Szerző Téma: Hol kezdődik Isten előtt a házasság?  (Megtekintve 8396 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Fly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #15 Dátum: 2011 December 23, 21:54:00 »
Kedves Petya!

Én is válaszolok erre a kérdésedre:

"....Csak kérdést fogalmazok meg.

Lehetséges-e, hogy két ember (férfi és nő természetesen) házasságra készülvén egy légtérben él, s nem történik közöttük szex?....

Nem szerintem, nem lehet. Az emberi ösztönből a sexualitás a legerősebb, és azt úgy féken tartani, hogy közben adva van a lehetőség, szerintem nem lehet. De nem is kell. Mert ugyan minek költözne össze két el nem kötelezett keresztény? Millió más lehetőség is van, miért választanák pont a legveszélyesebbet? Ennek - bocs Móni - de semmi értelme- Majd összeköltöznek ha megházasodtak, ha meg nem akarnak, minek tennék ki magukat a kisértésnek?. Arról már nem is beszélve, hogy ugyan milyen hitelességgel lennének keresztények a körülöttük élők előtt, egy ilyen együtt lakás esetén. Nincs a világon senki aki elhinné, hogy nem volt köztük sex. Azután ők már a hitükről semmilyen bizonyságot nem tehetnének.
Akik komolyan gondolkodnak, Isten Igéje alapján a házasságról, azoknak meg sem fordulhat a fejében ilyesmi.


Éppenséggel lehet. De azt már nem hiszem el, hogy nem az jár állandóan a fejükben...
Ha egy egészséges fiatal nő és egy egészséges fiatal férfi együtt él és hogy úgy mondjam nem "ismerik meg" egymást, akkor a testi kapcsolat elkerülése olyan erőfeszítést igényel mindkét féltől, ami ugyanúgy megkötözi őket, mint ha kielégítenék vágyaikat. Ráadásul ahogy az Úr mondta: aki kívánsággal tekint egy nőre...

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #16 Dátum: 2011 December 23, 22:02:24 »
Viszont ellen kell állni a kísértésnek. Az nem járja, hogy: "ugorjunk bele a bűnbe, mert úgy sem fogjuk tudni kibírni".
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Fly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #17 Dátum: 2011 December 23, 22:09:21 »
Azt is írja, hogy kerüljük a kísértéseket és ne keressük azt. Meg azt is, hogy ne kísértsd az Urat...
Az említett esetben az illető direkt teszi ki magát a kísértésnek, gondolván majd ellenáll neki. De ez már maga engedetlenség...

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #18 Dátum: 2011 December 23, 22:35:17 »
A saját vágyaink által esünk kísértésbe. A kísértés még nem bűn, ezért tudunk uralkodni rajta.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #19 Dátum: 2012 Szeptember 26, 13:05:33 »
 
Sajnos jelenség a keresztyének körében is, hogy csupán a házasság kötő teremben papíron összekötik életüket.
Ugyanis nem tudják megtartóztatni a testüket és ezzel azt hiszik, hogy minden rendben.

Az én hitem szerint a papír nélkül is létezik házasság Isten előtt. Természetesen meg kell adni a polgári esküvő módját is, de nem ettől házasság a házasság. Van eljegyzés, Istentől jövő áldás és a házasság pecsétje (lesznek egy testté). De a mai eltorzult világban a legtöbb ember nem is érti, hogy mitől lesz egy házasság házassággá és a sorrendet sem ismerik.

Elszomorított az a valóság is, hogy a keresztyének körében is sűrűn (!) előfordul az, hogy a tapasztalt felet keresik (tudja mit kell csinálni az ágyban) így semmivé válik a szüzesség értéke!

Borzasztó!


nos lássuk mit is mond az Ige:
 :019: :?:

Mózes I. könyve:2:24   Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté. :2smitten:


Máté Evangéliuma:19:5   És ezt mondá: Annak okáért elhagyja a férfiú atyját és anyját; és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté.
Máté Evangéliuma:19:6   Úgy hogy többé nem kettő, hanem egy test. Amit azért az Isten egybeszerkesztett, ember el ne válassza. :2smitten:

Márk:10 :7-9:
Annakokáért elhagyja az ember az ő atyját és anyját; és ragaszkodik a feleségéhez,
8
És lesznek ketten egy testté! Azért többé nem két, hanem egy test.
9
Annakokáért amit az Isten egybe szerkesztett, ember el ne válassza.

efézus:5:31:31
Annakokáért elhagyja az ember atyját és anyját, és ragaszkodik az ő feleségéhez; és lesznek ketten egy testté.


SZÓVAL HA KETTEN ISTEN ELŐTT HÁZASSÁGOT KÖTNEK!!! NEM AZ EMBEREK VAGY EGYHÁZAK ELŐTT HANEM ISTEN ELŐTT!  í :016: :taps:


ezt nem azért irom hogy az egyházi esküvő ellen lenék hiszem mik is az egyházban erősitetük meg a szövetségünket!
de ami fontos az mit mond az Ige! :igen: :igen: :026:





Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25