Szerző Téma: Mit vár el tőlem Jézus?  (Megtekintve 16142 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #60 Dátum: 2011 Július 20, 10:09:35 »
Zsuzsa ezt komolyan gondolod? Mert akkor tényleg nagyon örülök, Elismerem, ti annyira képzettek vagytok már, én viszont ösztönösen írok, dehogy merek én vitába szállni bármelyikőtökkel is - és ha most nem csak vígasztalni akartál, azt én nagyon nagy elismerésként veszem, és köszönöm!!! : :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #61 Dátum: 2011 Július 20, 10:31:20 »
Drága Klárika!

Pedig én arra bátorítalak, hogy csak írd le azokat amiket gondolsz, mert nemcsak te kapsz itt gondolkodnivalót, hanem mi is kapunk tőled, és ez így jó! Mert így építjük egymást! Én személy szerint csak csodálni tudom Isten drága Szellemét, ahogy téged vezet, és munkálkodik az életedben. Óriási bizonyság vagy nekem Isten szeretetéről!
Boldog vagyok, hogy szemlélhetem benned Isten munkáját!

szeretettel : Irma
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

feszter

  • Vendég
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #62 Dátum: 2011 Július 20, 10:44:54 »
Idézet
Amint az ábra mutatja, itt vagyok, nem szaladtam el, tehát Isten elég érettnek talált a fent említett témában való "eligazításra"és ennek lett eszköze Ircsi.

Kedves Klárika!

Köszönöm az Urnak, hogy tudott használni feléd. Én is örvendezem az Úrnak benned elvégzett munkáján.

Légy áldott kedves testvérnőm, kívánom, hogy az Úr mutasa meg neked ,mi a szélessége és hosszúsága és mélysége és magassága az Isten jóvoltának.
Eféz. 3,20
Annak pedig, a ki véghetetlen bőséggel mindeneket megcselekedhetik, feljebb hogynem mint kérjük vagy elgondoljuk, a mi bennünk munkálkodó erő szerint,
Eféz. 3,21
Annak légyen dicsőség az egyházban a Krisztus Jézusban nemzetségről nemzetségre örökkön örökké. Ámen!   :044:

feszter

  • Vendég
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #63 Dátum: 2011 Július 20, 10:51:26 »
Kedves Petya!

Próbálom megérteni gondolataidat, azomban nem mindenben értek egyett veled.
Másodszorra utalsz rá, hogy írásom kárhoztató és buldozer hatásu, sőt még fólytogató is.
Minden írásomat az ige igazságára alapozva írtam, mégegyszer hangsúlyoznám nem áll szándékomban senkit sem kárthoztatni sem lebuldózerezni, sem fólytogatni.
A Biblia nagyon sok helyen rámutat a bűnre és ez az ami elvállaszja az embereket Istentől.
Nem az a bűn, hogy nemismerik Jézust, hanem, hogy nem hisznek Benne./ János 16.9./

A Biblia tanító csomagolástechnikát illetően valóban másképpen viszonyulunk ahoz aki még kezdeti stádiumban van Jézus megismerésében. Őt tejnek eledelével tápláljuk, mivel a kemény eledelt nem tudja még megemészteni.
Igyekezünk Jézus, szeretetét,megválltásának művét bemutatni.
Aki viszont már huzamosabb ideje ismeri Jézust, olvassa az igét, gyakorolja hitét az kell,hogy keményebb eledelt is kapjon. Elvetjük az ige magját és az Úr majd kimunkálja benne az igazságot.
Néha fájdalmas, de lelkeket menthetünk meg vele az Urnak.
Jak. 5,19 Atyámfiai, hogyha valaki ti köztetek eltévelyedik az igazságtól, és megtéríti őt valaki,
Jak. 5,20 Tudja meg, hogy a ki bűnöst térít meg az ő tévelygő útjáról, lelket ment meg a haláltól és sok bűnt elfedez.
Kedves  fitestvérem nincs bennem semmi neheztelés és remélem én sem bántottalak meg semmivel.
Áldott, szép napot az Úr áldjon.

Testvéri szeretettel Ircsi  :044:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #64 Dátum: 2011 Július 20, 11:00:54 »
Szia Klari! :05:

Aki muszlim, krisnas vagy barmilyen mas vallasu, az nem a testverunk. Attol, hogy valaki kereso, attol meg nem valik testverunkke.

Ahogyan egyik kedves Testveremtol hallottam, nem attol vagyunk testverek, hogy mi egymast annak mondjuk.
Isten hivott minket gyermekeinek es ezaltal lettunk egymasnak testverei.

Aki tehat nem hisz Jezusban mint egyetlen kozbenjaroban Isten es ember kozott, ha nem hisz a megvaltasaban, ha nem fogadja el Uranak, akkor az nem gyermeke, igy nekunk sem testverunk.

Aldott szep napot Nektek! :2smitten:

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #65 Dátum: 2011 Július 20, 11:22:28 »
Kedves Ircsi!

Először is szeretnék tőled bocsánatot kérni, azért mert kemény voltam veled. Teszem ezt annak ellenére, hogy te legalább ilyen kemény voltál Klárival.

Ami a megfogalmazott kérdéseket illeti, a lényeges dolgokban egyetértünk. Egyetértünk abban, hogy az igazságokat másként csomagoljuk a fiatal hívőnek, s másként a keresőknek, s másként a hitben felnőttnek. De had mondjam azt, hogy másként minden embernek, mindenkinek az ő személyes helyzetéhez igazítva.

A másik dologban, mármint a katolikus szentáldozás kérdésében is egyetértünk. Had idézzem magamat:

Rátérve az eredeti problémára: nem állítottam azt, hogy a katolikusok által gyakorolt szentáldozás helyes, biblikus dolog volna. Nem bátorítottam Klárit arra, hogy azt gyakorolja. Mindössze arra világítottam rá, hogy a Biblia nem ezt vagy azt a cselekedetet nevezi bűnnek, hanem azt a tényt, hogy az emberek nem ismerik az Úr Jézust. Ha szíveskedsz visszaolvasni, akkor talán megérted a lényegét.

Ha végigolvasod, úgy, hogy nem siklasz el a szavak értelme fölött, akkor ez is világos lesz.

Nem akartalak megbántani! A buldózerért, pedig még egyszer bocsánat!

Isten áldjon!
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

feszter

  • Vendég
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #66 Dátum: 2011 Július 20, 11:53:04 »
Kedves Petya!

Minden világos, köszönöm szeretteteljes válaszod, örülük, hogy békességben keresztényekhez illő módon megtudtuk vitatni nézeteinket.

Áldott szép napot, az Úr áldjon.  :044:

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #67 Dátum: 2011 Augusztus 12, 20:04:53 »
Mit vár el tőlem Jézus?

Idézet
(Mt 6:12 [HKBr])  És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek;


Készség a megbocsátásra, s készség a saját hibáinknak a belátására, a bocsánatkérésre.

Ja, és ez nem elvárás, hanem következménye annak, hogy az Isten nekünk az Úr Jézusban megbocsátott.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #68 Dátum: 2012 Február 02, 11:55:52 »
Az a gondolat jutott eszembe, hogy Jézus annyit vár
el tőlünk, amennyit meg tudunk cselekedni. Személyre szabottan.
Van akitől többet, van akitől kevesebbet.
Ahogy a táplálék a tejtől eljut a húsig az embernél.
Lesz, aki évekig tejjel táplálkozik, és mit mondjak példának? annyi
dolga lesz, hogy kedves legyen az emberekhez.
Lesznek mások, akik 1 hónap múlva az utcán hirdetik az igét.
És ez így van jól.
De amit az Úr ránk bíz, abban kell igyekezni a 100 %-ra.

ági
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #69 Dátum: 2012 Február 02, 14:03:28 »
Isten akaratát kell megcselekedni egész életünkben.

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #70 Dátum: 2012 Február 02, 17:32:18 »
Minél kevesebb legyek én... és annál több legyen Ő bennem. Azt, hogy legyünk együvé. Mint vőlegény és menyasszony. Én meghozom a döntés és Ő formál engem  :2smitten:
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #71 Dátum: 2012 Február 02, 18:11:16 »
Azt, hogy ne féljünk...

Ne félj, te kicsiny nyáj, mert úgy tetszett a ti Atyátoknak, hogy nektek adja az országot!"
Lk 12,32    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #72 Dátum: 2013 Március 18, 17:08:41 »
Jézus elvárja tölünk, hogy legyünk megbízhatóak és legyen hiteles a mi beszédünk. Nem manipulálhatunk, nincs mégcsak kegyes hazugság sem, nem forgathatom a beszédemet tetszés szerint.

Ellenben a ti beszédetekben az igen legyen igen, a nem pedig nem, ami pedig túlmegy ezen, az a gonosztól van."

Mt 5,37

Megrontja szájával embertársát az elvetemült, de az igazak tudásuk által megmenekülnek.
Péld 11,9

Mindenfajta vadállat és madár, csúszómászó és tengeri állat megszelídíthető: meg is szelídíti az ember; 8. a nyelvet azonban az emberek közül senki sem tudja megszelídíteni, fékezhetetlenül gonosz az, telve halálos méreggel. 9. Ezzel áldjuk az Urat és Atyát, és ezzel átkozzuk az Isten hasonlatosságára teremtett embereket: 10. ugyanabból a szájból jön ki az áldás és az átok. Testvéreim, nem kellene ennek így lennie. 11. Vajon a forrás ugyanabból a nyílásból árasztja-e az édes és a keserű vizet? 12. Avagy teremhet-e, testvéreim, a füge olajbogyót, és a szőlő fügét? Sós forrás sem adhat édes vizet! 13. Kicsoda bölcs és értelmes közöttetek? Mutassa meg a magatartásával, hogy mindent bölcs szelídséggel tesz!
Jak 3,7-13
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető laszlo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 53
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #73 Dátum: 2013 Március 18, 21:34:59 »
Csak kerdessel valaszolhatok erre a kerdesre .Mit var el a volegeny a menyaszonyatol ?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #74 Dátum: 2013 Március 19, 11:05:36 »
Kedves László, ez az igevers sokat üzen a Menyasszonynak:

Hóseás könyve 6,6
"Mert szeretetet kivánok én és nem áldozatot: az Istennek ismeretét inkább, mintsem égőáldozatokat."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)