Szerző Téma: Háború a Testvérek között  (Megtekintve 2926 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Háború a Testvérek között
« Dátum: 2011 Június 18, 13:20:10 »
Szomorú valóság ez. Ennek nem így kellene lennie...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #1 Dátum: 2011 Június 18, 13:26:34 »
Drága Anti testvérkém ne szomorkodj, nem mindenkinek Úra az Úr Jézus Krisztus, aki azt mondja:

Mt 7,21   
Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 18, 13:56:16 »
Szia Magda.

Nem a topic cimere adtal valaszt. Azok nem Testvereink.
A Testverek kozotti haboru a tema, ami engem igenis elszomorit!

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 18, 14:13:22 »
Shalom. Valójában miről is beszélünk, amikor azt mondjuk: testvér harc? Honnan datálódik? Miért harcolnak a testvérek? Mi lehet az oka a testvérharcnak???
Esetleg tudja valaki a választ? :104:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 18, 14:17:06 »
Az Ige azt mondja, hogy nem test es ver ellen van harcunk.A Satan az, aki lop, ol es pusztit a testverek kozott is.
De nem kellene erre jobban odafigyelni?

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2011 Június 18, 14:49:47 »
Az Ige azt mondja, hogy nem test es ver ellen van harcunk.A Satan az, aki lop, ol es pusztit a testverek kozott is.
De nem kellene erre jobban odafigyelni?
Teljesen igazad van testvérem, ám jól észrevehető az eszközként használt indulat, ami okozza a testvérharcot... és ennek neve is van! erre céloztam.És roppant különös az is, amikor megnevesítésre kerül ez az indulat, mennyire heves tiltakozást vált ki azokból akik tudatosan-vagy sem de élnek ezzel.
A datálódás pedig régi időkre nyúlik vissza! Káin-Ábel ; Jakov-Ézsau ; Izrael-Ismael  ...
Ez bizony a versengés! Bár a legtöbb esetben más és más dologban, (Elfogadás-elsőszülöttség- KI A NAGYOBB-KI VEZESSE A TÖBBIT-KI A JOBB-KI A SZEBB-KI TUD TÖBBET...)  Ám valahogy mégis erről van szó. Bár ismeretes az Ige:1Kor 4,7    
Mert kicsoda különböztet meg téged? Mid van ugyanis, a mit nem kaptál volna? Ha pedig úgy kaptad, mit dicsekedel, mintha nem kaptad volna?
És bár valljuk is, ám valahogy mégsem válik kijelentéssé sokakban!
Pedig ha valaki valóban Istennel jár, az a nyáj számára (A testvérek között) nyilvánvalóvá válik. Arra odafigyelnek, mert Isten tesz róla bizonyságot azokban, akikhez Isten küldte! Aki pedig magáról tesz bizonyságot, attól elfordulnak a Testvérek.Jn.10,8.    
Mindazok, a kik előttem jöttek, tolvajok és rablók: de nem hallgattak rájok a juhok.  /Azt pedig tudjuk: itt Jézus nem időről szól amikor azt mondja : "előttem jöttek" hanem arról (ami a mostra is vonatkozik) Jézust megelőzve! Nem Jézus küldötteként, Nem Istentől kapott hatalommal,Nem Isten dicsőségére.../
Ám azért Dicsőség Istennek vannak küldöttek is! (Istentől) Ezekre pedig érvényes:Jn.10,27.    
Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:
28.    
És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.
29.    
Az én Atyám, a ki azokat adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki azokat az én Atyámnak kezéből.
30.    
Én és az Atya egy vagyunk.
Mégpedig azért vonatkozik rájuk ez a kijelentés, mert nem ők nyilvánulnak meg a szolgálat alkalmával, hanem csak közvetítik Jézust!
Csupán üres edények ők, az Isten számára. Csak Isten tölti meg őket azzal amivel éppen szeretné. Tehát mégegyszer: NEM MAGUKRA MUTOGATNAK! Engedelmesen kivárják, hogy amennyiben küldöttként kell szolgálniuk, Isten járjon elöttük, azáltal hogy kijelenti őket a nyáj ( testvéri közösség) számára.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #6 Dátum: 2011 Június 18, 15:03:21 »
Amen! Teljesen egyetertek!

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2011 Június 18, 17:13:25 »
Igazad van Testvérem, fájó dolog a testvérharc, és mélyen lehangoló, hogy miközben a testvérek harcolnak egymás ellen, addig a környezetükben élő, még nem hivők nem is tudnak Isten Igéjéhez jutni, mert ez a harc elhomályosítja az evngélium nagy-nagy üzenetét :....mert úgy szerette Isten ezt a világot....
Miért is van a testvérharc? Ebben meg Ferenc testvéremnek van igaza, mert mindig akad aki nagyobb akar lenni a másiknál, vagy többet akar, vagy nagyobb elismerésre vágyik. És még olyan sok minden van a keresztények között is, amiben ki akar tünni az egyik a másiktól.
Emlékszem, amikor a mi közösségünket kizárták a régi egyházból, akkor pont azáltal lett előttem hitelessé a pásztorunk, ahogy hagyta, hogy mindent elvegyenek tőle : a lakását, az állását, a gyülekezeti házat. Mindenre azt mondta: ha kell nekik had legyen az övék. És most annak békességestürésnek aratjuk majd a jó gyümölcsét, mert lehet igy is. Isten aztán mindent bőséggel visszaadott a pásztorunknak..
Egyetlen módon lehet a testvérharcnak véget vetni: ....a szeretet nem rója fel a gonoszt.... mindent eltúr, mindent hiszen, mindent remél....
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #8 Dátum: 2011 Június 18, 17:29:52 »
Csak annyit szólnék hozzá, hogy különbség van a keresztyének közti harc és a testvérek közti harc között.

Mert nem minden keresztyén testvér.

Keresztyének közt mindig volt és lesz harc. Mert vannak igaz keresztyének, és névlegesek. A névleges mindig űldözte az igaz hitű keresztyéneket.

A testvérek közti harc szomorú. Mert ahol a testvérek harcolnak, ott bajvan, ott nincs az Isten, mert az Úr a békesség Istene. Ebből rögtön felmerül a kérdés - Vajon, akkor testvérek? És ha igen, akkor - Kiben?

Máté 5:9  Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

:2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
Re:Háború a Testvérek között
« Válasz #9 Dátum: 2011 Június 18, 17:35:27 »
A topic nevét megváltoztattam a "Háború a Testvérek között" címre.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #10 Dátum: 2011 Június 18, 17:43:07 »
Csak annyit szólnék hozzá, hogy különbség van a keresztyének közti harc és a testvérek közti harc között.

Keresztyének közt mindig volt és lesz harc. Mert vannak igaz keresztyének, és névlegesek. A névleges mindig űldözte az igaz hitű keresztyéneket.

A testvérek közti harc szomorú. Mert ahol a testvérek harcolnak, ott bajvan, ott nincs az Isten, mert az Úr a békesség Istene. Ebből rögtön felmerül a kérdés - Vajon, akkor testvérek? És ha igen, akkor - Kiben?

Ámen és Ámen

Igen ez volt az első hozzászólásom.

Dávidnak is Nátán kellett, hogy saját magát észrevegye.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2011 Június 18, 19:18:12 »

Szia Drága Testvérem! :2smitten:

Számomra a keresztyén a keresztyént jelenti (ApCsel 11,26), avagy "Krisztusit". Ugyanis aki látszólag (névlegesen) keresztyén, az nem keresztyén, hiszen csak látszólagos, így igazi nem lehet.

Ezért is bátorkodtam a keresztyént azonosnak tekinteni a Testvérrel.

De ezek csak a szavak különböző értelmezései, a hitünk ugyanaz! :afro:
:2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető egykor11

• Testvérünk
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2011 Június 18, 22:29:02 »
Szerintem mindannyian fejlődünk, de nem vagyunk ugyanazon a szinten, és a hitben erősebb esetleg nem szeretetben fogadja el a hitben gyengébbet ebből lehet háború.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2011 Június 18, 23:37:05 »
Szerintem mindannyian fejlődünk, de nem vagyunk ugyanazon a szinten, és a hitben erősebb esetleg nem szeretetben fogadja el a hitben gyengébbet ebből lehet háború.

:(

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #14 Dátum: 2011 Június 20, 07:15:35 »
Valóban abban van a baj,amikor magukat különbnek tartja valaki  a másiknál.Pedig Jézus azt,mondta:
"Hanem aki nagyobb köztetek,legyen a ti szolgátok."(Máté 23,11.)
Aki felmagasztalja magát megaláztatik.Az alázatosokhoz szabjátok magatokat.stb.Megannyi intés,tanács a Bibliában.Mégis még mindig van harc a testvérek között.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63