Szerző Téma: Mi van a bűneimmel?  (Megtekintve 7142 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mi van a bűneimmel?
« Dátum: 2011 Június 26, 22:50:11 »
A topic ezzel a kérdéssel foglalkozik.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Június 30, 06:20:04 »
Valóban! Mi van, mi lesz a bűneimmel?
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 30, 11:14:31 »
Jezus azt mondta, hogy amikeppen mi bocsatunk meg az ellenunk vetkezoknek, akeppen fog az Atya is megbocsatani nekunk.
 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 30, 12:21:19 »
Vagyis én megbocsájtok neked, akkor Isten megbocsájt nekem? Semmi gyónás, semmi nyílt bűnvallás?
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 30, 12:52:33 »
A gyonast/bunvallast en mindig is Istennek tettem. Ha vetkezunk egy masik ember ellen, akkor meg kell tenni a bocsanatkerest fele.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Június 30, 15:11:25 »
A legszebben a Biblia beszél arról mi lesz a bűneinkkel ... ha megvalljuk és megbánjuk azokat.

Zsolt 32:5  Vétkemet bevallám néked, bűnömet el nem fedeztem. Azt mondtam: Bevallom hamisságomat az Úrnak - és te elvetted rólam bűneimnek terhét.

1Ján 1:9  Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.


1Pét 2:24  A ki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: a kinek sebeivel gyógyultatok meg.

Zsolt 103:12  A milyen távol van a napkelet a napnyugattól, olyan messze veti el tőlünk a mi vétkeinket.

Mik 7:18  Kicsoda olyan Isten, mint te, a ki megbocsátja a bűnt és elengedi öröksége maradékának vétkét?! Nem tartja meg haragját örökké, mert gyönyörködik az irgalmasságban!
Mik 7:19  Hozzánk térvén, könyörül rajtunk; eltapodja álnokságainkat. Bizony a tenger mélységébe veted minden bűnünket!


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Július 03, 08:55:38 »
A hozzászólásokat áthelyeztem a megbocsátás topicba. Több nézeteltérést nem akarok olvasni egyik alapok topicjában sem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Július 05, 22:33:08 »
A legszebben a Biblia beszél arról mi lesz a bűneinkkel ... ha megvalljuk és megbánjuk azokat.


1Pét 2:24  A ki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: a kinek sebeivel gyógyultatok meg.
 :2smitten:

Nekem ez tetszik a kegyelemben: Isten gyakorolja Jézus Krisztusban mifelénk. Ott vannak a kereszten. Jézus sebeiben meg lehet gyógyulni. Készen van a bűnbocsánat. Már akkor készen volt, amikor még bűnös voltam. Semmit nem kellett tegyek a bűnbocsánatomért, Isten azt előre elkészítette a számomra.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Július 06, 06:07:31 »
Semmit nem kellett tegyek a bűnbocsánatomért, Isten azt előre elkészítette a számomra....bocsánat a butaságoméért, de engem Petya gondolatai - a többi topicban írtak is -
hogy is van ez??? Semmi sem kell tennem, csak elfogadni a kegyelmet, a bünbocsánatot, semmit sem kell tennem,, csak várni a sült galambot, hiszen Isten jó, és Ő már úgyis elrendezett mindent, az én örök életemet is?
Sajnálom, de nekem valami ilyesmi jött át...
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Július 06, 06:45:35 »
De komolyan: végül is mit kell tennem, hogy kell élnem, hogy a keskeny úton maradhassak!!!???
Hiszem a Bibliában leírtakat, de nem hiszek az eleve elrendelésben, mert Isten szabad akaratot is adott nekünk embereknek, ezzel mintegy lehetőséget adva a világ csábításai közti tévelygésnek.
 A világ, amit Tőle kaptunk, színes, szép és örökké változó, mint egy kaleidoszkóp, és bizony el lehet veszni benne, ha nem figyelünk.
Isten az ilyen "elveszések"-ből való megmenekülésre is adott lehetőséget, de ehhez nekem is tennem kell. sőt...fixa ideám, hogy az első lépést a megbocsájtás felé nekem, magamnak kell megtennem.  Az már az Atya különös és semmihez sem hasonlítható szeretete, hogy nekem szinte fel sem kell jajdulnom, szavakkal kérni sem kell a segítséget, Ő ismeri a szándékaimat, és ha úgy látja, máris ott van és segít.
De a passzív elfogadás szerintem nem működik. Nekem kell indulnom Isten felé, csak akkor jön Ő is felém.

Bocsánat, ha én nem tudom mindezt igékkel alátámasztani, nem ismerem annyira a Bibliát, hogy idézni is tudjak belőle, de talán a saját szavaimmal is érthető, mit akartam mondani.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Július 06, 07:59:38 »
Semmit nem kellett tegyek a bűnbocsánatomért, Isten azt előre elkészítette a számomra....bocsánat a butaságoméért, de engem Petya gondolatai - a többi topicban írtak is -
hogy is van ez??? Semmi sem kell tennem, csak elfogadni a kegyelmet, a bünbocsánatot, semmit sem kell tennem,, csak várni a sült galambot, hiszen Isten jó, és Ő már úgyis elrendezett mindent, az én örök életemet is?
Sajnálom, de nekem valami ilyesmi jött át...
Szia Klári,

A bűnbocsánat kegyelemből van, nem érdemeinkért, de a hit napi harc, amit meg kell vívni Jézussal karöltve a Szentszellem vezetésével, sajnos nem "sült galamb várás", mert agonosz mindig keresi rajtunka réseket, keresztbe tesz, most a keskeny út elején s utána is...
DE ezt a harcot nem egyedül vívjuk
1. Timóteus 6:12:
Harczold meg a hitnek szép harczát, nyerd el az örök életet, a melyre hívattattál, és szép vallástétellel vallást tettél sok bizonyság elõtt.
Zsoltárok 35:1:
Dávidé. &Perelj Uram a velem perlõkkel; harczolj a velem harczolókkal
Efézus 6:11-12:
Öltözzétek föl az Isten minden fegyverét, hogy megállhassatok az ördögnek minden ravaszságával szemben.
Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.

T
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Július 06, 08:08:44 »
Köszönöm Tündi, valahogy így érzem én is, csak ahogy az előzőeket olvastam, nekem az jött át, amit le is írtam, és rendesen megzavart. :060:
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Július 06, 08:31:01 »
Sziasztok!

Jezus egyszer es mindenkorra meghalt a buneinkert. De csak azoknak akik mar befogadtak Ot. Ugyanis akik befogadtak Istent, azok Isten gyermekeive lettek. Kegyelembol elunk, de a kegyelemmel nem szabad jatszani.
Bunbanat nelkul pedig nincs bunbocsanat.A keskeny ut pedig nem veletlenul keskeny ut. Oda kell figyelni minden lepesre.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Július 06, 10:42:02 »
Ámen!

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mi van a bűneimmel?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Július 06, 11:21:21 »
Drága Klári!

Mi nem tudnánk Istenhez közelíteni, meg sem fordulna a fejünkben, hacsak Isten Szelleme nem munkálja. Amikor már valaki érzi, hogy valami hiányzik az életéből, az már Isten munkája, az már az Atya vonzása.
Igen, ilyen megdöbbentő dolog : a megváltásomhoz nem tudok hozzátenni semmit, az ingyen, kegyelemből van.
Ezért nem értékelik sokan. Ami a megváltásomhoz szükséges azt mind elvégezte Jézus, és a búneimet, gyengeségeimet, botlásaimat, betegségemet mind felvitte a keresztre, és amikor kimondta : Elvégeztetett! Akkor a megváltás munkája befejeztetett. És nekem "csak" el kell fogadnom.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12