Szerző Téma: Hol kezdődik Isten előtt a házasság?  (Megtekintve 8429 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Dátum: 2011 Június 03, 11:10:48 »
Sziasztok Testvereim!

Ez a tema gondolom fontos lehet sok hazasulni vagyo Testvernek. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Június 03, 11:14:56 »
Sziasztok Testvereim!

Ez a tema gondolom fontos lehet sok hazasulni vagyo Testvernek. :2smitten:

Osztán mé csak nekik  :2tickedoff:
 :08:

Bocsánat a kotnyeleskedésért  :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 03, 11:22:53 »
Gondolom elsosorban nekik. :088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 03, 12:12:51 »
Gondolom elsosorban nekik. :088:

Azért válaszolhatok én is :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 03, 13:59:37 »
Arra varok Testverem! :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Június 03, 14:32:25 »
Arra varok Testverem! :hehe:
Azt gondolom, hogy valaki nem véletlenül lesz férfi, vagy nő, és nem véletlenül lesz egy ország lakója.

Annak az országnak a törvényeit kell követnie elsősorban ahová született, ezzel dicsőíti meg a Teremtő Istent.

Mivel a házasságkötést is szabályozza a törvény ezért el kell fogadja, ha ő mást gondol, azzal Isten nem ért egyet, mert saját Igazságát és Jogosságát tenné ezzel semmissé.

Ha én tilosban megyek át az úton, az már szabály sértés, pedig megyek át tilosban.
 :2tickedoff:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Június 03, 15:42:59 »
Arra varok Testverem! :hehe:
Azt gondolom, hogy valaki nem véletlenül lesz férfi, vagy nő, és nem véletlenül lesz egy ország lakója.

Annak az országnak a törvényeit kell követnie elsősorban ahová született, ezzel dicsőíti meg a Teremtő Istent.

Mivel a házasságkötést is szabályozza a törvény ezért el kell fogadja, ha ő mást gondol, azzal Isten nem ért egyet, mert saját Igazságát és Jogosságát tenné ezzel semmissé.

Ha én tilosban megyek át az úton, az már szabály sértés, pedig megyek át tilosban.
 :2tickedoff:

Egyet értek.

Máté 22:21  Mondának néki: A császáré. Akkor monda nékik: Adjátok meg azért a mi a császáré a császárnak; és a mi az Istené, az Istennek.

1Pét 2:11  Szeretteim, kérlek titeket, mint jövevényeket és idegeneket, tartóztassátok meg magatokat a testi kívánságoktól, a melyek a lélek ellen vitézkednek;
1Pét 2:12  Magatokat a pogányok közt jól viselvén, hogy a miben rágalmaznak titeket mint gonosztévőket, a jó cselekedetekből, ha látják [azokat], dicsőítsék Istent a meglátogatás napján.
1Pét 2:13  Engedelmeskedjetek azért minden emberi rendelésnek az Úrért: akár királynak, mint felebbvalónak;

A házzaság az Úr előtt kötettik, a gyülekezet és a szülők  áldásával.
De ugyan ilyen fontos, hogy maga az Álam is elismerje azt, hogy a két fél, házasságban él.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Június 03, 16:10:46 »
Arra varok Testverem! :hehe:
Azt gondolom, hogy valaki nem véletlenül lesz férfi, vagy nő, és nem véletlenül lesz egy ország lakója.

Annak az országnak a törvényeit kell követnie elsősorban ahová született, ezzel dicsőíti meg a Teremtő Istent.

Mivel a házasságkötést is szabályozza a törvény ezért el kell fogadja, ha ő mást gondol, azzal Isten nem ért egyet, mert saját Igazságát és Jogosságát tenné ezzel semmissé.

Ha én tilosban megyek át az úton, az már szabály sértés, pedig megyek át tilosban.
 :2tickedoff:

Egyet értek.

Máté 22:21  Mondának néki: A császáré. Akkor monda nékik: Adjátok meg azért a mi a császáré a császárnak; és a mi az Istené, az Istennek.

1Pét 2:11  Szeretteim, kérlek titeket, mint jövevényeket és idegeneket, tartóztassátok meg magatokat a testi kívánságoktól, a melyek a lélek ellen vitézkednek;
1Pét 2:12  Magatokat a pogányok közt jól viselvén, hogy a miben rágalmaznak titeket mint gonosztévőket, a jó cselekedetekből, ha látják [azokat], dicsőítsék Istent a meglátogatás napján.
1Pét 2:13  Engedelmeskedjetek azért minden emberi rendelésnek az Úrért: akár királynak, mint felebbvalónak;

A házzaság az Úr előtt kötettik, a gyülekezet és a szülők  áldásával.
De ugyan ilyen fontos, hogy maga az Álam is elismerje azt, hogy a két fél, házasságban él.

 :2smitten:

Lehető legnagyobb csalás, ha valaki nem kötött házasságot, és még is azt írja be a lapjára, házas.
Azt sem tudom, hogy fogadható el az, ha valaki azt írja be kapcsolatban van - rendezetlen háterű emberek vállalják fel rendezetlen hátterű vagyok, váló félben vagyok, elvált vagyok, stb.

Istent senki sem csaphatja be, de saját magát  bizony becsapja, de nagyon  :059:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Augusztus 12, 18:04:49 »
Engedjétek meg, hogy feljebb emeljem ezt a témát, már lenn volt teljesen a lista alján.

Engem érdekelne a véleményetek néhány kérdésben. Úgy teszem fel ezeket a kérdéseket, hogy az alaptémának a vázlatpontjai ezek, vagyis Hol kezdődik Isten előtt a házasság?

  • Szóval érdekel az, hogy hogyan választ valaki házastársat? Érdekel úgy, hogy ez a mai gyakorlatban hogyan történik, s érdekel úgy is, hogy mit ír erről a Biblia?
  • Érdekel az összeköltözés kérdése: házasságkötés előtt/után, eljegyzés előtt/után általában.
  • Érdekel a házasságkötés formája általában (és konkrétan). Gyülekezet előtt, anyakönyvvezető előtt. Fontos-e a papír?
  • Mit jelent az önmegtartóztatás házasság kérdésében? Pál apostol nem házasodott meg... Általában a cölibátus kérdése...

Bemelegítésül talán ennyi :06:
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Augusztus 12, 18:52:43 »
Sajnos jelenség a keresztyének körében is, hogy csupán a házasság kötő teremben papíron összekötik életüket.
Ugyanis nem tudják megtartóztatni a testüket és ezzel azt hiszik, hogy minden rendben.

Az én hitem szerint a papír nélkül is létezik házasság Isten előtt. Természetesen meg kell adni a polgári esküvő módját is, de nem ettől házasság a házasság. Van eljegyzés, Istentől jövő áldás és a házasság pecsétje (lesznek egy testté). De a mai eltorzult világban a legtöbb ember nem is érti, hogy mitől lesz egy házasság házassággá és a sorrendet sem ismerik.

Elszomorított az a valóság is, hogy a keresztyének körében is sűrűn (!) előfordul az, hogy a tapasztalt felet keresik (tudja mit kell csinálni az ágyban) így semmivé válik a szüzesség értéke!

Borzasztó!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Augusztus 12, 19:57:02 »
Engedjétek meg, hogy feljebb emeljem ezt a témát, már lenn volt teljesen a lista alján.

Engem érdekelne a véleményetek néhány kérdésben. Úgy teszem fel ezeket a kérdéseket, hogy az alaptémának a vázlatpontjai ezek, vagyis Hol kezdődik Isten előtt a házasság?

  • Szóval érdekel az, hogy hogyan választ valaki házastársat? Érdekel úgy, hogy ez a mai gyakorlatban hogyan történik, s érdekel úgy is, hogy mit ír erről a Biblia?
  • Érdekel az összeköltözés kérdése: házasságkötés előtt/után, eljegyzés előtt/után általában.
  • Érdekel a házasságkötés formája általában (és konkrétan). Gyülekezet előtt, anyakönyvvezető előtt. Fontos-e a papír?
  • Mit jelent az önmegtartóztatás házasság kérdésében? Pál apostol nem házasodott meg... Általában a cölibátus kérdése...

Bemelegítésül talán ennyi :06:


Szeretem, mikor ilyen szépen fel van vázolva egy téma  :088: Akkor szeretném elmondani hogyan gondolom a fentieket.
Elsoként a mai NAPI IGÉM jut eszembe:

Az embernek az értelme terveli ki útját, de az Úr teveli ki járását.
Péld 16:1

Én nem terveltem ki az útjaimat. Szerintem az ember nem választ házastársat. Én nem választottam. ISTEN elulteti a szívben a szeretetet, majd abból szerelem lesz, és akkor megkezdodik a párkapcsolat.  :2smitten: :2smitten:
A világit most hagyjuk.....legalábbis nem térek ki rá.

Sokáig barátkoznak, beszélgetnek egyutt járnak, félév / egy év, és akkor megtorténik a házasság, (vagy a világi variáció, hogy osszekoltoznek, és elkotelezik magukat egy életre)

Osszekoltozes, keresztény párkapcsolatban. Miértne lehetne osszekoltozni? Csak ne legyen testi kapcsolatuk. Csak a házasság után.
Az jut még eszembe, hogy régen, peldául a szuleim idejében..... :088:
Ugye a nok, ha keresztény volt, ha nem, szuzen ment férjhez, és teljesen biztos vagyok benne, ez nagyon eros tiszta kotelék volt a pár kozott, késobb házastársak kozott. Tehát régen ezért sem volt annyi válás, illetve, szégyen volt válni......mindig ide lyukadok ki a témában :))

Nekem volt tobb párkapcsolatom megtérésem elott, 38 vagyok, és 2010-ben tértem meg. De akkor még nem tudtam, hogy vannak keresztény férfiak, és az én majdani és jelenlegi Párom, az, egyszer keresztény lesz...... ( nagyon hosszú fáradtságos évek után)
Borzalmas szerintem, ha egy ember nem igaz keresztények kozott no fel.....

Colibátus? - hát.... :nem: az nagyon kevés ember ajándéka az ÚRTÓL. Pál egyérteluen rendelkezett vele. PÁL számomra talán a legértelmesebb ember volt a BIBLIÁBAN, a másik nagy kedvencem ÉZSAIÁS.
Na most az eroltetett colibatus, melyet a Római Katolikus Egyház muvel, az VISSZATASZÍTÓ, és a pedofil visszaélések táplaja....! Ez nem vicc, ezt nem lehet takargatni. Mindazonáltal a két legnagyobb keresztény személy odatartozott: II. János Pál Pápa és Teréz Anya. 
Teréz Anya, Indiában, a hinduista nepbutító kasztrendszer betartói után 'takarított' átvitt értelemben és szó szerint is.
Mert ugye azt vallják, most nincstelen vagy, nagyon szegény, de majd kovetkezo életedben gazdag leszel, nagyon durva, a bennuk levo fény az sotétség.....szóval Teréz Anyáé, minden elismerésem.

Nekem az volt az elképzelésem, hogy olyan eskuvom legyen, ahol csak az ÚR, a férjem, akkor még Párom, és egy Pap legyen
Igazából, ISTEN igazából, csak én és az ÚR, de másképp alakult, mert az ÚRNAK nem ez volt a terve.
Az volt a kockázatos az eskuvoknben, hogy vajon a Pap lelke és szíve egyutt dobban e a mienkkel, és hagyja e, hogy az ÚR vezesse......
Szóval igazából nem vagyok híve papnak magam esetében.....de csak így lehetett. Mert nekem az ÚR volt a legfontosabb.
Ritka az, hogy egy ember tisztességgel, teljes szívével és szellemével odafigyeljen a másikra.

Érdeklodve várom a tobbiek mit fognak írni  :2smitten:
 

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Augusztus 12, 21:17:54 »
Sokáig barátkoznak, beszélgetnek egyutt járnak, félév / egy év, és akkor megtorténik a házasság, (vagy a világi variáció, hogy osszekoltoznek, és elkotelezik magukat egy életre)

Csak kérdést fogalmazok meg.

Lehetséges-e, hogy két ember (férfi és nő természetesen) házasságra készülvén egy légtérben él, s nem történik közöttük szex?

Kérdezem továbbá:

Mi a házasság Isten Igéjének fényében? Valami definició-féle...

Miért van az, hogy - világi variációban - az együttélésnek nem törvényszerű következménye a házasság, legfőképpen nem az életre szóló elköteleződés?


Osszekoltozes, keresztény párkapcsolatban. Miértne lehetne osszekoltozni? Csak ne legyen testi kapcsolatuk. Csak a házasság után.
Az jut még eszembe, hogy régen, peldául a szuleim idejében..... :088:
Ugye a nok, ha keresztény volt, ha nem, szuzen ment férjhez, és teljesen biztos vagyok benne, ez nagyon eros tiszta kotelék volt a pár kozott, késobb házastársak kozott. Tehát régen ezért sem volt annyi válás, illetve, szégyen volt válni......mindig ide lyukadok ki a témában :))

Folytatva a kérdéseket:

---Ugye a nok, ha keresztény volt, ha nem, szuzen ment férjhez---

Biztos vagy benne?

S végül: ----szégyen volt válni......mindig ide lyukadok ki a témában---- Tényleg, miért lyukadsz ki mindig ennél a témánál?

Kedves Ani Kinor!

Ne haragudj rám, amiért szétkérdezem a hozzászólásodat. Kérdezni, belekérdezni csak abba lehet, aki megnyílik, s beszél érzéseiről, gondolatairól. Te ezt megtetted, amit köszönök. (S hát kérdezek :08:)

Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Augusztus 13, 00:34:43 »
Sokáig barátkoznak, beszélgetnek egyutt járnak, félév / egy év, és akkor megtorténik a házasság, (vagy a világi variáció, hogy osszekoltoznek, és elkotelezik magukat egy életre)

Csak kérdést fogalmazok meg.

Lehetséges-e, hogy két ember (férfi és nő természetesen) házasságra készülvén egy légtérben él, s nem történik közöttük szex?

Kérdezem továbbá:

Mi a házasság Isten Igéjének fényében? Valami definició-féle...

Miért van az, hogy - világi variációban - az együttélésnek nem törvényszerű következménye a házasság, legfőképpen nem az életre szóló elköteleződés?


Osszekoltozes, keresztény párkapcsolatban. Miértne lehetne osszekoltozni? Csak ne legyen testi kapcsolatuk. Csak a házasság után.
Az jut még eszembe, hogy régen, peldául a szuleim idejében..... :088:
Ugye a nok, ha keresztény volt, ha nem, szuzen ment férjhez, és teljesen biztos vagyok benne, ez nagyon eros tiszta kotelék volt a pár kozott, késobb házastársak kozott. Tehát régen ezért sem volt annyi válás, illetve, szégyen volt válni......mindig ide lyukadok ki a témában :))

Folytatva a kérdéseket:

---Ugye a nok, ha keresztény volt, ha nem, szuzen ment férjhez---

Biztos vagy benne?

S végül: ----szégyen volt válni......mindig ide lyukadok ki a témában---- Tényleg, miért lyukadsz ki mindig ennél a témánál?

Kedves Ani Kinor!

Ne haragudj rám, amiért szétkérdezem a hozzászólásodat. Kérdezni, belekérdezni csak abba lehet, aki megnyílik, s beszél érzéseiről, gondolatairól. Te ezt megtetted, amit köszönök. (S hát kérdezek :08:)


Kedves Petya :)

semmi gond, sot :)) - szeretetteljes - udvarias beszélgetésre nagy orommel vagyok nyitott, jól esik, hogy kerdeztél :))

* Lehet e, hogy férfi és no nem létesít testi kapcsolatot, ha egyutt él, a házasság elott. Két választ adnék:
        1.  valóban megtért, a Szent Szellemmel betoltekezett személyek esetén minden további nélkul.
        2.  Ha belegondolok, nem érzem úgy, hogy az életemben lett volna szó szexrol, azonban szeretkezésrol igen.

*  Miért az egyik 'vesszoparipám' a válás ?  - nagyon egyszeru  :2smitten:  -  Milyen dolog az, hogy megházasodom, majd elválok. Korábbi életem folyamán sem tudtam elképzelni, hogy olyan személy kozeledését fogadjam, aki elvalt. Mikor a házasság megkottetik, az egy életre szól. Tudom, hogy az ÚR az mondja, ha paráznaság tortenik azon egy esetben lehet elválni.... nyílván ISTEN szavát nincs szándékomban megkérdojelezni, de ha ilyen lenne akkor egyedul maradnék utána. Szóval, nekem jobban esik viselni egy ruhát, akár foltozottan is, mint újat venni, és ezt az érzést nagyon szeretem  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Az ÚR engem elhívott megteremtésem elott, mióta tudom az eszem, tudom hogy ISTEN van, soha nem bontotta fel a velem megkotott szovetségét.
Hányszor megtehette volna. De az ÚR nem a visszavonás ISTENE, akkor én milyen alapon legyek az? - tehát hogy fogadhatnám el a válást.....
Nagyon kevés ember (SZERINTEM, lehet tévedek) jut el oda, hogy ISTEN igazi, vagy csak igazán mélységeibe belép. És ez a bajom, az életben.

*  Biztos, hogy a nok nagy része szuzen ment férjhez. Legálább a 80/90 százalék.

A világ elég primitív módon van felépítve. Az egyetlen igaz érték az ÚR, és utána jon minden más.  A jó multkorában egy Igén gondolkodtam, amely azt mondja ki: " hogy aki hisz Fiúban el ne vesszen, hanem orok élete legyen, aki pedig nem hisz elveszett. " és ez így van. Régebben, mindig az volt bennem, hogy szegény, dehát o is ISTEN teremtménye..... de már nem így vélem, mert a gyermekenek is kell lenni, nemcsak megteremtve létezni.
A BIBLIÁBAN leírt dolgokat azért íratta le az ÚR, mert azok úgy vannak. Tehát nem azért vannak úgy, mert le van írva.... :2smitten:
Pl.: nem azért nincs reinkarnáció, mert leíratta az ÚR, hanem azért íratta le, mivel nincsen! Hogy az ember tudja, mihez tartsa magát.

Szóval osszegezve, mindegy én mit gondolok: az a lenyeg, az ÚR mit mondd - azért, mert mindig az igazolódik be, Dicsoség ISTENNEK.

Ja, még volt egy kérdésed: a vilagi egyutt élés, a kapcsolat megszakadásával végzodhet. Úgy gondolom, nem akar az ember a szereteten dolgozni, és nem házasodik, mert pogány módon egyutt él, amig jó, jó. Ez egy zagyvaság, ez emberi. És egy biztos, a szeretet munka.
Mert van két ember. Egy no és egy ferfi, és, ha nemigaz keresztény hátterbol jonnek, akkor bizony, hibát, hibára halmozva élnek, hordozzák szuleik - nagyszuleik-dédszuleik....dolgait. Ílyen a betegség is, részben.

(Ha Te ne adj ISTEN elváltál, ne vedd a szívedre a szavaimat, nyílván az ÚRRAL rendezted dolgaidat.....ne is válaszolj erre, mert semmi kozom hozzá, csak említem.)

Egyébként ISTEN ha két ember haragban van, szakitás, válás, soha nem azt támogatja, hanem békéltetni próbál.  :2smitten:

Viszont kérdeznék, ha van kedved válaszolsz. Melyik IGÉBEN tértél meg?

Koszonom szépen  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Augusztus 13, 18:02:16 »
Kedves Petya!

Én is válaszolok erre a kérdésedre:

"....Csak kérdést fogalmazok meg.

Lehetséges-e, hogy két ember (férfi és nő természetesen) házasságra készülvén egy légtérben él, s nem történik közöttük szex?....

Nem szerintem, nem lehet. Az emberi ösztönből a sexualitás a legerősebb, és azt úgy féken tartani, hogy közben adva van a lehetőség, szerintem nem lehet. De nem is kell. Mert ugyan minek költözne össze két el nem kötelezett keresztény? Millió más lehetőség is van, miért választanák pont a legveszélyesebbet? Ennek - bocs Móni - de semmi értelme- Majd összeköltöznek ha megházasodtak, ha meg nem akarnak, minek tennék ki magukat a kisértésnek?. Arról már nem is beszélve, hogy ugyan milyen hitelességgel lennének keresztények a körülöttük élők előtt, egy ilyen együtt lakás esetén. Nincs a világon senki aki elhinné, hogy nem volt köztük sex. Azután ők már a hitükről semmilyen bizonyságot nem tehetnének.
Akik komolyan gondolkodnak, Isten Igéje alapján a házasságról, azoknak meg sem fordulhat a fejében ilyesmi.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hol kezdődik Isten előtt a házasság?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Augusztus 13, 18:59:24 »
Kedves Petya!

Én is válaszolok erre a kérdésedre:

"....Csak kérdést fogalmazok meg.

Lehetséges-e, hogy két ember (férfi és nő természetesen) házasságra készülvén egy légtérben él, s nem történik közöttük szex?....

Nem szerintem, nem lehet. Az emberi ösztönből a sexualitás a legerősebb, és azt úgy féken tartani, hogy közben adva van a lehetőség, szerintem nem lehet. De nem is kell. Mert ugyan minek költözne össze két el nem kötelezett keresztény? Millió más lehetőség is van, miért választanák pont a legveszélyesebbet? Ennek - bocs Móni - de semmi értelme- Majd összeköltöznek ha megházasodtak, ha meg nem akarnak, minek tennék ki magukat a kisértésnek?. Arról már nem is beszélve, hogy ugyan milyen hitelességgel lennének keresztények a körülöttük élők előtt, egy ilyen együtt lakás esetén. Nincs a világon senki aki elhinné, hogy nem volt köztük sex. Azután ők már a hitükről semmilyen bizonyságot nem tehetnének.
Akik komolyan gondolkodnak, Isten Igéje alapján a házasságról, azoknak meg sem fordulhat a fejében ilyesmi.

Egyet értek veled kedves Irma.

Volt ilyen tmánk a táborban is.

Nagyon érdekes, az ige azt mondja, hogy álljunk ellene a gonosznak és elfut tőlünk,  - Jak 4:7  -  mégis mikor az ifiukori kívánságról beszél, vagy a testi-szexuális kívánságról, az ige azt mondja, hogy fussunk el előle, menekűljünk mint akit űldöznek. 2 Tim.2.22

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.