egy fiatal ne kösse össze az életét egy hitettelennel, akkor felesleges megkérdezni az Urat, hogy az ő akaratae az hogy hitetlen párom legyen.

Azt pedig végkép nem gondolom, hogy az Úrtól kéne megkérdezzem azt, hogy mit kell főzek.
Milyen zenét hallgassak? ... hát amejik az Urat dicséri, és végkép nem olyat aminek a szövege a gonosz cselekedeteit hirdeti.

Tehát az Úr lefektette a hívő élet alapjait én meg kell azokat értsem, és azok szerint kell meghozzam a döntésemet.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Július 25, 23:42:54 »
Kedves Clio
Idézet
Ha bevásárolni mész hogy mit vegyél meg.. ha szórakozni kikapcsolódni vágyol hogyan tegyed.. Hova menj továbbtanulni, milyen zenét hallgass..stb

Ha mindenben akkor ezekben is az Úr akaratát kell keresni.. de mi az Ő akarata ebben?

Az egy nagyon fontos, hogy mindenben keressük az Úr akaratát. De az Úr nem akar robotokat, így az Úr a Bibliában lefektette az élethez szükséges alap elveket.

Ő azt akarja, hogy felnőttek legyünk, a felnőttek tudják mi a helyes anélkül, hogy megkérdeznék valakitől. Az úr azt akarja hogy oda jussunk, hogy mi magunk döntsünk a helyes út mellett.

Azért mondja az ige, hogy meg kell változzon a mi gondolkodásunk, hogy megértsük azt, hogy mi az Ő akarata, sőt,  hogy az Úr szerint gondolkodjunk.

Róm 12:1  Kérlek azért titeket atyámfiai az Istennek irgalmasságára, hogy szánjátok oda a ti testeiteket élő, szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket.
Róm 12:2  És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


Mondjak egy példát.
Ha az ige azt mondja, hogy ne barátkozzunk hihetetlenekkel, vagy ne járjunk hitetlenek társaságába, akkor én nem kell vezetést kérjek azon a téren, hogy el mennyeke egy világiak által szervezet buliba, hacsak nem akarok ott evangelizálni.

Vagy ... ha az ige azt mondja, hogy egy fiatal ne kösse össze az életét egy hitettelennel, akkor felesleges megkérdezni az Urat, hogy az ő akaratae az hogy hitetlen párom legyen.

Azt pedig végkép nem gondolom, hogy az Úrtól kéne megkérdezzem azt, hogy mit kell főzek.
Milyen zenét hallgassak? ... hát amejik az Urat dicséri, és végkép nem olyat aminek a szövege a gonosz cselekedeteit hirdeti.

Tehát az Úr lefektette a hívő élet alapjait én meg kell azokat értsem, és azok szerint kell meghozzam a döntésemet.


 :2smitten:

Ámen Zoli!!!   
Egyszóval: mindent szabad nékem
de nem minden hasznos
Mi a hasznos? Ami az Úr dicsőségét szolgálja - nem az enyémet vagy másét.... :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Július 26, 09:28:12 »
Anti! Bocsánat, ha megint félreérthető voltam amikor a betegségről írtam.
Természetesen egyetértek veled. Megpróbálok máskor pontosabban fogalmazni.

Nekem van egy megtapasztalásom arról amit Clio felvetett.
De nem pontosan arról amit kérdezett, azért leírom, mert számomra érdekes.
Elég sok feladat hárul rám otthon, és bizony van, hogy túlvállalom magam a tennivalókban.
Azt pedig, hogy valamiben túlvállaltam magam abból érzem, hogy amit csinálok, az
nem megy könnyen. Mindaz, ami Isten által kiszabott feladat a számomra könnyen megy,
és  az eredmény tökéletes, dicsőség az Úrnak. De amikor csak vesződöm a feladat elvégzésekor,
akkor érzem, hogy Istenre kellett volna hallgatnom, akkor persze jön az imádkozás, hogy
nem hallgattam rád Uram, de most segíts nekem kérlek!!!
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #22 Dátum: 2011 Július 26, 10:58:06 »
Szia Agi!

Nem a Te hozzaszolasodra irtam amit irtam, hanem csak egyszeruen leirtam a meglatasomat a temarol. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #23 Dátum: 2011 Július 26, 17:30:12 »
Drága Clio!

Én szoktam kérni az Urat, amikor vásárolni megyek, hogy találjam meg az én pénztárcámnak megfelelő legjobb árúkat, ezt főleg amikor ruha vagy cipő vásárlásra kerül sor. Megszoktam kérni az Urat, hogy mivel kevés pénzem van erre a célra, tudjam azt jól és hasznosan elkölteni, és idáig még mindig nagyon jól sikerült az "együtt" vásárlás. Hogy honnan tudom, hogy pont az, amit vennem kell? Igazán nem tudom leírni, de egyszer csak előttem van pont az a méret, abban a színben, és megfizethető árban, ami nekem a legnagyobb örömet szerzi.

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

feszter

  • Vendég
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #24 Dátum: 2011 Július 26, 17:58:33 »
Békesség Néktek!

A vásárlással kapcsolatban  legyen bármiről is szó,én is hasonlóképpen vagyok.
Elötte mindig imádkozom, hogy segítsen meg az Úr, hogy az adott keretből minden szükségest megtudjak venni.
És valóban nagyon csodálatos az Úr, mindig megtapasztalom, hogy előre elkészíti számunkra a megfelelőt.
Igy vagyok a nyaralás terén is, amikor keresgetek lehetőséget mindig megtalálom az éppen legkevezöbbet.
Nagyon sokszor megtapasztaltam már, hogy pont akkor amikor szeretnék üdülni, mindig volt szabadhely, csendes szobák,jó ellátás, nagyon kedvező áron. Hála és dícsőség a mi gondviselő Mennyei Édesatyánknak érte, aki felettébb betőlti minden szükségletünket.Vezet, tanácsol, és kirendel.
1 Pét. 5,7
Minden gondotokat ő reá vessétek, mert néki gondja van reátok.
   :044:


Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #25 Dátum: 2011 Július 27, 07:59:13 »
ÁMEN!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #26 Dátum: 2011 Július 27, 08:20:03 »
Segítségeteket kérem, mert nagy dilemmában vagyok!
Van nekem egy barátnőm, akivel a barátságunk nagyon régi, több, mint 20 évews.
Ez a barátnőm apáca.
Nem az a szenteskedő, szemellenzős típus, nagyon erős a hite, de tisztán lát és a földön jár. Kell is ez a racionalista gondolkodás, hiszen egy nagy intézetet vezet már az alapítástól kezdve.
A hite Istenben stabil és nagyon mély, őszinte hit.
Még nem tudja, velem mi történt.
Tegnap kaptam tőle egy nagyon szomorú levelet, amiben arról ír, hogy a nagy álma, az otthon bővítéséről szertefoszlott, beleszólt a politika és a pénz...
Nehezen, de elfogadta az Úr akaratát, de nagyon szenved, és kéri, hogy imádkozzam érte.
És én nem merek színt vallani neki. Tudom, hogy nagy fájdalmat okoznék, és sokkal jobban szeretem őt annál, hogysem ezt megtegyem. Ugyanakkor a lelkiismeretem egyre gyötör, mert érzem, hogy becsapom őt, hazudok neki...A múltam ezer szállal húz vissza, és bár tudom, hogy a Sátán támad, a gyávaságom,  és a tudat, hogy fájdalmat okozok, épp most, amikor amúgy is kínlódik, visszatart attól, hogy őszinte  llegyek vele,
Mit tegyek???
Este imaóra lesz,hogy ott tudok-e lenni, m,ég ilyenkor nem tudom, ezért is írom le.
Nagyon kérlek benneteket, imádkozzatok, legyen bátorságom és bölcsességem, hogy meghalljam az Úr akaratát, és meg is tudjam tenni.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #27 Dátum: 2011 Július 27, 08:27:30 »
Szia Testverem!

Ne hazudj, ez nincs Isten akarataban. Imadkozz erte.
De lehet nem is a szavaid kellenek ahhoz, hogy megtudja a valtozasod, hanem az eleted.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #28 Dátum: 2011 Július 27, 08:34:13 »
Érzem, hogy el kell mondani neki, mert messze vagyok - ő Bpesten él - csak nem tudom, hogy tegyem. Tegnap délután végiggondoltam mindent, még az is megfordult a fejemben, hogy a papunkkal beszélek de ezt rögtön el is vetettem...rengeteg dolog húz vissza, bizonytalanít el, de egyben biztos vagyok...nem fordulok vissza. Ez csak látszólag ellentmondás - a kínok, a vívódások és az ugyanakkor bennem jelenlévő biztos tudat -
azért is írtam le és kértem a segítségeteket.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

feszter

  • Vendég
Re:Mi az Úr akarata?
« Válasz #29 Dátum: 2011 Július 27, 09:33:17 »
Kedves Klárika!

Egyetértek Antival, ima és az Úrban elrejtett példamutató keresztény életünk, amivel megnyerhetünk egyeseket Krisztusnak.
Ahogyan írtad, hogy egy erőshítű, Istenfélelemben élő testvérnő, akkor szerintem megfogja érteni a hitben való nővekedésed.
Kérd az Urat, hogy rendeljen ki alkalmas időt, helyzetet a beszélgetésre, hogy ne csalódás hanem Krisztusban való öröm legyen benne.

Szeretettel Ircsi  :044: