Szerző Téma: Pedig ha mi megítélnénk magunkat, nem ítéltetnénk meg. (1Kor. 11,31)  (Megtekintve 4310 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kedves Testvérek!

Ezen igét megértve úgy gondoltuk lehetőséget adunk az önvizsgálatra.
A topic célját tekintve nincs lehetőség a hozzászólásra, pusztán az önvizsgálati lehetőségre és gondolatébresztésre szánjuk.

Időről időre feltennénk az Úrtól kapott kérdéseket, ami által önmagunkat vizsgálhatjuk.

2 Kor. 7,10
"Mert az Isten szerint való szomorúság üdvösségre való megingathatatlan megtérést szerez; a világ szerint való szomorúság pedig halált szerez."


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Pedig ha mi megítélnénk magunkat, nem ítéltetnénk meg. (1Kor. 11,31)
« Válasz #1 Dátum: 2011 Június 13, 19:45:22 »
Gal 2,20    
Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.
Testvéreim. Gondolkodjunk el ezen Igén! Ez mennyire igaz ez a mi ( egyen-egyenként) esetünkben?
Ez például felmérhető abból is: egy mondatomban, hányszor említem saját magam-ill. hányszor Jézust? Megtudom -e állni egy teljes órán keresztül, hogy az Énemre utaljak? (Én; nekem...)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Pedig ha mi megítélnénk magunkat, nem ítéltetnénk meg. (1Kor. 11,31)
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 15, 18:29:14 »
1Ján 4:6  Mi az Istentől vagyunk: a ki ismeri az Istent, hallgat reánk, a ki nincsen az Istentől, nem hallgat reánk. Erről ismerjük meg az igazságnak lelkét és a tévelygésnek lelkét.

Vajon, hogyan viszonyulunk Isten igéjéhez, a Bibliához, osztályozzuk, válogatjuk, vagy éppen másokra vonatkoztatjuk, vagy mindet elfogadjuk mint Istennek hozzánk szóló személyes üzenetét?

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pedig ha mi megítélnénk magunkat, nem ítéltetnénk meg. (1Kor. 11,31)
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 15, 18:32:02 »
Megengedjük magunknak?

Róm 8,14
Akiket pedig Isten Lelke vezérel, azok Isten fiai.

Megsértődhetünk?
Kevélyek lehetünk?
Önzőek?
Cinikusak?

Ezek gyümölcsök? Milyen fán teremnek?

Isten felhatalmazott minket, hogy gyermekei legyünk (Jn 1,12). Ha pedig azok vagyunk, akkor Atyánk nevelése alá kerültünk, amelyeknek gyümölcsei vannak. Amelyik gyümölcs nem terem, ott alárendelődés nincs csak neveletlenség. 

Jn 15,8
Az lesz az én Atyám dicsősége, hogy sok gyümölcsöt teremtek, és akkor a tanítványaim lesztek."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Pedig ha mi megítélnénk magunkat, nem ítéltetnénk meg. (1Kor. 11,31)
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 17, 14:19:55 »
Kiért éled a mai napot?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)