Szerző Téma: Szívesség  (Megtekintve 9460 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Szívesség
« Válasz #15 Dátum: 2011 Szeptember 14, 14:42:11 »
Enyém a megtiszteltetés Testvérem. Köszönöm Istennek hogy kegyelmébe fogadott, és Köszönöm neked hogy figyelemre méltattad szösszenetem.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szívesség
« Válasz #16 Dátum: 2011 Szeptember 14, 14:48:35 »
Kedves Shomer!

Szeretem olvasni, ha egy téma úgy az Ó- mint az Újszövetség oldaláról meg van világítva. Olyan csodálatosan feltűnik e két könyv egysége és harmóniája.  Legyen Istené a dicsőség.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Szívesség
« Válasz #17 Dátum: 2011 Szeptember 14, 15:10:56 »
Áldott Testvérem. Adatott nekünk egy (majdnem) teljes Szentírás. (azért írom hogy "majdnem" mert a Kanonizáláskor több könyvet is kihagytak belőle, ezeket ma "Apokrif"-nek nevezzük)Az Igazságot pedig kutatnunk kell, és erre van is felhívásunk, miszerint:Mt 5,6    
Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.
Van egy másik felhívás is a Szentírás tanulmányozására:2Tim 3,16    
A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,17.    
Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.
Az azonban már nem mondható sajnos általánosnak, ismeret tekintetében,hogy amikor Pál ( rabbi Saul) A teljes Írásról beszél, akkor még nem íródott meg az Újszövetségi írás, legalábbis abban a formájában nem, ahogyan ma ismerjük. Isten kijelentett Igazságainak- Vagy Isten Személyére vonatkozó kijelentések keresésének egyik leg kézenfekvőbb módja: Az Ige tanulmányozása! Amikor Jézusról azt olvassuk-és a Szent szellem kijelentése által megértjük: Jézus a testet öltött Ige... (Jn.1,1-14; Jel.19,13 ) Akkor újra felötlik: Akkor még nem volt írott formájában meg a mai újszövetségi írás.
Nem csak hogy nem jó, az "ó" szövetséget elválasztani az újtól, de nem is szerencsés dolog! Mert a Kettő szorosan kapcsolódik egymáshoz!
Az Igék egymást magyarázva állnak össze azok számára, akik azokat a Szent szellem által tanulmányozzák. Az első a példaadás-míg az azt követő, annak betöltése... Így tanít bennünket isten: Előbb példát ad-azután magyarázza! és ez nem változik! Lássunk erre is egy példát:Csel 1,1    
Első könyvemet írtam, Theofilus, mindazokról, a miket kezdett Jézus cselekedni és tanítani...
Tehát először teszi-azután beszél róla...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szívesség
« Válasz #18 Dátum: 2011 Szeptember 14, 15:22:30 »
Teljesen egyetértek! Kösz a hsz-ást.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Szívesség
« Válasz #19 Dátum: 2011 Szeptember 14, 20:09:40 »
"Adatott nekünk egy (majdnem) teljes Szentírás. (azért írom hogy "majdnem" mert a Kanonizáláskor több könyvet is kihagytak belőle, ezeket ma "Apokrif"-nek nevezzük)"

Barátom, (testvérem) én sokkal kevesebbet állítottam, egy másik topicon, és egy darabig a part szélére lettem állítva. Mondhatnám kizártatok. Talán csak Antinak köszönhetem, hogy még itt lehetek.
Akkor nem volt lehetőségem válaszolni, de most ide idéznék:

"Semmit se tegyetek az ígéhez, a melyet én parancsolok néktek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok az Úrnak, a ti Isteneteknek parancsolatait, a melyeket én parancsolok néktek.   Ill.:5Móz 12,32   
Mindazt, a mit én parancsolok néktek, megtartsátok, és a szerint cselekedjetek: semmit ne tégy ahhoz, és el se végy abból!"
/idézet Shomer Ajin

"Fontos, hogy válaszolj erre a kérdésre, (legalább magadnak, de inkább itt is), mert ha Isten Igéjét olvassuk, akkor az fog hozzánk szólni, s ha te azt nem tudod tekintélyként elfogadni, akkor nem velünk vitatkozol, hanem az Isten beszédével."Idézet Petya 1962

Mindenkitől idézhetnék akik aktívabbak, most pedig mélyen hallgatnak.
Na erről ennyit.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Szívesség
« Válasz #20 Dátum: 2011 Szeptember 14, 20:17:33 »
Áldott testvérem. Való igaz, és most is állítom: Semmit se tegyünk Isten igéjéhez! ( V. Mózes 4,2; V Mózes 12,32) Az apokrifek,  Legalább is sok közüllük igen is a teljes szentíráshoz tartoztak valaha! Ezt a mai Szentírásunkból is láthatjuk, mert utalások vannak rá! (Apokrif Iratok. /Különtartott-Elrejtett iratok/
   
Henok; Jásár (Jósua 10,13 II Sámuel 1,18); Nátán ; Gád; (II.krón.12,15)Salamon cselekedeteiII.Kir.11,41),Semája próféta (II.Krón.12,15);  Makkabeusok; Pál Korintusiakhoz (I.Kor 5,9)
Pál Laodíciaiakhoz (Kol.4,16)
János egy gyülekezethez (III János 9)                             ÉN TESTVÉREM EZEKRE GONDOLTAM !!!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szívesség
« Válasz #21 Dátum: 2011 Szeptember 14, 20:28:38 »
Igen Testvérem, vannak apokrifek, amelyek teljesen hitelesek de ne a tejen táplálkozók válogassanak belőle!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Szívesség
« Válasz #22 Dátum: 2011 Szeptember 14, 20:32:04 »
Igazad van mind ebben testvérem. továbbá bocsánatot kérek azért is, mert az álláspontomat nem fejtettem ki az előzőekben.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Szívesség
« Válasz #23 Dátum: 2011 November 15, 15:40:40 »
A szívességről ez jutott eszembe:

ha szívességet teszek, nem kérek érte semmit,
ingyen teszem, ajándékként, önzetlenül,
nem a magam hasznát nézve.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szívesség
« Válasz #24 Dátum: 2011 November 15, 16:14:56 »
Igen! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)