Szerző Téma: Megbocsájthatatlan bűn  (Megtekintve 7470 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Megbocsájthatatlan bűn
« Dátum: 2011 Június 07, 20:44:42 »
Remélem a vitatéma helyett ez egy épülős téma lesz.  :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #1 Dátum: 2011 Június 08, 16:23:55 »
Az Ige szerint egy ilyen van: .... minden bűn megbocsájtatik, kivéve amit  a Szent Szellem ellen követtek el. Én igy tudom.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 08, 17:22:11 »
Háááát. És azok amiket nem követ a bűnbánat? Hiszen azt tudjuk, hogy a bűn elválaszt Istentől. Tehát amíg az ember bűnben van, Addig a bűnbocsánaton kívül találtatik... Amikor az ember szégyentől vagy büszkeségtől vezéreltetve elfedi-takargatja a bűnét, addig tehát annak a bűnnek joga van az emberhez.Namármost: A Bűn is teljességre törekszik az emberben, tehát az is "közösségi lényként" behívhatja és be is hívja a többi "bajkeverőt"(   Jak 1,15    
Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz; ill.:Jak 4,5    
Vagy azt gondoljátok, hogy az Írás hiába mondja: Irígységre kívánkozik a lélek, a mely bennünk lakozik?) A bűn takargatása egyenlő a fedezéssel.
amennyiben valaki fedezi a bűnt-az magában menedéket ad neki! Ez tehát,( A meg nem vallás ill. a bűnbánat nélkül való Hívő élet) nem csak hiába való, hanem valós veszélyeket is hord magában.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 08, 17:32:31 »
Háááát. És azok amiket nem követ a bűnbánat? Hiszen azt tudjuk, hogy a bűn elválaszt Istentől. Tehát amíg az ember bűnben van, Addig a bűnbocsánaton kívül találtatik... Amikor az ember szégyentől vagy büszkeségtől vezéreltetve elfedi-takargatja a bűnét, addig tehát annak a bűnnek joga van az emberhez.Namármost: A Bűn is teljességre törekszik az emberben, tehát az is "közösségi lényként" behívhatja és be is hívja a többi "bajkeverőt"(   Jak 1,15    
Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz; ill.:Jak 4,5    
Vagy azt gondoljátok, hogy az Írás hiába mondja: Irígységre kívánkozik a lélek, a mely bennünk lakozik?) A bűn takargatása egyenlő a fedezéssel.
amennyiben valaki fedezi a bűnt-az magában menedéket ad neki! Ez tehát,( A meg nem vallás ill. a bűnbánat nélkül való Hívő élet) nem csak hiába való, hanem valós veszélyeket is hord magában.
Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 08, 17:35:54 »
Háááát. És azok amiket nem követ a bűnbánat? Hiszen azt tudjuk, hogy a bűn elválaszt Istentől. Tehát amíg az ember bűnben van, Addig a bűnbocsánaton kívül találtatik... Amikor az ember szégyentől vagy büszkeségtől vezéreltetve elfedi-takargatja a bűnét, addig tehát annak a bűnnek joga van az emberhez.Namármost: A Bűn is teljességre törekszik az emberben, tehát az is "közösségi lényként" behívhatja és be is hívja a többi "bajkeverőt"(   Jak 1,15    
Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz; ill.:Jak 4,5    
Vagy azt gondoljátok, hogy az Írás hiába mondja: Irígységre kívánkozik a lélek, a mely bennünk lakozik?) A bűn takargatása egyenlő a fedezéssel.
amennyiben valaki fedezi a bűnt-az magában menedéket ad neki! Ez tehát,( A meg nem vallás ill. a bűnbánat nélkül való Hívő élet) nem csak hiába való, hanem valós veszélyeket is hord magában.

Egyet értek testvérem.
Az Úr Jézus Krisztus áldozata és vére elégséges minden bűn eltörlésére.
Csak azokat a bűnöket nem törli el amiket nem bánunk meg, vagy azokat amiket letagadunk, vagy eltitkolunk, amiről nem veszünk tudomást.
Vannak akik, aztmondják nincs bűnük, és akik ezt mondják hazuggá teszik a Szent Szellemet, aki azért jött, hogy meggyőzön bennünket, hogy bűnösök vagyunk, így azoknak az Úr nem tud megbocsájtani. Ez a Szent Szellem elleni bűn, nem ismerem el az ő munkáját.


Ján 9:41  Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad.

1Ján 1:7  Ha pedig a világosságban járunk, a mint ő maga a világosságban van: közösségünk van egymással, és Jézus Krisztusnak, az ő Fiának vére megtisztít minket minden bűntől.
1Ján 1:8  Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk.
1Ján 1:9  Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.
1Ján 1:10  Ha azt mondjuk, hogy nem vétkeztünk, hazuggá teszszük őt, és az ő ígéje nincsen mi bennünk.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #5 Dátum: 2011 Június 08, 17:56:07 »
Kedves Zoltán teljesen egyet értek azzal amit írtál
 :2smitten:

Szeretnék felvetni egy kérdést.

Mit nevezünk káromlásnak az Írott Írás alapján?

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #6 Dátum: 2011 Június 08, 18:04:44 »

A Szent Szellem munkáját egyenesen a Sátán munkájának nevezni. Tehát nem fogadom el a Szent Szellem munkáját.

Máté 12:24  A farizeusok pedig ezt hallván, mondának: Ez nem űzi ki az ördögöket, hanemha Belzebubbal, az ördögök fejedelmével.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Máté 12:30  A ki velem nincsen, ellenem van; és a ki velem nem gyűjt, tékozol.
Máté 12:31  Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.
Máté 12:32  Még a ki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik.
Máté 12:33  Vagy legyetek jó fák, és teremjetek jó gyümölcsöt, vagy legyetek romlott fák, és teremjetek romlott gyümölcsöt; mert gyümölcséről ismerik meg a fát.

Mert nyílvánvaló a Szent Szellem munkája - a gyümölcsök által.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #7 Dátum: 2011 Június 08, 18:13:20 »
Bocsánat, de én a szóra kérdeztem  :pirul:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #8 Dátum: 2011 Június 09, 11:29:12 »
 :angel2:
Ha elfogadtam a megváltásom, akkor elfogadtam, hogy Krisztussal együtt megfeszítettem.

Ha Vele meghaltam, akkor fel is támadtam Vele.

Ha feltámadtam, akkor jelenleg itt a földön tudom, hogy a Szent Szellem végzi a munkáját.

Ennek ellene állhatok
Őt megszomoríthatom
Ezzel az Ő munkáját kárnak ítélem

Ezzel Őt káromlom

Vagy ti nem így látjátok :?:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #9 Dátum: 2014 Május 27, 14:07:34 »
:angel2:
Ha elfogadtam a megváltásom, akkor elfogadtam, hogy Krisztussal együtt megfeszítettem.

Ha Vele meghaltam, akkor fel is támadtam Vele.

Ha feltámadtam, akkor jelenleg itt a földön tudom, hogy a Szent Szellem végzi a munkáját.

Ennek ellene állhatok
Őt megszomoríthatom
Ezzel az Ő munkáját kárnak ítélem

Ezzel Őt káromlom

Vagy ti nem így látjátok :?:

Tudom nem valószínű, hogy Magda elolvassa válaszomat, de elgondolkodtam a kérdésén.
Ha Jézus él bennem, akkor a Szentléleknek kell vezetnie engem. Ha tudatosan ellenszegülök akkor már nem Ő vezet.
Előfordulhat azonban, hogy nem hallom meg Isten hangját, ezért nem szándékosan de nem teljesítem az ő akaratát.
De úgy gondolom, ezt nem minden esetben megbocsáthatalan bűn. Gondoljunk Jónásra, aki tudatosan indult küldetésével ellenkező irányba, mert nem akart Istennek engedelmeskedni. Isten mégis végrehajtotta tervét, nehéz és fájdalmas lecke árán Jónás teljesítette a rábízott feladatot.

Istent minden bűnünkkel megszomorítjuk, de láthattuk a Bibliában, hogy Isten nagyon ritkán alkalmazott olyan szigort amely nélkülözte a kegyelmet.
Úgy gondolom, Isten szigorúan veszi azokat a bűnöket amely népe megrontása ellen irányul. Ilyen volt amikor Mózes a kötáblákat kapta az Úrtól és a nép ez idő alatt bálványszobrot imádott, ilyen volt Ákán bűne, amikor ellopott az Úrnak szentelt dolgokból. Vagy pedig Anániás és Szafira példája, akik a Szentléleknek hazudtak.
Istennek nem lehet hazudni, Istentől nem lehet lopni, és Isten nem tűr meg bálványt maga helyett.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #10 Dátum: 2014 Július 21, 11:27:50 »
Vajon milyen halálos bűnre gondolhatott János?

1János levele 5,16
"Ha valaki látja, hogy az ő atyjafia vétkezik, de nem halálos bűnt, könyörögjön, és az Isten életet ad annak, aki nem halálos bűnnel vétkezik. Van halálos bűn; nem az ilyenért mondom, hogy könyörögjön."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #11 Dátum: 2014 Július 21, 13:28:28 »
Úgy gondolom, hogy a Szentlélek elleni bűn az amire nincs bocsánat, vagyis az a halálos bűn. Eddig azt gondoltam, hogy Anániás és Szafira a hazugságuk miatt kapták a halálos büntetést, de azóta  - egy kis vezetéssel - felimertem, hogy nem, az igazi vétségük az volt, hogy meglopták az Urat. Úgy, mint Ákán.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #12 Dátum: 2014 Július 21, 14:17:07 »
Igen testvérem. Viszont tudomásom szerint a héber nyelv több szót használ a bűnre, és ilyen például a pesha, ami az Isten elleni szándékos bűnt jelenti. Ez a bűn halálos bűn, nem nyer bocsánatot. De logikus is, hiszen aki ellenáll Istennek, aki szándékosan bűnt követ el, annak nincs is köze az Úrhoz, így öröksége sem lesz.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #13 Dátum: 2014 Július 21, 14:34:36 »
Ézsau bűne, amiért elsőszülöttségi jogát elcserélte egy tál ételért ez is halálos bűn volt?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #14 Dátum: 2014 Július 21, 14:46:17 »
Hogy ha azt vesszük figyelembe, hogy a lelkit elcserélte testiért, vagyis az áldást egy tál ételért, akkor igen.
Hiszen ez paráznaság volt, Istentelen cselekedet. De láthatjuk is a történetből, hogy Ézsau nem tért meg Istenhez, folyamatosan az áldást kereste, nem pedig magát Istent.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)