Szerző Téma: Hűség  (Megtekintve 16500 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hűség
« Válasz #15 Dátum: 2011 Szeptember 08, 14:13:27 »
Ez az ige jott ma elem:

Zsoltárok 91,4
"Tollaival fedez be téged, és szárnyai alatt lészen oltalmad; paizs és páncél az ő hűsége."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hűség
« Válasz #16 Dátum: 2011 Szeptember 08, 15:31:26 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Hűség
« Válasz #17 Dátum: 2011 Október 11, 10:29:11 »
    Légy hű magadhoz: így, mint napra éj,
    Következik, hogy ál máshoz se léssz.

Schakespeare: Hamlet, Polonius.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Hűség
« Válasz #18 Dátum: 2011 Október 11, 13:44:05 »
Ésa.38,17.    
Ímé, áldásul volt nékem a nagy keserűség, és Te szeretettel kivontad lelkemet a pusztulásnak verméből, mert hátad mögé vetetted minden bűneimet!
18.    
Mert nem a sír dicsőít Téged, és nem a halál magasztal Téged, hűségedre nem a sírverembe szállók várnak!
19.    
Ki él, ki él, csak az dicsőít Téged, mint ma én! Az atya a fiaknak hirdeti hűségedet!
Ám nem is Istennek irántunk való Hűsége a kérdéses, hanem a mi-hozzávaló hűségünk... :03:
Mert azt mondja az Ige:II. Sámuel 22,26.    
Az irgalmashoz irgalmas vagy,
A tökéletes vitézhez tökéletes vagy.
27.    
A tisztához tiszta vagy,
A visszáshoz pedig visszás.
Mert Ugyanis:Gal 6,7    
Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg; mert a mit vet az ember, azt aratándja is.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hűség
« Válasz #19 Dátum: 2011 Október 18, 18:26:40 »
" Az Úrnak minden útja kegyelem és hűség azoknak,
akik szövetségét és bizonyságait megtartják.-
Zsoltár 25,10
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hűség
« Válasz #20 Dátum: 2011 Október 18, 20:45:03 »
Ézs 54,5    
Mert férjed a te Teremtőd, seregeknek Ura az Ő neve, és megváltód (eredetiben: Jeshua!) Izráelnek Szentje, az egész föld Istenének hívattatik.

Ef 5,31-32
31. Annakokáért elhagyja az ember atyját és anyját, és ragaszkodik az ő feleségéhez; és lesznek ketten egy testté.
32. Felette nagy titok ez: de én a Krisztusról és az egyházról szólok.


Mint látjuk, Isten népével való kapcsolatát a házassághoz hasonlítja úgy az Ószövetségben, mint az Újszövetségeben, és nem tűri el a házasságtörést, a szellemi paráznaságot.

Ezt nagyon komolyan veszi az Íge, mert féltőn szerető (eredetiben: féltékeny, buzgó) a mi Istenünk. Soha , és  semmilyen körülmények között sem töri meg hűségét felénk.

Ha hűtlenek vagyunk, ő hű marad, mert ő magát meg nem tagadhatja.
2Tim 2,13

Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.
Mt 22,37

Maradjunk ebben a szeretetben hűségesek!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hűség
« Válasz #21 Dátum: 2011 Október 18, 22:40:04 »
Ézs 54,5    
Mert férjed a te Teremtőd, seregeknek Ura az Ő neve, és megváltód (eredetiben: Jeshua!) Izráelnek Szentje, az egész föld Istenének hívattatik.

Ef 5,31-32
31. Annakokáért elhagyja az ember atyját és anyját, és ragaszkodik az ő feleségéhez; és lesznek ketten egy testté.
32. Felette nagy titok ez: de én a Krisztusról és az egyházról szólok.


Mint látjuk, Isten népével való kapcsolatát a házassághoz hasonlítja úgy az Ószövetségben, mint az Újszövetségeben, és nem tűri el a házasságtörést, a szellemi paráznaságot.

Ezt nagyon komolyan veszi az Íge, mert féltőn szerető (eredetiben: féltékeny, buzgó) a mi Istenünk. Soha , és  semmilyen körülmények között sem töri meg hűségét felénk.

Ha hűtlenek vagyunk, ő hű marad, mert ő magát meg nem tagadhatja.
2Tim 2,13

Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.
Mt 22,37

Maradjunk ebben a szeretetben hűségesek!

 :2smitten:
ÁMEN!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hűség
« Válasz #22 Dátum: 2011 November 16, 13:41:36 »
10. Bizonyára közel van az ő szabadítása az őt félőkhöz, hogy dicsőség lakozzék a mi földünkön.
11. Irgalmasság és hűség összetalálkoznak, igazság és békesség csókolgatják egymást.
12. Hűség sarjad a földből, és igazság tekint alá az égből.

Zsolt 85,10-12

Szeretettel
 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hűség
« Válasz #23 Dátum: 2011 November 16, 13:56:11 »
Amen amen amen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hűség
« Válasz #24 Dátum: 2011 November 16, 15:58:41 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Hűség
« Válasz #25 Dátum: 2011 November 16, 17:31:43 »
És milyen jó, hogy a hűség nem egy érzés. Hanem egy döntés, ami Isten jellemét tükrözi vissza.  :05: A Bibliában a Szellem gyümölcse.

Hogy senki ne mondhassa, "hogy én nem vagyok, hűséges típus", mert dönthetsz másképp is.  Úgy, mint a szeretetben, ebben is Isten mutatott mércét nekünk, gyümölcsözhetünk benne a végtelenségig.
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hűség
« Válasz #26 Dátum: 2011 November 16, 17:56:53 »
Igen. Így van.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hűség
« Válasz #27 Dátum: 2011 November 16, 18:02:03 »
Idézet
Isten mutatott mércét nekünk, gyümölcsözhetünk benne a végtelenségig.

Valóban végtelenségig, mert Isten mércéje szerint a hüség örök.

5. Boldog, a kinek segítsége a Jákób Istene, és reménysége van az Úrban, az ő Istenében;
6. A ki teremtette az eget és földet, a tengert és mindent, a mi bennök van. A ki megtartja a hűségét örökké;

Zsolt 146,5-6

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Hűség
« Válasz #28 Dátum: 2011 November 17, 00:39:07 »
Anthony de Mello egy rövid kis története a barátság hűségét írja le

"- A barátom nem jött vissza a rohamból, Sir. Kérek engedélyt kimenni, és megkeresni őt.
- Nem engedélyezem - mondta a tiszt - Nem akarom, hogy kockáztasd az életed egy olyan emberért, aki valószínűleg halott.
A katona ennek ellenére kiment, és egy óra múlva maga is halálosan megsebesülve, halott barátjának tetemét cipelve tért vissza. A tiszt dühöngött:
- Mondtam, hogy halott. Most aztán mindkettőt elvesztettem. Mondd, volt annak valami értelme, hogy kimenj, és becipelj egy holttestet?
- Ó, persze, hogy volt, Sir - válaszolta a haldokló - Amikor megtaláltam, még élt. És azt mondta nekem: "Jack, biztos voltam benne, hogy értem jössz."


Hűség jóban és rosszban.

Zsoltárok 85,12
Hűség sarjad a földből, és igazság tekint le a mennyből.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hűség
« Válasz #29 Dátum: 2011 November 18, 06:40:15 »
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12