Szerző Téma: Mit vár el tőlem Jézus?  (Megtekintve 7332 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető petya1962

• Testvérünk
  • *
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #45 Dátum: 2011 Július 19, 09:12:43 »
Ahogyan a  katolikusok veszik az úrvacsorát az bűn.

Veszélyes dolog bűnnel kárhoztatni valakit. Akinek ezt minden joga, oka meglett volna, mármint az Úr Jézusnak, nos, Ő sem tette meg. Nem az a bűn, hogy valaki legőszintébb ismerete szerint részt vesz a szent áldozásban, vagy éppen az úrvacsorában. Az Úr Jézus szerint:

Idézet
Jn 16:9 A bűn az, hogy nem hisznek énbennem;

A bűn az Úr Jézus nélküli cselekedet.

Idézet
Kol 3:17 Akármit tesztek, szóval vagy tettel, mindent az Úrnak, Jézusnak nevében tegyetek, s közben adjatok hálát őrajta keresztül Istennek, az Atyának.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

feszter

• Vendég
« Válasz #46 Dátum: 2011 Július 19, 14:39:26 »
Kedves Petya!

Legelőször is itt kezdeném, Péld. 24,25
Akik pedig megfeddik a bűnöst, azoknak gyönyörűségökre lesz, és jó áldás száll reájok!
Jak. 5,20
Tudja meg, hogy a ki bűnöst térít meg az ő tévelygő útjáról, lelket ment meg a haláltól és sok bűnt elfedez.
Van egy ige is ezzel kapcsolatban, de nem találom, bocsánat a pontatlanságomért.
Aki tudja, hogy valaki bűnös dolgot cselekszik és nem figyelmezteti azt maga is bűnössé vállik.

Nem állt szádékomban senkit kárhoztatni és most szeretném az ige fényében megindokolni, miért is bűn a katolikus úrvacsora.
Lényege, hogy újra és újra megálldozzák Jézust, az ostyából pedig szetségimádást csinálnak.
Ez felér a varázslással, bálványimádással amit az Úr igéje bűnnek nyílvánít. Aminek súllyos következményei vannak.

Most az úrvacsorai igékből idéznék , mellyek önmagukért beszélnek.
1 Kor. 11,27
Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.
1 Kor. 11,28
Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból, 
1 Kor. 11,29
Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.
1 Kor. 11,30
Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan. 
1 Kor. 11,31
Mert ha mi ítélnők magunkat, nem ítéltetnénk el.

Szeretettel Ircsi

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2011 Július 19, 14:44:34 »
Kedves Ircsi!

Nem nekem címezted ezért én is akarok beleszólni ebbe a vitába, csak halkan jegyzem meg, hogy az így használt Ige idézetekkel esetleg "belevered a betonba" az érintetett, és igy nem segítesz hanem, elrémíted a kereső szívet.
Mert azt is az Ige mondja : a betű öl, de a Lélek megelevenít!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

feszter

• Vendég
« Válasz #48 Dátum: 2011 Július 19, 15:07:25 »
Kedves Irma!

Valóban igaz, hogy a betű megöl és a lélek megelevenít.
Isten igéje élő és ható elhat a szívekig éppen ezér nem lehet kihagyni ,és ha keménynek is tűnki, Jézus sem bánt mindig kesztyűs kézzel az emberekkel. Adódhatnak helyzetek amikor nem tanácsos lágysággal szólni. Az ige fényében megkell mondanunk az igazságot, hogy elgondolkodjanak rajta.Isten igéje soha sem tér vissza űresen, ott dolgozik az ember szívében és ha valaki nyitott rá megfogja teremni gyümöcsét.
2 Tim. 3,16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre.

Áldot további szép napot az Úr áldjon.

Szeretettel Ircsi :044:

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2011 Július 19, 15:15:51 »
Kedves Ircsi!

Én azért még mindig úgy gondolom, hogy lehetek akár milyen kemény   ----    magamhoz!
De akit meg akarok szólítani, jobb ha szeretettel teszem, sokkal hamarabb célhoz ér, tapasztalatom szerint, de nem akarom ezt folytatni, majd Petya válaszol neked ha akar.

áldott szép napot mindenkinek!   :2smitten
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Nem elérhető petya1962

• Testvérünk
  • *
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
« Válasz #50 Dátum: 2011 Július 19, 16:53:52 »
Kedves Ircsi!

Engedj meg nekem annyit, hogy a Biblia tanít csomagolástechnikát is. Amikor van egy bibliai igazság, amit úgy érzel, hogy meg kell mondj valakinek (vagy esetleg a Szent Szellem kér fel, hogy közölj), nos akkor két dolgot tehetsz:

• Vagy ledugod a torkán, had fulladjon bele
  • vagy becsomagolod, hogy hátha megszívleli az az ember, s megtérésre juthat.

Döntsd el, melyik a célravezetőbb.

Rátérve az eredeti problémára: nem állítottam azt, hogy a katolikusok által gyakorolt szentáldozás helyes, biblikus dolog volna. Nem bátorítottam Klárit arra, hogy azt gyakorolja. Mindössze arra világítottam rá, hogy a Biblia nem ezt vagy azt a cselekedetet nevezi bűnnek, hanem azt a tényt, hogy az emberek nem ismerik az Úr Jézust. Ha szíveskedsz visszaolvasni, akkor talán megérted a lényegét.

Mellesleg Klári pont egy negyedszázada ágyhoz kötött, s nem tud élni ezzel az egyébként gyermekségétől fogva begyakorolt szokással.

S még egy dolog kedves testvérem: nekünk Krisztus (legalábbis nekem) nem a kárhoztatás szolgálatát, hanem a békéltetés szolgálatát adta. A békéltető ember nem buldózert használ, hanem a Krisztusra mutat.

Egyébként ma pont egy órahosszat beszélgettem Klárival személyesen azért, hogy megnyugodjon a fojtogatástól.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

feszter

• Vendég
« Válasz #51 Dátum: 2011 Július 19, 17:34:00 »
Kedves Petya!

Sajna ma már nincs több időm alaposabban válaszolni.
Egyébként Klárika neme is írt és nem találta fólytógatónak írásom.

Áldott és békés d.u. az Úr áldjon. :044:

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2011 Július 19, 22:08:38 »
Kedves Ircsi!

Én azért még mindig úgy gondolom, hogy lehetek akár milyen kemény   ----    magamhoz!
De akit meg akarok szólítani, jobb ha szeretettel teszem, sokkal hamarabb célhoz ér, tapasztalatom szerint, de nem akarom ezt folytatni, majd Petya válaszol neked ha akar.

áldott szép napot mindenkinek!   :2smitten
:104:                        Ez jó ha így gondolod....még jobb ha ez  tapasztalat is...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2011 Július 19, 22:45:02 »
Milyen jó, hogy ezzel Jézus Krisztusnak kell elszámolni és nem embereknek!

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2011 Július 19, 23:34:28 »
Igen testvérem.Igazad van ! Csak Jézusnak kell elszámolnunk, egyen-egyenként! Neked is, és Nekem Is :2Kor 5,10    
Mert nékünk mindnyájunknak meg kell jelennünk a Krisztus ítélőszéke előtt, hogy kiki megjutalmaztassék a szerint, a miket e testben cselekedett, vagy jót, vagy gonoszt. Amit leírtál az jó és igaz:1Kor 16,14    
Minden dolgotok szeretetben menjen végbe!

Testvéreim. Bocsássatok meg nekem, ha az előző beírásommal kétségben hagytalak benneteket. Valójában Reagáltam valamire, Irma testvérünknek, amit nem lett volna szabad, mert ha nem tudjátok az okokat, nincs jogom egyes részletekkel megzavarni titeket. Sajnálom hogy ezt tettem veletek.
Bocsássatok meg nekem.  Az én reakcióm kizárólag személyes jellegű volt. Ily dolgot tőlem többé nem fogtok tapasztalni.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Torocko

• Testvérünk
  • *
  • kék hegyek
« Válasz #55 Dátum: 2011 Július 20, 06:07:21 »
Még mielőtt bárkiben is tüske maradna, engedtessék meg, hogy én, az érintett is elmondjam a véleményemet.
Kedves petya és Ircsi!

Semmi bajom, senki sem döngölt betonba, tudom mozgatni kezem-lábam és a fogaskerekek is csendben csikorognak itt fent a fejemben, és ezt mindkettőtöknek egyformán köszönhetem.
Épp Petyával Skype-oltunk, amikor az ominózus írás íródott. Ircsi leírta, amit gondolt, és én bepánikoltam tőle. De nem a levél stílusától, még csak nem is a tartalmától, hanem attól. hogy olyan dolgokat fogalmazott meg, amit magam is nagyon régen éreztem, de sosem volt bátorságom az érzéseimet szavakba önteni. A megszokás, a beidegződések, az eretnekség, a szentségtörés bűnétől való félelem és sorolhatnám még, mi minden tartott vissza attól, hogy szembe merjek nézni a bennem formálódó gondolatokkal.
Ezt a káoszt bontotta ki bennem Ircsi, mintha tudta volna, mi zajlik bennem.
Persze, hogy első olvasatra frászt kaptam /bocsánat/, de aztán - és ezt Petya, tudod, ki is mondtam - nevezetesen, hogy minden szavával egyet értek. Ircsinek írt levelemet pedig úgy írtam valahogy alá, hogy klári/aki még most is fél kimondani.../ stb.stb
Petyának aztán elmeséltem egy másik fórumon való régebbi próbálkozásomat, ahonnét azért szaladtam el, mert szinte azonnal elkezdtek téríteni, és én köszöntem, de nem kértem abból. Megmondtam nekik is, elmondom itt is, hogy hitem szerint az Úr tudja, hogy mikor, mire vagyok érett, Ő nem sürget, a megtérés nem lóverseny, és Isten nem engedi, hogy ne legyen időm elmélyülni a hitben. De Ő tudja, hogy minden ember más, így a tanulási folyamat is egyénenként változó sebességű
Amint az ábra mutatja, itt vagyok, nem szaladtam el, tehát Isten elég érettnek talált a fent említett témában való "eligazításra"és ennek lett eszköze Ircsi.
Petya aztán segített a hirtelen felkavart iszapot bennem leülepedni. Köszönettel tartozom tehát elsősorban az Úrnak, és nektek, mindkettőtöknek.
Tegát salom, salom, salom! Öleljétek meg egymást virtuálisan és ugorgyunkl...

Egyébként tegnap délután épp a szektákról szóló írásokat olvasva jutott eszembe, hogy az Isten utáni vágy milyen mélyen ott él az emberekben, és milyen sok szinű az a paletta, amilyen módon el is indulnak az Isten felé az emberek.
Mindegyik a maga hitét véli az abszolút igaznak, hiszen a Biblia egyik csodálatos tulajdonsága, hogy mindenki megtalálja benne a maga véleményét igazoló Igéket.
Magam részéről nem hiszem, hogy jogunk lenne bármelyiket a másik elé helyezni...a  Háromszemélyű Egy Isten hívőkre és a Tízparancsolatot követőkre gondolok természetesen elsősorban, de oda kell fordulni és tisztelnünk kell minden csoportosulást, akik valamilyen formában vagy néven, de az Egy Istent keresik. /buddhisták, iszlamisták stb./ 
Ha csak ez az egy közös bennünk, az istenkeresés, már a testvérünk. Bocs a nagyon konyhai hasonlatért, de a zöldbabfőzeléket sem egyképpen főzik...a lényeg, hogy a fő alkotók benne legyenek., és egy irányba menjenek A vadhajtások majd leszáradnak úgyis.
Ne itélj, hogy ne itéltessél, és próbálj meg receptet cserélni, de mindenképpen segítsd őt a keresésben, a munka javát pedig bízd a Szent Szellemre.

Ezek jutottak az eszembe, amíg a gondolataitokat olvastam.
Netán túl liberális vagyok?

"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2011 Július 20, 07:48:14 »
Drága Klári!
Tiszteletben kell tartanunk az embertársainkat.Éltem más kultúrában,ezért ezt megtanultam.De ez nem azonos azzal,hogy mindenki egy helyre tart,amikor a különböző vallásokat követi.
Minden emberben van egy vágy Isten után,ez tény.Az ember egy imádó teremtmény.Azonban nem mindegy,hogy kit/mit imád és hogy mi módon.Isten azért adta az Ő kinyilatkoztatott igéjét,hogy ez legyen az ALAP.Az ige táplálékunk is,mert nem csak kenyérrel él az ember,hanem minden igével,amely Isten szájából származik.
Csak egy Út van az Atyához: Jézus Krisztus, az Isten Fia,aki emberré lett értünk,hogy helyettünk kereszthalált haljon a mi bűneinkért.Nincsen senkiben másban üdvösség.

"Mert úgy szerette Isten a világot,hogy az ő egyszülött Fiát adta,hogy valaki hiszen őbenne,az el ne vesszen,hanem örök élete legyen.
Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra,hogy kárhoztassa a világot,hanem hogy megtartassék a világ általa."(János 3,16-17.)

Jézus azt mondta,menjetek és hirdessétek a z evangéliumot (örömhírt) széles e világon és tegyétek tanítványokká az embereket.

Szeretettel ölellek.
Edit
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2011 Július 20, 08:52:20 »
Drága Klári!
Tiszteletben kell tartanunk az embertársainkat.Éltem más kultúrában,ezért ezt megtanultam.De ez nem azonos azzal,hogy mindenki egy helyre tart,amikor a különböző vallásokat követi.
Minden emberben van egy vágy Isten után,ez tény.Az ember egy imádó teremtmény.Azonban nem mindegy,hogy kit/mit imád és hogy mi módon.Isten azért adta az Ő kinyilatkoztatott igéjét,hogy ez legyen az ALAP.Az ige táplálékunk is,mert nem csak kenyérrel él az ember,hanem minden igével,amely Isten szájából származik.
Csak egy Út van az Atyához: Jézus Krisztus, az Isten Fia,aki emberré lett értünk,hogy helyettünk kereszthalált haljon a mi bűneinkért.Nincsen senkiben másban üdvösség.

"Mert úgy szerette Isten a világot,hogy az ő egyszülött Fiát adta,hogy valaki hiszen őbenne,az el ne vesszen,hanem örök élete legyen.
Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra,hogy kárhoztassa a világot,hanem hogy megtartassék a világ általa."(János 3,16-17.)

Jézus azt mondta,menjetek és hirdessétek a z evangéliumot (örömhírt) széles e világon és tegyétek tanítványokká az embereket.

Szeretettel ölellek.
Edit
 :2smitten:

Egyetértek Ditte, Somer Ajin, Ircsi, nem alkudhatunk meg a "békesség" kedvéért... A kérdés csak az, hogy  h o g y a n ?  Kérjük a Szent Szellemet, segitsen, hogy egy adott szituációban ne a törvénykezés hanem a segitő szándék érvényesüljön. Az IGE olyan mint egy tükör, és ha az emberek elé tárjuk és nem tetszik nekik amit benne látnak, akkor a tükröt eléjük tevőre fognak haragudni. De ez nem baj, többen mondták már utólag: "igazad volt"...Az ige nyomot hagy az emberekben, elkezd bennük működni...
A másik téma, amit Torocko irt, az "ökumené" teljesen Bibliaellenes, ezt az elképzelést fogja Sátán felhasználni amikor megalapitja saját világvallását...de ezt ne vedd  kritikának Klári, mert annyira jó látásaid vannak egyébként, csodálkoztam is hogy az Úr milyen tempóban tanit  téged! Ezt is biztos helyre fogja rakni benned nagyon gyorsan, és rájössz, hogy az ökumenizmus nem Isten céljait szolgálja. Itt is ugyanaz a megalkuvás nélküliség kell hogy érvényesüljön, nem állhatunk be mi is a sorba, nem mondhatjuk igaznak a hamisat (buddhizmus, iszlám stb.) Nekünk Isten Igéjén alapuló élő hitünk van, ami egyedülálló szinte a többi vallás között a kizárólagosságot tekintve, azaz, nem fogadhatjuk  el a hamis vallásokat, akik viszont vidáman összeborulnak egymással....pl. a pápa buddhistákkal együtt misézett egyszer...("mi közössége Krisztusnak Béliállal?")    mert Isten a tudatlanság idejét elnézi, de aki már ismeri az Igazságot, annak kizárólag  azt lehet csak képviselni. Azon az áron is, hogy támadnak majd miatta.
Szeretettel: Zsuzsa  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Torocko

• Testvérünk
  • *
  • kék hegyek
« Válasz #58 Dátum: 2011 Július 20, 09:39:48 »
Aranyosak vagytok, hogy így vigyáztok rám, de - nyilván nem voltam elég világos - teljesen félreértettetek.
Eszembe sem jutott az ökumené, mint fogalom, mint lehetőség. A fehér az fehér, a fekete az fekete, és ha a két szint összekeverjük, csak egy nagy szürke katyvasz lesz belőle.
Amiről én írtam, az az ősi, elnyomhatatlan vágy az emberben, Isten után. Benne van a génjeinkben, hogy teremtett lények vagyunk, keressük tudva vagy tagadva azt a felsőbb rendü  Valakit, akinek köszönhetjük a létezésünket, a világunkat. Bizonyára ti is játszottátok gyerekként azt az eldugós játékot, amikor hideg , langyos, meleg, forró-forró kiáltásokkal irányítottuk a keresőt.
Erre gondoltam, amikor arról írtam, hogy a kereső ember már a testvérünk. A mi dolgunk türelemmel és szeretettel figyelni, és ha módunkban áll, hideg meleg...jelzésekkel a helyes útra terelni őket.
A sok-sok ima értük, mint a tőlünk telő leghatásosabb módszer kötelességünk.
Jézus azt mondta: szeresd felebarátodat...és nem azt, hogy szeresd a reformátusokat, baptistákat, pünkösdistákat stb. Igaz azt is mondta, hogy ahol nem fogadnak szivesen, onnan menjetek el, és vádképpen ellenük, még a port is rázzátok le a sarutokról. Márt 6 10-13 de előbb menjünk be a házukba, különben honnan tudnánk, hogy szívesen fogadnak-e vagy sem.
Valami ilyesmire céloztam a szavaimmal.-
Ez baj?
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2011 Július 20, 10:02:45 »
igen, félreértés volt, köszönöm, hogy kiigazitottál, és  egységben lehetünk   :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.