Szerző Téma: Mit vár el tőlem Jézus?  (Megtekintve 16208 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mit vár el tőlem Jézus?
« Dátum: 2011 Június 26, 22:52:25 »
A topic ezzel a kérdéssel foglalkozik.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Június 30, 06:21:17 »
Mit is???Beszéljetek róla nekem!
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 30, 09:51:47 »
Hát legelsősorban
talán
HITET,
szerintem ez a legfontosabb.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 30, 12:18:47 »
Az megvan Ági, úgy gondolom...de Antee másra is gondolhatott, különben nem tette volna fel ezt a kérdést.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 30, 12:46:35 »
Jezus azt mondta a tanitvanyainak, hogy teremjenek gyumolcsot az Atya dicsosegere.
A Mikeas 6,8 pedig azt irja, hogy: "Megjelentette neked o ember, mi legyen a jo es mit var te toled az Ur. Csak azt, hogy cselekedj igazsagot, szeressed az irgalmassagot es hogy alazatosan jarj a te Isteneddel."

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Június 30, 15:02:40 »
Én csak arra gondoltam, hogy bennem
nem mindig van meg a hit.
Mármint olyan hit, ami semmifelől nem aggódik.

Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Június 30, 15:03:39 »
ALÁZAT
azt hiszem ez a legnehezebb.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Július 01, 09:42:00 »
Ne botránkozzatok meg rajtam!
De az első ami belém villant, amikor megláttam
a kérdést,
Mit vár el tőlem Jézust,

az volt, hogy Semmit.

Mert én olyan tehetetlen vagyok, semmit nem tudok megcselekedni
abból amit az ige ír, egyedül biztos, hogy nem. Hogy ezek meg
legyenek bennem, kapcsolatban kell lennem Istennel.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Július 01, 10:04:13 »
Nyilvan kedves Testverem. Hisz Jezus azt mondta, hogy nelkule semmit sem tudunk tenni.
De ha mar Vele vagyunk, ugy munkalkodik is altalunk. Oda kell szannunk az eletunket, az akaratunkkal pedig az O akaratat akarni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Július 01, 10:10:13 »
Drága Ági !

Ellent kell mondjak, mert abban igazad van, hogy gyengék, esengőek, botladozók vagyunk, de mégis van amit el vár tőlünk Jézus. Mégpedig az, hogy fogadjam, hogy Ő a Világ Megváltója és személye szerint nekem búnösnek szüksége van az Ú kegyelmére, és arra, hogy az általa megszerzett üdvösséget elfogadjam. Elvárja tőlem, hogy bízzak Benne, hogy aki a jó munkát elkezdte bennem, be is tudja fejezni a Krisztus napjára. Elvárja tőlem, hoy minden gondomat Őreá vessem, tudva hogy neki gondja van reám. Elvárja, hogy ne aggodalmaskodjam, mert a mi mennyei Atyánk ismeri a mi szükségleteinket és igérete szerint be is tölti azt az Ő dicsőssége gazdagsága szerint.
Elvárja Jézus, hogy felvegyük az Ő igáját, amely könnyű és gyönyörűséges. És elvárja az engedelmességet, hogyha ma halljuk az Ő szavát meg ne keményítsük a mi szivünket, hanem cselekedjük meg amire Ő indít minket az Ő Szelleme által, mert tudjuk, hogy az engedelmesség több az áldozatnál.
Az Úr a mi szivbeli odafordulásunkat várja: legyen nekem a Te beszéded szerint---- Máriának ez a mondata az engedelmesség legszebb áldozata. Én szeretné ha minden helyzetben igy ki tudnom ezt mondani!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Július 01, 10:16:09 »
Egyetértek az előttem szólókkal, de fontosnak tartom megjegyezni, hogy ez a fajta elvárás nem az, ahogy egy főnök elvárja a beosztottjától, hogy megtegyen dolgokat.

Sokkal inkább arról a fajta "elvárásról" van szó, ahogy egy szülő várja, hogy a gyermeke elkezdje kivenni a részét a család életéből, a ház körüli teendőkből.
Az, hogy a gyermek mindezeket teszi vagy sem, nem befolyásolja azt, hogy az apja szereti, de az apának az okoz örömet és büszkeséget, ha látja, hogy gyermeke meglátja a szükségeket, és a maga erejéhez mérten igyekszik besegíteni.

Ez utóbbit azért emeltem ki, mert sokszor hajlamosak vagyunk másokhoz hasonlítgatni magunkat, és ha ezt tesszük, attól függően, hogy kit figyelünk, vagy elkényelmesedéshez, vagy túlhajszoltsághoz vezethet.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Július 01, 10:20:51 »
Biztosan nincs ellentmondas, csak mast ertunk alatta. :2smitten:
Az O emberunktol semmit sem var Isten, viszont az Uj teremtestol mar igen. :2angel:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Július 01, 10:29:08 »
Nos én arra gondoltam, hogy itt amikor Jézus elvárásairól beszélgetünk, akkor az alaphelyzet már tisztázva van, csak azoktól vár bármit is Jézus, akik elfogadják Őt Megváltójuknak, a világi embertől csak várja és várja az Úr, hogy egyszer csak meghallja, hogy Ő kopogtat a szíve ajtaján és megnyitja azt ajtót, és akkor bemegy oda az Úr és üdvösséget ad, az ajtót megnyítónak.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Július 01, 10:39:43 »
szeretett testvéreim
köszönöm a hozzászólásaitokat.

Nagyon örültem Irma szavainak, hogy ha
az Ő szavát halljuk, meg ne keményítsük a
szivünket.
És nagy erőt ad az, hogy  Isten, a mi mennyei atyánk
nem úgy van mint a szülők:
"Most mondom utoljára, hogy...."
többször szól, addig, amig meg nem keményítjük a szivünket.

dicsőség neked Istenem.

Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Július 01, 10:47:25 »
Szerintem Jézus minden áldott nap ugyanazt várja el tőlünk, akik már felismertük Őt és elébe borulva a kezébe tettük le az életünket.
Azt, hogy szeressük Őt, hogy a parancsai szerint éljünk, hogy ne itélkezzünk, és hogy a világban Őt képviseljük.  Hozzáteszem: könnyű volt ezt így pontokba szedve leírni, de állandó küzdelem a végrehajtása. Mert a Sátán legfőbb gondja, hogy akadályozzon bennünket. A közértben, amikor a folyamatos drágulást észleljük, a körülöttem élők megoldhatatlan lakás-egészségügyi, anyagi- és sorolhatnám még...gondjait látva, mind-mind egy próbakő, amin át kell jutnunk, hogy hűek tudjunk maradni. Mert egyszerűen nem tudok olyan embert elképzelni, akinek egy-egy problémával szembesülve első reakcióként nem borul el az agya /lásd Jób/,  nem ijed meg, hogy aztán a Gondviselésre bízva magát és a problémát,  ujra bocsánatot kérve visszatérjünk a nyájba.  /Épp a napokban történt velem valami hasonló. Miután helyhez vagyok kötve, kéztörlésre, egyebekre nagyon sok törlőkendőt használok. Csomagja itt 499.-Ft. Majd a guta ütött meg, mikor egy reklámban felfedeztem, hogy ugyanezt Szombathelyen, a Tescoban kerek 200 forinttal olcsóbban meg tudnám venni - ha lenne rá lehetőségem./  Túl vagyok rajta, biztos, nektek is voltak hasonló élményeitek...és hiszem, hogy Jézus csak szeretőn mosolygott, amikor bocsánatát kértem. Ő tudja, milyen a mi világunk, és mint a jó szülő, vagy nevelő engedi, hogy próbákon essünk át, de szeretettel vár vissza bennünket. Mert ez a legis-legis legfontosabb! Hogy legyőzve a kísértést, visszatérjünk.
Mindíg visszatérjünk.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23