Szerző Téma: Újszövetség vagy Ószövetség?  (Megtekintve 12315 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Június 10, 16:14:20 »
Ha jókedvűen adakozom akár tizedet, akár többet, vagy kevesebbet, de amin a szellemem megnyugszik és öröm tölt el, hogy adhatok abból, amit az Úr nekem adott, akkor az jóillatként az Atya előtt van, mint kedves áldozat. Isten örül annak ha mi hálából megnyitjuk a szivünket, és engedelmesen tesszük amit Ő mutat nekünk.
Szerintem sem üdvösség kérdés, de jóval szegényebb a hivő életünk ha nem mutatjuk ki így is a szeretetünket Isten felé, nem Istennek van szüksége a mi tizedünkre, hanem nekünk. Egyesegyedül ezen a földön azt érdemes megtenni amire Isten Szelleme indít, mert annak már itt a földön is jó gyümölcse van az életünkre, és nem feltétlen arra gondolok, hogy Istennek nem lehet kölcsönadni, mert Ő mindíg túláradó módon gondoskodik az övéiről, hanem arra is, hogy mennyivel jobb adni, mint kapni. Milyen felemelő érzés, amikor Isten így is be tud minket vonni a terveiben, adhatunk az Ő céljainak a megvalósitására ezen a földön. Ez olyan öröm, amit semmi nem ronthat meg.

Nagyon szépen megfogalmaztad, és nagyon jó, ha valóban így van az adakozással.
Azért emeltem ki az alábbi szókapcsolatot, mert ez túl sokszor elhangzik kompetens hívők szájából és elég sok dologra.

Szerintem sem üdvösség kérdés,
Zoltán mondatát már kiemeltem, ezért ide nem teszem be újra, de nekem központi kérdés:

van e olyan a megváltást elfogadó ember életében, ami nem üdvösség kérdése.

Szeretném, ha erről főleg ti írnátok kedves Irma és Zoltán.
Nagyon jó lenne ezt a kérdést körül járni.

 :044:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Június 10, 17:21:12 »
Idézet Magdától :

":::Nagyon szépen megfogalmaztad, és nagyon jó, ha valóban így van az adakozással.
Azért emeltem ki az alábbi szókapcsolatot, mert ez túl sokszor elhangzik kompetens hívők szájából és elég sok dologra...."

Nem esik jól, hogy te kétségbevonod azt amit írtam, sőt nagyon rosszul esik. Nem írtam volna ha nem úgy volna.
Azt hiszem nem is akarom folytatni veled ezt a beszélgetést.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Június 10, 17:42:59 »
Idézet Magdától :

":::Nagyon szépen megfogalmaztad, és nagyon jó, ha valóban így van az adakozással.
Azért emeltem ki az alábbi szókapcsolatot, mert ez túl sokszor elhangzik kompetens hívők szájából és elég sok dologra...."

Nem esik jól, hogy te kétségbevonod azt amit írtam, sőt nagyon rosszul esik. Nem írtam volna ha nem úgy volna.
Azt hiszem nem is akarom folytatni veled ezt a beszélgetést.

Mit vontam kétségbe?

Egy mondatra kérdeztem rá, kiemeltem
Idézet
Szerintem sem üdvösség kérdés,
ezt írtad, erre kérdezek.

Gondolom félreértettél valamit :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Június 10, 18:04:06 »
Akkor gondolkozz el, hogy mit jelent ez amit irtál : ha valóban igy van.... Nos olyat nem írok ami nincs valóban úgy.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Június 10, 18:07:50 »
Legyetek szívesek privátban lerendezni egymás között.
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Június 10, 18:10:15 »
Rendben.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Június 10, 18:16:28 »
Legyetek szívesek privátban lerendezni egymás között.
:2smitten:
Bocsánat Anti, de nem tudom mit rendezzek privátban, amikor arról szeretném, ha írnának, hogy mi az ami nem  üdvösség kérdése

Az a szó amit pedig Irma sérelmez nem rá vonatkozik, hanem az adakozókra álltában, eszembe sem jutott, hogy valaki ennyire félre érti és saját magára vonatkoztatja.

Szóval mit is kellene privátban rendezni?
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #22 Dátum: 2011 Június 10, 18:33:08 »
A lényeg az Testvérem, hogy ne váljék az olvasók romlására (itt nyíltan a fórumon), mikor két testvér nincs egyetértésben.
A téma ezért zárjuk le, ha lehet akkor lakat nélkül.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #23 Dátum: 2011 Június 10, 19:45:18 »
Shalom Testvéreim. Az Úr részesítsen bennünket az Ő békességében.
Kedves testvéreim.Engedelmetekkel az egyértelmű félreértést átugorva, a kérdésre koncentrálnék.Mégpedig: Üdvösségi kérdés?! Mit nevezünk Üdvösségi kérdésnek.
Az én olvasatomban, Minden, az Istennek való engedelmesség, Üdvösségi kérdés! Isten előtt nincs személyválogatás! Előtte a bűn-bűn! A megtérő bűnösnek azonban Jézus engesztelő áldozata által bűnbocsánatot ad.Minden megbánt bűntől megtisztítja az alázatos bűnbánó embert.(1Jn 1,9    
Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.) Ám mi van a meg nem bánt bűnökkel? Nos két csoportba sorolhatjuk ezen bűnöket: 1; Azon bűnök, amiket az ember nem tart bűnnek. ill.: Azon bűnök amikről nincs tudomásunk.(lenne itt egy harmadik kategória, de arról szándékosan nem beszélek. ezek azon bűnök, amiket fentart magának az ember,tehát szándékos elkövetés megbánás nélkül! Aki ezt meri tenni, Lelke rajta.)
Tehát az előbb felsorolt két csoport, összefoglaló néven: Titkos bűnök. ( nem azért mert az elkövető eltitkolja, hanem azért mert nem is tud róla.) Ékes példa lehet:"Róma 14,23 A mi pedig hitből nincs, bűn az." Ezt a bűnt, vajon hányan követik el a hívők közül? Azt pedig tudjuk: nincs kis bűn-vagy nagy, hanem bűn van ami Istentől elválaszt!
Ezért Könyörög Dávid így:Zsolt 19,13    
Ki veheti észre a tévedéseket? Titkos bűnöktől tisztíts meg engemet.
Ezért is jó, hogy velünk-bennünk van a Szent szellem, mert Ő az akiről Jézus ezt mondja:Jn 16,13    
De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Tehát összefoglalva: Amennyiben a Szentszellem kijelentése-figyelmeztetése ellen teszek vamit az már igen is: Üdvösségi kérdés!Hisz Istennek való engedetlenség okán történt. A "tanuló időben" ellenben vannak esetek, amikbe talán bele is kell esnünk tudattalanul ill. akaratlanul, ezt nem előzi meg a Szentszellem útmutatása, ekkor beszélünk NEM üdvösségi kérdésről!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #24 Dátum: 2011 Június 10, 20:10:15 »
Köszönöm kedves Ajin. pont azért tartottam fontosnak ennek a kérdésnek a tisztázását, mert sokan állnak be az ajtóba, maguk biztos nem mennek be, mert mást félrevezetnek, de aki be szeretne menni, tőlük nem tud, mert rossz útjelző táblák.

Nem kívánok közéjük tartozni.

Inkább elszenvedem

Fil 1,29   
Mert néktek adatott az a kegyelem a Krisztusért, nemcsak hogy higyjetek Ő benne, hanem hogy szenvedjetek is Ő érette:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #25 Dátum: 2011 Június 12, 16:41:55 »
Gondolom válasz ez is, Zoltán tette be, és ide is illőnek látom:


http://www.youtube.com/watch?v=5bqOElb4VZw#ws

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #26 Dátum: 2011 Június 12, 22:22:44 »
Ha jókedvűen adakozom akár tizedet, akár többet, vagy kevesebbet, de amin a szellemem megnyugszik és öröm tölt el, hogy adhatok abból, amit az Úr nekem adott, akkor az jóillatként az Atya előtt van, mint kedves áldozat. Isten örül annak ha mi hálából megnyitjuk a szivünket, és engedelmesen tesszük amit Ő mutat nekünk.
Szerintem sem üdvösség kérdés, de jóval szegényebb a hivő életünk ha nem mutatjuk ki így is a szeretetünket Isten felé, nem Istennek van szüksége a mi tizedünkre, hanem nekünk. Egyesegyedül ezen a földön azt érdemes megtenni amire Isten Szelleme indít, mert annak már itt a földön is jó gyümölcse van az életünkre, és nem feltétlen arra gondolok, hogy Istennek nem lehet kölcsönadni, mert Ő mindíg túláradó módon gondoskodik az övéiről, hanem arra is, hogy mennyivel jobb adni, mint kapni. Milyen felemelő érzés, amikor Isten így is be tud minket vonni a terveiben, adhatunk az Ő céljainak a megvalósitására ezen a földön. Ez olyan öröm, amit semmi nem ronthat meg.

Nagyon szépen megfogalmaztad, és nagyon jó, ha valóban így van az adakozással.
Azért emeltem ki az alábbi szókapcsolatot, mert ez túl sokszor elhangzik kompetens hívők szájából és elég sok dologra.

Szerintem sem üdvösség kérdés,
Zoltán mondatát már kiemeltem, ezért ide nem teszem be újra, de nekem központi kérdés:

van e olyan a megváltást elfogadó ember életében, ami nem üdvösség kérdése.

Szeretném, ha erről főleg ti írnátok kedves Irma és Zoltán.
Nagyon jó lenne ezt a kérdést körül járni.

 :044:

Irma nyilvánosan bocsánatot kérek tőled, a ha szó alkalmazásáért.
Arra értettem a beírásod, hogy ez mindenkinél így van, de most ismét átolvasva valóban félreérthetted.

Nekem a lényeges a nem üdvösség kérdése volt, és arra figyelve intéztem kettőtökhöz a kérdést Zoltánhoz és hozzád.

Túl sokszor elhangzik, hogy hívő embernél valami nem üdvösség kérdése, ezért fókuszáltam inkább arra.

Bocsánatot kérek, hogy félreérthetően fogalmaztam.

 :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #27 Dátum: 2011 Június 15, 10:18:50 »
Kedves Magda!

Szeretettel elfogadom a bocsánatkérésedet. Néha tényleg nagyon tud fájni egy félreérthető bejegyzés. Ez engem /is/ arra indít, hogy amit leírok az nagyon gondosan megvizsgált legyen az Úr előtt, hisz végső soron egymás építéséra és bántására vagyun
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #28 Dátum: 2011 Június 15, 11:44:57 »
Kedves Magda!

Szeretettel elfogadom a bocsánatkérésedet. Néha tényleg nagyon tud fájni egy félreérthető bejegyzés. Ez engem /is/ arra indít, hogy amit leírok az nagyon gondosan megvizsgált legyen az Úr előtt, hisz végső soron egymás építéséra és bántására vagyun

Akkor ezek után - gondolom - válaszolsz a feltett kérdésemre
 :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Újszövetség vagy Ószövetség?
« Válasz #29 Dátum: 2011 Június 15, 13:11:38 »
Kedves Magda!

Csak annyit irhatok, amennyi most előttem van ebben a kérdésben. Annak idején amikor még baptista hitvallás szerint éltem az életem, akkor hallottam sok sokszor ezt : ez üdvösség kérdés , és ilyenkor a hitünk alapjait képező dolgokról volt szó, mint Jézus Krisztus Megváltásának elfogadása, a bűnbánat, bűnbocsánat, vagy a meg bocsájtás, és még sorolhatnám. Aztán volt egy másik kategória : ez nem üdvösség kérdés, és ilyen például a tized fizetése. Azt gondolom a magyarázat onnan fakad, hogy Isten sehol sem köti az üdvösséget a tized fizetéséhez, de ha a Biblia egészét nézzük, akkor úgy látjuk mégiscsak hozzátartozik a győzelmes hivő élet megéléséhez az adakozás. Zoltán tesó jobban el tudja ezt magyarázni, mint én, mert egyfelől én már rég nem a Baptista Hitvallás szerint élem a hívő életem, másrészt ő sokkal tájékozottabb. Sajnálom ennél részletesebben én nem tudom elmondani, egy dolog hogy értem, más dolog hogy úgy tudjam elmondani, hogy érthető legyen. Bocs, csak ennyi telik tőlem.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12