Szerző Téma: Szeretet  (Megtekintve 29766 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Szeretet
« Dátum: 2011 Augusztus 31, 22:28:29 »
Várjuk a hozzászólásokat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szeretet
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 04, 22:51:13 »
Jézusról nem kérdezek, mert ezt nemis kérdeztem meg soha, hogy miért halt meg, hisz ez volt ISTEN terve.

Viszont, ha már szeretet, akkor például felmerul bennem egy olyan koltoi kérdés.......hogy:
láttam ma egy filmet GAHNDI eleterol.
Miért van az, ha valaki lép a szeretetért, és nagyot lép, az emberek kozott megolve vegzi?

Gahndinak halála elott két jelentos mondata volt, " Azt egyedul ISTEN tudja, ki hova kerul. "
És mikor lelotték, így szólt: Oh ISTENEM!

Szegény  :2smitten:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szeretet
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 05, 13:51:49 »
Bocs, Móni!

Nem ...szegény...
Mert boldogok azok akik az Úrban halnak meg!
Gandhinak az egész élete arról szólt, amiért meghalt : Istenről. Akik Őérette vállalnak halált, azok ragyogó koronát kapnak odaát, és itt a földön megdicsőítik azt, akiért éltek.

Hogy miért van ez így? Az Úr Jézusról mondja az Ige : ...az övéi közzé jött és nem fogadták be....
Lehet-e nagyobb a tanítvány a Mesterénél? Miért várjuk el, hogy minket jobban elfogadnak majd, mint Urunkat elfogadták. A szeretet akkor az igazi, ha nem nézi, hogy méltatlanok felé árad, mert árad ha Jézusban gyökerezik az életünk. Isten sem nézi, hogy méltatlan vagy nem méltatlan valaki Ő árasztja szeretetét.... míg tart a kegyelmi idő.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szeretet
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 05, 18:54:32 »
Bocs, Móni!

Nem ...szegény...
Mert boldogok azok akik az Úrban halnak meg!
Gandhinak az egész élete arról szólt, amiért meghalt : Istenről. Akik Őérette vállalnak halált, azok ragyogó koronát kapnak odaát, és itt a földön megdicsőítik azt, akiért éltek.

Hogy miért van ez így? Az Úr Jézusról mondja az Ige : ...az övéi közzé jött és nem fogadták be....
Lehet-e nagyobb a tanítvány a Mesterénél? Miért várjuk el, hogy minket jobban elfogadnak majd, mint Urunkat elfogadták. A szeretet akkor az igazi, ha nem nézi, hogy méltatlanok felé árad, mert árad ha Jézusban gyökerezik az életünk. Isten sem nézi, hogy méltatlan vagy nem méltatlan valaki Ő árasztja szeretetét.... míg tart a kegyelmi idő.


(nem...semmi bocs...) Nagyon koszonom ÉRDEMBELI válaszod, Irmus!  :2smitten:
Pontosan, ahogy írod: ISTEN sem nézi, méltó vagy méltatlan.... árasztja kegyelmét.
Épp ezért nem értem, emberek milyen alapon bántak úgy Gahndi-val, ahogy bántak. Tehát az alapkérdés még mindig megmarad!!!
Mert valójában nem Gahndi útjának a milyensége a kérdésem, és nem ISTEN kegyelme, hanem az, hogy emberek honnan veszik bátorságot a gonoszságra.....

Tudod Irma, amihez az ember hozzányúl, és nem ISTEN keze által, az pusztulásra van ítélve. Roviden, ez a problémám.

 :2smitten:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szeretet
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 05, 19:04:48 »
Drága Móni!

Ez a világ sokszor fel sem fogja, hogy milyen csodálatos dolog az, hogy a szeretet jelen van ebben a világban. Gondolj csak Jézusra, Ő mást sem tett mint jót amerre járt, áradt belőle a jóság, az irgalom, és mégis amikor feltette a kérdést Pilátus : Kit bocsássak el, Krisztus vagy Barabbást? És nekik a rablógyilkos kellett. Ma is csak ez van. Egyszerúen nem képes az az ember akiben a sötétség van, felfogni Isten szeretetét. Amikor már valaki kezdi érezni, az már a Szent Szellem vonzása.

 :016:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Szeretet
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 05, 19:19:20 »
Úgy van ez Testvéreim, akinek a szeme a sötétséghez szokott, nehezen viseli a világosságot...Jn 1,5    
És a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Szeretet
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 05, 19:37:12 »
Rég szóltam...de itt olvasva egy kérdés merült fel bennem
Gahndival kapcsolatban, benne lehetett az Atya szeretete? Jézus megváltását nem fogadta el.... Honnan volt benne a szeretet?

S ezekre magamban egy válasz is megfogalmazódott, s bár hiszek Isten szuverenitásában s ezért talán....
de mégis szegény Gahndi, mert vajon hova kerül ő - s ez lehet nem is kérdéses...


TTT
aki már a dolgozó társadalom tagja, hála az Atya csodájának
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 05, 19:59:23 »
Gandhira állítólag nagy hatással volt Krisztus tanítása,különösen a Hegyi beszéd. Komolyan gondolkodott azon,hogy áttér keresztény hitre.Erre csak azért nem szánta rá magát,mert bár Krisztust szerette,de  sajnos  a legtöbb keresztény,akivel találkozott,csak külsőségekben követték Krisztust,lélekben ne.
Milyen szomorú,hogy ezek az ún. keresztényeknek nem fénylett úgy a világosságuk,hogy az emberek látták volna jó cselekedeteiket és azok dicsérhették volna  a mennyei Atyát. Nem Krisztust képviselték. :04:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 05, 20:04:28 »
Rég szóltam...de itt olvasva egy kérdés merült fel bennem
Gahndival kapcsolatban, benne lehetett az Atya szeretete? Jézus megváltását nem fogadta el.... Honnan volt benne a szeretet?

S ezekre magamban egy válasz is megfogalmazódott, s bár hiszek Isten szuverenitásában s ezért talán....
de mégis szegény Gahndi, mert vajon hova kerül ő - s ez lehet nem is kérdéses...


TTT
aki már a dolgozó társadalom tagja, hála az Atya csodájának

Örülök Tünde, hogy van munkád, dicsőség Istennek! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Szeretet
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 05, 20:05:06 »
köszi Ditte, én is rákerestem a neten, sajnos valóban a "keresztények" miatt nem ismerte meg Jézust, az igazit az egyetlent s nem lett keresztyén....egyfajta new ages "Jézust"  fogadott el s jó pár bibliai tanítást

 :(
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szeretet
« Válasz #10 Dátum: 2011 Szeptember 05, 21:11:21 »
Én úgy hiszem Testvéreim, hogy emberi mulasztás miatt senki sem kárhozik el. Akit az Atya elhívott, azokat meg is tartja!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szeretet
« Válasz #11 Dátum: 2011 Szeptember 05, 22:17:10 »
Én úgy hiszem Testvéreim, hogy emberi mulasztás miatt senki sem kárhozik el. Akit az Atya elhívott, azokat meg is tartja!


Ezt az ÚR sem hiszi másképpen!  :088:

Tudjuk pedig, hogy azoknak, akik Istent szeretik, minden javokra van, mint akik az ő végzése szerint hivatalosak.
Mert akiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy azok az ő Fia ábrázatához hasonlatosak legyenek, hogy ő legyen elsőszülött sok atyafi között.
Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és akiket elhívott, azokat meg is igazította; akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.
RÓMA  8 , 28 - 30   :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szeretet
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 05, 22:17:49 »
Drága Móni!

Ez a világ sokszor fel sem fogja, hogy milyen csodálatos dolog az, hogy a szeretet jelen van ebben a világban. Gondolj csak Jézusra, Ő mást sem tett mint jót amerre járt, áradt belőle a jóság, az irgalom, és mégis amikor feltette a kérdést Pilátus : Kit bocsássak el, Krisztus vagy Barabbást? És nekik a rablógyilkos kellett. Ma is csak ez van. Egyszerúen nem képes az az ember akiben a sötétség van, felfogni Isten szeretetét. Amikor már valaki kezdi érezni, az már a Szent Szellem vonzása.

 :016:



AMEN !  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretet
« Válasz #13 Dátum: 2011 Szeptember 05, 22:19:18 »
Drága Móni!

Ez a világ sokszor fel sem fogja, hogy milyen csodálatos dolog az, hogy a szeretet jelen van ebben a világban. Gondolj csak Jézusra, Ő mást sem tett mint jót amerre járt, áradt belőle a jóság, az irgalom, és mégis amikor feltette a kérdést Pilátus : Kit bocsássak el, Krisztus vagy Barabbást? És nekik a rablógyilkos kellett. Ma is csak ez van. Egyszerúen nem képes az az ember akiben a sötétség van, felfogni Isten szeretetét. Amikor már valaki kezdi érezni, az már a Szent Szellem vonzása.

 :016:




AMEN !  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Szeretet
« Válasz #14 Dátum: 2011 Szeptember 12, 13:49:08 »
Arra gondoltam, hogy milyen természetes nekem, mint anyának
a gyermekeim vágyakozása a velem való együttlétre, gyermekeim
ölelése, egy-egy jó szava, egy "szeretlek anya",
és rájöttem, hogy meg kell tanulnom újra gyereknek lenni ebben a
rohanó világban.
Gyakrabban megölelni az Atyát, többször  kinyújtanom a kezem
felé, csak úgy szeretetből. Nem azért, mert kértem valamit, és meglett,
hanem mert jó az Úr közelsége. Beszélgetni minél többet Jézussal,
csak úgy hétköznapiasan: "De jó, hogy itt vagy, foglalj helyet (a szívemben),
segítesz, hogy szép rend, és tisztaság legyen bennem?! Szeretném, ha
jól éreznéd magad! (velem, bennem). Szeretlek Istenem!
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4