Szerző Téma: Mit vár el tőlem Jézus?  (Megtekintve 7066 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető B.Tünde

• Testvérünk
  • *
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #30 Dátum: 2011 Július 02, 22:47:05 »
Antee

Ezt jó volt olvasni: "Nos, azért tisztázzuk azt, hogy nem vagyunk "tejbe tök" keresztyének, akik mosolyognak akkor is, ha csapás éri őket.
Számunkra egyetlen megoldás létezik, amelyet Isten adhat. Benne bízunk, hiszünk igéreteinek."

Mit vár tőlem Jézus: Szeretetet, Harcot, kitatást mellette....

Én azt vettem észre, hogy tanulási folyamat észrevennem mikor van rajtam egy rés, szakad rajtam egy rés, egy gondolat miatt pl, vagy egy érzelmi átvillanás egy emlék miatt, ahol a gonosz bepiszkálhat. Ezeket a réseket igyekszem az Atya segítségével gyorsan betömni, akár csak annyit kérve Jézusom segíts, vagy Kérve az Urat zabolázza meg a gondolataimat, Vonjon be szeretetével, vagy csak megvallva hangosan, vagy csak gondolataimban hogy Én Jézushoz tartozom a Sátánnak nincs hatalma felettem.
.....

Tünde
Remélve, nem leszek félreértve, s megitélve
Remélve nem leszek félreértve, s emiatt ember által megitélve
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Torocko

• Testvérünk
  • *
  • kék hegyek
« Válasz #31 Dátum: 2011 Július 03, 06:53:23 »
De hiszen épp azt teszem - csak nyilvánosan, talán hangosabban, mint a megszokott, mert én nem járhatok gyülibe, nem tapasztalhatom m,eg a közösség erejét, támogatását másképp, mint hogy kiírom magamból a kétségeimet-kérdéseimet., remélve, hogy nem a lázadót, hanem a keresőt látjátok meg bennem és segítetek.
Mert gondolkodom, és a kérdések jönnek, sőt tőlem is kérdeznek, és a legtöbb válaszomra a válasz bizony annyi volt, hogy "te hülye vagy".
Mert még nem vagyok kész a belülről, fetétlen hitből való válaszadásra...

Ezért kell nekem azokat a gondolatokat is leírnom, nyilvánosan feltennem, amiket esetleg többen nem ideillőnek vélnek.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető egykor11

• Testvérünk
  • *
« Válasz #32 Dátum: 2011 Július 03, 08:43:57 »
"Én azt vettem észre, hogy tanulási folyamat észrevennem mikor van rajtam egy rés, szakad rajtam egy rés, egy gondolat miatt pl, vagy egy érzelmi átvillanás egy emlék miatt, ahol a gonosz bepiszkálhat. Ezeket a réseket igyekszem az Atya segítségével gyorsan betömni, akár csak annyit kérve Jézusom segíts, vagy Kérve az Urat zabolázza meg a gondolataimat, Vonjon be szeretetével, vagy csak megvallva hangosan, vagy csak gondolataimban hogy Én Jézushoz tartozom a Sátánnak nincs hatalma felettem." Szerintem B. Tündi az itt leírtakban pontosan azt fogalmazta meg csodálatosan, szemléletesen, hogy milyen is a " növekedésünk kínja" ( Adrien Plass Kegyes kétbalkezese...)
Igen, a hívő életünk szerintem egyáltalán nem valami statikus állapot, hanem egy folyamat, ami -én nem értem miért- de a legváltozatosabb képet mutatja számomra. Van, hogy sivatagon visz az út, magányosan, félreértve a tesóktól is, van, hogy közösségben velük, de Isten mindig tudja, mi az ami a javamat szolgálja.Semmi több nem történik velem, csak amit  megenged.Merthogy mindannyiunkat Isten jó kedvvel alkotott, és, ha az Ő gyermekei vagyunk, el nem hagy, lehetünk bármilyen mélyen éppen.És Ő az aki a saját képmására formál, Jézus fog kiábrázolódni bennünk, nem pedig valamely író, szent, vagy prédikátor.
Klári, az hogy tudsz kérdezni, az szerintem nagyon csodálatos! Elménk is van, agyunk is, amivel gondolkodnunk kell, hisz azért van.És hogyan is változhatnánk meg elménk megújítása által?Jaj, annyira szeretnék oda eljutni, hogy jó kérdéseket teszek fel!!!!
Köszönöm Klári az őszinteségedet, példa értékű!!!!

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #33 Dátum: 2011 Július 03, 17:35:50 »
Szerintem Isten örül,ha vannak kérdéseink és tanulni akarunk,mert ilyenkor olyanok vagyunk,mint  a gyermekek,akik pontosan így fejlődnek.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #34 Dátum: 2011 Július 03, 17:38:04 »
Így van kedves testvérem. Akik pedig nem hajlandóak tanulni, azok általában azt hiszik, hogy már mindent tudnak. Holott igazán semmit se ismernek igazán...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #35 Dátum: 2011 Július 03, 17:43:44 »
Ámen!    1Kor 8,2    
Ha pedig valaki azt hiszi, hogy tud valamit, még semmit sem ismer úgy, a mint ismernie kell.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető petya1962

• Testvérünk
  • *
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
« Válasz #36 Dátum: 2011 Július 05, 22:19:51 »
Segítség! Megszülettem!

Had kezdjem el így: mit vár el egy apa az újszülött gyermekétől? Mert az Isten országába való bekerülésünk valami ilyesmi. Legalábbis az ige erről szól:

Jn 1:12-13 Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, akik nem vérből, sem a test, sem a férfi akaratából, hanem Istentől születtek.

Vagyis a születés, a megtérés nem saját produkció, ez az Isten csodája. Ő műveli velem azt, hogy keresem az Istent, ő döbbent rá a bűnös állapotomra, s ő indít el a megtérés útján is.

Mit is vársz el egy újszülöttől?

#lélegezzen. Isten lehellete járja át az egész lényedet. Sokan ezt az imádsággal azonosítják. Én azt mondom természetes módon beszélgess vele. Mondd el Neki, hogy örülsz a tiszta lelkiismeretednek, mondd el neki, ha kétségek, félelmek gyötörnek, ha bizonytalan vagy...stb.

#táplálkozzon. Itt van nálunk az unokánk pár napja. Elég problémás gyermek. Amikor már 12. órája nem akart enni, bizony kezdtünk aggódni. Amiképpen a testnek szüksége van táplálékra, ugyanúgy a szellemünket is táplálni kell. Az Úr Jézus magát fogyasztható/fogyasztandó tápláléknak nevezi:

Jn 6:35 Jézus azt mondta nekik: "Én vagyok az élet kenyere: aki énhozzám jön, nem éhezik meg, és aki énbennem hisz, nem szomjazik meg soha.

aztán:
Jn 6:53 Jézus így szólt hozzájuk: "Bizony, bizony, mondom néktek: ha nem eszitek az Emberfia testét, és nem isszátok a vérét, nincsen élet tibennetek.

#kiürítsen, kakáljon: Vagyis a salakot, a nem odavalót távolítsa el. A gyakorlatban ez a bűnvallás. Ugyanazt mondom, amit Isten arról a dologról, ami egyébként elválaszt Istenről. Tehát bűnnek mondom, ami bűn.

Jak 5:16 Valljátok meg azért egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének.

Azt gondolom, hogy egy új kereszténytől ezt várja el Isten. ...

Természetesen a hitben érettebbtől több várható el, de ez már egy másik téma.

Még egy ige zárásként:

Ef 2:8-9 Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #37 Dátum: 2011 Július 05, 22:22:31 »
Nagyon jó Petya! Köszi a hozzászólást! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

• Testvérünk
  • *
  • kék hegyek
« Válasz #38 Dátum: 2011 Július 19, 06:26:14 »
"#táplálkozzon. Itt van nálunk az unokánk pár napja. Elég problémás gyermek. Amikor már 12. órája nem akart enni, bizony kezdtünk aggódni. Amiképpen a testnek szüksége van táplálékra, ugyanúgy a szellemünket is táplálni kell. Az Úr Jézus magát fogyasztható/fogyasztandó tápláléknak nevezi:

Jn 6:35 Jézus azt mondta nekik: "Én vagyok az élet kenyere: aki énhozzám jön, nem éhezik meg, és aki énbennem hisz, nem szomjazik meg soha."

De mi van akkor, ha egyszerűen nincs rá lehetőségem?
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #39 Dátum: 2011 Július 19, 07:17:37 »
Kedves Klári!
Úgy érted ezt,hogy esetleg nem jutsz el gyülekezetbe?

"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #40 Dátum: 2011 Július 19, 07:20:58 »
Hiszem,hogy az Úr gondoskodik "táplálékról" az Ő gyermekeinek.A szükség napjaiban is,pl. amikor hollók által adott eledelt Illésnek.Mirólunk is gondoskodik.
 :2smitten:

Nem elérhető Torocko

• Testvérünk
  • *
  • kék hegyek
« Válasz #41 Dátum: 2011 Július 19, 07:52:33 »
Igen ditte, arra is gondoltam, de arra is, hogy pl. én katolikusként napi áldozó voltam, amíg tehettem. Később ezek persze ritkultak - nem az én hibámból - és most nagyon hiányzik. :02:

/Feltételezem, tudjátok, mi az áldozás - olyasmi, mint az Úrvacsora - személyes találkozás az Úr Jézussal/

feszter

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2011 Július 19, 08:39:12 »
Kedves Klárika!

Szeretettel ajánlom figyelmedbe a következő gondolatokat.
Ahogyan a  katolikusok veszik az úrvacsorát az bűn.

A katolikusok az úrvacsora köré egy szertartási rendszert építettek fel
 áldozati „lakomát” = misét formáltak belőle .És ez bűn nem kedevs az Úr előtt.
Újra és újra megáldozzák Kriszus testét,.Az ostya és a bor  átváltozik Jézus Krisztus valóságos testévé és vérévé. Ez azt jelenti, hogy minden egyes mise során újra feláldozza magát, vagy feláldozzák a mi Urunk Jézus Krisztust, a katolikus hívek pedig szó szerint megeszik a testét és megisszák a vérét. Ez a transsubstanciáció vagyis átlényegülés. Az, hogy az ostyáról azt mondják, az Jézus valóságos teste abból is kiderül, hogy miután beletesznek egy ilyen átváltozott ostyadarabot a megfelelő tartóba ezt a darab ostyát úgy imádják, mintha maga az Úr Jézus lenne ott jelen fizikailag. Ez az ún. szentségimádás.
Mert  látásmódjuk szerint a hívek csak a papság által kiszolgáltatott szentségeken keresztül járulhatnak Istenhez és nyerhetnek üdvösséget. Ha valaki nem juthat hozzá a szentségekhez, mint például a kersztséghez vagy az eukarisztiához, nem is üdvözülhet. Viszont ezeket a szentségeket kizárólag a felszentelt katolikus papok szolgáltathatják ki. Mivel jézus azt mondta, ha nem eszitek az én testemet és nem isszátok az én véremet nem lesz élet bennetek, ezt a katolikusok szó szerint értik, holott Jézus világosan megmondta, hogy az ő szavai szellem és élet de vannak akik nem hisznek.
A Biblia természetesen sehol nem tanítja, hogy a papnak hatalma volna egy ostyadarabot és egy pohár bort átváltoztatni Jézus Krisztus valóságos testévé és vérévé. És az is nyilvánvaló az Újszövetségből, hogy a Jézus által bemutatott áldozat egyszeri, tökéletes és megismételhetetlen.

Szeretettel Ircsi  :044:

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #43 Dátum: 2011 Július 19, 08:56:26 »
Drága Klári!

Az előbb már leírtam a hozzászólásomat, de a technika megtréfált, ezért most próbálkozom újra. Én nem tudom, hogy a katolikusoknak mit jelent a napi áldozás. De azt tudom, hogy aki elfogadta Jézus Krisztus Megváltójának annak napi együttléte van Vele, már ha igényt tart erre. Mert Maga Jézus mondta : Mindennap veled leszek világ végezetéig mindennap.......El nem hagylak téged és el sem távozom mellőled.....
Igaz az Úrvacsora egy különleges alkalom, amikor asztalközösségben lehetünk Jézussal, de a napi szellemi táplálékot az Igéből minden hivő magához veheti. Mert a szellemi táplálék az Ige. Én mindennap olvasok előre kijelölt áhitatokat, mert sokszor kaptam már ezuton is Istentől irányitást az életemre nézve, de nagyon áldott az is ha valaki folyamatosan olvassa az Igét.

:2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

• Testvérünk
  • *
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
« Válasz #44 Dátum: 2011 Július 19, 09:05:42 »
De mi van akkor, ha egyszerűen nincs rá lehetőségem?

A táplálkozás ebben az esetben nem fizikai táplálkozás, hanem kicsit más. Had világítsam meg ezt egy történettel a Bibliában. Az Úr Jézus szolgál emberek felé, előkerülnek a tanítványok, s hívják enni. Íme az Úr Jézus válasza:

Idézet
Jn 4:34 Jézus ezt mondta nekik: "Az én eledelem az, hogy teljesítsem annak akaratát, aki elküldött engem, és bevégezzem az ő munkáját.

Tehát, hogy is van ez? Ahogy személyes beszélgetésben is mondtam: ha közösségben vagyok az Úrral, akkor ez a lelki közösség felér egy olyan úrvacsorával, amelyet "csak" szokásból vesz az ember.

Az más dolog, hogy a katolikusok által gyakorolt szent áldozás spirituális tartalma nem azonos a Bibliában megfogalmazott tartalommal....
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu