Szerző Téma: Békesség  (Megtekintve 7004 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Békesség
« Válasz #15 Dátum: 2012 Április 06, 22:28:37 »
Köszönöm Testvérem a kiegészítést! Teljes mértékben egyetértek!

Shabbat Shalom!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Békesség
« Válasz #16 Dátum: 2012 Április 24, 09:35:33 »
"Az igazság gyümölcse pedig békességben vettetik azoknak, békességesen munkálkodnak." (Jakab 3,18.)
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Békesség
« Válasz #17 Dátum: 2012 Április 24, 13:21:06 »
Ámen! :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Békesség
« Válasz #18 Dátum: 2012 Június 29, 19:00:26 »
Összefoglaló Üzenet .. :2smitten:

http://www.youtube.com/watch?v=fRs98ht_mks#

Érdemes megemlékezni ezekről a szavakról  :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Békesség
« Válasz #19 Dátum: 2019 Július 13, 10:12:08 »
Isten mellett békességet és nyugalmat találhatunk, mert mellette biztonságban vagyunk. A Szentírásból tudhatjuk, mennyire fontosak vagyunk emberek, mennyire szeret bennünket drága égi Atyánk, akik tudják, hogy szeretik őket, törődnek velük azok megnyugszanak és békességük van. Az istentelen világiak is tapasztalhatnak átmenetileg békességet, boldogságot, de tartósan, örökre csakis kizárólag Isten mellett találhatunk békességet. 

"Békességet hagyok nektek, az én békességemet adom nektek, de nem úgy adom nektek, ahogyan a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, ne is csüggedjen!" (János 14:27)

Istennel való közösségünk életünkre gyakorolt pozitív változásai és hatásai, így pl. a nyugalom és békesség, minden drága holminál, pénznél többet ér, én semmire sem cserélném el.