Szerző Téma: Az Élet  (Megtekintve 12148 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Andika

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Az Élet
« Válasz #15 Dátum: 2011 Június 25, 15:53:23 »
Nagyon is igaz mind az amiket írtatok,és tudom azt is hogy nem egyszerű igét hirdetni,hisz lesznek sajnos mindig olyan emberek akiknek nem adatott meg a kegyelem,nem is az bánt hogy megvetnek ezek dolgok miatt,Istenért,sőt!
Ami a legszomorúbb az az,hogy az emberek azt hiszik csak mert Egyetemet végzett,akkor az az ember aki Istent hirdeti az Bolond!
Kedves Tünde,a hitetlenekkel együtt élni a legnehezebb,és nincs is annál rosszabb amikor látod azt hogy mennyire süket,és mennyire vak,de bízom benne hogy sok hitetlen lesz még hívő!
 :168:
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Az Élet
« Válasz #16 Dátum: 2011 Június 26, 06:27:18 »
Mi a véleményetek azokról akik megszólnak azért ha  hirdeted az Isten igéjét,mit gondoltok azokról az emberekről,vajon mi indítja őket arra hogy azonnal el ítéljenek,meg sem nézik,meg sem hallgatják mit szeretnél közölni velük!  :(

Mert az emberek hamarabb itélkeznek, mint gondolkodnak, és a széles út mindíg vonzóbbnak tűnik, mint a keskeny. Ám a Szentlélek működik, és az általad elhintett mag ott van és él.
Velem is ez történt. Hála az Úrnak!
Sokáig, nagyon saokáig ott motoszkált bennem az. amit egy barátnőm az Igazságról mondott...szerettem a barátnőnet, ő is engem,, így megáéllapodtunk abban, hogy a barátság marad, de hagyjuk egymást a saját hitében élni. Így gondoltam én, az ember, jónak, és így iy tettem. /A barátnőm azonban titokban imádkozott értem, állandóan/ Évek teltek el, és a szikra nem hamvadt el, égetett belül és erősödött. Istennek hála. ma itt vagyok. Megtértem, és azok társaságát keresem, akik szintén keresték és megtalálták az Igazságot. Még sok a tanulnivalóm, de az már bizonyos, hogy végre a helyxaemen vagyok! Megtaláltam az Egy Igaz Istent!
Tehát nem volt eredménytelen a barátnőm látszólagos kudarca.
Ne feledd: Istennél semmi sem lehetetlen, és a hitetlenekből lesznek a hívők.
Ezért ne zavarjon, bármit is mondanak rólad az emberek. Isten eszközei vagyunk és ez a legszebb, legmegtisztelőbb ajándék, amit kaphatunk. Ezért érdemes az időnként gyűnyos mosolyokat, megjegyzéseket is elviselni. :088:
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Az Élet
« Válasz #17 Dátum: 2011 Június 26, 06:48:34 »
Drága Andika! :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Amikor megtértem a húgommal, szüleink akkor még hitetlenek voltak, így jártunk gyülekezetbe évekig. Nagyon zavart akkor minket is, hogy nem térnek meg. Folyamatosan, hosszú éveken át imádkoztunk értük, és az Úr végezte az Ő munkáját! Ma mind a ketten már az Úrnál vannak, kegyelemből!

Ha Te hűséges maradsz az Úrhoz, még csodákat fogsz látni, és megtérnek a hitetlenek!

"Higgy az Úr Jézusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad népe!" ApCsel 16:31

Nem elérhető Andika

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Az Élet
« Válasz #18 Dátum: 2011 Június 26, 08:56:10 »
Kedves Testvérek  :2smitten:
Köszönök minden hozzászólást,köszönöm hogy elmondjátok mind ezeket,mert az Úr üzen általatok,Áldott az Úr neve mindörökké!
Szép napot! :2smitten:
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Andika

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Az Élet
« Válasz #19 Dátum: 2011 Július 16, 16:26:49 »
Kedves Testvérek!
Lenne egy érdekes témám,és kérdésem is egyben!
Hogyan vélekedtek ti azokról a hívő emberekről akik azt vallják hogy igen is ők hívők, de a hétköznapi életvitelük a viselkedésük nem egyezik azzal hogy valójában Hívők lennének,hiszen egy apróbb kis hiba és máris haragra gerjednek!
Az én meglátásom az hogy nem csak Vasárnaponként kell hívőnek lenni,és úgy viselkedni,és Istent dicsérni és szolgálni ez nem elég,aztán a többi napokon meg mintha nem is az az ember lenne, de miért van ez?
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az Élet
« Válasz #20 Dátum: 2011 Július 16, 18:24:14 »
Ezek a keresztények  test szerint járnak.Nem képmutatóskodásból mondom.Sőt.Amikor ilyet tapasztalok valahogy el is gondolkoztat,én is időnként indulatból cselekszem.
Persze értem,hogy nem időnkénti elbotlásról beszélsz.
A Szent Szellem segít nekünk minél inkább krisztusinak lennünk.Nekünk pedig Isten Igéjével meg kell újítanunk az elménket.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Az Élet
« Válasz #21 Dátum: 2011 Július 16, 19:58:38 »
Drága Andika!

Ez úgy van, hogy Isten belülről kifelé tisztít minket, és bár üdvösségünk egyetlen pillanat alatt van, ingyen - kegyelemből, de a megszentelődésünk életünk végéig tart. Bizony sokszor van az, hogy a hivő emberek megbotlanak, hibáznak, de ők mégis csak a testvéreink! Talán ezért fáj annyira, amikor látjuk hogy nem az Úr szerint járnak/járunk. Valamennyien esendők vagyunk. Én az elmúlt időszakban pont azt tanulgatom az Úrtól, hogy hogyan is lehet ezeket a hibázásokat az Úr szemével látni. Nagy-nagy szeretet kell hozzá, olyan amelyik nem mienk, hanem az Övé. Csak a bennem lakó Jézus Krisztus tudja őket általam szeretni.

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az Élet
« Válasz #22 Dátum: 2011 Július 16, 20:07:28 »
Teljesen egyetértek.Az Úr is szeretettel "nevel" minket,mint gyermekét a szülő.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Az Élet
« Válasz #23 Dátum: 2011 Július 16, 23:11:25 »
Mi a véleményetek azokról akik megszólnak azért ha  hirdeted az Isten igéjét,mit gondoltok azokról az emberekről,vajon mi indítja őket arra hogy azonnal el ítéljenek,meg sem nézik,meg sem hallgatják mit szeretnél közölni velük!  :(

Mert az emberek hamarabb itélkeznek, mint gondolkodnak, és a széles út mindíg vonzóbbnak tűnik, mint a keskeny. Ám a Szentlélek működik, és az általad elhintett mag ott van és él.
Velem is ez történt. Hála az Úrnak!
Sokáig, nagyon saokáig ott motoszkált bennem az. amit egy barátnőm az Igazságról mondott...szerettem a barátnőnet, ő is engem,, így megáéllapodtunk abban, hogy a barátság marad, de hagyjuk egymást a saját hitében élni. Így gondoltam én, az ember, jónak, és így iy tettem. /A barátnőm azonban titokban imádkozott értem, állandóan/ Évek teltek el, és a szikra nem hamvadt el, égetett belül és erősödött. Istennek hála. ma itt vagyok. Megtértem, és azok társaságát keresem, akik szintén keresték és megtalálták az Igazságot. Még sok a tanulnivalóm, de az már bizonyos, hogy végre a helyxaemen vagyok! Megtaláltam az Egy Igaz Istent!
Tehát nem volt eredménytelen a barátnőm látszólagos kudarca.
Ne feledd: Istennél semmi sem lehetetlen, és a hitetlenekből lesznek a hívők.
Ezért ne zavarjon, bármit is mondanak rólad az emberek. Isten eszközei vagyunk és ez a legszebb, legmegtisztelőbb ajándék, amit kaphatunk. Ezért érdemes az időnként gyűnyos mosolyokat, megjegyzéseket is elviselni. :088:

Örülök, hogy barátnőd kitartó imája végül meghozta gyümölcsét. Vannak, akikért én is már évek ót imádkozom...és nem a láthatókra nézek, hanem a láthatatlanokra, mert hiszem, hogy egyetlen ima sem hiábavaló!!! a te példád is bizonyitja. Dicsőség az Úrnak. :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Az Élet
« Válasz #24 Dátum: 2011 Július 17, 06:36:08 »
Andika, olvasd, amit Irna írt, abban benne van a lényeg.
Olvasd el, és gondolj arra, hogy a megtért testvéreink is emberből vannak. A megtérés az egy dolog, a belső átalakulás viszont egy életen át tartó folyamat. A Szent Szellem ott van bennük is, és dolgozik, jeleket ad, irányt mutat, nekik arra kell figyelni, hogy azt kövessék.
De az ember esendő és a világ zajai sokszor elnyomják bennünk a Lélek Szavát, A Szentlélek pedig nem erőszakos...imádkozz értük és segíts nekik. Fogadd el őket olyannak, amilyenek, ne ítéld meg őket és ne ütközz meg a viselkedésükön, hanem csendben figyelmeztesd őket, és sokat-sokat imádkozz értük.

Arról sem szabad elfeledkeznünk, hogy hibátlan ember nincs, mi magunk sem vagyunk azok...gondolj a szálkára és a gerendára...
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

feszter

  • Vendég
Re:Az Élet
« Válasz #25 Dátum: 2011 Július 17, 10:55:54 »
Kedves Testvérek!
Lenne egy érdekes témám,és kérdésem is egyben!
Hogyan vélekedtek ti azokról a hívő emberekről akik azt vallják hogy igen is ők hívők, de a hétköznapi életvitelük a viselkedésük nem egyezik azzal hogy valójában Hívők lennének,hiszen egy apróbb kis hiba és máris haragra gerjednek!
Az én meglátásom az hogy nem csak Vasárnaponként kell hívőnek lenni,és úgy viselkedni,és Istent dicsérni és szolgálni ez nem elég,aztán a többi napokon meg mintha nem is az az ember lenne, de miért van ez?

Szia Andi!

Nagyon sokszor megtapasztaltam ezt én is, sőt magam is estem ilyen hibába.
Az embernek naponként meg kell feszítenie az ó emberét, hogy annak természetét kiküszöbőlje.
Nem tudunk mást tenni mint imáinkban hordózni, megbocsájtani és elengedni.
Viszont ha ez az állapot huzamosabb ideig fenmarad , ott komoly problémák vannak a keresztény életben, akkor már nem az Úr SZ.SZ.vezetése alatt van valaki.  Az ige arra tanít bármit is teszünk az az Úrat dícsőítse. A "vasárnapi kereszténység" 
nem dícsőíti Urunkat. Nagyon rossz példa lehet a hitetlenek szemében is, mert elmegy a kedvük a megtéréstől. :044:

Nem elérhető Andika

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Az Élet
« Válasz #26 Dátum: 2011 Július 17, 12:02:36 »
Kedves Testvérek!
Lenne egy érdekes témám,és kérdésem is egyben!
Hogyan vélekedtek ti azokról a hívő emberekről akik azt vallják hogy igen is ők hívők, de a hétköznapi életvitelük a viselkedésük nem egyezik azzal hogy valójában Hívők lennének,hiszen egy apróbb kis hiba és máris haragra gerjednek!
Az én meglátásom az hogy nem csak Vasárnaponként kell hívőnek lenni,és úgy viselkedni,és Istent dicsérni és szolgálni ez nem elég,aztán a többi napokon meg mintha nem is az az ember lenne, de miért van ez?

Szia Andi!

Nagyon sokszor megtapasztaltam ezt én is, sőt magam is estem ilyen hibába.
Az embernek naponként meg kell feszítenie az ó emberét, hogy annak természetét kiküszöbőlje.
Nem tudunk mást tenni mint imáinkban hordózni, megbocsájtani és elengedni.
Viszont ha ez az állapot huzamosabb ideig fenmarad , ott komoly problémák vannak a keresztény életben, akkor már nem az Úr SZ.SZ.vezetése alatt van valaki.  Az ige arra tanít bármit is teszünk az az Úrat dícsőítse. A "vasárnapi kereszténység" 
nem dícsőíti Urunkat. Nagyon rossz példa lehet a hitetlenek szemében is, mert elmegy a kedvük a megtéréstől. :044:

Bizony így van ,természetesen nem állt szándékomban senkit elítélni,sem megvetni,csak érdekel egy véleményen vagyunk e,tudom én is hogy az embereknek mennyi gondjuk van,és nap mint nap jönnek a meg próbáltatások.Az Úr adjon nekik bölcs gondolkodást!
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Az Élet
« Válasz #27 Dátum: 2011 Július 17, 12:15:10 »
Most ide nagyon ide illik ez az ének, illetve az üzenete :

http://www.youtube.com/watch?v=nK9JIBhCy0A#
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Andika

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Az Élet
« Válasz #28 Dátum: 2011 Július 17, 12:20:57 »
Ismerem ezt  :05: Nagyon szép és köszönöm  :2smitten:
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Az Élet
« Válasz #29 Dátum: 2011 Július 17, 12:29:45 »
Nekem az egyik nagy kedvencem !
                    :016:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12