Szerző Téma: Apostolok!?  (Megtekintve 5510 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető istvan21

• Testvérünk
  • *
Re:Apostolok!?
« Válasz #30 Dátum: 2013 Május 01, 12:30:16 »
Ezzel itt egyetértek,de én megnyilvánulásról beszélek, úgyanis sehol nem olvastam eddig hogy próféták lettek volna valahol az elmúlt 2000 évbe,TV-be se hirekbe se sehol nem hallani ilyesmiről. Az hogy vannak tanitók és igehirdetők szerte a világon az tény,de nem egyenlők a profétákkal,legalábbis számomra. Ti. mig az igehirdetők a tanitást a bibliából és mások tanitásából szerezték, addig a próféták Isteni kinyilatkozást kaptak. Ki tudja azt elmondani magáról a mai világban hogy szólt hozzá az Úr?(és most ne azt irjátok hogy minden nap szól hozzánk bibliája és papjai által) mert én a konkrét dologra gondolok. Vagyis 2000 éve már hogy az Isten nem beszél az emberhez,mig azelőtt az a bibilában töbször is megtörtént.Ilyen szempontból magunkra maradtunk,és az addig történt dolgokra,cselekményekre támaszkodunk 1 szóval a Bibliára.
Elnézést ha tévedek.

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #31 Dátum: 2013 Május 01, 13:59:44 »
Nos Testvérem, én elmondhatom hogy csak azzal szolgálok, amit az Úrtól kapok.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #32 Dátum: 2013 Május 01, 14:00:18 »
Kedves István. Nem jól közelíted meg a dolgot. Isten Lélek és Őt lélekben kell imádni. A prófétálás az ige szerint a Krisztusról szóló bizonyságtétel (Jelenések könyve 19,10).

A Róla szóló bizonyságtétel pedig úgy lehetséges, ha ismerjük Őt. Ha pedig megismerjük Őt, akkor hasznos eszközök leszünk akár prófétálásra. Én is Isten kegyelméből már nem egyszer kaptam üzenetet az Úrtól, a jövőre nézve is ami be is teljesedett. De a prófétálás nem a jövőben megtörténő dolgok megnyilvánulását jelenti csupán. Aki prófétál az épít, bátorít és vígasztal (1Korintusi levél 14,3)!

Tehát Isten általa üzenetet ad át másnak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)