Szerző Téma: Megtérésem története  (Megtekintve 28762 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Megtérésem története
« Dátum: 2011 Augusztus 29, 15:07:32 »
Kedves Testvéreim!

Egy külön topicot nyitottam a megtérési történeteinknek. Aki már egyszer leírta más helyre, azt megkérném, hogy itt is írja le.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető domjeno

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:Megtérésem története
« Válasz #1 Dátum: 2011 Augusztus 29, 15:09:30 »
Tanúságtétel

Kedves testvéreim! Szeretném veletek megosztani a Tanúságtételemet. 2008, áprilisában, elkezdetem járni hittanra, mert nagyon szerettem volna, ha megkeresztelnek. És ugyanabban, az évben, másfél hónap hittanóra után, Július 7-én, átmentem Szegvárra, ahol utcai dicsőítést, és evangelizációt tartottak. Az odatartó utamat is Isten egyengette, hiszen a Vásárhelyre tartó buszt lekéstem, és úgy nézett ki, hogy meghiúsult a tervem. Felhívott egy nagyon kedves testvérem Szegvárról, hogy menjek, az egyel későbbivel, mert azzal odaérek még 5 óráig Vásárhelyre, és a férjének a munkahelye nincs messze a buszpályaudvartól. És felajánlotta, hogy nagyon szívesen elvisz engem a férje Szegvárra, hiszen ott is lakik. Odaértem 5 óra előtt, megtaláltam a férjének a munkahelyét, és így, még sokkal hamarabb ott voltam a dicsőítés helyszínén, mint a dicsőítésvezető gitáros, és a testvérek. Dicsőség az Úrnak!
A dicsőítés és evangelizáció, egy megtért, és csodálatosan meggyógyult kocsmatulajdonos, kocsmájának, teraszán zajlott. Elkezdődtek az énekek, és megkérdezte tőlem egy nagyon kedves testvér, hogy imádkozhat-e értem? Természetesen igennel válaszoltam. És arra nem emlékszem pontosan, hogy mennyi ideje imádkozott már a kezét vállamra téve, de éreztem,( a szemem csukva volt), hogy valaki enyhén megérinti a szívem, és le kell térdelnem. És miután letérdeltem, sírtam, mert megtapasztalhattam Jézus kegyelmét. És átéreztem, hogy mennyire szeret, és minden gyengeségemet megbocsátotta.
Amikor sikerült felállnom, akkor az összes cigarettát, ami a zsebemben volt, kivettem a dobozából, és összemorzsoltam, sőt, még a földről is felszedtem, a darabjait, és kidobtam, a kukába. Ezt követően, csukott szemmel, és hangos szóval, elmondtam az ott jelenlévőknek, hogy a Cigaretta nem Istentől ered! Amikor vége lett a dicsőítésnek, leültem egy asztalhoz, a dicsőítésvezetővel, és néhány testvérrel. És megkérdezték, hogy hallok, és érzek-e olyan szavakat, a lelkemben, amelyeket eddig még soha, és nem értem őket. És valóban, amikor elkezdtem befelé figyelni, olyan szavakat kezdtem kimondani félhangosan, amelyeket nem értettem. Ők mondták, hogy a Szentlélek, (Szentszellem) által megvalósuló keresztségnek, ez a karizma velejárója, a legtöbb esetben. Elrohant az idő, és lekéstem az utolsó buszt Szegedre.
Az a testvér, akinek a férje áthozott Szegvárra, felajánlotta, hogy aludjak náluk, mert egy szabad szobájuk éppen van, amelyben elalhatok reggelig. Természetesen azon az éjszakán szinte le sem hunytam a szemem, hanem imádkoztam, magamban,(nyelveken), és verset is írtam. Másnap hazafelé le kellett szállnom, Vásárhelyen, és én az utcán Hallelujáztam, persze nem olyan hangosan, hogy botrányt okozzak, és miközben vártam a buszt, ami elvisz Szegedre, egy fiatal srácnak, lelkesen mondtam el, hogy Jézus él, és Ő az Úr, és szeret, mindenkit. Meg voltam ittasodva Jézus legjobb borától, amelyből megkínált. Nem tudom, mit gondolhatott, de ez nem is érdekelt, hiszen kikívánkozott belőlem az igazság.
És olyan csodálatosan éreztem magam kettő, és fél héten keresztül, a cigarettára még véletlenül sem gondoltam, és egy cseppet sem hiányzott. Jézus elém jött, és megelőzött kegyelmekkel, és a Templomban jövő év húsvétján tervezett keresztelőm előtt, sok-sok idővel, kijelentette nekem, hogy Ő Él! Dicsőség Istennek!

Áldás, és Békesség, nektek, Urunknak Jézus Krisztusnak Istenétől, és Atyjától!
Testvéretek: Domokos Jenő 
János 3,16 Mert úgy szerette Isten a világot,hogy egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki őbenne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megtérésem története
« Válasz #2 Dátum: 2011 Augusztus 29, 15:18:07 »
Dicsőség Istennek! Köszönöm, hogy megosztottad velünk a bizonyságodat! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megtérésem története
« Válasz #3 Dátum: 2011 Augusztus 29, 15:22:30 »
Kedves Domenjo!
Köszönöm ,hogy megosztottad velünk megtérésed történetét!!!Nagyon nagy  örömet szereztél vele.
Csodálatos az Úr!Halleluja!
Az Úr áldjon meg Téged és családodat.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Megtérésem története
« Válasz #4 Dátum: 2011 Augusztus 30, 06:44:49 »
Az én megtérésem hosszú-hosszú folyamat, vargabetűkkel teli út vége.
 A bemutatkozásomban már leírtam, ki vagyok, mi vagyok, hogy katolikusnak születtem, abban is nevelkedtem...Gyakoroltam a hitemet, rendszeres misére járó, gyónó- és áldozó voltam. Mégis, magam előtt is titkolva, bűnnek érezve, de mindig volt bennem valami hiányérzet. Nem tudtam mi okozta ezt, nem is kereste, sőt hessegettem el magamtól a választ, bűnnek éreztem és magamat okoztam az örökös lebegés érzésért. Közben azonban szinte akaratlanul de folyton olyan emberekbe botlottam, akik valamilyen - katolikus megnevezés szerinti - szektához tartoztak, és titokban csodáltam a nyugalmukat, a kiegyensúlyozottságukat, ahogy vették az akadályokat és élték az életet, ami nekik sem volt könnyebb, mint bárkié közülünk. Csak ők valami miatt másként, békével a szívükben élték meg.
De nem volt merszem megkérdezni, mi ért olyanok, amilyenek.
Emlékszem, néhány esetben,. amikor mégis kérdeztem, kaptam prospektusokat, újságokat, amiket aztán valami jeges borzalommal dugtam el a szobám legrejtettebb fiókjaiba, és csak félve, hogy mindjárt megnyílik alattam a föld és elnyel a pokol, ha mégis lopva belepillantottam.
Volt nekem egy gyerekkori barátnőm, aki szintén hívő katolikus volt. A felnőtt éveink és az élet elválasztott bennünket, aztán mikor az otthonba kerültem, és a férjem halála után egyedül maradtam, elhatároztam, hogy felkutatom. Sikerült, megtaláltuk és örültünk egymásnak, de...akkor tudtam meg, hogy V., a nagy katolikus, megtért. és kilépett a katolikus világból. Akkor még a szót - megtért -. sem értettem, és meg is ijedtem.
De Vali nem erőszakosan, nem kimondottan térítési szándékkal elmondta miről is van szó, elmondta, hogy ő hogy jutott idáig...a borzongás még nem múlt el bennem, de  a Szent Szellem akkor már bevetésre készen állt bennem. /Hála Istennek!/
Persze ezt én még nem tudtam, és ha valaki mondta volna, elszaladtam volna ijedtemben, pedig még menni sem tudok... :089:

Eltelt megint kb. 2 év, a kapcsolatom V.val élt, de elég lagymatag volt. Aztán a katolikus életemben történt egy s más, ami elgondolkodtatott. Kemény csalódások,
tipikus vizet prédikál és bort iszik jelenségek, amik nagyon megdöbbentettek. /Hozzáteszem, valószínűleg voltak ilyenek eddig is, csak eddig nem volt rá szemem, hogy észrevegyem/
Megint komolyabban kezdtem Valinál érdeklődni, ekkor beszélt nekem a gyülekezetükről, a hitükről...elég az hozzá, hogy idén májusban mondtam el a megtérő imát. 
Azóta nyugodt vagyok, helyemen érzem magam és életemben először tudom, érzem, hogy Jézus nem csak egy szó, egy név, hanem maga az Élet, a Szeretet, az Ő kereszthalála megváltott minket a bűneinktől és megnyitotta az utat az Örök életre. Ami eddig csak szó volt és kötelesség, mára életté változott bennem.

És hogy az Úr elfogadta az imámait abból is tudom, hogy kezd a világi életem is megváltozni. Régi, katolikus barátaim, mióta tudják, hogy megtértem, sorra fordulnak el tőlem, volt olyan, aki a telefont is letette, miután megtudta, hogy én keresem...és  az Úr erssé tett, megnyugtatott, bár fáj az ilyen reakció. öröm van bennem, mert felszabadultam.
Az Úr megváltott és megmentette az életemet.

Regény hosszúságúvá sikeredett, de ez az én megtérésem története.
Köszönöm a türelmét mindannak, aki végig bírta olvasni. :05:

"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megtérésem története
« Válasz #5 Dátum: 2011 Augusztus 30, 07:39:03 »
Köszönöm Klári, hogy megosztottad velünk! Hatalmas az ÚR, gondja van az övéire.
Az Úr használjon Téged, hogy világító lámpás lehess a közvetlen környezetedben.

:2smitten:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megtérésem története
« Válasz #6 Dátum: 2011 Augusztus 30, 08:56:10 »
Köszönöm szépen Klári,hogy elmondtad,hogyan tértél meg.Nagyon örömmel tölt el,hogy láthatom a te életedben is,milyen hűséges és csodálatos a mi Urunk!
Az Úr áldjon meg és erősítsen meg Krisztusban való életedben.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető kisstücsök

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Megtérésem története
« Válasz #7 Dátum: 2011 Augusztus 30, 11:28:58 »
Kedves Testvéreim, hát én is megosztanám megtérésem történetét.
Minden 3 évvel ezelőtt kezdődött- június 5-én.Nagymamám halála időpontja.
Összeomlottam.Nagyon megviselt.Nagy tatámmal maradtam.Ez még jobban megviselt,mert nem volt fényes kapcsolatunk egymással.Mély depresszióba estem.Aztán egyik vasárnap mikor felkeltem az a gondolat támadt hogy el kéne mennem templomba.Úgy is cselekedtem.És pont valami ünnep volt-talán idősek napja, és az ifjúsági csoport előállított egy kis műsort.És nagyon megfogott.Istentisztelet után mondtam az egyik ifisnek hogy én is szeretnék járni ifire.Ő nagyon örült, és elmondta a segédlelkésznek.Ő is nagyon örült.A következő pénteken az ifiórán már én is jelen voltam.És ott is ragadtam.Így lettem Istenfélő.Azóta hitem csak erősödik és mindennél jobban szeretem az Úr Jézust.elvégeztem egy keresztény tanfolyamot ami által munkatárs lehetek az IKE-nél-Ifjúsági Keresztény Egyesületnél.Nagytatámmal is jóvá alakult a kapcsolatunk.És nagyon boldog vagyok.
Sok mindent köszönhetek az Úr Jézusnak.
Dicsőség az Úrnak.Halleluja.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megtérésem története
« Válasz #8 Dátum: 2011 Augusztus 30, 11:39:35 »
Kedves Kistücsök Testvérem!
Nagyon nagy örömmel olvastam,hogyan találkoztál az Úrral, hogyan tértél meg. Az Úr olyan jó és hűséges. Megszólított téged és megszabadított és növekedést ad hitedben. Csodálatos,hogy az Úr iránt való szereteted is növekszik. Csak bízz Őbenne mindig. Mindig velünk van és nem agy el minket soha.Téged is megvigasztalt és a nagypapáddal is rendeződött a kapcsolatod.
Ő a Békesség fejedelme.Ő megbékéltetett minket a mennyei Atyával.
Az Úr áldja meg életedet gazdagon.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Megtérésem története
« Válasz #9 Dátum: 2011 Augusztus 30, 12:29:52 »
Ti, régebben megtértek nem meséltek?
Azt hiszem, a megtérés mindannyiunk életében meghatározó esemény.

Az Isten szeretetéről, erejéről szóló első találkozást elmondó történet mindenki számára tanulságos, a bizonytalanoknak pedig megerősítés lehet a döntésben.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megtérésem története
« Válasz #10 Dátum: 2011 Augusztus 30, 14:09:30 »
Koszonjuk Kistucsok, jo volt olvasni a megteresed tortenetet! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megtérésem története
« Válasz #11 Dátum: 2011 Augusztus 30, 14:11:13 »
Ti, régebben megtértek nem meséltek?
Azt hiszem, a megtérés mindannyiunk életében meghatározó esemény.

Az Isten szeretetéről, erejéről szóló első találkozást elmondó történet mindenki számára tanulságos, a bizonytalanoknak pedig megerősítés lehet a döntésben.

Majd en is leirom ahogy idom engedi! :afro:
Amugy teljesen igazad van, sokan vannak akik mar regen megtertek, jo lenne Toluk is olvasni a megteresuk tortenetet! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Megtérésem története
« Válasz #12 Dátum: 2011 Augusztus 30, 14:56:59 »
Hát drága Tesvéreim az én megtérésem igen furára sikerült!
Akkoriban egy tisztázatlan kapcsolatban éltem és ő a Hit Gyüliben járogatott.
Sokszor láttam addig is a Vidám Vaárnapot és a gyülekezetről is hallottam.
Az akkor munkahelyemen épphogy csak kezdtem, de egy csunya megfázás miatt nem tudtam bemenni, ez egy szerdai nap volt.
Az Úr felinditotta bennem, hogy el kellene mennem a szerdai alkalomra, és ezálta fejest ugarani a mélyvízben, mert a szerdai tanítások mindig keményebbek.
Természetesen az akkori partnekem nem igazán támogatta az őtlete, mondván az kemény lenne nekem, de én hajthatatlan voltam és még egyedül is nekivágtam volna.
Ő felhívta a pásztorát és kikérte a véleményét aki velem értet egyet és már rögtön még megtéretlen állapotomban volt pásztorom.
Elmentünk ésfurcsa volt nekem minden.
Németh Sándot volt és a tanitás cime:
Gyere vissza Isten jelenlétében.
Hát ez tényleg nekem szólt!
Ami volt nem voltam felkészülve és ezért is volt a jegyzetfüzetembe egy furcsa mondat:
"Ki hagyta nyitva a viccosztály ajtaját."
Hát ez érthető azt tudva, hogy én református gyökerekbőlérkeztem.
Szólval nem kicsit batránkoztam meg!
De az alkalom végén már az a kérdés volt bennem, mikor jöhetek újra.
Rá kéthétre elmondtam a megtérőimát és 2007 március végén volt a vízkeresztségem.
Azóta igaz egyszer elhagytam a gyülekezetett, de visszatértem és azóta aktiv tag vagyok!
És ezt a döntésemet azóta sem bántam meg, sőt hállás vagy érte az én Mennyeui Atyámnak!
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megtérésem története
« Válasz #13 Dátum: 2011 Augusztus 30, 15:55:40 »
Koszonom Shaly hogy megosztottad velunk! :afro:
Tovabbra is sok aldast kivanok Neked a gyulekezetedben! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Megtérésem története
« Válasz #14 Dátum: 2011 Augusztus 30, 16:46:16 »
Hát drága Tesvéreim az én megtérésem igen furára sikerült!
Akkoriban egy tisztázatlan kapcsolatban éltem és ő a Hit Gyüliben járogatott.
Sokszor láttam addig is a Vidám Vaárnapot és a gyülekezetről is hallottam.
Az akkor munkahelyemen épphogy csak kezdtem, de egy csunya megfázás miatt nem tudtam bemenni, ez egy szerdai nap volt.
Az Úr felinditotta bennem, hogy el kellene mennem a szerdai alkalomra, és ezálta fejest ugarani a mélyvízben, mert a szerdai tanítások mindig keményebbek.
Természetesen az akkori partnekem nem igazán támogatta az őtlete, mondván az kemény lenne nekem, de én hajthatatlan voltam és még egyedül is nekivágtam volna.
Ő felhívta a pásztorát és kikérte a véleményét aki velem értet egyet és már rögtön még megtéretlen állapotomban volt pásztorom.
Elmentünk ésfurcsa volt nekem minden.
Németh Sándot volt és a tanitás cime:
Gyere vissza Isten jelenlétében.
Hát ez tényleg nekem szólt!
Ami volt nem voltam felkészülve és ezért is volt a jegyzetfüzetembe egy furcsa mondat:
"Ki hagyta nyitva a viccosztály ajtaját."
Hát ez érthető azt tudva, hogy én református gyökerekbőlérkeztem.
Szólval nem kicsit batránkoztam meg!
De az alkalom végén már az a kérdés volt bennem, mikor jöhetek újra.
Rá kéthétre elmondtam a megtérőimát és 2007 március végén volt a vízkeresztségem.
Azóta igaz egyszer elhagytam a gyülekezetett, de visszatértem és azóta aktiv tag vagyok!
És ezt a döntésemet azóta sem bántam meg, sőt hállás vagy érte az én Mennyeui Atyámnak!
Testvérem ne érts félre,nem akadékoskodni akarok, csak hát a cím miatt kérdezem. És az Úr ? Vele hogyan alakult a kapcsolatod?  :2smitten:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,