Szerző Téma: Szívesség  (Megtekintve 9340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Szívesség
« Dátum: 2011 Augusztus 31, 22:29:37 »
Várjuk a hozzászólásokat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szívesség
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 13, 08:50:18 »
Elgondolkoztam, ezen a szón: szívesség.

Ha valaki megköszön valamit, válaszunk: szívesen. De valóban úgy is gondoljuk, vagy csak jólneveltségünk diktálja a választ?

Ha valaki szívességet kér tőlünk, vajon szívesen teljesítjük a szívesség kérelmet?

Úgy érzem, hogy a szívességnek a jóindulat, a jó akarat a gyökere. A német Biblia barátságosnak fordítja az eredeti görög szót ebben az Ígeszakaszban.

Görög eredeti szó: Chrestotes

Több helyen is előfordul, ezért bemásolom ide, vastag betűkkel jelölve.

4Vagy megveted jóságának, elnézésének és türelmének gazdagságát, és nem veszed tudomásul, hogy téged az Isten jósága megtérésre ösztönöz?
Róm 2,4

12Mind elhajlottak, valamennyien megromlottak, és nincsen, aki jót tegyen, nincs egyetlen egy sem
Róm 3,12

22Lásd meg tehát Isten jóságát és keménységét: azok iránt, akik elestek keménységét, irántad pedig jóságát, ha megmaradsz ebben a jóságban, mert különben te is kivágatsz.

4hanem úgy ajánljuk magunkat mindenben, mint Isten szolgái: sok tűrésben, nyomorúságban, szükségben, szorongattatásban,  5verésekben, bebörtönzésben, fáradozásban, virrasztásban, böjtölésben, 6tisztaságban, ismeretben, türelemben, jóságban, Szentlélekben, képmutatás nélküli szeretetben
2Kor 6,5-6

7hogy megmutassa az eljövendő korszakokban kegyelmének mérhetetlen gazdagságát irántunk való jóságából Krisztus Jézusban.
Ef 2,7

12Öltsetek tehát magatokra - mint Isten választottai, szentek és szeretettek - könyörületes szívet, jóságot, alázatot, szelídséget, türelmet.
Kol 3,12

4De amikor megjelent a mi üdvözítő Istenünk jósága és emberszeretete,
Tit 3,4

Tehát a szívesség fogalma a legtöbb helyen jóságnak van fordítva.

Jó indulat, jóság, barátságosság, szívesség, ezek azok a tulajdonságok, amelyek Isten gyermekeiben mint gyümölcsök láthatók. Mert nem a sajátból merítettük, hanem a Lélek munkálja bennünk.

Uram, adj engedelmes szívet, és uralja Szent Lelked lényemet.

Szeretettel, Shalom

Elisabeth  :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szívesség
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 13, 09:21:31 »
Testvérem, ne haragudj, de IGEN!!!!
Ha elhangzik a szó: szívesen, az szívvel, szívbol van!!!!


(Mikor valaki azt mondja nincs mit.....az talán ne szivbol, hanem olyan semmliyen.....vagy azt mondja a koszonomre OKÉ....vagy nem szól semmit...
de még ilyenkor sem biztos, hogy nem szívbol tette.)

 :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szívesség
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 13, 10:07:00 »
Testvérem, ne haragudj, de IGEN!!!!
Ha elhangzik a szó: szívesen, az szívvel, szívbol van!!!!

Barcsak valoban mindenkinel igy lenne. :2smitten:
Hidd el sokaknal ez csak megszokott.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szívesség
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 13, 10:26:29 »
Drága Elsabeth!
Szép gondolatok.


Uram, adj engedelmes szívet, és uralja Szent Lelked lényemet.


Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szívesség
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 13, 16:56:25 »
Köszönöm kedves Elizabeth a leírt gondolatokat, Igéket. Mostanában én is sokat gondolkodtam ezen. Különösen azért, mert annyira rám nehezedett a mai idők sok baja, és az emberek viselkedése. Azt látom nap, mint nap, hogy szinte erőn felül hordoznak terheket, és bennem azt végezte el az Úr, hogy az a dolgom, hogy abban a környezetben ahol élek közvetítsem az Ő jóságát. Bár rengeteg visszautasításban volt részem, azért mégis csak ezt érdemes adni : szívességet, jóságot. Talán pici az a  kör ahol az én "gyertyám lángja" világítani tud, de nem is ez a fontos, hanem hogy tegyem meg ami rajtam múlik, hogy egyszer majd rám nézve azt mondhassa az Úr : ez megtette, amit tehetett! Igy legyen.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szívesség
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 13, 17:08:22 »
Kedves Irma!

Nagyon megérintett bizonyságtételed. Bárcsak fénylene minél több ilyen gyertyaláng, amelyben felismerjük Isten csodálatos szeretetét. Sok kicsi kör nagykörré változhatna.

Érdekes az is, hogy nem csak gyümölcsként van megemlítve, hanem öltözzétek fel. Imádkozom, hogy világítani tudjak, mint egy kis gyertyaláng.

Szeretettel

Elisabeth  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szívesség
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 13, 17:37:43 »
Köszönöm kedves Elizabeth a leírt gondolatokat, Igéket. Mostanában én is sokat gondolkodtam ezen. Különösen azért, mert annyira rám nehezedett a mai idők sok baja, és az emberek viselkedése. Azt látom nap, mint nap, hogy szinte erőn felül hordoznak terheket, és bennem azt végezte el az Úr, hogy az a dolgom, hogy abban a környezetben ahol élek közvetítsem az Ő jóságát. Bár rengeteg visszautasításban volt részem, azért mégis csak ezt érdemes adni : szívességet, jóságot. Talán pici az a  kör ahol az én "gyertyám lángja" világítani tud, de nem is ez a fontos, hanem hogy tegyem meg ami rajtam múlik, hogy egyszer majd rám nézve azt mondhassa az Úr : ez megtette, amit tehetett! Igy legyen.
Drága Irma!
Köszönöm bizonyságtételed.
Adja az Úr, hogy a mi kis gyertyalángunk világítsa az Ő fényességét e világ sötétségében.
Az Úr áldjon meg.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szívesség
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 13, 17:41:23 »
Ezt találtam, és úgy gondolom, hogy  pont ideillik / és hátha nektek is tetszeni fog !/

http://www.youtube.com/watch?v=JE25AEfLRI4#

 :2smitten:

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szívesség
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 13, 18:39:28 »
Nagyon sok gyertyaláng fénylik!!!

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Tobb, mint gondolnánk  :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szívesség
« Válasz #10 Dátum: 2011 Szeptember 13, 18:52:02 »
Testvérem, ne haragudj, de IGEN!!!!
Ha elhangzik a szó: szívesen, az szívvel, szívbol van!!!!

Barcsak valoban mindenkinel igy lenne. :2smitten:
Hidd el sokaknal ez csak megszokott.


Van, akinél megszokott, lehet.
Van aki nem is figyel erre, biztos.

De tény, az emberek szeretnek adni. Akár keresztény, akár nem-keresztény.
És az emberek úgy vannak, ha kapnak egy kicsit, akkor még inkább adni szeretnének, és eljon egy pont, amikor annyit adnak hogy az már sok.
A nem megtért, a sotétségben levo emberek is a jót keresik, csak még nem tudják az igaz utat, az igazán helyes módját az életnek.


Egyszer évekkel ezelott, beszélgettem, egy igen jószándékú és lelku tanítányommal.
És azt mondtam neki: Ditta, szerintem a rossz erosebb, mint a jó.
Gondolkodott picit, és így válaszolt: Móni! - én nem gondolom, hogy a rossz erosebb, mint a jó.
Persze, hogy nem. Csak amit én magam korul láttam, abban volt tobb a rossz.
Túlterhelt voltam, reggeltol estig tanítottam....... nem volt idom lelki életet élni. De nem a rossz volt erosebb, akkoriban sem, hanem én nem láttam jól dolgokat.

Na, mindegy. Nekem ez a véleményem, a szívességgel kapcsolatban. Aki nem szívvel ad, az nemigazán használja a szívesen szót.  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Még egy dolog, elnézést, kicsit hosszúra sikeredik.... :01:
ISTEN még hozzám soha sem szólt, hogy: szívesen.
Pedig elmondhatom, elég aktívan szól hozzám, és szólt is.
Hanem, ha valamit megkoszonok, hálátadok, még tobb szeretetet ad, és mikor látja jól bánok és megbecsulom az ajándékát, még ad valami ráadást.


Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szívesség
« Válasz #11 Dátum: 2011 Szeptember 14, 09:12:33 »
Testvérek, engedjétek meg, hogy még hozzáfuzzek valamit, az elobbi hsz-emhez.

" Mikor az ÚR ad valamit, én megkoszonom, az ÚR nem mondja, hogy szívesen, hanem még rátesz valamit, tetézi a jót."
Ugye ezt írtam.....

A BIBLIÁBAN minden igaz.

Mint ama IGE is az adásra vonatkozóan, hogy: ne tudja a jobb kezem, mit csinál a bal. Az ÚR is így ad, csak, ad, csak ad, csak ad!!!!

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szívesség
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 14, 14:30:56 »
Idézet
A BIBLIÁBAN minden igaz.

Mint ama IGE is az adásra vonatkozóan, hogy: ne tudja a jobb kezem, mit csinál a bal. Az ÚR is így ad, csak, ad, csak ad, csak ad!!!!

ÁMEN!

Tudod kedves Ani Kinor, valóban természetesnek kell lenni a szívességnek. Mégis amikor az Ígét tanulmányoztam, elgondolkoztam. Volt olyan, hogy fáradt voltam, vagy beteg, és valahol nem nagyon örültem a szivességkérésnek. Mégis megtettem, s amikor megköszönték szívesen-nel válaszoltam jó neveltségböl. Utánna elszégyeltem magam. Úgy érzem, hogy naponta van arra szükség, hogy megvizsgáljuk önmagunkat az Íge fényében, és fejlödjünk az ÚR akaratában.

Szeretettel  :2smitten:

Shalom 
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Szívesség
« Válasz #13 Dátum: 2011 Szeptember 14, 14:34:31 »
Szívesség.
Egyszer egy bölcs ember azt mondta: Mielőtt beszélgetni kezdenénk valamiről, tisztázzuk a fogalmakat...
Először is,tisztázásra vár véleményem szerint az is, Mit jelent maga a szó: Szívesség?
Természetesen érdekelne a ti véleményetek is, Vita indítónak azonban, közzé tenném az én nézetemet.
Szív... Héberül így hangzik: Lev. És ha már Lev, akkor tudjuk hogy így hívták a Papi nemzetet is Izraelben, akiket Isten rendelt szolgálatra, hogy féltörzsként kiváltsák az Izrael tizen két nemzetségének elsőszülötteit./IV.Mózes 3,12/ Tehát a Levitákról beszélünk.
A Levitákról tudjuk: Nem lehetett öröksége az Izrael törzsei között, Nem volt vagyonuk-földjük,nem voltak ingóságaik, mert az Úr rendelése szerint: AZ ÚR VOLT AZ Ő ÖRÖKSÉGÜK! /IV.Mózes 18,20-21/
Így tehát az ő bensejükben,(-szíveikben) Nem volt másnak helye, csak az Úr iránt való engedelmesség-szeretet, Isten rendelése szerint, és előjelként nekünk.
És beállt a teljesség e tekintetben, eljött az újszövetség ideje! /Jer.31,31.    
Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.
32.    
Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de a kik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.
33.    
Hanem ez lesz a szövetség, a melyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.
34.    
És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.
Tehát a szíveinkbe írja az Ő törvényét...
Másutt is így említi: Zsid. 8,8.    
Mert dorgálván őket, így szól: Ímé napok jőnek, ezt mondja az Úr, és az Izráel házával és Júdának házával új szövetséget kötök.
9.    
Nem azon szövetség szerint, a melyet kötöttem az ő atyáikkal ama napon, mikor kézen fogtam őket, hogy kivezessem Égyiptomból, mert ők nem maradtak meg abban az én szövetségemben, azért én sem gondoltam velök, mondja az Úr.
10.    
Mert ez az a szövetség, melyet kötök az Izráel házával, ama napok multán, mond az Úr: Adom az én törvényemet az ő elméjökbe, és az ő szívökbe írom azokat, és leszek nekik Istenök és ők lesznek nekem népem.
Vagyis a szívünk az Ő törvényének és rendeléseinek tárháza, a Szent szellem által!
Vagyis:Isten Igéje a Szentszellem meg elevenítő kenete által bennem -bennünk él! Jézus is ezt mondja:   Jn 6,63    
A lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.
Így tehát a Szívünk, Jézus Krisztus / Yessua ha Massiah/ Trónszéke! Így is van megírva:Ef 3,17    
Hogy lakozzék a Krisztus a hit által a ti szívetekben!
Ezért is mondja az Ige:1Kor 10,31    
Azért akár esztek, akár isztok, akármit cselekesztek, mindent az Isten dicsőségére míveljetek.
Mert egyrészt: Jézus sem azért jött, hogy a maga dicsőségét keresse,hanem azét, aki elküldte Őt. (Jn 6,38    
Mert azért szállottam le a mennyből, hogy ne a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, a ki elküldött engem.)
Vegyük azonban hozzá azt is:Rm 15,5    
A békességes tűrésnek és vígasztalásnak Istene pedig adja néktek, hogy ugyanazon indulat legyen bennetek egymás iránt Krisztus Jézus szerint:
Tehát Krisztusi indulat, hogy nem a magunk akarata-nem a magunk dicsősége a fontos! Nem magunkért teszünk semmit.
Tehát mégegyszer: Szívünk, Jézus Krisztus trónszéke! Jézus uralkodik bennünk ezáltal,indulatainkon-érzelmeinken... ha és amennyiben innen indul ki minden beszédünk-cselekedetünk,akkor minden jó és Igaz. Így teszünk Jézus által mindent Isten dicsőségére. Nem szabad elfelejteni:Jn 15,5    
Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek!
Ezért írtam azt: Jézus által...
ÉS most hogyan kerültek ide a Leviták?
nos:Ésa.66,19.    
És teszek köztök jelt, és küldök közülök megszabadultakat a népekhez, Tarsisba, Pulba és Ludba, az íjjászokhoz, Tubálhoz és Jávánhoz; a messze szigetekbe, a melyek rólam nem hallottak, és nem látták dicsőségemet, és hirdetik dicsőségemet a népek között.
20.    
És elhozzák minden testvéreiteket minden népek közül ajándékul az Úrnak, lovakon, szekereken, hintókban, öszvéreken és tevéken szentségemnek hegyére Jeruzsálembe, így szól az Úr, a mint hozzák Izráelnek fiai az ajándékot tiszta edényben az Úrnak házába.
21.    
És ezek közül is választok a papok közé, a Léviták közé, így szól az Úr.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szívesség
« Válasz #14 Dátum: 2011 Szeptember 14, 14:38:40 »
Köszönöm, kedves Shomer, erre csak áment tudok mondani!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10