Szerző Téma: Apostolok!?  (Megtekintve 12117 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Apostolok!?
« Dátum: 2011 Június 07, 20:41:25 »
Vannak-e még apostolok? Mitől azok és mik a főbb ismertető jegyei?  :088:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Apostolok!?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Június 08, 12:26:56 »
Szerintem vannak.

Olyan testvéreket tartok annak, akik új gyülekezeteket plántálnak olyan helyen, ahol azelőtt nem volt élő közösség, valamint több gyülekezetet támogatnak, és ezek (illetve ezek, és a vezetőségük elfogadja őket tekintélynek önmaga fölött). Itt segítenek a jövő vezető generációját kinevelni, nem önmagukhoz, hanek Krisztushoz kötve őket.

A szolgálatukat nem a tekintélyelvűség, hanem az atyai szív kell, hogy jellemezze.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Apostolok!?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 08, 12:44:56 »
Szerintem vannak.

Olyan testvéreket tartok annak, akik új gyülekezeteket plántálnak olyan helyen, ahol azelőtt nem volt élő közösség, valamint több gyülekezetet támogatnak, és ezek (illetve ezek, és a vezetőségük elfogadja őket tekintélynek önmaga fölött). Itt segítenek a jövő vezető generációját kinevelni, nem önmagukhoz, hanek Krisztushoz kötve őket.

A szolgálatukat nem a tekintélyelvűség, hanem az atyai szív kell, hogy jellemezze.
Na Erre hadírjak egy nagy ÁMEN-t egyetértésem jeléül.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Apostolok!?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 08, 13:02:39 »
Nekem csak egy gondolatom van, - persze lehet, hogy több is  :2funny:

Van egy könyv az Írott Írásban ami nincs befejezve, a könyv címe "Apostolok cselekedetei ..."
Ha nincs befejezve, az valamiért nincs befejezve, ha abban vannak kikötések, akkor azok most is érvényesek, ha nem érvényesek, akkor mikortól nem érvényesek, ha abban van visszatérés a kezdetekre, akkor most is van visszavágyódási szabadság a kezdetekre.

Ez lehet, hogy több gondolat, mint egy, de az egyből indult  :2funny:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Apostolok!?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 08, 13:51:17 »
Békesség.

Attól függ milyen szemszögből nézzük.

Ha mint jelentését veszem ami azt jelenti "küldött", akkor igen van. Most is Isten kell küldje az Ő szolgáit, tehát Isten küldöttei.
Ha azt a tisztséget, vagy szolgálatott tekintem mint amit a TIZENKETTŐ  kapott, akkor nincs.
Nem vehette akár ki át Júdás helyét, csak kettő találtatott.

Apcs 1:21  Szükség azért, hogy azok közül a férfiak közül, a kik velünk együtt jártak minden időben, míg az Úr Jézus közöttünk járt-kelt,
Apcs 1:22  A János keresztségétől kezdve mind a napig, melyen fölviteték tőlünk, azok közül egy az ő feltámadásának bizonysága legyen mivelünk egyetemben.
Apcs 1:23  Állatának azért elő kettőt, Józsefet, ki hivatik Barsabásnak, kinek mellékneve Justus vala, és Mátyást.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Apostolok!?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Június 08, 14:38:14 »
Igen, szerintem is komoly különbség van a 12 és az apostolság, mint szolgálati ajándék között. Az vitathatatlan, hogy az első 12 tanítván szerepe egyedülálló, de szerintem az 1 Kor. 12-ben egy másfajta apostolságról beszél Pál, mert együtt említi a többi ajándékkal:

Ezek közül pedig némelyeket először apostolokká rendelt az Isten az egyházban, másodszor prófétákká, harmadszor tanítókká. Azután adott csodatevő erőket, kegyelmi ajándékokat: gyógyításra, gyámolításra, vezetésre, különféle nyelveken szólásra.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Apostolok!?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Június 08, 16:16:25 »
Az azért érdekelne, hogy hogyan válik nyilvánvalóvá, hogy valaki apostoli ajándékkal rendelkezik. Lehet, hogy nem jól kérdezek. Megpróbálom még egyszer : Honnan tudjuk manapság, hogy valaki apostoli küldetéssel rendelkezik?
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Apostolok!?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Június 08, 16:41:29 »
Az azért érdekelne, hogy hogyan válik nyilvánvalóvá, hogy valaki apostoli ajándékkal rendelkezik. Lehet, hogy nem jól kérdezek. Megpróbálom még egyszer : Honnan tudjuk manapság, hogy valaki apostoli küldetéssel rendelkezik?

A küldést az Úr Jézustól kapják az apostolok.
Mindenki személyesen tudja, hogy ő kapott e küldést az Úr Jézustól.
Gondolom nem másról kell tudjam, hanem magamról

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Apostolok!?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Június 08, 16:44:08 »
Nem ez a része nem világos előttem, de mivel egy szolgálati ajándékról van szó, azért azt a tagságnak is tudni kell valahogy, vagy nem ? Hiszen nem magának apostolkodik, hanem küldött, de akik felé küldött, azok hogy tudják meg, hogy ő apostol?
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Apostolok!?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Június 08, 16:55:41 »

Gondolom az Írott Írás igéi erre vonatkoznak, vagy erre is.

Idézet
2Kor 11,
13.   
Mert az ilyenek hamis apostolok, álnok munkások, a kik a Krisztus apostolaivá változtatják át magukat.
 :060:
14.    
Nem is csoda; hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává.
15.    
Nem nagy dolog azért, ha az ő szolgái is átváltoztatják magokat az igazság szolgáivá; a kiknek végök az ő cselekedeteik szerint lészen.

 :2angel:
1Jn 2,20   
És néktek kenetetek van a Szenttől, és mindent tudtok.
 :2angel:
   Mt 7,8   
Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.
   Lk 11,10   
Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.



Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Apostolok!?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Június 08, 16:56:19 »
Mivel az Apostol szó küldöttet, vagy valakinek a küldötjét jelenti, így az Apostoli szolgálattal bíró szolga, az a szolga, akit az Úr küld, vagy akár, akit a gyülekezet küldi ki, az emberek felé, hitetlenek felé, azért, hogy az evangéliumot, Isten üzenetét hirdessék. Bizonyságot tegyenek az Úr Jézus Krisztusról, haláláról, feltámadásáról, és tanításáról. Így a küldött, szolgálata mindenki előtt nyílvánvalóvá válik, mivel nem önmagától megy, nem önmagától cselekszik, hanem a küldő, Isten kente fel, és Isten munkálkodik általa. A küldő, a megbízó, hatalmazta fel a szolgálatra.
Ezt a szolgálatott, követhetik csodák, és jelek, ha szükséges, és az Úr jónak látja.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Apostolok!?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Június 08, 17:13:24 »
Köszönöm Zoltán testvérem, erre voltam kiváncsi.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Apostolok!?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Június 08, 17:34:51 »
Mivel az Apostol szó küldöttet, vagy valakinek a küldötjét jelenti, így az Apostoli szolgálattal bíró szolga, az a szolga, akit az Úr küld, vagy akár, akit a gyülekezet küldi ki, az emberek felé, hitetlenek felé, azért, hogy az evangéliumot, Isten üzenetét hirdessék. Bizonyságot tegyenek az Úr Jézus Krisztusról, haláláról, feltámadásáról, és tanításáról. Így a küldött, szolgálata mindenki előtt nyílvánvalóvá válik, mivel nem önmagától megy, nem önmagától cselekszik, hanem a küldő, Isten kente fel, és Isten munkálkodik általa. A küldő, a megbízó, hatalmazta fel a szolgálatra.
Ezt a szolgálatott, követhetik csodák, és jelek, ha szükséges, és az Úr jónak látja.

 :2smitten:
Kedves Zoltán ez teljességgel igaz.
Az USA-ból valós gyülekezetek plántálták át Kelet-Európába, Közép-Ázsiába, stb. azokat az evangéliumokat amelyeknek a gyümölcsei látszanak.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Apostolok!?
« Válasz #13 Dátum: 2012 Október 22, 09:52:55 »
Apostol: elhívatott, küldött

Igazából nem tudom, miért maradt a fordításokban ez a görög kifejezés és miért nem lett ez is lefordítva magyarra. Sokszor így valami tipikus Újszövetségi elvont fogalomnak tünik, ha kivesszük az Isten által adatott nyelvezetböl, nem beszélve arról, hogy Jézus nem görögül tanított, és mégcsak nem is Athénban.

Ha tényleg magyarra fordítjuk az Igeverset és nem hagyjuk ott ezt a görög kifejezést, sokkal érthetöbb az Íge:

Lk 6,13    
És mikor megvirrada, előszólítá az ő tanítványait és kiválaszta azok közül tizenkettőt, a kiket elhívatottaknak,  (apostoloknak) is neveze:

Csel 1,2    
Mind a napig, melyen fölviteték, minekutána parancsolatokat adott a Szent Lélek által az elhívatottaknak (apostoloknak), kiket választott vala magának.

A kiválsztottaknak, illetve elhívottaknak küldetésük van és ez is belefoglaltatik a görög kifejezésben:

Lk 13,34    
Jeruzsálem! Jeruzsálem! ki megölöd a prófétákat, és megkövezed azokat, a kik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképen a tyúk az ő kis csirkéit az ő szárnyai alá, és ti nem akarátok!

Tehát az elhívottak és egyben küldettek (apostolok), nem valami Újszövetségi fogalom, hisz Jézus nem beszélt Izraelben a zsidókhoz görögül.

Ézs 48,12    
Hallgass rám Jákób és Izráel, én elhívottam, én vagyok az első és én az utolsó.

Mt 10,5-6    
Ezt a tizenkettőt (akiket – elhívott és akiket máshol apostoloknak nevez a fordítás meghagyva a görög kifejezést) küldé ki Jézus, és megparancsolá nékik, mondván: Pogányok útjára ne menjetek, és Samaritánusok városába ne menjetek be;
Hanem menjetek inkább Izráel házának eltévelyedett juhaihoz.


1Kor 9,1-3
1. Nem vagyok-é elhívott? (apostol?) Nem vagyok-é szabad? Nem láttam-é Jézus Krisztust, a mi Urunkat? Nem az én munkám vagytok-é ti az Úrban?
2. Ha egyebeknek nem vagyok elhívatottuk (apostoluk), de bizony néktek az vagyok, mert az én elhívatottságomnak (apostolságomnak) pecsétje az Úrban ti vagytok.
3. Ez az én védelmem azok ellenében, a kik vádolnak engem.


 :104:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Apostolok!?
« Válasz #14 Dátum: 2012 Október 22, 21:36:18 »
És a város kőfalának tizenkét alapja vala, és azokon a Bárány tizenkét küldöttjének, elhívottjának (apostolának) nevei.
Jel 21,14    

Ez azt jelenti, hogy azok az kiválasztott és elhívott személyekröl van szó, akiket Jézus maga hívott el és küldött ki.

14. Azután, mikor asztalnál ülnek vala megjelenék magának a tizenegynek, és szemükre hányá az ő hitetlenségöket és keményszívűségöket, hogy azoknak, a kik őt feltámadva látták vala, nem hivének,
15. És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek.
16. A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.
17. Azokat pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.
18. Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak.
19. Az Úr azért, minekutána szólott vala nékik, felviteték a mennybe, és üle az Istennek jobbjára.
20. Azok pedig kimenvén, prédikálának mindenütt, az Úr együtt munkálván velök, és megerősítvén az ígét a jelek által, a melyek követik vala. Ámen!

Mk 16,20

Ezeket a szavakat Jézus halála és feltámadása után mondta, itt már Júdás nem lehetett közöttük. Júdás helyett azonban Mátyás lett kiválasztva sorsvetés által.

21. Szükség azért, hogy azok közül a férfiak közül, a kik velünk együtt jártak minden időben, míg az Úr Jézus közöttünk járt-kelt,
22. A János keresztségétől kezdve mind a napig, melyen fölviteték tőlünk, azok közül egy az ő feltámadásának bizonysága legyen mivelünk egyetemben.
23. Állatának azért elő kettőt, Józsefet, ki hivatik Barsabásnak, kinek mellékneve Justus vala, és Mátyást.
24. És imádkozván, mondának: Te, Uram, ki mindeneknek szívét ismered, mutasd meg a kettő közül egyiket, a kit kiválasztottál,
25. Hogy elnyerje az osztályrészét e szolgálatnak és apostolságnak, melytől eltévelyedék Júdás, hogy az ő saját helyére jusson.
26. Sorsot vetének azért reájok, és esék a sors Mátyásra, és a tizenegy apostol közé számláltaték.

Apcsel 1,21-26

Apropó sorvetés… Egy igen gyakori eljárás volt már a Tánáchban, Ószövetségben Isten döntése szerint cselekedni. (Nem a szerencsében hittek, hanem az Örökkévaló döntésében!)

Az ember végzi a sorsvetést, de mindig az ÚRtól való a döntés.

Péld 16,33

Példák:

Engesztelö áldozat:

Ezt mondta az ÚR Mózesnek: … és vessen sorsot Áron a két bakra, az egyiket sorsolja ki az ÚRnak, a másikat Azázélnak. 9. Vezesse oda Áron azt a bakot, amely a sorsvetésben az ÚRnak jutott, és készítse azt el vétekáldozatul. 10. Azt a bakot pedig, amely a sorsvetésben Azázélnak jutott, állítsák élve az ÚR elé, hogy engesztelést végezzen vele, és elküldje Azázélnak a pusztába.
3Móz 16,8-10

A Föld elosztásánál;      
És ti írjátok le a földet hét részre, és hozzátok ide hozzám, hogy sorsot vessek itt néktek az Úr előtt, a mi Istenünk előtt.
Józs 18,6

söt, a jövöre is vonatkozik:
Ezt a földet kell sorsvetéssel elosztani, és így részesednek belőle Izráel törzsei! - így szól az én Uram, az ÚR.
Hes  48,29

Van még több Igehely is, de gondolom ennyi most elég.

Tehát nem demokratikus úton, emberi döntések alaján számíttatik Mátyás is az elhívatottak közé. Maga az ÚR döntött...

A kritérium viszont az volt, hogy:

Szükség azért, hogy azok közül a férfiak közül, a kik velünk együtt jártak minden időben, míg az Úr Jézus közöttünk járt-kelt,
22. A János keresztségétől kezdve mind a napig, melyen fölviteték tőlünk, azok közül egy az ő feltámadásának bizonysága legyen mivelünk egyetemben.

Apcsel 1,21-22

12.    
És nagy és magas kőfala vala, tizenkét kapuja, és a kapukon tizenkét angyal, és felírott nevek, a melyek az Izráel fiai tizenkét törzsének nevei:…

14.    
És a város kőfalának tizenkét alapja vala, és azokon a Bárány tizenkét elhívottjának (apostolának) nevei.
Jel 21,12; 14

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10