Szerző Téma: Ezeréves királyság  (Megtekintve 6483 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Ezeréves királyság
« Dátum: 2011 Június 12, 09:06:46 »
Akinek kérdése van ezzel a témával kapcsolatban, akkor ebben a topicban felteheti. :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #1 Dátum: 2011 Július 28, 21:24:39 »
Sziasztok!

Az ezeréves királyság alatt tényleg 1000 évet kell értenünk, vagy nem lehetünk benne biztosak az Isteni időszámítás miatt (2Pt 3,8)?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gitta

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #2 Dátum: 2013 Szeptember 24, 19:20:15 »
Kedves Antee!
A Károlyiban úgy van, hogy az Úrnál ezer esztendő annyi, mint egy nap. Szerintem az Úrnál, az  a mennyben van. Az 1000 éves királyság pedig itt lesz a földön, ahol idő korlát alatt élünk.
Az Ige azt mondja, hogy nagyon kevés ember marad meg, világszerte az ítélet után, mégis az az ígérete a zsidóknak, hogy lesznek még annyian, mint homok a tengerparton.
De nem csak ők szaporodnak meg, hanem a pogányok is.
Mikor Sátánt kiengedik a börtönből, a szentek táborát megtámadó sereg (Ez.38) olyan, mint az eget beborító felhő.
Úgy gondolom, hogy földi viszonylatban kell az 1000 év.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #3 Dátum: 2013 Szeptember 24, 23:35:44 »
Szia Gitta!

A kérdésemre több mint két évre rá kaptam reagálást. :hehe: Köszönöm a választ neked!
Mit gondolsz Gitta, az 1000 éves királyság még ezután vár ránk vagy már benne élünk?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #4 Dátum: 2013 Szeptember 25, 08:05:55 »
Szia Gitta!

A kérdésemre több mint két évre rá kaptam reagálást. :hehe: Köszönöm a választ neked!
Mit gondolsz Gitta, az 1000 éves királyság még ezután vár ránk vagy már benne élünk?

Szerintem nem várjuk az ezeréves királyságot, ezért is nem volt reagálás a kérdésedre. De az is lehet, hogy már benne vagyunk, csak nem vettük észre, vagy nem is akarjuk észrevenni.

24. Látom a hegyeket: megrendülnek, és a halmok mind inognak! 25. Látom, hogy nincs ember, és az ég minden madara elmenekült. 26. Látom, hogy a dúsan termő föld pusztává lett, és minden városa összeomlott az ÚR tekintetétől, lángoló haragjától. (Jeremiás 4, 24-26)

Olyan, mintha már benne lennénk mert a hegyek már megrendültek, a halmok meginogtak. Menekülnek az emberek a kilátástalanság elől, de máshol is azt találnak. Terméketlenné válnak a földek, csökken a megművelhető és termő föld aránya. Városok pusztulnak el, és kihalnak (lásd atomkatasztrófa, czunami, és ide sororolm még a munkahely hiánya miatti falvak, kissebb városokból való elköltözést, mert az életfeltételek nem adottak,, és még sok más amire nem tértem ki.)
Közel van az Úr második eljövetele, azt pedig a Bibliából tudjuk, hogy az ezeréves uralom végeztével következik majd be.

Ja és bocsánat, hogy nem váratam meg Gitta válaszát.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Gitta

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #5 Dátum: 2013 Szeptember 25, 08:35:43 »
Szia Antee! Azt olvastam tőled, hogy te is a NNY előtt várod az elragadtatást. A többi, végidőkre megírt esemény is ugyanúgy be fog teljesedni. Ahogy megértettem, az elragadtatás után Isten elpecsételteti azokat, akik a NNY beindulása előtt  (ami az AK uralma második fele lesz) meg fognak térni. Ezek nem veszik majd fel a fenevad bélyegét. Ennek lesz a következménye a hívők üldözése, vértanúkká válása. Akik tudnak, elmenekülnek szerte a széles világba. Isten készít rejtekhelyeket. A NNY végén Jézus visszajön, végbe megy az élők ítélete. Nagyon kevés ember marad világszerte. Az elpecsételteket az angyalok megőrzik a rejtekhelyeken. Ítélet után Jézus összegyűjti a rejtekhelyekről a már hitre jutott zsidókat és velük kezdődik el az 1000 éves Királyság. Mindenhez Igéket tudok közölni, ha lesz rá igény.
Szeretettel: Gitta

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #6 Dátum: 2013 Szeptember 25, 13:14:52 »
Szia Gitta! :088:

A többi testvér miatt leírom a rövidítésed értelmét, hogy biztosan megértsék hogy miről írsz:

NNY = Nagy Nyomorúság
AK = Anti Krisztus

A hozzászólásoddal kapcsolatban pedig az jutott eszembe, hogy épp egy másik topicban írtad le, hogy a sátán már megkötöztetett. Viszont így felmerül egy gondolat ebből.

Jelenések könyve 20,1-3
"És láték egy angyalt leszállani a mennyből, akinél vala a mélységnek kulcsa, és egy nagy lánc a kezében. És megfogá a sárkányt, azt a régi kígyót, aki az ördög és Sátán, és megkötözé azt ezer esztendőre, És veté őt a mélységbe, és bezárá azt és bepecsételé ő felette, hogy többé el ne hitesse a népeket, míg betelik az ezer esztendő; azután el kell néki oldoztatni egy kevés időre."

Ez az ezer éves királyság kezdetekor lesz. Ha még nem kezdődött el az 1000 éves királyság, akkor a sátán sincs megkötözve. Ha pedig mégis meg van kötözve, akkor az 1000 éves királyság már elkezdődött.

Vagy te ezt hogyan értelmezed? :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gitta

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #7 Dátum: 2013 Szeptember 25, 18:02:37 »
Szia Antee!

"Ezt én úgy tudom, hogy a Sátánt akkor kötözik meg, mikor Jézus visszajön az élőket ítélni és ugyanakkor a démonait is börtönbe zárják.
Ézs.24,21-22: „Azon a napon megbünteti az Úr a magasság seregét a magasságban, és a föld királyait a földön. Egy csomóba gyűjtik őket, mint foglyokat a verembe. Börtönbe zárják, és hosszú idő múlva megbüntetik őket”
Sem az ítélet, sem a Millenium idején sátáni tevékenység nem lesz a földön."

Ezt a  hsz-t tettem fel tegnap, kérlek olvasd el még egyszer!

Tehát én azt vallom, hogy a NNY végén, Jézus visszajövetelekor kötözik meg a Sátánt és zárják börtönbe a démonait. Csak a Sátán lesz kiengedve az ezer év végén rövid időre

Egyébként most az AK előtti utolsó korszakban élünk. Ez a korszak 1948-ban kezdődött, Izrael állam létrejöttekor. Azt írja a Jel.17,10-nek a vége: "és miután eljön, kevés ideig maradhat"

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #8 Dátum: 2013 Szeptember 25, 18:53:11 »
Áldott Testvérem. én az állításod második felére vonatkozóan reagálnék...
Azt mondod: Idézem:"Egyébként most az AK előtti utolsó korszakban élünk. Ez a korszak 1948-ban kezdődött, Izrael állam létrejöttekor. Azt írja a Jel.17,10-nek a vége: "és miután eljön, kevés ideig maradhat""

Nos Testvérem, ez nem így van!
Figyeld csak kérlek: Thessalonikabeliekhez írt II. levél 2. rész

  1. Kérünk pedig titeket, atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és a mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre nézve,
  2. Hogy ne tántoríttassatok el egyhamar a ti értelmetektől, se ne háboríttassatok meg, se lélek által, se beszéd által, se nékünk tulajdonított levél által, mintha itt volna már a Krisztusnak ama napja.
  3. Ne csaljon meg titeket senki semmiképen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia,
  4. A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát.


Ez a szakadás, a Zsidó Apostoli tanítások és a Keresztyénség közötti szakadást jelzi. Az Apostolok idejében még a Tiszta- hamisítatlan Ige hirdettetett a Keresztyénség számára. Az Utolsó Apostol kiirtásátó pedig lehetővé vált a hamis tanítások-hazugságok-tévelygések felemelkedése. Ez az Antikrisztusi kor! Erről szólt Jézus Mt 24-ben; erről szólt Pál: II Tim.3-ban.

Ennek fényében és ennek vonzataiban ha átgondolod a Kérdésed-állításod első felét, nos azt gondolom érdekes kiegészítések származnak majd...

Kol ha Kavod löchá. ( Minden Tiszteletem a tied.)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #9 Dátum: 2013 Szeptember 25, 18:59:36 »
Jajj... Bocsánat a duplázásért...

Áldott Testvérem: Gitta.
A Yisráél államának 1948-as megalakulása, nem Sátáni tett, nem is Antikrisztusi jel, hanem ISTEN ÍGÉRETÉNEK BETELJESEDÉSE!
Pl.:
Ezékiel próféta könyve 36. rész

  1. És te, embernek fia, prófétálj Izráel hegyei felől, és mondjad: Izráel hegyei, halljátok meg az Úr beszédét,
  2. Így szól az Úr Isten: Mivelhogy ezt mondja az ellenség reátok: Haha! és: Az ősi magasságok a mi örökségünk lőnek.
  3. Ennekokáért prófétálj, és mondjad: Ezt mondja az Úr Isten: Azért, mert pusztítanak, és kívánnak titeket mindenfelől, hogy legyetek öröksége a pogányok maradékának, és az emberek rágalmazó ajkára-nyelvére kerültetek;
  4. Ezokáért, Izráel hegyei, halljátok meg az Úr Isten beszédét! Így szól az Úr Isten a hegyeknek és halmoknak, a mélységeknek és völgyeknek, és az elpusztult romoknak és az elhagyott városoknak, melyek ragadományra és csúfolásra lőnek a pogányok maradékának köröskörül.
  5. Azért ezt mondja az Úr Isten: Bizony, féltő szerelmem tüzében beszéltem a pogányok maradékai és egész Edom ellen, kik magoknak vették az én földemet örökségül teljes szívöknek örömével és lelkök megvetésével, hogy azt néptelenül zsákmányokká tegyék;
  6. Ezokáért prófétálj Izráel földjéről, és mondjad a hegyeknek és halmoknak, a mélységeknek és a völgyeknek: Így szól az Úr Isten: Ímé, féltő szerelmemben és búsulásomban beszélek, mivelhogy a pogányok gyalázását viseltétek;
  7. Ennekokáért ezt mondja az Úr Isten: Én fölemelem kezemet! Bizonyára a pogányok, kik körülöttetek vannak, ők viseljék gyalázatukat.
  8. Ti pedig, Izráel hegyei, neveljétek ágaitokat és hozzátok gyümölcsötöket az én népemnek, Izráelnek, mert közel vannak, hogy hazajőjjenek.
  9. Mert ímé, én hozzátok hajlok és hozzátok fordulok, és megmívelnek és bevetnek titeket.
  10. És megsokasítom rajtatok az embereket, Izráel házát egészen, és lakják a városokat, és a romokat megépítik.
  11. És megsokasítom rajtatok az embereket és barmokat, hogy sokasodjanak és szaporodjanak, és lakatom őket rajtatok, mint régi időtökben, és több jóval lészek hozzátok, mint első napjaitokban, s megtudjátok, hogy én vagyok az Úr.
  12. És járatok rajtatok embereket, az én népemet, Izráelt, és bírjanak téged, s te légy nékik örökségül, s többé nem teszed őket gyermektelenné.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #10 Dátum: 2013 Szeptember 25, 19:47:09 »
Szia Antee!

"Ezt én úgy tudom, hogy a Sátánt akkor kötözik meg, mikor Jézus visszajön az élőket ítélni és ugyanakkor a démonait is börtönbe zárják.
Ézs.24,21-22: „Azon a napon megbünteti az Úr a magasság seregét a magasságban, és a föld királyait a földön. Egy csomóba gyűjtik őket, mint foglyokat a verembe. Börtönbe zárják, és hosszú idő múlva megbüntetik őket”
Sem az ítélet, sem a Millenium idején sátáni tevékenység nem lesz a földön."

Ezt a  hsz-t tettem fel tegnap, kérlek olvasd el még egyszer!

Tehát én azt vallom, hogy a NNY végén, Jézus visszajövetelekor kötözik meg a Sátánt és zárják börtönbe a démonait. Csak a Sátán lesz kiengedve az ezer év végén rövid időre

Egyébként most az AK előtti utolsó korszakban élünk. Ez a korszak 1948-ban kezdődött, Izrael állam létrejöttekor. Azt írja a Jel.17,10-nek a vége: "és miután eljön, kevés ideig maradhat"

Szia Gitta!

Igen, megvan a hiba, nem emelted ki az írást, hogy mástól idézted be. Kérlek legközelebb használd az idézet funkciót, vagy egyszerűen rakj "" jeleket.

Idézet
Egyébként most az AK előtti utolsó korszakban élünk. Ez a korszak 1948-ban kezdődött, Izrael állam létrejöttekor. Azt írja a Jel.17,10-nek a vége: "és miután eljön, kevés ideig maradhat"

Gondolom ezt ige alapján következtetted le. Leírnád az igéket amelyek erről bizonyságot tesznek? Ugyanis Isten akarata volt, hogy újra egybegyűjtse Izrael fiait.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gitta

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #11 Dátum: 2013 Szeptember 25, 20:52:38 »
Szia Antee!


Rájöttem én is, hogy még nem tanultam meg, mikor melyik gombot kell megnyomni. Elnézést kérek!

Ott kezdem talán, hogy az Ez.21,30.32: Neked pedig, te gyalázatos bűnös, Izráel fejedelme, akinek eljön a napja az utolsó bűntett idején, 31ezt mondja az én Uram, az ÚR: Félre a süveggel, le a koronával! Nem marad úgy, ahogyan most van! Legyen a magas alacsony, és legyen az alacsony magas!  32Rommá, rommá, rommá teszem, amilyen még nem volt ez; míg majd eljön, akié az ítélet, mert neki adom!

Nekem ez a szakasz az AK-ról szól. Ő lesz Izrael fejedelme az utolsó bűntett idején. Neki mondja Isten, hogy nem marad a korona a fején. Jeruzsálemet rommá teszi, amilyen még nem volt és Jézusnak adja majd, akié az ítélet.

Ebből kiindulva a Jel.17.rész Jeruzsálemről és a zsidókról szól
kiemelve a 9-11.verset. Hét királyröl beszél (a hosszuk miatt inkább korszakok) ötnek már letelt az ideje, az egyik már uralkodik (hatodik), a másik még nem jött el (hetedik), és miután eljön, kevés ideig maradhat. A fenevad pedig, ő a nyolcadik, a hét király családjából származik.
Amíg Izraelnek nem volt állama, az az idő nem számít bele a korszakba, így a hetedikre sokat kellett várni. A nyolcadik pedig már az AK

Azt még nem értem a válaszodból, hogy melyik összegyűjtésre gondolsz? Arra, amelyik még napjainkban is tart? Hát az 1000 éves királyság nem ehhez az összegyűjtéshez van megígérve. Most még a zsidók nagy része hitetlen. De nem akarlak egyszerre többel terhelni

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #12 Dátum: 2013 Szeptember 25, 21:03:58 »

Moderáltam magam. Az elhirtelenkedett, egyebekben nem építő, ámde esetlegesen romboló hozzászólás számomra is tilalmas!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #13 Dátum: 2013 Szeptember 25, 21:10:32 »
Ez az a bizonyos 1948-as összegyűjtés, ami nem az Antikrisztusi kezdet, hanem Isten ígéretének a beteljesedése.

Ézsaiás könyve 66,6-10
"Halld! zúgás a város felől, hah! a templom felől, hah! az Úr, aki megfizet ellenségeinek. Mielőtt vajudott volna, szült, mielőtt fájdalom jött rá, fiút hozott világra. Ki hallott olyat, mint ez, ki látott hasonló dolgokat? Hát egy ország egy nap jön-é világra, és egy nép egyszerre születik-é? mert vajudott és meg is szűlé Sion az ő fiait! Hát én csak megindítsam és ne vigyem véghez a szűlést? szól az Úr, vagy én, aki szűletek, bezárjam-é a méhet? így szól Istened. Örüljetek Jeruzsálemmel, és örvendjetek fölötte mind, akik őt szeretitek; vígadjatok vele örvendezéssel mindnyájan, akik gyászoltatok miatta!"

Érdemes tovább olvasni...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gitta

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Ezeréves királyság
« Válasz #14 Dátum: 2013 Szeptember 25, 23:44:34 »
Kedves Antee!
Annyira sajnálom, hogy ügyetlenül fogalmazok. Gyönyörű ez az Ézsaiási Ige:
"Örüljetek Jeruzsálemmel, és örvendjetek fölötte mind, akik őt szeretitek; vígadjatok vele örvendezéssel mindnyájan, akik gyászoltatok miatta!"
A Milleniumban fog beteljesedni. Gondolj bele. Az AK  ott fog uralkodni, Tönkre teszi Jeruzsálemet, a pogányok fogják tapodni 3,5 évig. Mikor ennek vége lesz, ragyogóra tisztítja Isten és utána örvendezik így, ahogy Ézsaiás írja.
Nem akarok indulatokat kavarni, inkább nem írok
Az Úr áldjon: Gitta