Szerző Téma: Nők taníthatnak a gyülekezetben?  (Megtekintve 32947 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Epafras

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 63
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Július 11, 18:05:16 »
Áldott napot testvérek!
Én úgy látom nem jó a megközelítés.
Mind a két tábor a saját igazát ismétli, és nem jutnak közelebb.
Ha az az alap, hogy az Írás föl nem bontható, és Isten nem hagyja megcsúfolni magát,
akkor valahol hiba van. Ha isten megáld egy nőt, amikor kiáll a gyülekezet elé,
akkor nem Istenben van a hiba.
Ha ezt el tudjuk fogadni mindjárt közelebb vagyunk a megoldáshoz.
Epafras
Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet,mert abból indul ki minden élet. /Péld. 4:23

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Július 11, 18:09:49 »
Kedves Epafras!

Nem arról van szó, hogy egy nő nem állhat ki a gyülekezet elé, mondjuk bizonyságot tenni, vagy egy igei üzenetet átadni, hanem arról van szó, hogy egy nő taníthat-e vagy sem, lehet-e szellemi vezetője a közösségnek. Legalábbis én igy gondolom. Mert azt én magam is átéltem már nem egyszer, hogy volt prófétai üzenete nőtestvérnek, vagy volt bizonysága, de a tanitói szolgálat az egészen más. Legalábbis szerintem.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Július 11, 19:03:08 »

  • Mit értünk tanítás alatt?

Isten Igéjének a magyarázatát. Olyan személy a tanító, aki érthetővé, felfoghatóvá, emészthetővé teszi a hallgatók számára az Isten akaratát.

Testvéreim!

Ez a lényeg. A bizonyságtétel vagy egy rövid igei üzenet az még nem tanítás.
Tanítani az alapigazságokat szokták, üdvösségünk alapjait, Isten törvényét (írott vagy szívbeli) és azokat a fontos hittételeket, amik keresztyén életünk legfontosabb "tézisei".
Ezenkívül olyan kérdéseket válaszol még meg a tanító, ami nem kifejezetten üdvösség kérdése, de mégis erőteljesen befolyásolják a szellemi életünk fejlődését. A tanítók súlyosabb ítélet alá esnek.
A fórum topicjaiban is vannak ilyenek felsorolva.  :168:

A kérdés az újra, hogy az előbb említett női szolgálók tanítanak, vagy csupán igei üzenetet adnak át?
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Július 12, 07:55:08 »
Bocsánat, hogy én, az "óvodás", elmondom a véleményemet.
Ha kérdezek - hisz tele vagyok kérdésekkel - és Irma, Tünde, Ircsi vagy bárki válaszol nekem, ők tanítanak engem, és ez fontos és jó.
De ha egy nő kiáll a pulpitusra és ott kezd 'tanítani", véleményem szerint ott már valami identitás zavar van. Nem tudom idézni, de biztosan tudom, hogy a Bibliában többször is szó van a férfi-női szerepekről, így a magam szavaimmal mondom el. A férfi álljon ki, és nyilvánosan tanítson, ha arra van elhívása, a nő pedig szorosan mögötte állva, nyugodt, biztos hátteret biztosítva neki segítse őt a tanításban. Persze nemcsak a mosogatásra, főzésre stb. gondolok, hiszen egy nő is mondhat újat, bölcset...beszéljék meg ketten együtt, hogy a férfi aztán azt továbbadhassa.  A nyilvános szereplés a férfi dolga - ezt mondom én, a maradi, ám gondolkodó nő.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Július 12, 08:18:14 »
Egyetertek Klari! :2smitten:
Talan annyit hozzafuzhetnek, hogy van, amikor nem indentitas zavar van, hanem tenyleges ferfi hiany es Isten attol elvegzi a munkat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Július 12, 09:55:29 »
Drága Klári!

Mennyivel jobb ha igy történik, és elsősorban a nőnek, aki befedezettségben, szentségben az Úr akaratában van! Ezt nem érti a mai nők többsége! Hogy Isten nem elvenni akart tőlük, amikor védettségbe helyezte őket. Sokkal inkább adni akar! Mert minők hiába mutatjuk, hogy milyen erősek vagyunk! Akkor is mi vagyunk a "gyengébb edény" és amikor nem küld ki Isten ilyenformán a harcvonalba, az az  Ő szerető gondoskodása. Mert bizony aki a szellemi erősségek előtt bátran kiáll és tanítja az Isten Igéjét kikerül a harcvonalba, hiszen mikor örült annak a sátán ha jobban megértették az emberek Isten kijelentett beszédét? Soha.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Július 12, 11:55:59 »
Szép napot!

Még egy dolgot nem vettünk számításba: Pál mondatainak a földrajzi és időbeli körülményeit.

Először is kik felé irányult az a misszió, ahol a megbotránkozást előidéző mondatok elhangoztak?

Idézet
1Tim 2:12 A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben.

Nos, a fenti mondat a pogányok missziójában hangzott el. Miért fontos ez? Mindenképpen lényeges dolog, hogy zsidó környezetben az asszonyoknak volt egy Istentől rendelt helyük, s nem volt kérdés, hogy a gyülekezeti életben ők hol foglalnak helyet (lásd asszonyok udvara). A pogány kultuszból megtért keresztényekkel igencsak más a helyzet. A pogány vallásokban a nőknek egy elég sajátos helyzetük volt. Az istentiszteleti szertartásban ők igen előkelő helyet foglaltak el. Ez megnyilvánult ruházatukban, hajviseletükben, mindenben. Pál apostol éppen ezeket a dolgokat teszi helyre úgymond. Milyen legyen a viselkedésük, hajviseletük, ruházatuk, s azt, hogy a gyülekezeti életnek nem ők a főszereplői.

Közben eltelt 2000 év. Ma mi a helyzet? A nők helyzete igencsak megváltozott. Kivívták a nők maguknak az egyenjogúságot. Társadalmi élet, munka világa stb.

Természetesen felmerül a kérdés, hogy amikor a családban a férfi nem az Istentől elrendelt helyzetben van jelen, amikor a nőnek kell kézbe venni az irányítást gyermeknevelésben, a család eltartásában, egyáltalán a kormányzásban, amikor a társadalmi életben neki joga van dolgozni (ja és mellette rendezni a családot, főzni mosni takarítani), joga van politizálni, adott esetben a munkahelyén vezető beosztásban van, akkor a gyülekezetben ugyanezek a jogok miért nem illetik meg.

A kérdésre had legyen még egy kérdés (vagy több):
  • Helyén való-e a nőket a családból kiemelni, s a munka világába kényszeríteni?
  • Helyes dolog-e a nőket a családi terhekben magára hagyni (lásd válás, s milyen viharok közötti elválás), s meghagyni a teljes lét és egzisztenciális bizonytalanságban?
  • Helyes dolog-e megengedni - még mindig a családnál maradva - a nőknek engedni, hogy a munkahelyük mellett csak az ő nyakukba szakadjon a házi munka, a gyermekek ellátása, a minden?
  • Helyes dolog-e a nőknek engedni, hogy az ő terhük legyen a családnak a gazdasági tervezése, a pénzbeosztás...

Ezekkel a terhekkel nagyon sok - egyébként keresztény nő - küzd, s nyög alatta. S elmegy a gyülekezetbe, s a keresztény férfiak megmondják nekik a tutit. Nem érdekes?

S persze lehet ezt még fokozni: a gyülekezetben lévő elvált státuszú nők, családfők, akiknek helyt kell állni a munkahelye(ke)n, gyermeknevelésben, stb, s a gyülekezetben a férfiak megmondják, hogy mit nem csinál jól. (Saját közösségemről beszélek.)

Összefoglalva:

Egy eltorzult társadalomban, amely minden területen torzót mutat kell(ene) az Istentől rendelt terv szrinti életet élni. Ez viharokkal jár. De szükséges, hogy ezek az emberek (nők és férfiak egyaránt) megtapasztalják, hogy Isten képes meggyógyítani a családot, a gondolkodást, a gyülekezetet egyaránt.
E nélkül a gyógyulás nélkül
  • a férfiak törvényt kényszerítenek a nőkre
  • a nők fellázadnak az Istentől alkotott rend ellen
  • S teljes káosz tud eluralkodni az életünkben.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #22 Dátum: 2011 Július 12, 12:15:25 »
 :afro: :089: :044:

Egyetertek Klari! :2smitten:
Talan annyit hozzafuzhetnek, hogy van, amikor nem indentitas zavar van, hanem tenyleges ferfi hiany es Isten attol elvegzi a munkat.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #23 Dátum: 2011 Július 12, 13:25:16 »
Kedves Petya!

Na most kezd kényessé válni a téma. Valóban azokban a kérdésekben amit felvetettél tudnak megnyugtató választ adni a férfiak? De csak akár a keresztény férfiak is? Azt tudom, hogy milyen egyedül küzdeni az élet terheivel, mert én nagyon régóta egyedülálló vagyok, és igy neveltem fel a fiamat. Arról már sok-sok tanítást kaptam, hogy hogyan kell megrendszabályozni a nőket. De hova lettek a férfiak? Hova lett a gyülekezetekből a diakónia?
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #24 Dátum: 2011 Július 12, 15:50:43 »
Nekem van két kérdésem:
Pál, tévedhetetlen volt vagy tökéletes?
Pál, tudta, hogy minden levelét szentírásként (megmásíthatatlan kijelentés) /a tanítványának írtat is/ fogják kezelni 2000 év múlva is?
 :044: :?:
U.i.:
Ha 2000 éves betűkhöz ragaszkodunk, nem vagyunk állott vizek?
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #25 Dátum: 2011 Július 12, 16:03:49 »
 :igen:
Üdv Erdei

 :2angel:

Jaj már....Tünde megszólaltál szégyeld magád, pedig tudod nem kéne, jobb az neked
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #26 Dátum: 2011 Július 12, 16:16:58 »
Akkor már én is kérdek

Egy nő ezek alapján lehet-e szellemi vezetője, okítója bárkinek?

Akár egy családtagnak, barátnak, ismerősnek....
T
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #27 Dátum: 2011 Július 12, 16:29:37 »
Ha túl tud lépni azon, hogy a szelleme női testben nyilvánul meg látható mód ebben a világban, akkor igen.
Ha nem, akkor meg, felejtős.
Hiszen a nő az nemiség kérdése, nem szellemiséggé.
 ;)
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #28 Dátum: 2011 Július 12, 16:37:03 »
van benne igazság...
de ezzel az erővel, a férfi se férfi legyen ha tanít  :06:
Ha "érezhető" a Szentszellem jelenléte, mikor okít, tanít, vezet, akkor elfogadható a tanítás

Kicsit utána néztem Timóteusnak, őt nők tanították, majd Pál

"Apja "hellén" volt, amint mondják (ApCsel 16,1), szemben az autochtonokkal, akik a likaoniai dialektust beszélték és akiknek híre nem volt túlságosan jó. Azt is gondolják, hogy pogány volt, mivel Timoteus nem lett körülmetélve a nyolcadik napon, a zsidó törvénynek megfelelően. Anyja, Eunike, aki zsidó volt és keresztény lett (ApCsel 16,1) és nagyanyja Lois, akiben képmutatás nélküli hit lakott, legifjabb kora óta tanították a szent írásokra (2Tim 3,15).(2Tim 1,5)."
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Nők taníthatnak a gyülekezetben?
« Válasz #29 Dátum: 2011 Július 12, 17:27:51 »
van benne igazság...
de ezzel az erővel, a férfi se férfi legyen ha tanít  :06:
Ha "érezhető" a Szentszellem jelenléte, mikor okít, tanít, vezet, akkor elfogadható a tanítás

Kicsit utána néztem Timóteusnak, őt nők tanították, majd Pál

"Apja "hellén" volt, amint mondják (ApCsel 16,1), szemben az autochtonokkal, akik a likaoniai dialektust beszélték és akiknek híre nem volt túlságosan jó. Azt is gondolják, hogy pogány volt, mivel Timoteus nem lett körülmetélve a nyolcadik napon, a zsidó törvénynek megfelelően. Anyja, Eunike, aki zsidó volt és keresztény lett (ApCsel 16,1) és nagyanyja Lois, akiben képmutatás nélküli hit lakott, legifjabb kora óta tanították a szent írásokra (2Tim 3,15).(2Tim 1,5)."

Igen Tünde, nők tanították, de nem a gyülekezetben.

Kedves Erdei tesóm, ha a Biblia 2000 éves betüi már elavultak, akkor még mink is olvassuk?
Miért nem dobjuk a szemétbe, és nem írunk egy újat? Habár már vannak akik elkezdték írni egy új Bibliát ....

Egyet értek Petya, ez a világ eltorzult, és vele sok minden, éppen ezért van az Isten igéje, hogy ebben a torz világban is megtaláljuk a helyes utat, és ne engedjük, hagy a torz világ a gyülekezettet és Isten gyermekeit is eltorzítsa.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.