Szerző Téma: Mit vár el tőlem Jézus?  (Megtekintve 16147 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Július 01, 10:55:00 »
...és még valami. Amióta Jézust megismertem, amióta Hozzá tértem, folyamatos, csendes öröm és béke van bennem.
Mert tudom, hogy az Úr nem azért teremtette és adta nekünk ezt a csodálatosan szép világot, hogy mi a gondoktól szürkék, fáradtak és szomorúak legyünk. Sokkal inkább azért, hogy éreztesse velünk, mennyi öröm vár bennünket az Ő országában, ha nem engedünk a Sátán csábításainak és a nehézségekben is kitartunk az ÖRÖMBEN.  Bocsánat, sokat beszéltem...

"Örvendjetek az Úrban szüntelen, ujra csak azt mondom, örvendjetek./ 
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Július 01, 11:03:17 »
...ja.és még valami: amióta megismertem Jézust, hozzá tértem, valami csendes, békés ÖRÖM van bennem.
Mert megtanultam, hogy az Úr nem azért adta nekünk ezt a csodálatos világot, hogy engedjünk a Sátán működésének, szürkékké. szomorúakká, a küzdésben megfáradottakká váljunk. Isten azért adta nekünk ezt a világot, hogy megmutassa, mennyivel szebb világba kerülhetünk, ha végigjárjuk a nekünk kijelölt utat.
"Fiam szeretlek.
Indulj és beszélj.
Érezd, utadra áldás napja süt, s az út egy pontján én várlak, ne félj!"
/Szerb György: Jézus a legifjabb tanítványhoz c. versének zárósorai/
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Július 01, 11:10:23 »
Ámen!!!!  :2smitten: :2angel:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Július 01, 11:24:27 »
Olyan fontosnak tartottam a mondanivalómat, hogy figyelmetlenségből kétszer küldtem el.
Bocsánat!!! : :08:
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Július 01, 17:14:55 »
Szerintem a legfontosabb amit a mi urunk a Jézus Krisztus el vár tőlünk az az, hogy higgyünk benne, vagyis bízunk benne. Bízunk mind abban amit ő elvégzett és megígért számunkra. Bízunk benne, hogy ő mind azt amit megígért végre is hajtja, elvégzi a mi életünkben.

Annyi, de annyi igéretett kaptunk tőle.
Bízzunk benne.

Még van egy pár dolog: Szeretett, hálaadás és a szenté lételünk.

1Thess 4:3  Mert ez az Isten akaratja, a ti szentté lételetek,

1Thess 5:18  Mindenben hálákat adjatok; mert ez az Isten akarata a Krisztus Jézus által ti hozzátok.

Ján 13:34  Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.

1Pét 1:21  A kik õ általa hisztek Istenben, a ki feltámasztotta õt a halálból és dicsõséget adott néki; hogy a ti hitetek reménység is legyen Istenben.
1Pét 1:22  Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívbõl buzgón szeressétek;

1Pét 1:23  Mint a kik újonnan születtetek nem romlandó magból, de romolhatatlanból, Istennek ígéje által, a mely él és megmarad örökké.
1Pét 1:24  Mert minden test olyan, mint a fû, és az embernek minden dicsõsége olyan, mint a fû virága. Megszárad a fû, és virága elhull:
1Pét 1:25  De az Úr beszéde megmarad örökké. Ez pedig az a beszéd, a mely néktek hirdettetett.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető egykor11

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 84
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Július 02, 07:31:23 »
"Fiam szeretlek.
Indulj és beszélj.
Érezd, utadra áldás napja süt, s az út egy pontján én várlak, ne félj!"
/Szerb György: Jézus a legifjabb tanítványhoz c. versének zárósorai/


Jaj de szép, köszönöm Klári, hogy beírtad!!!! :2smitten:

Igen, a költészet is szinesíti az életet, akárcsak a zene és a többi művészeti ág.

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Július 02, 08:20:41 »
Végigolvastam a tegnapi e témában  írt és a bűnösségünkkel kapcsolatos hozzászólásokat, és kialakult bennem egy furcsa és némiképp riasztó vélemény.  Mintha ti nem ebben a bűnös világban élnétek. Mintha magasan felülről látnátok és élnétek át a nehézségeket, amik ott vannak a ti életetekben is. Nem jutottam még el a hitnek abba a magasságába, mint ti, és én még átom, hogy nagyon sokan pontosan ettől ijednek el...hogy titeket  nem dühít fel, ha a boltban morgós az eladó, ha a főnök csak a maga hasznát hajtja és nem, figyel arra, hogy a dolgozói milyen gondokkal küzdenek, gyerekeik vannak, akik egyszer betegek, egyszer nem, akiket el kell látni,...stb.stb.
Ti a fellegekben éltek, mosolyogva engeditek és megbocsájtotok, ha a hátatokon fát vágnak...mert a Biblia az életetek. Ez utóbbival semmi gondom nincs, de néha úgy érzem, mintha ti nem is emberből lennétek!
/Bocsánat, de  főleg a férfi testvéreknél érzem ezt/
Ne haragudjatok, nem akartam én senkit bántani, ha kissé élesen fogalmaztam, az csak azért volt, mert őszinte voltam.
A hitem, Isten kegyelméből nem ingott meg, csak túlságosan földhözragadt. Mert többen kérdeznek, és én nem tudok válaszolni...honnan ez a látásmód?
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #22 Dátum: 2011 Július 02, 09:33:41 »
Szerintem a legfontosabb a szeretet és az engedelmesség.  :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #23 Dátum: 2011 Július 02, 10:16:13 »
Végigolvastam a tegnapi e témában  írt és a bűnösségünkkel kapcsolatos hozzászólásokat, és kialakult bennem egy furcsa és némiképp riasztó vélemény.  Mintha ti nem ebben a bűnös világban élnétek. Mintha magasan felülről látnátok és élnétek át a nehézségeket, amik ott vannak a ti életetekben is. Nem jutottam még el a hitnek abba a magasságába, mint ti, és én még átom, hogy nagyon sokan pontosan ettől ijednek el...hogy titeket  nem dühít fel, ha a boltban morgós az eladó, ha a főnök csak a maga hasznát hajtja és nem, figyel arra, hogy a dolgozói milyen gondokkal küzdenek, gyerekeik vannak, akik egyszer betegek, egyszer nem, akiket el kell látni,...stb.stb.
Ti a fellegekben éltek, mosolyogva engeditek és megbocsájtotok, ha a hátatokon fát vágnak...mert a Biblia az életetek. Ez utóbbival semmi gondom nincs, de néha úgy érzem, mintha ti nem is emberből lennétek!
/Bocsánat, de  főleg a férfi testvéreknél érzem ezt/
Ne haragudjatok, nem akartam én senkit bántani, ha kissé élesen fogalmaztam, az csak azért volt, mert őszinte voltam.
A hitem, Isten kegyelméből nem ingott meg, csak túlságosan földhözragadt. Mert többen kérdeznek, és én nem tudok válaszolni...honnan ez a látásmód?

Szia Klári!

Nos, azért tisztázzuk azt, hogy nem vagyunk "tejbe tök" keresztyének, akik mosolyognak akkor is, ha csapás éri őket.
Számunkra egyetlen megoldás létezik, amelyet Isten adhat. Benne bízunk, hiszünk igéreteinek.

Jézus azt mondta, hogy ezen a Világon nyomorúságunk lesz. Nem "árult zsákba macskát". Azzal folytatja, hogy viszont bízzunk, mert Ő legyőzte a Világot.

Amikor nehézségeken és nyomorúságokon megyünk át, az minket keresztyéneket is ugyanúgy megviselhet. Meglankadhatunk, félhetünk és aggódhatunk. Viszont nem esünk el. Isten ígéreteire, szeretetére és gondviselésébe csimpaszkodva tudjuk, hogy ki fog hozni minket abból a nehéz helyzetből.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #24 Dátum: 2011 Július 02, 10:27:16 »
Azért ugye nincs harag, mert leírtam a bennem viharzó gondolatokat? Ismétlem, nem renitenskedem, de ha eltitkolnám, úgy hiszem, nem lennék öszinte.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #25 Dátum: 2011 Július 02, 10:32:41 »
Én ugyan nem haragszom. :2smitten:

Az ige amúgy azt is mondja, hogy:

Ef 4,26
"Ha haragusztok is, ne vétkezzetek: a nap ne menjen le a ti haragotokkal,"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #26 Dátum: 2011 Július 02, 13:09:27 »
A baj ott van, hogy érzem én, nagyon is érzem a ti gondolkodásotokat, csak még nem az enyém az efajta életszemlélet. Csak bízni tudok Istenben és a Szentlélekben, hogy egyszer én is eljutok a feltétlen bizalom ilyen magaslataiba.
Ám azt hiszem, egy tanulási folyamat első harmadában vagyok valahol, így tudom, sok türelem kell hozzám - mert nem morzsolódom le, és azt sem tudom megígérni, hogy a kételyeimet-kérdéseimet nem fogom ezután kimondani.
Amikor csak így, virtuálisan beszélgetünk, semmi metakommunikáció, semmi érintés vagy a szemembe nézz, ha mondasz valamit lehetőség nincs, nagyon nehéz megérteni hihetetlennek tűnő dolgokat. Ezért vagyok olykor csípős vagy dühös.
Bocsánat, ha sokat beszéltem...
Sajnálom! :pirul:
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #27 Dátum: 2011 Július 02, 14:36:41 »
Kedves Klári.

Tudom, nagyon nehéznek tűnő út ez, és az Úr Jézus Krisztus nem is titkolta ezt.
Azért mondta, hogy " aki fel nem veszi az ő keresztjét nem lehet az ő tanítványa" sokszor nehéz az út és olyan mint a kereszt hordozása.
De azt se szeretném ha úgy tűnnénk mint a Farizeusok a Jézus idejében.
Mi is szembenézünk a minden napok próbáival nehézségeivel, kisértéseivel, és sajnos sokszor nem jövünk ki győztesen, elesünk, sebeket szerzünk. Sokszor fáj és sokszor nehéz felállni.
Annyi a különbség, hogy kell tudni kibe kapaszkodjunk, hogy az Úr ott áll akkor is amikor elesünk, amikor kudarcot vallunk, és ő nem hagy el, ő mindig kinyújtott kézzel áll. Ő a mi támaszunk, Ő ad erőt, Ő emel fel, és kötözi be sebeinket. Mert Ő a szeretett.

Istennek nagy emberei meg tapasztalták a bukást. Ha olvasod a Bibliát olyanokról fogsz olvasni, hogy Istennek nagy emberei, példaképeink, akik az Úr szemében szentek voltak és kedvesek és  mégis vétkeztek és elestek, olyanok mint Ábrahám, Mózes, Gedeon, Sámson, Dávid, Salamon, a próféták, Péter stb. de az Úr mindig velük maradt, ő sosem hagyta el őket. Ugyanúgy minket sem.
De kell tudjuk azt, hogy ő mit vár el tőlünk, és azt tűzzük ki célul, még akkor is ha úgytünik, hogy sosem érünk el oda.

Had idézek ismét a bibliából két igét , ami az elesett meggyengült lélek reménysége:

Mik 7:7  De én az Úrra nézek, várom az én szabadításom Istenét; meghallgat engem az én Istenem!
Mik 7:8  Ne örülj, én ellenségem! Elestem ugyan, de felkelek, mert ha még a setétségben ülnék [is], az Úr az én világosságom!
Mik 7:9  Az Úr haragját hordozom, mert vétkeztem ellene; mindaddig, a míg leperli peremet és meghozza ítéletemet. Kivisz engem a világosságra, meglátom az ő igazságát.

Ézs 40:28  Hát nem tudod-é és nem hallottad-é, hogy örökkévaló Isten az Úr, a ki teremté a föld határait? nem fárad és nem lankad el; végére mehetetlen bölcsesége!
Ézs 40:29  Erőt ad a megfáradottnak, és az erőtlen erejét megsokasítja.
Ézs 40:30  Elfáradnak az ifjak és meglankadnak, megtántorodnak a legkülönbek is;
Ézs 40:31  De a kik az Úrban bíznak, erejök megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyűk, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el!


De idézhetném az Zsolt 51 -et ami a Dávidé, egy bűnvalló ima, vagy akár a Zsolt 130 -at ami ismét egy bűnös ember imája. De nagyon sok ige van még.

Egy bátorítás.
Az Atya mindig Krisztuson keresztűl lát bennünket, mert ha megtértünk és befogadtuk őt, ő bennünk van és mi benne, egyek vagyunk vele, és mikor az Atya reánk néz, nem a mi bűnös valónkat látja hanem a mi Urunk Jézus Krisztus csodálatos tökéletes voltát. Így mi mindenkor az Úr szemében szentek vagyunk, és az ő gyermekei bár meddig is jutottunk el a megszentelődés útján.

Igen a gondolkodásunk kell megváltozzon és ezt csak a Szent Szellem tudja elvégezni, de ő meg teszi.

Róm 12:1  Kérlek azért titeket atyámfiai az Istennek irgalmasságára, hogy szánjátok oda a ti testeiteket élő, szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket.
Róm 12:2  És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #28 Dátum: 2011 Július 02, 15:48:54 »
Kedves Klári!
Zoltán nagyon jól megfogalmazta,amit én is mondtam volna.
Hidd el mi is küszködünk a mindennapi harcokban,de tudjuk nem vagyunk egyedül.Előfordul,hogy reggel tele vagyok hittel,és örvendezem,aztán délután fáradtan és a nehézségekre gondolva elcsüggedek.Azonban az Úr nem hagyja,hogy így tegyek.Eszembe juttatja,hogy Ő mindig velem van és az Ő Igéjét,amely a mi "kapaszkodónk".
Pl. mi mostanában anyagilag küszködünk.Eszembe juttatja az Úr,hogy bármilyenek is a körülmények,ne arra nézzek,hanem az Ő ígéreteire.
Ilyenkor megvallom pl,hogy "Az Úr az én pásztorom,nem szűkölködöm." vagy más hasonló igét. Az Úr azt szeretné,ha "szaván fognánk."
Sokszor az aggodalom,a félelem szorongat minket.Azt mondjuk: "Velem van az Úr,nem félek." vagy"Ha az Úr velünk,kicsoda ellenünk."

Dávid is gyakran került félelmes helyzetbe,és biztosan elfogta a félelem.Akkor azt mondta:
 "Mikor félnem kellene is,én bízom tebenned."(Zsoltárok 56,4)
Ég és föld elmúlnak,de Isten igéje örökre megmarad.Ne  a láthatókra nézzünk,mert a láthatók ideig valók,a láthatatlanok örökkévalók.
Ez talán nem könnyű,de Isten megerősít.Növekszel,mint ahogy  a kicsi gyermek is egyre növekszik,erősödik.Így van ez a Krisztusban való életünkben is.
Isten áldjon meg Testvérem.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Mit vár el tőlem Jézus?
« Válasz #29 Dátum: 2011 Július 02, 19:41:05 »
Antee


Ezt jó volt olvasni: "Nos, azért tisztázzuk azt, hogy nem vagyunk "tejbe tök" keresztyének, akik mosolyognak akkor is, ha csapás éri őket.
Számunkra egyetlen megoldás létezik, amelyet Isten adhat. Benne bízunk, hiszünk igéreteinek."

Mit vár tőlem Jézus: Szeretetet, Harcot, kitatást mellette....

Én azt vettem észre, hogy tanulási folyamat észrevennem mikor van rajtam egy rés, szakad rajtam egy rés, egy gondolat miatt pl, vagy egy érzelmi átvillanás egy emlék miatt, ahol a gonosz bepiszkálhat. Ezeket a réseket igyekszem az Atya segítségével gyorsan betömni, akár csak annyit kérve Jézusom segíts, vagy Kérve az Urat zabolázza meg a gondolataimat, Vonjon be szeretetével, vagy csak megvallva hangosan, vagy csak gondolataimban hogy Én Jézushoz tartozom a Sátánnak nincs hatalma felettem.
.....

Tünde
Remélve, nem leszek félreértve, s megitélve
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)