Szerző Téma: Újszövetség vagy Ószövetség?  (Megtekintve 12316 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Újszövetség vagy Ószövetség?
« Dátum: 2011 Június 07, 20:34:25 »
Legyen egy ilyen topic is. :089:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Június 08, 11:21:21 »
Sziasztok!

Elso temakent lehetne peldaul a tized.
Hol van megirva, hogy tizedet kell adnunk?
Vagy csak Oszovetsegi torveny lenne?

Varom a hozzaszolasotokat. :088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 08, 11:25:25 »
Na Testvérem, ez érdekes lesz... :D   
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 08, 11:35:15 »
Ha vannak LEVITÁK, akkor bizony tized is van :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 08, 13:44:31 »
Békesség.

1. A tizedet az nem a törvény írta elő, mert már Ábrahám tizedet adott. Tehát a tized egy Istentől származó alap, ezért lett a törvény része.
2. A törvény nem szűnt meg, Jézus betöltötte és élővé tette számunkra, a szívünkbe írta.
3. Ha Isten a tizedet látta jónak, akkor mi is legalább, minimum a tizeddel járuljunk elé.
4. Jézus nem szüntette meg a tizedet.

Máté 23:23  Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megdézsmáljátok a mentát, a kaprot és a köményt, és elhagyjátok a mik nehezebbek a törvényben, az ítéletet, az irgalmasságot és a hívséget: pedig ezeket kellene cselekedni, és amazokat sem elhagyni.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Június 08, 14:18:27 »
Idézet
1Móz 14,20   
Áldott a Magasságos Isten, a ki kezedbe adta ellenségeidet. És tizedet ada néki mindenből. :2angel:
Zsid 7,2   
A kinek tizedet is adott Ábrahám mindenből: a ki elsőben is magyarázat szerint igazság királya, azután pedig Sálem királya is, azaz békesség királya,
 :2angel:
Zsid 7,4   
Nézzétek meg pedig, mily nagy ez, a kinek a zsákmányból tizedet is adott Ábrahám, a pátriárka;

Miből adott tizedet?

Idézet
Gal 2,19   
Mert én a törvény által meghaltam a törvénynek, hogy Istennek éljek.
:2angel:
20.    
Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.
21.    
Nem törlöm el az Isten kegyelmét; mert ha a törvény által van az igazság, tehát Krisztus ok nélkül halt meg

Halottnak mi van a tulajdonában?
Van a halottnak valamije?


Ki ad, kinek tizedet?

Zsid 7,4   
Nézzétek meg pedig, mily nagy ez, a kinek a zsákmányból tizedet is adott Ábrahám, a pátriárka; :2angel:
7.    
Pedig minden ellenmondás nélkül való, hogy a nagyobb áldja meg a kisebbet.


A középkorban a földesúr jól tudta, hogy miért szedi a tizedet, a dézsmát.
A tized adó elismeri a függőséget.

Ezt a szellemi függőséget magam tapasztaltam meg, akkor még nem tudtam mire tanít vele az Úr.

1Kor 4,7   
Mert kicsoda különböztet meg téged? Mid van ugyanis, a mit nem kaptál volna? Ha pedig úgy kaptad, mit dicsekedel, mintha nem kaptad volna?


Gondolom nincs kivétel, ez mindenre vonatkozik.
 :2smitten:


Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Június 08, 14:44:15 »
A tized nem az üdvösségért van, és nem a lelkünk üdvéért kell tegyük.

Én az egész Bibliát Isten igéjének tatom.
Azt is, hogy szabadságra rendelt bennünket az Isten, de nem az engedetlenségre, hanem szabadságot az engedelmességre.

A tized azért lett adva, amiért most az adakozás. Fent tartani, az Istentiszteletet, és azokat akik ebben szolgáltak.4Móz.18
A tized, és az adakozás most is erre kell, vagy kéne szolgáljon, a gyülekezet fenttartására. A tized a minimum, amivel járulnunk kell a gyülekezethez.
Sehol sem írja az ige, hogy a tized eltöröltetett.

Számomra áll ez az ige:

Mal 3:8  Avagy az ember csalhatja-é az Istent? ti mégis csaltatok engem. És azt mondjátok: Mivel csalunk téged? A tizeddel és az áldozni valóval.
Mal 3:9  Átokkal vagytok elátkozva, mégis csaltok engem: a nép egészben!
Mal 3:10  Hozzátok be a tizedet mind az én tárházamba, hogy legyen ennivaló az én házamban, és ezzel próbáljatok meg engem, azt mondja a Seregeknek Ura, ha nem nyitom meg néktek az egek csatornáit, és ha nem árasztok reátok áldást bőségesen.
Mal 3:11  És megdorgálom érettetek a kártevőt, és nem veszti el földetek gyümölcsét, és nem lesz a szőlőtök meddő a mezőn, azt mondja a Seregeknek Ura.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Június 08, 15:08:51 »
Kedves Zoltán, abban teljesen egyetértek veled, hogy a közösséget és a közösség teljes idejű szolgálóit a közösség tartja el, csak úgy mint az árvákat és özvegyeket, és a hajadonokat, ha van ilyen.
Ennek azonban ahogy Pál írja az adakozásból kell történni,
és nem ragadományból, hogy van aki dőzsöl libamájjal lakmározik házakat vásárol a lemenőinek is, más pedig utolsó fillérét adja, mert csak a tizedfizető áldatik meg.

Senkinek nem lehet tartalék vagyona, hogy abban bízzon, de mindenkinek gondoskodó szeretetben kell élnie a közösségben
Az adakozó feladata a legnagyobb, mert neki kell ellátni a feladatát úgy, hogy ott anyagiakban is rend legyen, - na de ki gondol erre, ki figyel Isten Igazságára.

A Lévitáknak nem volt vagyonuk, de a többieknek rendre kiosztották, ez is megvan napjainkban?

Mindenem az Úré, most akkor a tized kié?
Az Úr adja a tizedet?

Gondolom a kérdést azért vetette fel Anti, mert itt elég sok furcsaság van.
Nem csak az adók de a szedők oldaláról is.
 :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Június 08, 15:19:57 »
Mim van, amit nem kaptam?
Ezzel is elismerem azt, hogy kitől kaptam.
Persze, csak a jó szívű adakozót áldja meg az Úr. Mert az Úr a szívet nézi, a szándékot, az indulatott.
Ha kényszerítésből adom, az ragadomány, és nem kedves az Úrnak, bár mennyit is adjak, így jobb ha semmit sem adok. Ha az ember jó szívből ad, nem nézi azt mennyit ad.
Aki jó szívből adakozik mert az életét, az Úrra bízza, az meglátja az Úr gondviselését, és dicsőségét, és lesz miért hálát adni.
A tized az arány, ami mindenkinek arányosan egyenlő. Tehát a 200-ból a tized ugyan annyi mint a 2000- ből.

Az, hogy a Léviták mit tettek a tizeddel, ők is tizedet kellet adjanak. De ők voltak a felelősek azért, hogy hogyan használták fel a tizedet. Igen volt idő amikor ellopták. De ők voltak a felelősek ezért.Ők adtak számot az Úr előtt.
Isten népe pedig számot adott abban mit tett azzal amit az Úr adott.

Így van ez ma is. Felelős az adakozó, és felelős az is aki gazdálkodik az adománnyal.
Mindenki felelni fog az Úr előtt, de csak azért amiért felelős.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Június 08, 15:32:23 »
Hát igen ott volt Éli pap és a fiai.

Isten igazságáért pedig mindenki felel, aki elfogadta a Megváltást.

Mert miattunk káromoltatik az a SZENT NÉV
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Június 09, 09:39:35 »
Zoltán mondta:
Idézet
A tized nem az üdvösségért van, és nem a lelkünk üdvéért kell tegyük.

Akkor miért van?
Milyen cselekedete van a Megváltását elfogadott embernek amit a lelkünk üdvéért kell tenni?

A lelkünk nincs megváltva azzal a megváltott embernek van feladata!
A lelkünk = értelmünk+akaratunk+érzelmünk

Akarnom kell ajándékot adni "...csak a jókedvű adakozót ..." érzelmileg jó kedvűnek kell legyek, még ezt is kiköti az Írott Írás;
értelmemnek tudni kell miért teszem, ha azért teszem, mert te mondod, azért teszem, mert nálunk így szokták, azért teszem mert ...

Szóval ha ez nem akkor mi?
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Június 09, 10:08:17 »

Az Úr mind testünket mind lelkünket és mind szellemünket meg kellet váltsa, és újjá kel tegye. Egész valónkat.
A megváltott embernek egyetlen cselekedete van - az engedelmesség - abban amit az Úr előre elkészített, hogy abban járjunk. Minden cselekedetünket az Úr készít, így minden cselekedetünk amit az Úr szerintinek neveznénk, azt nem mi tettük, hanem az Úr bennünk és azért mert ő készítette el, ő akarta azt. Mi magunktól semmi jót nem tudnánk tenni, csak gonoszt.
Ezért az ember semmit sem tehet azért, hogy üdvösséget nyerjen.

A gondolatom és a gondolkozásom kell megváltozzon.
Mint ebben az esetben, mert igaz, sokan arra gondolnak: " minek kell ezeknek az adakozás, meg a tized, azért hogy jól mennyen nekik, meg kitudja mire fordítják a pénzt, meg kitudja ... " és ezek a gondolatok meg kell változzanak. Nem a " Ki tudja ... " - hanem azért mert ez kedves az Úrnak, és ha ez kedves neki, kedves nekem is, ha ez jó az Úrnak, akkor jó nekem is.  Ez az egyetlen ok lehet " Az Úr". A gondolataim változtak meg. Ezt pedig az Úr végzi, Az ő Szent Szelleme által, ha mindennél fontosabb lett számomra az Úr.

A lélek, ami  értelem + akarat + érzelem helye. Ezek mind meg kell változzanak, a bennünk levő Szent Szellem irányítása alatt. Ha úgy is látszik, hogy ezt mi kell tegyük, az Úr nélkül nem tudnám tenni. Nálam nélkül semmit sem tehettek - mondja az Úr.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Június 09, 10:20:04 »
Kedves Zoltán köszönöm a reakciót, azért nem szólítottalak meg az előzőben, mert gondoltam más is reagál.
Az előre elkészített jó cselekedet az

adakozás

Adom magamat amikor az Úr erre helyzetet, és alkalmat teremt, és felbuzdítja a szívemet, hogy most.
Engedem, hogy Ő áradjon rajtam keresztül, ebbe a pénzgazdálkodásom is benne van.
Amikor Ő indít valaki felé, és az a valaki nem fogadja azt az Úrtól, vagy úgy gondolja, hogy nem én vagyok számára aki ezt közvetíti, akkor az mindég kárrá változik, mind a két fél felé.

Nekem ezt tanította eddig az Úr.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Június 09, 19:36:09 »
Ha jókedvűen adakozom akár tizedet, akár többet, vagy kevesebbet, de amin a szellemem megnyugszik és öröm tölt el, hogy adhatok abból, amit az Úr nekem adott, akkor az jóillatként az Atya előtt van, mint kedves áldozat. Isten örül annak ha mi hálából megnyitjuk a szivünket, és engedelmesen tesszük amit Ő mutat nekünk.
Szerintem sem üdvösség kérdés, de jóval szegényebb a hivő életünk ha nem mutatjuk ki így is a szeretetünket Isten felé, nem Istennek van szüksége a mi tizedünkre, hanem nekünk. Egyesegyedül ezen a földön azt érdemes megtenni amire Isten Szelleme indít, mert annak már itt a földön is jó gyümölcse van az életünkre, és nem feltétlen arra gondolok, hogy Istennek nem lehet kölcsönadni, mert Ő mindíg túláradó módon gondoskodik az övéiről, hanem arra is, hogy mennyivel jobb adni, mint kapni. Milyen felemelő érzés, amikor Isten így is be tud minket vonni a terveiben, adhatunk az Ő céljainak a megvalósitására ezen a földön. Ez olyan öröm, amit semmi nem ronthat meg.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Június 09, 19:43:12 »
Igen ez nagy igazság.

"Nem az Úrnak van erre szükség, hanem nekünk" - igen ez így van.
Jobb adni mint kapni - ezt a mi Urunk mondta.
Aztán meg van egy mondás: "Igazán az marad meg nekünk, amit odaadtunk"

Gyűjtsetek kincseket a mennyben. - ez is a mi urunk szavai.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.