Szerző Téma: Jóság  (Megtekintve 5319 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jóság
« Dátum: 2011 Augusztus 31, 22:29:53 »
Várjuk a hozzászólásokat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jóság
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 14, 14:45:15 »
Eszembe jutott egy Íge szakasz ezzel kapcsolatban:

Amikor útnak indult, odafutott hozzá egy ember, és térdre borulva előtte, azt kérdezte tőle: "Jó Mester, mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?" Jézus így szólt hozzá: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó az egy Istenen kívül.
Mk 10,17-18

Akkor egy előkelő ember megkérdezte tőle: "Jó Mester, mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?" Jézus ezt válaszolta neki: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, egyedül csak az Isten.
Lk 18,18

Úgy érzem bennünk csupán Isten jósága az, ami jelenlétével az életünkben képessé tesz minket a jóságra.

Shalom

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Jóság
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 14, 14:47:39 »
Engedtessék meg nekem, hogy erre elsőként írhassak Áment.: ÁMEN
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Jóság
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 14, 15:08:26 »
Ámen.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jóság
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 14, 23:06:38 »
Még egy Ígevers ebben a témában:

20.    A békesség Istene pedig, a ki kihozta a halálból a juhoknak nagy pásztorát, örök szövetség vére által, a mi Urunkat Jézust,
21.    Tegyen készségesekké titeket minden jóra, hogy cselekedjétek az ő akaratát, azt munkálván ti bennetek, a mi kedves ő előtte a Jézus Krisztus által, a kinek dicsőség örökkön örökké. Ámen.

Zsid 13,20-21

Kérjük Urunkat, hogy munkálja bennünk a készséget a jóra, és cselekedjük akaratát, mert a jóság cselekedetekben nyilvánul meg.

Szeretettel, Shalom

Elisabeth  :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Jóság
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 15, 08:10:55 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Jóság
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 16, 10:38:01 »
Isten Szelleme sokszor elgondolkodtat azon, hogy mit is jelent Isten jóságát közvetíteni ebben a világban. Azt hiszem, hogy azzal ne mondok újat senkinek, hogy ezek a szavak a ma emberének nem mondanak szinte semmit : szivesség, jóság hűség.... Úgy nőttek fel nemzedékek hogy már szinte nem is ismerik. És beszélni nem is érdemes róla, most annak van itt az ideje, hogy valóságosan mutassuk meg az életünkkel, életükben Isten jóságát. De hogy lehet ezt megtenni? Csak az Őbenne elrejtett élet képes erre, akiben valóban Isten Szelleme termi ezeket a gyümölcsöket. A sátán sok mindent meg tud hamisítani, de ezeket soha, mert ő gonosz és minden munkája is az, ilyet ő még hamisítani sem tud. De mi keresztények tudjuk ezt közvetíteni? Vagy csak szépeket tudunk róla mondani? Én, bevallom sokszor nem tudom, de nagyon szeretném! Ezért hiszem, hogy aki a jó munkát elkezdte bennem Az be is fejezi majd, és átformál engem az Úr Jézus napjára.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jóság
« Válasz #7 Dátum: 2011 Szeptember 16, 10:53:22 »
Amen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Jóság
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 16, 18:08:49 »
Ámen.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jóság
« Válasz #9 Dátum: 2011 Október 13, 15:30:20 »
Szerintem a jóság, mint a Lélek gyümölcse akkor fog láthatóvá lenni, ha Krisztusi jóindulat van a szívünkben.

A jóindulat gyökere a szeretet.

2.    Teljesítsétek be az én örömömet, hogy egyenlő indulattal legyetek, ugyanazon szeretettel viseltetvén, egy érzésben, egyugyanazon indulattal lévén;
3.    Semmit nem cselekedvén versengésből, sem hiábavaló dicsőségből, hanem alázatosan egymást különbeknek tartván ti magatoknál.
4.    Ne nézze kiki a maga hasznát, hanem mindenki a másokét is.
5.    Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

Fil 2,2-5

Szeretettel, Shalom

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jóság
« Válasz #10 Dátum: 2012 Április 13, 15:04:09 »
Elgondolkoztam, a jóság olyan gyümölcs, amely mások számára terem meg. Tulajdonságánál fogva, nem lehet öncélú. Szeretetböl fakad és abban is teljesedik ki. Krisztus Szeretete termi meg ezt a gyümölcsöt bennünk.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jóság
« Válasz #11 Dátum: 2012 Április 13, 15:07:34 »
Igen Testvérem! Sőt, úgy gondolom az összes gyümölcs más felüdülésére van! Hiszen a fa nem a gyümölcseiből lakik jól, hanem az éltető vízből, amely Krisztus! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jóság
« Válasz #12 Dátum: 2012 Április 13, 15:11:13 »
Igazad van, kedves Testvérem!

 :afro:

Legyetek pedig egymáshoz jóságosak, irgalmasok, megengedvén egymásnak, miképen az Isten is a Krisztusban megengedett néktek.
Ef 4,32    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jóság
« Válasz #13 Dátum: 2012 Április 13, 15:11:40 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Jóság
« Válasz #14 Dátum: 2012 Április 14, 07:55:05 »
Ahogy a zsidokhoz irt levelbol szolo idezet is mondja - tegyen kepesse minket Isten - a josag gyokere maga Isten. A megszentelodesunk utjan, amit mar O formalt meg bennunk, ami az O munkaja abban, amilyenekke valtunk - lesz kepes arra, hogy jot cselekedjen. Hitbol szuletett bennunk az O igeje altal, Ot nezve valtoztunk el ilyenne, szemlelve, hallva a teremto szavat - termett meg bennunk ez a tulajdonsag. Szorosan kotodik a megszentelodesunkhoz - tehat ami elkulonitve Isten szamara - valojaban csak az jo bennunk, az kepes a jora, mert ezt mar O alkotta, formalta bennunk. Az oember keptelen a jora. Nem mi izzadtuk ki magunkbol, hanem felulrol, romolhatatlan magbol - Isteni termeszet resze ez a tulajdonsag. Ami nem hitbol van, az bun - viszont ami hitbol epult, az alkalmas, igy er korbe a mondat, hogy tegyen minket kepesse minden jo cselekedetre. A josag egy olyan gyumolcs, mely boldogsagot, oromet, bekesseget ad. A klasszikus elveszett allapotban nem ismeri az ember, csak hiszi magarol - de ez sem biblikus hit, inkabb hiszekenyseg, amolyan onimadat fele.
szeretettel
Sandor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.