Szerző Téma: Megbocsájthatatlan bűn  (Megtekintve 3406 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #15 Dátum: 2014 Július 21, 15:05:47 »
Jézus ezt mondta tanitványainak:
János 16,9.
"A bűn az, hogy nem hisznek énbennem."

Vagyis akik hit nélkül, megtérés nélkül halnak meg az is halálos bűnnek tekintendő?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #16 Dátum: 2014 Július 21, 15:11:54 »
Egyedül Jézus adatott útnak az Atyához! Megtérni nem lehet, csak Jézus által. Ha lenne Jézuson kívül más lehetőség, akkor nem adta volna az Atya az egyetlen Fiát áldozatul.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #17 Dátum: 2014 Július 21, 15:14:39 »
“Senki sem jöhet énhozzám, ha nem vonzza őt az Atya, aki elküldött engem. Én pedig feltámasztom az utolsó napon.”
János 6:44

“Én pedig, ha felemeltetem a földről, magamhoz vonzok mindeneket.”
János 12:32
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #18 Dátum: 2014 Július 21, 15:19:37 »
Még ezt az igét szeretném hozni az előző gondolathoz:

Máté evangéliuma 12,30
"Aki nincs velem, ellenem van, és aki nem velem gyűjt, tékozol."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Anisha

• Testvérünk
  • *
« Válasz #19 Dátum: 2014 Július 22, 09:12:09 »
Üdv Testvéreim :309:

“Én pedig, ha felemeltetem a földről, magamhoz vonzok mindeneket.”
János 12:32

Nem tudom, szoktátok e nézni v hallgatni Creflo Dollar igehirdetéseit, az idézettel kapcsolatban neki az  a véleménye, hogy nem helyes a fordítás, a "mindeneket" szó ő szerinte az ítéletet jelenti.

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #20 Dátum: 2014 Július 22, 11:30:01 »
Nem hallottam még az igehirdetéseit.

Senki sem jöhet énhozzám, ha nem vonzza őt az Atya, aki elküldött engem. Én pedig feltámasztom az utolsó napon.
János 6,44

Nem elérhető csere laci

• Testvérünk
  • *
« Válasz #21 Dátum: 2014 December 04, 13:02:46 »
Meg bocsáthatatlan bűn amiket nem vallunk meg istennek, és letagadjuk, takargatjuk-mert akkor nincs megbocsátás, illetve a Szent Léleknek nem engedünk, a hívásának, mert a Szent Lélek formálja a szívünket, és Ő ad bűnbánatot, lelki ismeretünk által-lelki furdalás, ha ezt el némítjuk akkor már a kegyelemből ki esünk. A másik fő hangsuly a megnem bocsátás a másik felé-a képpen bocsát meg a mi Mennyei Atyánk amiképpen mi is meg bocsátunk az ellnünk vétkezőknek,a harag is egy halálos lelki kór, mert gyülöletet szít, és más bűnökkel párosul, és ha ezeket dédelgeti az ember akkor nagy fává felnövekszik, és meg termi a maga rosz, gonosz gyümölcsét
Isten őrizzen meg minket, hogy bármilyen bűnt is el takargassunk,mert Isten úgy is látja , és hogy haragot hordozzunk a másik felé egy életen át-utánn ne legyen késő?

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #22 Dátum: 2014 December 04, 13:40:02 »
Ámen Áldott Testvérem! Így is van! Minden meg nem bánt bűn megbocsátás nélkül marad. Ám van Konkrét megbocsáthatatlan bűn is:
Ézsaiás 5, 20. Jaj azoknak, a kik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; a kik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!
  21. Jaj azoknak, a kik magoknak bölcseknek látszanak, és eszesek önnön magok előtt!
  22. Jaj azoknak, a kik hősök borivásban és híresek részegítő ital vegyítésében;
  23. A kik a gonoszt ajándékért igaznak mondják, és az igazak igazságát elfordítják tőlük:

Ugye ez ugyan az, amiről Jézus azt nyilvánította ki, hogy ez a Szentlélek Káromás.

Mt.12,32.    
Még a ki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik.

Ugye ennek előzménye az volt, hogy: Mt.12,24.    
A farizeusok pedig ezt hallván, mondának: Ez nem űzi ki az ördögöket, hanemha Belzebubbal, az ördögök fejedelmével.

Tehát a Jót- rossznak mondták... Ma hányszor teszik ezt a Hívők Vajon? Mondjuk pl.: Amikor az Isten Igéjére azt mondják hogy:"Ez NEM Igaz-Ez Nem Jó..."

Mózes V. könyve 32. rész

1.    
Figyeljetek egek, hadd szóljak! Hallgassa a föld is számnak beszédeit!
2.    
Csepegjen tanításom, mint eső; hulljon mint harmat a beszédem; mint langyos zápor a gyenge fűre, s mint permetezés a pázsitra!
3.    
Mert az Úr nevét hirdetem: magasztaljátok Istenünket!
4.    
Kőszikla! Cselekedete tökéletes, mert minden ő úta igazság! Hűséges Isten és nem csalárd; igaz és egyenes ő!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,